ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 23 2020 23:37:56  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Veľká pyramída - hľadanie pravdy

  Veľká pyramída - hľadanie pravdy
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Pred viac ako 2000 rokmi vytvoril Grécky historik Callimachus zoznam veľkolepých stavieb, ktoré sa neskôr stal známe ako Sedem divov sveta. Patrili medzi ne:

Veľká pyramída v Gize
Vysuté záhrady v Babylóne
Socha Boha Zeusa v Olympií
Artemisin chrám v Efeze
Mauzóleum v Halicarnasse
Rhódsky kolos
Veľký maják v Alexandrii

Šesť z nich už neexistuje. Jediným zo siedmych divov sveta, ktorý ešte stojí, je Veľká pyramída v Gize. Hoci o týchto divoch vieme len zo zachovalých dokumentov, nikto nikdy nepochyboval o tom, že skutočne existovali.

Čo sa týka Egyptských pyramíd, situácia okolo nich je úplne odlišná. Stále stoja a ich obrovská veľkosť je úžasná. Doposiaľ všetky vysvetlenia o tom, ako vlastne boli postavené majú určité trhliny a nevysvetlené udalosti. Niektorí si dokonca myslia, že pyramídy boli postavené s pomocou mimozemskej civilizácie.V súčasnosti budujeme priehrady, diaľnice, mrakodrapy a mnoho iných stavieb, ktoré sú oveľa väčšie ako pyramídy. Nedokážeme však vysvetliť, ako mohli byť pyramídy postavené. Je otázne, či pyramídy skutočne slúžili len ako hrobky faraónov. Je náročné nájsť dôkazy, že konkrétna pyramída slúžila ako hrobka konkrétnemu faraónovi a ešte ťažšie je zistiť, či boli pyramídy postavené v čase, keď bol daný faraón aj vládcom.

Záhada Veľkej pyramídy núti ľudí hľadať nejaký špeciálny dôvod rozmerov a tvarov chodieb a komnát. Predpokladá sa, že tvar pyramíd má chrániť faraónov pred škodlivými magickými silami a zachovať mumifikovanú osobu.

Zdajú sa byť veľmi dôveryhodné príbehy o tom, že faraóni začali so stavbou svojej hrobky hneď po tom, čo sa dostali k moci, aby mali v deò svojej smrti už pripravenú pyramídu. Ale zamyslime sa, všetko, čo kedy človek vymyslel bolo vymyslené za nejakým konkrétnym účelom. To by sa malo týkať aj Veľkej pyramídy. Pokiaľ spĺňala svoj účel - či už spirituálny, náboženský alebo akýkoľvek, prečo sa v stavaní podobných stavieb nepokračovalo? Je totiž známe, že ostatné pyramídy majú inú štruktúru ako Veľká pyramída, hoci vyzerajú podobne.

Je taktiež veľmi zvláštne, že sa Veľká pyramída objavila tak z ničoho nič. V tamojšej dobe sa jednalo o úplne nový architektonický prvok, ktorý sa až dovtedy neobjavoval a materiál na jeho stavbu sa nepoužíval v takej miere. Je zaujímavé, že takéto štruktúry sa začali stavať okolo roku 2650 PNL a ich stavba skončila niečo krátko po roku 2450 PNL. Všetky pyramídy postavené po tomto termíne už neboli na takej úrovni. Ich stavba si nevyžadovala toľko času, materiálu, ani skúseností. Akoby tie ostatné pyramídy boli len napodobeninami....

Konštrukcia dvoch najväčších pyramíd Cheopsovej a Chefrenovej sa odhaduje na minimálne 20 rokov. Pri vtedajšom priemernom veku života 30 rokov to znamenalo, že na stavbe pyramíd sa museli podieľať minimálne dve generácie pracovníkov.

Máme tu preto zopár otázok:
* Aký cieľ motivoval ľudí až natoľko, že boli ochotní stavať jednu stavbu dlhšie, ako
bola dĺžka života ?
* Prečo Egypťania stavali pyramídy len počas 200 rokov svojej existencie, za vlády III,
IV a V dynastie faraónov ?
* Prečo bol trend stavať monumentálne pyramídy len počas tak krátkej doby, keď tu
bola Egyptská civilizácia vyše 5000 rokov ?
* Prečo Egypťania, ktorí podrobne zapisovali všetky etapy svojho života nedokázali
zanechať ani jediný poznatok o stavbe pyramíd ?
* Pochádzajú obrovské kamenné bloky z kameòolomov vzdialených vyše 1000km?
Dr. Spence, z Cambridge University použil počítačovú simuláciu nočnej oblohy a zistil, že antickí Egypťania úpenlivo sledovali dve hviezdy v severnej časti nočnej oblohy. Jedná sa o hviezdy Kochab a Mizar, obidve v súhvezdí Ursa Major. Je známe, že Egypťania boli fascinovaní nočnou oblohou. Verili, že Boh žije v tzv. Duate, priestore "za" hviezdami. Faraóni verili, že pomocou pyramíd sa stanú súčasťou Duatu a stanú zabezpečia si tak život večný - tvrdí Dr. Spence.

Pyramídy sú až dodnes pre nás obrovskou neznámou. Pri hľadaní odpovedí sa nám len vynára množstvo ďalších a ďalších nezodpovedaných otázok. Sú pyramídy len hrobkami faraónov ? Sú to vôbec ľudské stavby ? Ako boli postavené ? Myslíme si, že sme vyspelá civilizácia.....ale od dokonalosti máme strašne ďaleko....

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,258,655 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.