ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 10:28:10  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nevysvetliteľné udalosti » Divný dážď

  Divný dážď
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Podivné dažde sú jednou z najbizarnejších – a stále neobjasnených – záhad, ktoré sú hlásené z miest na celej Zemi. Ľudia videli padať žaby, ryby, červy a dokonca krokodíly. Poviete si – na to samozrejme existuje logické vysvetlenie. Tornádo alebo silný vietor zodvihol zvieratá zo zeme a unášal ich niekedy aj stovky kilometrov, keď následne spadli na obyvateľstvo. Samozrejme to platí pre niektoré prípady, ale naše prípady sú, ako uvidíte, iné.

Tu je niekoľko z tisíca prípadov, ktoré dodnes ostávajú nevysvetlené.

- Rok 1873, Kansas City, Missouri – celá oblasť bola z ničoho nič pokrytá žabami, padnutými z oblohy

- Rok 1901, Minneapolis, Minnesota – keď búrka vrcholila, videli sme z neba padať obrovskú zelenú masu. Po skončení búrky ľudia nachádzali po celej oblasti rôzne druhy žiab pochádzajúcich z mnohých kútov sveta – čo vyvracia teóriu o tom, že žaby boli vynesené do vzduchu tornádom alebo vetrom.

- Rok 1981, Grécke mestečko Naphilon – stovky žiab padlo z neba na ulice. Tento druh žiab žije len v Severnej Amerike. Ako sa dostali do Grécka ?

- V roku 1861 videli ľudia na Singapure padať z neba žaby. Celý incident bol sprevádzaný zemetrasením

- Rok 1989, Ipswich, Australia – Na trávu spadlo pred firmu Harold and Degen's asi 800 kusov sardiniek z jasného neba.

- 1956, Chilatchee, Alabama – Matka so synom zbadala na jasnej oblohe malý sivý mrak, z ktorého sa náhle vysypala zmes rôznych druhov rýb. Niektoré z nich boli ešte nažive.


- 1890, Calabria, Taliansko – Z neba padala a krv. Mnohé názory to spájali so silným vetrom, ktorý mohol roztrhať vtáky. Avšak meteorológovia žiadne vetry nepotvrdili. Niektorí ľudia to spájali túto udalosť s diablom.

- 1869, Los Nietos Township, California – Hudsnova farma zaznamenala trojminútovú búrku, počas ktorej z neba padali kusy mäsa a krvi. Búrka zanechala niekoľko hektárov zakrvaveného územia.

- Americký Journal of Science potvrdil prehánky z krvi a mäsa, ktoré padali na tabakovú farmu neďaleko Lebanonu, Tenessee. Robotníci, ktorí v tom čase pracovali na plantážach uviedli, že počuli divné rinčanie a uvideli červený mrak, z ktorého začala padať krv a neskôr sa stratil.

- 1881, Worchester, Anglicko – Na mesto spadlo tony krabov

- V roku 1986 padali na domy v meste Evans, štát Colorado, kukuričné zrná. Avšak nikde v blízkom okolí kukuričné polia neboli.

- 1991, severná Tasmania – Niekoľko obyvateľov sa zobudilo počas búrky na strašný rachot. Vonku našli divnú bielu hmotu. Rozbor potvrdil, že z neba padali rybie vajcia.

- Rok 2001, Kerala, India – ľudia videli červený dážď padajúci z neba. Najskôr si mysleli, že divnú farbu dažďa má na svedomí odraz zapadajúceho Slnka, ale analýza potvrdila, že dážď bol zložený z rozkladajúceho sa semena rastlín. Odkiaľ sa materiál s takouto konzistenciou vzal na oblohe ?

- 2001, Wichita, Kansas City zaznamenal nevysvetliteľný pád vysušených kukuričných šupiek, ktoré zasypali 37th North Street Avenue.

A na záver asi najbizarnejší prípad. V roku 1990 bola potopená japonská rybárska loď v Ochotskom mori, na východnom Sibírskom pobreží padajúcou kravou. Keď vytiahli posádku potopenej lode z vody, uviedla vyšetrovateľom, že videla z neba padať niekoľko kráv, z ktorých jedna spadla priamo na ich palubu a ťažko poškodila trup lode. Najsamprv bola posádka zadržaná pre zosmiešňovanie vyšetrovania prípadu, no po pár dňoch bola prepustená bez udania dôvodu a o tomto prípade ľudia už nikdy nič nepočuli. Príbeh sa neskôr stal základom pre nakrútenie Ruského komediálneho seriálu.

Čo spôsobuje tieto zvláštne udalosti, dodnes nevieme...

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,745 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.