ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieJúl 06 2020 03:24:40  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Súčasná spoločnosť a história » Desať najvyspelejších civilizácii

  Desať najvyspelejších civilizácii
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Archeológ David Hatcher Childress podnikol množstvo neuveriteľných výletov do najstarších a najvzdialenejších miest na Zemi. Spisujúc dôkazy stratených miest a antických civilizácií, napísal najmenej šesť kníh zobrazujúcich slávu rôznych civilizácií po celom svete od púšte Gobi až po Puma Punku v Bolívii. Súhlasil, že pre nás otvorí svoj archív. Poďme sa spolu pozrieť, ktoré antické civilizácie si zaslúžia byť zaradené v prvej desiatke:

LEMÚRIA
Prvá civilizácia vznikla pred 78 000 rokmi na obrovskom kontinente zvanom Mu alebo aj Lemúria a žila na Zemi celých 52 000 rokov. (čo sme my oproti nim?, pozn. autora). Civilizácia bola zničená obrovskými zemetraseniami spôsobenými zmenou polarity Zeme približne v rokoch 24 000 – 26 000 PNL. Zatiaľ čo Lemúria nedosiahla až tak pokrokové technológie, ako ostatné civilizácie, napriek tomu dosahovala obrovský pokrok v staviteľstve a architektúre, kde postavila stavby, ktoré prežili mnohé devastujúce zemetrasenia. Predpokladá sa, že civilizácia mala jeden jazyk a jednu vládu. Hlavnou myšlienkou bolo vzdelávanie a každý obyvateľ bol zasvätený do zákonov vesmíru a prešiel výcvikom obchodovania. Vzdelávanie bolo povinné do 21. roku života, kedy sa mohol obyvateľ rozhodnúť, či bude navštevovať občiansku školu. Štúdium na nej trvalo 7 rokov, takže obyvatelia sa stali plnohodnotnými občanmi ríše až v 28. roku života.

ANTICKÁ ATLANTÍDA
Obyvatelia Atlantídy disponovali veľmi pokročilou technológiou, dokonca oveľa vyspelejšou, akú my poznáme dnes. V starých zvitkoch sa spomínajú vynálezy ako klimatizácia, neónové trubice, elektrické pušky, jednokoľajové transportéry, generátory vody a podobne.

RAMOVA RÍŠA
Našťastie sa väčšina kníh z tejto civilizácie zachovala, na rozdiel od tých z Číny, Egypta, Peru a podobne, nakoľko väčšina území týchto antických civilizácii je buď pohltená džungľou, púšťou alebo je na dne nejakého oceánu. Hoci v Indii zúrilo mnoho vojen, dokázala si zachovať veľkú časť svojej histórie. Táto civilizácia vznikla niekedy okolo roku 11 500 PNL. V minulom storočí sa však našli pozostatky vyspelých antických miest Mohenjo Daro a Harappa na území dnešného Pakistanu. Objavenie týchto miest prinútili archeológov posunúť pôvod Indickej civilizácie o tisíce rokov späť. Čo zaskočilo aj dnešných výskumníkov, mestá boli veľmi moderne rozvinuté. Archeológov ohromil najmä prepracovaný kanalizačný systém, pred ktorým sa môžu skryť aj dnešné veľkomestá.OSÍRIŠSKÁ CIVILIZÁCIA V STREDOZEMÍ
Existovala približne v tých časoch ako Atlandíta a Ramova ríša. Stredozemie vtedy patrilo medzi veľmi úrodnú zem. Rieka Níl tiekla podobne ako tečie dnes a vtedy sa volala Stix. Avšak nevlievala sa do Stredozemného mora ale pokračovala do údolia, kde vytárala obrovské jazero, ktoré sa nachádzalo medzi dnešnou Maltou, Sicíliou a južnou Sardíniou. Keď bola Atlantída zničená, kataklysmatické zmeny spôsobili nárast hladín vody a tak bola zaplavená väčšina Osirišských najväčších miest. Obyvatelia boli takto nútení sťahovať sa do vyššie položených miest. Doposiaľ sa našlo viac ako 200 potopených miest. Civilizácia postavila obrovské zemetraseniam-odolné stavby a poznala elektrický prúd. Podobne ako Ramova ríša a Atlantída, aj tu poznali lietadlá a ostatné prvky modernej prepravy, často na princípe elektromotora.

UIGERSKÁ CIVILIZÁCIA V PÚŠTI GOBI
Taktiež v rovnakom čase ako Atlantída alebo Ramova ríša, exitovala aj civilizácia Uigerská. Hoci je väčšina miest hlboko pod pieskom, niektoré sa predsa len našli. A v nich tiež vynálezy modernej doby, ako napríklad výťah.

TIAHUANACO
Táto civilizácia existovala v Južnej Amerike. Domy a komunálne budovy boli postavené s veľkých blokov kameňa. Na stavby bol použitý cement, drevo a omietka. Tieto budovy však stoja dodnes. Mesto Cuzco, antické hlavné mesto Peru, ktoré bolo pravdepodobne postavené ešte pred ríšou Inkov, je dodnes stále obývané, a to aj po tisíckach rokov. V skutočnosti väčšina budov v centre mesta Cuzco ešte stále stojí a je zachovalých, aj napriek tomu, že sú staré tisícky rokov. (na rozdiel od pomerne nedávno postavených stavieb, ktoré postavili Španieli a už sa rozpadávajú). Len niekoľko sto kilometrov od mesta Cuzco, ležia ruiny fantastického mesta Puma Punku. Bývalé obrovské stavby sú dnes rozmetané ako kocky lega. Položme si otázku. Keď na jednom mieste vydržali tieto stavby tisíce rokov, aká katastrofa sa musela udiať tu, keď po celom území sú rozhádzané kamenné bloky ťažké viac ako 100 ton? Zdá sa, že kontinent Južnej Ameriky postihol nejaký druh katastrofy, najpravdepodobnejšie zmena polarity Zeme. Niektoré kanály riek sa našli až v nadmorskej výške 13 000 stôp.

MÁYOVIA
Máyske pyramídy sa našli po celom území Strednej Ameriky, siahajúc až po Indonézske ostrovy Jáva. Máyovia boli skvelí astronómovia a ich mestá žili v dokonalej harmónii so Zemou. Čo je zaujímavé, archeológovia našli veľký sklenený valec s divným kameňom na jeho vrchu. To značí, že Máyovia poznali výrobu a spracovanie skla. To však ešte nič nie je. Presne rovnaké sklenené valce sa našli na troch miestach na Zemi. Prvým miestom je územie bývalej Atlantídy v jednej časti chrámu potopeného pod vodou. Druhým miestom je Egypt. A tretím miestom je práve Yucatan v Amerike. Archeológovia si myslia, že antická „Hala záznamov“ sa nachádza niekde v bývalej Máyskej oblasti, pravdepodobne pod pyramídami v podzemnom komplexe tunelov a chodieb. Niektoré zdroje hovoria, že všetky tajomstvá Máyskych vynálezov a poznatkov sú uchované v kryštáloch kremeňa vysokej kvality, ktoré sú schopné udržať veľké množstvá informácií na podobnom princípe ako dnešné CD.ANTICKÁ ČÍNA
Antickí Číňania sa preslávili najmä svojimi „nebeskými bojovými vozmi“ . V skutočnosti sa zdá, že história antickej Číny je prepojená s históriou Máyov. Zdá sa, že práve antická Čína je miestom, kde sa prvý krát zrodil toaletný papier, detektory zemetrasení, papierové peniaze, kanóny, raketová technológia, metóda tlače a tisícky iných vysoko vyspelých technológií. V roku 1959 archeológovia našli v Číne prastarú sponu do vlasov vyrobenú z hliníka. Hliník je výdobytkom modernej technológie a vyrába sa z baoxitu pomocou elektriny !

ANTICKÁ ETIÓPIA A IZRAEL
Kebra Negast je Etiópska svätá kniha – niečo podobné ako kresťanská Biblia. Práve z jej textov máme poznatky o vyspelej technológií v antickej Etiópii a Izraeli. V obrovskom chráme „Temple mount“, postaveným kráľom Šalamúnom sa našiel artefakt nazývaný „archa zmluvy“. V skutočnosti ide o elektrický generátor, ktorý obsahuje niekoľko posvätných artefaktov, ako zlatú sochu, ktorá sa nazýva „Najsvätejší zo svätých“

KRÁĽOVSTVO VYCHÁDZAJÚCEHO SLNKA
Posledným na našom zozname je civilizácia vychádzajúceho slnka v Pacifiku. Domnievame sa, že tieto územia sú pozostatkami Lemúrie – obrovského kontinentu, ktorý zničila svetová katastrofa pred 24 000 rokmi. V roku 1960 sa našlo pod zemou množstvo chrámov a sôch, medzi nimi aj múzeum postavené niekedy v medzi rokmi 5 200 – 11 000 PNL. Pri stavbách boli použité betónové stĺpy a základy. Obyvatelia Nového Zélandu, Hawaiu a Tahiti všetci veria, že ich predchodcovia mali potrebnú technológiu na lietanie a tak cestovali z ostrova na ostrov.

Na záver si položme otázku. Sme naozaj až tak vyspelí, ako si myslíme ? Keď pred nami existovali civilizácie tak vyspelé, kto každý existoval pred nimi ? Uvedomme si fakt, že naša Zem je stará približne 4,6 miliardy rokov. Z toho nám známa najstaršia civilizácia – Lemúria – exitovala pred 78 000 rokmi, čo je neskutočne malá čiastka v histórii celej Zeme. Pre lepšiu predstavivosť si predstavme čiaru o dĺžke jedného kilometra. Z toho naše poznatky majú 1,7 cm. A čo tých zvyšných 99 998,3 cm ? Uvedomme si, že je to obrovská časová doba, za ktorú sa tu na Zemi mohlo vystriedať aj niekoľko tisíc, ba niekoľko sto tisíc civilizácii. Uvedomme si, že možno sme oproti ostatným, ktorí tu už boli iba bezvýznamná, primitívna a zaostalá civilizácia. Uvedomme si, že možno o pár tisíc rokov tu už bude niekto iný a tiež po nás bude nachádzať rôzne pozostatky. Keď je dnes Zem stará 4,6 miliardy rokov, koľko rokov má ešte pred sebou ? Naše Slnko má životnosť ešte približne 5 miliárd rokov, kým sa spotrebujú všetky zásoby hélia a stane sa z neho tzv. červený obor. Ak našu Zem nepostihne žiadna zrážka s telesom, ktoré by ju rozdrvilo, teoreticky tu môže byť ešte spomínaných 5 miliárd rokov, čo znamená, že je približne v polovici svojej existencie. Koľko civilizácii a koľko rôznych foriem života a živočišných druhov sa tu vyvinulo a ešte aj vyvinie ?

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,134,746 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.