ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 04 2020 12:15:33  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Súčasná spoločnosť a história » Čo ak všetko čo vieme, sú lži ?

  Čo ak všetko čo vieme, sú lži ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Vzdelávanie alebo manipulácia ?

Momentálne zúri vo svete vojna. Ale nie je to vojna zbraní, či vojenského priemyslu. Je to vojna nevedomosti. A väčšina ľudí si ani neuvedomuje, že sú jej súčasťou. V podstate každý vzdelávací systém môžeme označiť ako nevhodný a manipulujúci. Dnešné vzdelávacie systémy nás neučia žiť, ale pripravujú nás na to, aby sme "zapadli" do systému a do spoločnosti. Prečo nás naše školstvo núti systematicky vstrebávať informácie bez toho, aby študentom umožnilo kreatívne a logicky myslieť ? Dnes málokto vie, že Prescott Bush, starý otec Georga W. Busha, bol zatknutý kvôli tomu, že v druhej svetovej vojne finančne podporoval obidve strany. Toto nás v škole nikdy neučili, prečo ? Učíme sa o Darwinizme a o opiciach, z ktorých sa neskôr vyvinuli ľudia. Ak je tomu tak, prečo ešte stále existujú opice ? Sme si skutočne istí, že Ameriku objavil Krištof Kolombus ? Komu vyhovuje, že nám náš vzdelávací systém nepovie skutočné pravdu ?

Pochopiteľne, nie všetko, čo sa v škole učíme, sú lži. Avšak skutočná história a skutočné informácie sú od nás držané čo najďalej. Tak napríklad, v druhej polovici 80tych rokov, Američan Stanley Meyer vyrobil auto, ktoré dokázalo prejsť z jedného pobrežia Spojených štátov na druhé, použitím 21 galónov čistej vody (1 galón = 3,785litra). Spoločnosti z automobilového priemyslu mu ponúkli miliardu dolárov za to, že so svojim vynálezom nikdy nevýjde na verejnosť. Po tom, ako ponuku odmietol, ho krátko na to našli mŕtveho. Prečo sa naše deti v škole nikdy neučili o vynálezcoch ako Stanley Meyer ?

Artefakty "mimo doby"

V skutočnosti existujú desiatky takzvaných "artefaktov mimo doby", ktoré nám ukazujú, že sme tu oveľa dlhšie, ako nás učí Darwinova teória, či nebodaj Biblia. Napríklad neďaleko mesta Chillicothe v štáte Illinois sa v studni v hĺbke zhruba 30 metrov našla stará bronzová minca, ktorej vek bol podľa Štátneho geologického ústavu určený na 200 tisíc až 400 tisíc rokov. Čo takto nálezy neďaleko mesta Acámbaro, alebo taký Sacsayhuaman, či Tiahuanaco ? Po zadaní do vyhľadávača môžeme podobných artefaktov nájsť desiatky. Ak by bola odhalená naša skutočná história, množstvo učebníc by sa muselo od základu prepísať a všetci učitelia dejepisu by vyzerali ako idioti. A presne toto mnohí nepripustia.

Na začiatku...bolo náboženstvo

Dnes je už s určitosťou zrejmé, že náboženstvo (kresťanské, ale aj iné), nás učí polopravdy, alebo úplné nezmysly, v podstate od počiatku. Podľa Biblie, Boh stvoril Adama a Evu a prikázal im, aby sa množili. Vychádzajúc z tohto učenia by sme všetci mali byť výsledkom incestu. Máme štyri krvné skupiny, A, B, AB a 0, a dva Rh faktory – pozitív a negatív. Je vylúčené mať štyri krvné skupiny a rozličné Rh faktory pochádzajúce z Adama a Evy. Aj napriek tomu však stále veľké množstvo ľudí akceptuje túto teóriu ako fakt, bez toho, aby sa ďalej zaujímali o skutočný pôvod ľudí.

Biblia opisuje stvorenie sveta pred zhruba 6 tisíc rokmi. Podľa nej, Boh stvoril svet približne v tomto období. Z toho vyplýva, že by nemala existovať žiadna fosília staršia, ako 6 tisíc rokov. Dnes už vieme, že je to nezmysel. Ďalším prípadom je Noe a jeho archa. Ak na nej mal zachrániť pár z každého druhu zvierat, ako mohol získať zvieratá, ktoré nežijú na Strednom Východe, ako napríklad polárne medvede, či tučniaky ? A takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. Mnoho ľudí má problém prijať myšlienku, že rovnako tak náboženstvo, ako politika (spoločnosť), nám bude pre dosiahnutie svojich vlastných cieľov jednoducho klamať. Keď sa na problém pozrieme detailnejšie, zistíme, že náboženstvo ide ruka v ruke s politikou s úmyslom dosiahnutia jediného cieľa – kontrolovať masy.

Televízne programovanie ľudí

Podľa prieskumov z roku 2008, až vyše 80% ľudí je presvedčených o tom, že oficiálne spravodajské stanice (ako napríklad CNN), informujú ľudí objektívne a to, čo sa v ich správach objaví, je skutočnosť. Americká CIA však už v roku 1975 priznala, že používa spravodajstvo na ovplyvňovanie ľudí a verejnej mienky a scénare mnohých hlavných správ sú vopred pripravené. V skutočnosti nie je hlavnou úlohou televízie zabávať, ale ovplyvňovať. Hlavne vďaka televízii (hoci v dnešnej dobe to isté platí aj o internete) chceme byť tým, kým nie sme, kupujeme tovar, ktorý nepotrebujeme a lieky, ktoré nás nikdy z ničoho nevyliečia.

Podľa najnovších výskumov, priemerný Američan sleduje televíziu päť až šesť hodín denne. V pomere k ostatným činnostiam v jeho živote (ak nerátame spánok a prácu), televízii venuje viac času ako všetkému ostatnému. Venuje jej viac času ako konzumácii jedla, viac času ako svojej manželke a výchove detí. A čo deti ? Deti predškolského veku venujú v Amerike sledovaniu televízie osem hodín denne. Školáci o pár minút menej. V roku 1980 uverejnili noviny Times, že priemerný dvadsaťročný človek prežil pred obrazovkou viac ako dva roky. Výskum súčasne zaznamenal aj nový znepokojujúci fenomén. Američania sa stávajú vďaka televízii čoraz hlúpejšími. Prestali čítať a majú problémy s pochopením akéhokoľvek písaného textu. Výskum potvrdil, že táto schopnosť u nich z roka na rok klesá. A čo sa týka písania, je známe, že priemerný Američan nie je schopný napísať viac ako pár jednoduchých viet. Patria medzi najmenej gramotných ľudí na planéte. A zhoršuje sa to. Znižovanie intelektuálnej úrovne populácie súvisí s množstvom času, ktorý človek trávi pred obrazovkou. V tomto je silný predpoklad, že podobné prieskumy sa netýkajú len Američanov, ale aj väčšiny moderných krajín.

Kde je pravda a komu veriť ?


Pre tých, ktorí trávite príliš veľa času pred televízorom – každým dňom, ktorý premrháte robením "ničoho", máte o jeden deň menej na to, aby ste rástli na tele, na mysli a na duchu. Namiesto pozerania mainstreamových médii sa radšej zamerajte na alternatívne informačné zdroje, ktoré informujú o veciach, ktoré v klasických médiách nikdy nenájdete. Čo je však smutné, väčšina ľudí bude bojovať a zastávať presne rovnaký systém a životný štýl, ktorý z nich urobil ekonomických a duševných otrokov. Albert Einstein raz povedal: "Bláznovstvo je robiť tú istú vec stále a stále dookola a očakávať pritom iný výsledok". Ten, kto hľadá – nájde. Ak sa poriadne poobzeráte, vždy môžete nájsť aj iné odpovede, ako tie, ktoré vám spoločnosť ponúka. Ale väčšina ľudí na hľadanie pravdy proste "nemá čas". Sú to však presne tí istí ľudia, ktorí "majú čas" stráviť 3-5 hodín denne pred televízorom.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,301,334 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.