ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 23 2020 23:22:06  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Vesmír

 Články: Vesmír
Svetlo prvých hviezd vo vesmíre
Astronomové možná zaznamenali záření úplně prvních hvězd, které se vynořily z temnoty krátce po Velkém třesku. Ačkoliv tyto extrémní hvězdy už dávno neexistují, vesmírem i nadále prochází jejich světlo.

Tmavá hmota - 75 ročné vesmírne tajomstvo (časť 2.)
Nová astronomická pozorování přinášejí nebojácný alternativní pohled na povahu temné hmoty ve vesmíru.

Tmavá hmota - 75 ročné vesmírne tajomstvo (časť 1.)
Aj cez ten najdokonalejší teleskop hľadíme na oblohu ako cez mierne poodhrnutú oponu na vesmírne javisko v pološere. Už 75 rokov provokuje nielen astrofyzikov otázka, čo tvorí väčšinu hmoty vo vesmíre – takzvanú tmavú hmotu. Je to zvláštna hra na slepú babu. Vieme stále presnejšie zisti kde je, ale odpoveď na otázku „čo to je“ ostáva utajená.

NASA plánuje odkloniť nebezpečný asteroid
Maršalové vesmírne stredisko NASA (Marshall Space Flight Center) vyvinulo návrh kozmickej lode nesúcej nukleárne hlavice, ktorá má odkloniť nebezpečný asteroid prelietajúci v extrémne veľkej blízkosti Zeme v roku 2029, ktorý by svojim dopadom na Zem pravdepodobne zničil všetok život.

Je Pluto planéta ?
Merkúr, Venuša, Zem, Mars, Jupiter, Saturn, Urán, Neptún, Pluto - typická odpoveď žiaka základnej školy na otázku, aké planéty máme v Slnečnej sústave.

Čierne diery - nové fakty
Čierne diery majú zlú reputáciu. Predstavujeme si ich ako monštrózne zdroje obrovskej príťažlivosti, pohlcujúce každé zrniečko hmoty, ktorú dokážu zachytiť. Poznatky poslednej doby však donútili astronómov zmeniť názor na nich.

Planéta X nie je Nibiru - tvrdí NASA
Mnohí si spojili hľadanie planéty X s Máyskou predpoveďou na rok 2012 a so Sumerskou mýtickou planétou Nibiru. Avšak astronomické výskumy sú jednoznačné. Všetko je to nezmysel – tvrdí NASA.

Planéta X - nové fakty
Aké sú najnovšie objavy ohľadom Planéty X? Hľadať začali už aj Japonci. Našli niečo?

Canis Majoris - vesmírny megaobor
Canis Majoris (v preklade Veľký pes) je momentálne najväčšia známa hviezda. Je približne 2000x väčšia ako naše Slnko a nachádza sa v rovnomennom súhvezdí Ve¾ký Pes.

Podivné fakty o Mesiaci
Po stovkách rokov detailného pozorovania a študovania, náš najbližší spoločník v nekonečnom vesmíre, Mesiac, stále ostáva hádankou. Šesť pristátí na Mesiaci a stovky experimentov mali za následok viac otázok ako odpovedí.

Ak Veľký tresk vznikol zo singularity, z čoho vznikla singularita ?
Teória veľkého tresku je snaha objasniť, čo sa udialo na úplnom počiatku nášho vesmíru.Objavy v astronómii a fyzike ukázali, že aj napriek pochybnostiam náš vesmír ma počiatok. Pred týmto momentom nebolo nič; počas a po tom momente bolo niečo: Náš vesmír. Teória Veľkého Tresku je snaha vysvetliť, čo sa stalo počas a po tom momente.

Odkiaľ pochádza Mesiac ?
Pôvod Mesiaca bol odjakživa záhadou. Žiadná iná planéta v našej Slnečnej sústave sa nemôže pýšiť takýmto pozoruhodným satelitom. V posledných piatich rokoch vyspelá technológia a výkonnejšie počítače umožnili detailnejšie simulovať veľký stret.

Mýtická desiata planéta Faethón - existovala ?
Čo ukazuje na to, že táto planéta existovala? Astronómovia Sumerskej ríše a Egypta hovorili o desiatich planétach, ktoré kedysi obiehali okolo Slnka. Jednou z nich - kdesi medzi Marsom a Jupiterom - bola záhadná, niektorí znalci hovoria, že dokonca štyrikrát väčšia ako Zem, planéta Faethón. Podľa pravidla Tita-Bodeho priemerná vzdialenosť medzi Slnkom a jednotlivými planétami podlieha určitej zákonitosti, jednoznačne chýba ešte jedna planéta.

Všetko o čiernych dierach
Čierne diery sú miestami, kde je gravitácia tak silná, že pohlti všetko vo vesmíre. Všetko, čo sa dostane do gravitačného územia čiernej diery, z neho už nedokáže uniknúť - dokonca ani svetlo. Momentálne vieme, že čierne diery existujú, vieme ako vznikajú, vieme že existujú v rôznych veľkostiach. Dokonca vieme aj to, čo by sa stalo, ak by sme padli do jednej z nich. Naše objavy nám odhalili jednu z najpodivnejších vecí vo vesmíre. Je tu však stále veľa toho, čo nevieme.

Čo (ne)vieme o hviezdach ?
Krátky prehľad o tom, čo vlastne hviezdy sú a čo by sme o nich mali vedieť.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,258,640 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.