ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 04 2020 12:40:03  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Yonaguni

  Yonaguni
Tento článok je zaradený do kategórie: V
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

V roku 1985 sa potápač Kihachiro Aratake potápal neďaleko Yonaguni, aby našiel nové miesto výskytu žralokov kladivohlavých. Ponoril sa do vody na severovýchode od odstrova na mieste nazvanom Arakawa Point, v domnení, že uvidí nejaké živočíchy, korály alebo nájde nejakú podvodnú jaskyňu. To, čo pred ním ležalo, však bolo niečo, čo ľudské oko nevidelo viac ako 9000 rokov. V diamatovo priezračnej vode zrazu zbadal megalitické štruktúry, s rozpínajúcimi sa terasovaním, poprepletaným rovnými múrmi. Následujúce výskumy odhalili aj symetrické kanály s kruhovými, dva metre hlbokými dierami a štvorcové vyvýšené terasy. Stavby boli viac ako sto metrov vysoké.

Informácie o tomto úžasnom objave sa šírili z Japonska len pomaly. Trvalo takmer desať rokov, kým sa informácie prvý krát objavili vo svetoznámych médiách. Prvé vážne vedecké štúdiá začali až v roku 1996, vedené profesorom Masaaki Kimurom, geológom na univerzite Ryukyus v Okinawe. On a jeho tým zmapovali a zdokumentovali celé stavby.

Profesor Kimura taktiež ako prvý vyslovil citát, že svet našiel pozostatky vyspelej prehistorickej civilizácie. Verí, a má aj reálne dôkazy pre svoje tvrdenia, že tieto stavby boli postavené ľudskou rukou. Kým ale boli navrhnuté, to netuší.

Celá oblasť akoby malého podvodného mestečka je rozdelená na dve časti, do ktorých vedú dve cesty. Prvá cesta vedie po celej spodnej strane oblasti, až kým nie je zablokovaná zosunutými kameňmi. Druhá cesta vedie priamo stredom oblasti, okolo priepasti, popod monument, až k malej kamennej stavbe. Na oboch koncoch cesty sú vyvýšené a vyzdobené terasy. Počas doby ľadovej bola hladina oceánu asi 39 metrov nižšie, ako teraz. Pred 19-tisíc rokmi bola ešte o 100 metrov nižšie ako počas doby ľadovej. Monument, ktorý je obklopený 27 metrov hlbokou priepasťou, bol pravdepodobne najvyšším miestom mesta. Tým, že preskúmame úroven hladiny mora, dostaneme približný vek stavieb.

Ako už bolo spomenuté, priepasť je 27 metrov hlboká. Na jej dne sa našli, ako prírodné kamene, tak osekané kamenné tabule a doštičky, ktoré pravdepodobne odpadli z monumentu. Pri monumente je vyznačený polkruh o priemere 6 metrov. Po oblasti sa nachádza aj viac anomalít. Jednou z nich je aj 1.2 metra vysoký tunel. Tunel je časťou kamennej barikády, ktorá mala za úlohu zabrániť prístupu k monumentu z juhu a zo západu. Barikáda je tiež unikátnou sama o sebe. Je totiž postavená z vápenca. Podľa profesora Kimuru, v oblasti a ani nikde nablízku sa žiaden vápenec nenachádza. Znamená to, že musel byť odniekiaľ dovezený. Na druhom konci tunela boli objavené dva na vlas rovnaké kamenné piliere. Objavitelia ich nazvali "dvojičky". Piliere sú vstupom do miesta, ktoré pripomína kameňolom. Profesor Kimura verí, že je to miesto, odkiaľ boli tieto kamene vyvážané na iné miesto. Piliere sú dosť blízko k brehu a ich vrch siaha len pár metrov pod hladinu mora. Jeden z potapačov neskôr objavil aj rytinu v stene, ktorá pripomína obraz čínskeho symbolu človeka. Samozrejme rytina môže symbolizovať čokoľvek. To, že sa podobá na čínsky obraz môže byť len náhodou.

Vo vrchných poschodiach stavieb sú kamenné terasy rôznych veľkostí. Terasy sú pokryté trojuholníkovými a štvorcovými oramentami o veľkosti 15 až 25cm.


Na ostrove Okinawa, v jeho južnej časti nazývanej Bolo Flats A Maeda Flats môžeme nájsť rovnaké symboly. O niečo ďalej, pri vrchole monumentu a medzi terasami sa nachádzajú dve presne rovnaké kruhové diery. Mohlo sa jednať o istý druh nádob alebo cisterien na vodu. Pri ich vrchole sú dokonca malé žliaby, v ktorých pravdepodobne držal poklop.

Na úplnom konci mestečka sa našiel obrovský kus oválneho kameňa, ktorý vyzerá úplne odlišne...jednoducho vôbec nezapadá do tamojšieho priestoru a terénu. Jeho vrchol ukazuje presne na sever. Podľa niektorých mohol slúžiť ako istý typ slnečných hodín.

Profesor Kimura sa nestačí diviť, ako je možné, že takéto stavby vznikli dávno, dávno predtým, ako boli vôbec vynájdené železné nástroje. Ako teda dokázali vytesať do skál na milimeter rovné diery ostáva záhadou. Na ďalších miestach boli zase nájdené dokonale rovné čiary, s kruhovými otvormi počas celej dåžky, v ktorých boli zasunuté kliny, ktoré pravdepodobne niečo držali.

Aj po 17-tich rokoch ostáva Yonaguni záhadou. O civilizácií, ktorá niečo také vytvorila nevieme absolútne nič. Sú to pozostatky z prehistorických časov. Mohla to byť antická svätýňa ? - je pravdou, že štruktúry podobného typu sa našli aj v ruinách na ostrove Okinawa. Mohol to byť kameňolom ? - vyriešilo by to záhadu, odkiaľ brali naši predkovia kamene na okolité stavby. Mohol to byť prístav ? - možno. Čokoľvek to bolo, jediné čo vieme je to, že sme to objavili. Všetko ostatné je len špekuláciou - alebo predmetom výskumu. Čo ale tento nález znamená pre ľudstvo ? Pre niekoho nič, pre niekoho zmenu dejín. Rozhodnime sa sami.


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,301,357 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.