ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieJúl 06 2020 05:03:57  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Mothman - návrat do Point Pleasant

  Mothman - návrat do Point Pleasant
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

V rokoch 1966 až 1967, stvorenie zvané „Mothman“ terorizovalo ľudí v Ohio River v Západnej Virginii. Viac ako sto ľudí uviedlo, že malo dočinenia s touto hrôzostrašnou okrídlenou bytosťou. Svedkovia ho opisujú ako okrídlenú bytosť vyššiu od človeka, sivej až čiernej farby, s červenými očami a s rozpätím krídel niečo okolo piatich metrov. Spolu so zjaveniami Mothmana sa často objavovali aj pozorovania UFO, návštevy mužov v čiernom a mrzačenie zvierat spolu s nevysvetliteľnými poruchami tv prijímačov, rádií, telefónov a automobilov.

Mothman bol prvý krát spozorovaný 12. novembra 1966 piatimi hrobármi, ktorí pripravovali hrob na nasledujúci pohrebný obrad v meste Clendenin, Západná Virginia. Boli prekvapení mužom sivastej farby s krídlami, ktorý vyletel z neďalekého lesa a preletel tesne nad ich hlavami.

14. novembra 1966 na farme blízko mesta Salem, sa farmár Newell Partridge díval na televíziu, keď zrazu vypadol obraz a cez reproduktor sa ozýval kvičiaci zvuk. Jeho pes, Bandit, začal byť zmätený a bláznivo štekal. Partridge sa šiel pozrieť von, čo sa deje, keď ho zrazu vydesila osoba s červenými očami, postávajúca na lúke pred jeho domom. Zatiaľ čo sa jeho pes Bantit rozbehol za Mothmanom, Partridge sa rozbehol do domu po brokovnicu, ale napokon ostal celý večer v dome s nabitou brokovnicou v rukách, pretože sa bál vyjsť von. Nasledujúci deň sa Partridge odhodlal vyjsť von a preskúmať, čo sa stalo. Videl psie stopy vedúce k miestu, kde stál Mothman. Avšak stopy na jednom mieste skončili a stále sa len krútili dookola. Potom sa stopy stratili. Partridge už nikdy svojho psa nevidel.

Nasledujúci večer, štyria ľudia, Roger a Linda Scarberryoví a Steve a Marry Malletteoví cestovali okolo opustenej továrne, keď zrazu zazreli postavu ako človek, ale väčšiu, ktorá „mala krídla ako Batman“ a veľké červené oči – opisovali. Osoba postávala pri vstupe do areálu továrne. Po niekoľkých kilometroch jazdy, uvideli tú istú bytosť ako prenasleduje auto a letí bez toho, aby mávala krídlami. Počuli silný, piskľavý zvuk. Bytosť ich prenasledovala celú cestu až k vstupu do mesta. Okamžite zavolali sheriffa Millarda Halsteada, s ktorým sa spolu s policajnou hliadkou vrátili k miestu továrne. Nikto tam však už nebol.

16. novembra 1966, pani Marcella Bennet videla poblíž tej istej továrne nejaké červené svetlo. Zrazu sa pred ňou zjavila sivá bytosť s hrôzostrašnými červenými očami. Vystrašená pani Bennetová zobrala svoju dvojročnú dcéru a utekala do najbližšieho rodinného domu. Zamknutí v dome onedlho počuli piskľavý zvuk zvonku a uvideli cez okno v spálni červené oči. Pani Bennetová trpela ešte mesiace po tom nočnými morami a nakoniec sa liečila na psychiatrií.

27. novembra 1966 sa Connie Carpenter vracal z kostola, keď zrazu zbadal nad sebou preletieť Mothmana. Na druhý deň ho navštívila podivný muž. Opísal ho ako dobre opáleného muža a napriek tomu, že bola obrovská zima, nemal ani čiapku, ani rukavice. Muž ho chytil za rameno a hneď odišiel. Večer našiel Carpenter pred domom na lavičke odkaz „ dávaj si pozor chlapče, môžem ťa dostať“

Aj iní divní ľudia navštívili miestnych obyvateľov, a to nie len tých, ktorí boli očitými svedkami s Mothmanom. Novinári, ktorí boli zainteresovaní do objasňovania týchto prípadov boli taktiež cieľom čudných ľudí. Pani Mary Hyre pracovala vo svojej kancelárií, keď ju zrazu navštívil asi dva a pol metra vysoký chlapík v tmavých okuliaroch. Mal na sebe len obyčajné tričko s krátkym rukávom napriek tomu, že vonku bol mráz. Muž sa jej opýtal kadiaľ sa ide do mesta Welsh, ale zjavne vedel, kde to je a ako sa tam dostať. Po krátkej konverzácii si muž zobral zo stola guličkové pero, zasmial sa a odišiel. Neskôr ho cez okno videla, ako ju z ulice pozoruje. Keď si všimol, že ho zbadala, nasadol do auta a odišiel.

Novinár John A. Keel bol asi najznámejším človekom vyšetrujúcim kauzu Mothman a všetky svoje poznatky zdokumentoval aj vo svojej knihe „The Mothman Propercies“. Keel dorazil do Point Pleasant v decembri 1966 a onedlho nato sa tiež stal súčasťou podivností. Bol sledovaný a otravovaný telefonátmi, v ktorých sa presne dozvedal veci, ktoré sa udejú.

Mothman, muži v čiernom, UFO a ostatné podivnosti náhle skončili po páde mosta 15. decembra 1967. 46 ľudí zomrelo. Žena, ktorá bývala v blízkosti mostu uviedla, že videla dvoch mužov liezť na most noc pred obrovskou tragédiou.

Takže kto je Mothman a čo stojí za celou tragédiou v Point Pleasant ? Čokoľvek táto bytosť je, nie je to výmysel. Jednoducho je až príliš veľa dôkazov a svedectiev ľudí, ktorí videli „niečo“. Celý prípad je preplnený viacnásobnými svedectvami, ktoré sa zhodujú. Medzi svedkov patria dokonca aj príslušníci zákona, kňazi, úradníci a podobne.

John Keel si myslí, že udalosti v Point Pleasant majú niečo spoločné s pozorovaniami Mothmana, UFO a mužov v čiernom. Ak sa tieto veci dejú v Západnej Virgínii, prečo sa nedejú aj inde ? Mnoho ľudí verí, že oblasť je prekliata legendárnou indiánskou kliatbou, ktorá bola uvalená na Point Pleasant ešte v roku 1770. Veď napokon posúďte sami udalosti, ktoré sa tu udiali:

1967: Zrútenie Strieborného Mosta (Silver Bridge) – 46 mŕtvych.

1968: Lietadlo Piedmontských aerolínií sa zrútilo neďaleko letiska Kanawha – 35 mŕtvych

1976: Mestečkom Point Pleasant otriasla okolo polnoci obrovská explózia. Za všetkým stala osoba menom Harret Sisková, ktorá bola zadržaná za vraždu svojej dcéry a väznená v miestnej väznici Masou County Jail. Jej manžel prišiel do väznice obložený výbušninami a vyhodil sa do vzduchu spolu s celou budovou – 11 mŕtvych

1978: Vlak prevážajúci tisíce galónov toxického materiálu sa vykoľajil a chemikálie otrávili všetky zásoby pitnej vody.

1978. V apríli toho istého roku sa v mestečku St. Mary (južne od Point Pleasant) zrútilo lešenie s 51. robotníkmi – všetci zomreli.

Okrem toho v tejto lokalite bolo mnoho iných katastrof ako povodne, požiare a podobne.

Kto je teda Mothman? Bol to anjel, ktorý prišiel varovať obyvateľov ? Bol to démon z pekiel, ktorý sa prišiel pomstiť ? Alebo to bola nejaká bytosť z inej planéty ? Čokoľvek sa tu stalo a ktokoľvek za tým stojí, s touto oblasťou nie je niečo v poriadku. Je za tým kliatba ? Stojí za tým vláda ? Sú to mimozemšťania ? Raz sa to možno dozvieme...

Pamätník Mothmana v Point PleasantZrútený Silver Bridge


(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,134,822 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.