ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:16:22  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Posmrtný život » Strašidelné nemocnice - výskumy ukazujú prekvapujúce výsledky

  Strašidelné nemocnice - výskumy ukazujú prekvapujúce výsledky
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Veľké množstvo ľudí predpokladá, že najčastejšími miestami, kde sa duchovia zjavujú sú opustené domy, staručké školy alebo cintoríny. Existuje ale jedno miesto, kde ľudská duša najčastejšie opúšťa svet - nemocnica.

Na internete existuje nespočetne veľa stránok, kde sa doktori alebo zdravotné sestry zverili so svojimi zážitkami. Zažívali vraj divné veci, o ktorých sa im len ťažko rozpráva. Len málokto by si mohol pomyslieť, že nemocnice by mohli patriť medzi strašidelné miesta, (aspoò pokým nie sú opustené), nakoľko nemocnice patria k veľmi frekventovaným miestam, kde sa pohybuje množstvo ľudí prakticky non-stop. Nikto sa však nezamýšľa nad tým, koľko chorých ľudí zomrie v útrobách nemocnice a aké množstvá ľudí tam od jej vzniku zomreli.

Chorí ľudia smerujú do nemocníc s cieľom vyliečiť sa. Nie každý má však to šťastie. Navyše veľká časť spomedzi týchto pacientov vôbec neplánuje to, že na nemocničnej posteli aj umrie. Ľudia preto často zažívajú v nemocniciach divné zážitky. Jeden čitateľ píše :

"Na našej izbe denne ľuďom monitorovali ich vitálne funkcie. Toho večera mala službu jedná nesympatická sestra, ktorá prišla k mojej posteli už asi tretí krát zmerať mi tlak, teplotu a tak podobne. Samozrejme pre mòa nebolo prekvapením, keď som ju zase počul vojsť do izby niekedy okolo polnoci. Ani som neotváral oči, tváriac sa že spím, dúfajúc, že mi dá pokoj. V tom začala svojim hlbokým hlasom niečo rozprávať, pravdupovediac ani neviem čo. Vyrušený zo spánku a nervózny som povedal "nekecaj už toľko". V tom som si ale uvedomil, že to bolo z mojej strany asi trochu unáhlené a že sa sestra predsa len stará o zdravie ľudí. Chcel som sa ospravedlniť, no otvoril som oči a v izbe nebol nikto"

Existuje však množstvo nemocníc, v ktorých sú doktori, či pacienti svedkami podivných udalostí, ktoré sú dôsledkom toho, že ľudia označili niektoré nemocnice ako "strašidelné". Medzi také patrí aj sanatórium pre liečbu tuberkulózy, Waverly Hills v meste Louisville, Kentucky.História

Louisvilleskí pozorovatelia duchov, Louisville Ghost Hunters Society (ďalej len LGHS) viac krát navštívil sanatórium. Ich internetová stránka taktiež obsahuje množstvo informácií o tejto stavbe. V roku 1900 zaznamenal práve Louisville najviac úmrtí na tuberkulózu v celých Spojených Štátoch. Nemocnica bola postavená v roku 1910, ale pretože jej kapacita nepostačovala na vzrastajúci počet chorých, bola prerobená a otvorená v roku 1926 ako Waverly Hills Sanatorium. Hoci patrila Waverly Hills vo svojej dobe k najmodernejším zariadeniam, aj napriek tomu zaznamenala vyše 6000 úmrtí.

Zariadenie po rekonštrukcií malo tunel, ktorý viedol k železničnej stanici. Tento tunel slúžil na prepravu zásob a ako prístupný bod zamestnancov. Avšak príležitostne sa používal na prepravu skonalých pacientov preč z dohľadu ostatných, aby v nemocnici nezavládala panika. Práve kvôli tomu si neskôr tunel vyslúžil pomenovanie "tunel smrti". A samozrejme sa začal považovať za strašidelné miesto.

Po vynájdení lieku proti tuberkulóze bolo sanatórium v roku 1961 zatvorené, ale o rok neskôr znovu otvorené pod názvom Woodhaven Geriatrics Sanitarium. Následne ale v roku 1982 zase zatvorené pre podozrenia z týrania pacientov. Stránka Louisville Ghost Hunters Society nám hovorí, že v roku 1996 bolo zariadenie odkúpené miestnym obyvateľom, ktorý ho plánoval zbúrať a na jeho mieste postaviť sochu Ježiša Krista a kresťanskú kaplnku. Jeho plány ale stroskotali po tom, ako sa dozvedel, že sa Waverly Hills nachádza na zozname Národných Historických pamiatok. Nechal preto budovu stáť opustenú a otvorenú pre verejnosť. Práve toto je začiatok obdobia, kedy začali ľudia nahlasovať paranormálne aktivity, ktoré pozorovali v areáli sanatória.

V roku 1999 usporiadal majiteľ Waverly Hills v objektu halloweensku párty. Strašidelné historky, ktoré ľudia rozprávali sa na seba veľmi podobali. Asi polovica zo zúčastnených ľudí nezávisle od seba tvrdila, že na treťom poschodí videla malého chlapčeka, ako sa hraje s loptou. Ďalší videli ženu utekať zo sanatória. Tiekla jej krv zo zápestí a kričala o pomoc.

V roku 2001 sa preto LGHS rozhodli, že sanatórium navštívia. Vykonali množstvo výskumov na možné paranormálne aktivity. Použili fotografie, audio a video výbavu a elektromagnetické senzory. Celý objekt Waverly Hills je už od roku 1980 odpojený od elektriny. LGHS mali so sebou všetku svoju výbavu, vrátane elektromagnetických senzorov. Nakoľko je objekt odpojený od elektriny, čítačky by prirodzene nemali vykazovať žiadnu aktivitu.

Atmosféra sanatória - tmavého a napoly rozpadnutého - bola strašidelná aj pre toho najväčšieho skeptika. Keď členovia LGHS vstúpili do objektu, elektromagnetické čítačky začali okamžite vykazovať pohyb a nejaké známky aktivity. Táto aktivita však bola prítomná len asi v 10% budovy.

Najväčšie podivnosti zaznamenali členovia LGHS v jedálni, kde bolo viac krát počuť kroky a buchot zatvárajúcich sa dverí. Nevysvetliteľný jav bola taktiež vôòa čerstvo napečeného chleba. Kuchyòa je kompletné zdemolovaná a spolovice zrútená a zasypaná.

Elektromagnetické čítačky sa opäť rozozvučali pri prechode cez schodisko. Na tomto mieste nezbadali žiadne podivné aktivity. Vyhotovili však niekoľko fotografických záberov. Až po vyvolaní fotografií však zbadali, že na jednej z fotografií sa nachádza rozsvietená žiarovka. Pripomíname, že v objekte nie je elektrina od roku 1980.

Štvrté poschodie, ktoré obsahovalo väčšinu operačných sál, čakárne, zotavovne a podobne, bolo označované ako miesto s najväčším výskytom paranormálnych aktivít. Hneď po vstupe na štvrté poschodie sa zase ozvala elektromagnetická čítačka a na viacerých miestach bol zaznamenaný aj prudký pokles teplôt. Legendy hovoria, že zdrojom týchto udalostí môže byť duch zdravotnej sestry, ktorá sa v roku 1928 obesila vo svojej izbe číslo 502. Podľa amerických vyšetrovateľov si však v tomto roku v nemocnici siahli na život hneď dve zdravotné sestry.

Členovia LGHS ďalej tvrdili, že boli tiež svedkami občasných zjavení duchov dospelých a detí, častokrát označovaných ako "shadow people" a často zaznamenali aj divné udalosti, ako zvuky zatvárajúcich sa dverí alebo samovoľne sa pohybujúce odpadky.

V roku 2001 kúpili Waverly Hills noví majitelia a ešte v tom roku začali s rekonštrukciou. V roku 2004 bol podľa skutočnej udalosti natočený film "The death tunnel", odohrávajúci sa práve v objekte Waverly Hills. Kompletnú fotogalériu z návštevy LGHS môžete nájsť na ich oficiálnej stránke LGHS

Všetky fotografie boli vyhotovené na diapozitívoch a označené odborníkmi za pravé.

Medzi ďalšie nemocnice LGHS označené za strašidelné patrí aj Athens Mental Health Center, Ohio.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,722 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.