ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 10:40:25  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Veľká pyramída v Gize

  Veľká pyramída v Gize
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Napriek tomu, že je Veľká Pyramída známa po celom svete, vieme o ňej v skutočnosti len veľmi málo. Existuje mnoho vysvetlení, z ktorých si môžeme priam vyberať a niektoré z nich sú tak nejasné, že existuje mnoho teórií pre ich vysvetlenie.

Veľká Pyramída (alebo tiež aj Pyramída Khufu, alebo Chufuova Pyramída) sa nachádza v Gize a predstavuje jedinečný charakter svojho umiestnenia na Zemskom povrchu. Pyramída sa nachádza presne v gravitačnom strede kontinentov. Taktiež leží presne v strede všetkej Zemskej pevniny. Zemská osi smerujúce zo severu na juh a z východu na západ sú v tomto mieste najldhšie. Zjednodušene - na Zemi existuje len jedno miesto, v ktorom sú tieto priamky najdlhšie a v ktorom sa stretávajú - a presne na tomto mieste stojí Veľká Pyramída.

To však ešte nie je všetko. Ak porovnáme priemer zákaldov Veľkej Pyramídy s polomerom Zeme, zistíme, že vzdialenosť jej vrcholu sa rovná skutočnej vzdialenosti Mesiaca od Zeme. Navyše, pri rovnakom pomere sa výška vrcholu pyramídy rovná polomeru Mesiaca a výška pyramídy bez vrcholu sa rovná polomeru výšky Zeme (viï obrázok č.1). Ak by sme nakreslili dva kruhy - jeden by mal priemer ako základy pyramídy a druhý ako vrchol pyramídy, dostali by sme dva kruhy, ktoré sú k sebe v rovnakom pomere ako Zem a Mesiac.Obrázok č.1


Ak teraz porovnáme Veľkú Pyramídu a Pyramídu Slnka v Teotihuacane (na druhom konci sveta), zistíme, že majú rovnaký priemer podkladu a Pyramída Slnka je presne o polovicu nižšia ako Veľká Pyramída (obrázok č.2)Obrázok č.2


V pyramíde sa okrem samotných hrobiek faraóna a jeho ženy, nachádzajú aj dodnes nevysvetlené sústavy chodieb. Predpokladá sa, že sa jedná o určitý systém vzduchových kanálov. Spočiatku sa kanály považoval za otvory, ktoré umožňovali mrtvym komunikovať so živými, alebo aj ako šachty, cez ktoré sa do vnútra spúšťalo jedlo. Začiatkom 20. storočia archeológovia tieto šachty označili ako ventilačné kanály.

Poznáme však aj inú teóriu. Egyptológ Alexander Badawy tvrdí, že je presvedčený, že šachty sú namierené na určité hviezdy v súhvezdí Orion. Skutočnosť, že takéto kanály sa nenachádzajú v žiadnej inej pyramíde, len komplikuje celý prípad. Ak sú tieto kanály ventilačnými šachtami, alebo kanálmi pre spúšťanie jedla, ako je možné, že sa nenachádzajú v ostatných pyramídach ?

Krátke fakty o Veľkej Pyramíde
Dátum výstavby: okolo roku 2589 PNL
Èas výstavby: približne 20 rokov
Hmotnosť: 6.5 milióna ton
Pôvodná výška:146m
Dnešná výška:139m
Dĺžka:225m
Počet kamenných blokov:asi 2.5 milióna

Veľká Pyramída bola až doeraz považovaná za hrobku faraóna, ktorý si ju dal postaviť. Je však Veľká Pyramída LEN to ? Podľa nás môže byť Veľká Pyramída modelom Zeme, ku ktorému môžeme porovnávať všetky normy a vzťahy vo vesmíre, respektíve vzťahy Zeme k okolitému vesmíru. Ostáva nám len prísť na to, v akom vzťahu to všetko funguje. Zdá sa, že stavitelia Veľkej Pyramídy vedeli viac, ako my dnes - a to aj napriek tomu, že máme k dispozícii oveľa vyspelejšiu technológiu. Nezodpovedanými otázkami ostávajú veci, ako mohli stavitelia poznať priemer Zeme, priemer Mesiaca alebo ostatné náležitosti, z ktorých niektoré je možné zistiť len pri pohľade na Zem z vesmíru.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,755 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.