ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:02:01  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Súčasná spoločnosť a história » Koniec sveta príde, ale NIKTO nevie kedy

  Koniec sveta príde, ale NIKTO nevie kedy
Tento článok je zaradený do kategórie: V
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Chronologicky zoznam predpovedí o konci sveta.

Toto je len výber najznámejších predpovedí o konci sveta. Kompletný zoznam nájdete >>TU<< (v angličtine)


Rok 44 - Theudas vyhlásil že on je mesiáš a Vzal 400 svojich následovníkov do pušte, kde všetci pomreli.

Rok 53 - Už v roku 53 sa šírili zvesti, že návrat Ježiša sa už udial a koniec sveta je veľmi blízko

Rok 400 - Hippolytus na základe dĺžky svtorenia jedného dňa vypočítal, že koniec sveta nastane nanjeskôr o 250 rokov

Rok 435 - Rabbi Judah ha-Nasi vyhlásil, že mesiáš príde presne 365 rokov po zničení kostola v meste Guardian of Truth

Rok 500 - Jeden rímsky kňaz tvrdil, že rozmery Noeovej archy ukrývali aj dátum konca sveta. Malo tak nastať presne v roku 500

Rok 950 - V chráme Aniane sa našlí zvitky o konci sveta a príchode antikrista

Rok 965 - Kráľ Abbo sa dopočul od kňaza v Paríži, že v roku 1000 nastane príchod antikrista a deň posledného súdu

Rok 968 - Panika v Ottománskej armáde. Vojaci nechceli ďalej bojovať, vraj má byť koniec sveta

Rok 989 - Objavila sa Halleyova kométa. Verilo sa, že sa zrazí so ZemouRok 1000 - Tento patrí k zatiaľ najviac predpovedaným rokom o návrate Krista. Celá spoločnosť bola presvedčená o tom, že sa Kristus vráti 1.januára roku 1000. Už v decembri roku 999 sa všetci ľudia lúčili so svetom, modlili sa a správali sa podľa toho, že sú to ich posledné dni. Tovar sa zadarmo rozdával chudobným, tisícky veriacich odchádzali na východ do Jeruzalema, aby sa stretli s Ježišom, budovy ostali neopravené, obilie nepokosené a kriminálnici boli prepustení z väzení. Rok 999 prešiel do roku 1000 a nič sa nestalo.

Rok 1005 - Európu postihol obrovský hladomor. Všetci verili, že nastáva koniec sveta

Rok 1006 - Na oblohe bola spozorovaná nová hviezda (Super Nova 1006). Ľudia sa báli a hromadne začali príjimať Židovstvo za svoje vlastné náboženstvo.

Rok 1033 - Tento rok sa takisto považoval za rok návratu Mesiáša, pretože to bolo presne 1000 rokov po jeho ukrižovaní.

Rok 1135 - Kalabriánsky mních Joachim of Fiore spísal presný zoznam stredovekých uadlostí a tvrdil, že podľa všetkého už čoskoro sa ľudstvo bude spovedať zo svojich hriechov.

Rok 1186 - List od veriacich z Toleda varuje, aby sa všetci ukryli v jaskyniach a v horách. Svet bude zničený a len zopár ľudí prežije.

Rok 1524 - Vodca nemeckých roľníkov Mutzer tvrdil, že mal víziu, v ktorej ho Boh obdaroval mocnou silou. Tvrdil, že po jeho smrti príde deň súdu. Boh mu vraj sľúbil, že jeho muži odteraz dokážu chytať strely z kanónov holými rukami. Tieto tvrdenia viedli k boji s vládnymi silami, kde štátne vojská rozdrvili Mutzerových ľudí paradoxne streľbou z kanónov.

Rok 1533 - Martin Luther vyhlásil, že 19. októbra presne o ôsmej hodine ráno nastane deň posledného súdu

Rok 1572 - Benedictus Aretius z Bernu vyhlásil, že koniec sveta nastane presne 1260 rokov od dátumu, kedy Konštantín vyhlásil Kresťanstvo za oficiálne náboženstvo.Rok 1666 - Londýn zasiahol obrovský mor a požiare. Zahynulo viac ako 100 000 ľudí. Ľudia verili, že je to rok diabla a že tento rok nastane aj koniec sveta.

Rok 1814 - Spiritualistka Joanna Southcottová vyhlásila, že je panna a že je tehotná. Podľa nej mala porodiť druhého Ježiša Krista. Jej tvrdenia sa šírili veľmi rýchlo. V čase pôrodu však zomrela.

Rok 1910 - Opätovný návrat Halleyovej kométy. Ľudia znovu verili, že sa jedná o mesiášov návrat

Rok 1970 - Moses David, zakladateľ kresťanskej skupiny "The Children of God" predpovedal, že Zem zasiahne kométa.

Rok 1975 - Svedkovia Jehovovi predpovedali na Zemi armadegon. Pre toto tvrdenie získali medzi verejnosťou viac ako 13 miliónov ľudí.

Rok 1982 - Všetky planéty sa nachádzajú v jednej rovine. Vedci predpovedajú, že to prinesie obrovské zmeny na Zemskom povrchu. Zemetrasenia, sopky, povodne. Predpokladalo sa, že tak ako Mesiac pôsobí na Zem svojou gravitačnou silou, tak isto na seba budú pôsobiť aj planéty a predovšetkým Jupiter pre svoju obrovskú veľkosť. V tomto roku sa predalo milióny kníh o konci sveta. Svedkovia Jehovovi vyhlásili, že tentokrát sú stopercentne presvedčení, že koniec sveta nastane. Po tom, ako sa nič nestalo vyhlasovali, že ľudstvo ešte nie je dostatočne prirpavené.

Rok 1986 - Moses David vyhlásil, že Rusko začne tretiu svetovú vojnu a väčšina ľudstva sa vyhubí.

Rok 1991 - Miestna skupina v Austrálii vyhlasovala, že majú dôkazy o tom, že sa Ježiš vráti na Zem prostrednístvom prístavu v SydneyRok 1993 - Množstvo jasnovidcov sa zhodlo na tom, že v roku 2000 má nastať koniec 6000-ročného cyklu. Očistec však mal trvať 7 rokov, čo znamenalo, že koniec mal prísť v roku 1993.

Rok 1994 - Pastor John Hinkle tvrdil, že ho Boh navštívil v jeho víziách a varoval pred katastrofou, ktorá má nastať 9.júna 1994.

Rok 1996 - Veľké množstvo ľudí verilo výpočtom Írskeho arcibiskupa Jamesa Usshera, ktorý vypočítal, že deň prvého stvorenia bol 23. október 4004 PNL. Usher tvrdil, že koniec sveta nastane 6000 rokov po tomto dátume.

Rok 1997 - Ruský vedec Vladimir Sobolyovhas sa odvolával na Nostradamove proroctvo. Tvrdil. že koniec sveta má prísť v roku 1997, keď sa Zem nakloní o viac ako 30 stupňov od svojej osi. Podľa neho mala byť Zem zaplavená obrovskými povodňami.

Rok 1998 - Známy vedec Edgar Cayce predpovedal, že bude objavená tajná komora v Egyptskej Sfinge, ktorá bude obsahovať dokumenty o zániku Atlantíty. Práve tento objav bude znamenať druhý príchod Ježiša. Táto predpoveď je viac než zaujímavá, pretože o pár mesiacov neskôr bola vo Sfinge skutočne objavená tajná miestnosť. Bola však prázdna.

Rok 2000 - V tomto roku sa očakávalo hneď niekoľko udalostí. Asi najznámejšou z nich bola nukleárna vojna. Boli toho aj plné správy. Zastaralé ruské počítače vraj nedokážu bez problémov prejsť z roku 1999 na rok 2000, čiže z "99" na "00" a uvoľnia množstvo jadrových rakiet.

Rok 2012 - Máysky a Aztécky kalendár predpovedá koniec sveta. Michael Drosnin, autor (The Bible Code) našiel v prvých piatich knihách Bibilie skrytý text, ktorý hovorí o tom, že nás v tomto roku zasiahne kométa a vyhladí všetok život. V internetovom vyhľadávači Google je na rok 2012 takmer 125 miliónov odkazov. Mimochodom, zhruba 26-tisícové ročné cykly nie sú len výsadou Mayov. Aj alchymisti starovekého Egypta a stredovekej Európy vedeli, že čas prebieha vo veľkých predĺžených cykloch. Na 350 rokov starom Hendayskom kríži v chrámovej záhrade vo Francúzsku je výslovne znázornené, že 21. decembra 2012 dosiahneme koniec Železného veku. Podľa toho, čo vidieť na kríži v Hendaye, budú mať zmeny dramatický vplyv na ľudskú rasu a na planétu Zem. A budú očividne prelomové. Nastane koniec tohto času, tohto veku, veľká premena ľudstva. Naznačujú, že rok 2012 bude nultým bodom. Peruánski šamani zasa hovoria, že teraz vstupujeme do „Pača kuti“, čo znamená doslova „svet hore nohami“. Tvrdia, že sa to stane v roku 2012.

Rok 2016 - Profesor Lloyd Cunningdale so svojou skupinou objavili v horách Sierra Nevady zamrznuté v ľade texty, ktoré predpovedajú koniec sveta. Tvrdia, že v tomto roku národy upustia od klasických vojenských metód a rozhodnú sa použiť biologické zbrane, ktoré vyhladia ľudstvo.

Rok 2047 - Podľa rádu BLAIR bude ľudstvo vyhladené presne 14. septembra roku 2047, 03:28 stredoeurópskeho času.

Ako vidíme, zaručených koncov sveta malo a má byť stovky. Stane sa niektorý z nich naozaj, alebo je to všetko len o sláve a peniazoch ? Ako povedal Ježiš Kristus: "nikto nepozná ten deň a hodinu, dokonca ani anjeli, ani syn.....iba sám Otec "

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,804 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.