ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:41:29  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nezodpovedané otázky » Bol človek na Marse už v 60tych rokoch ?

  Bol človek na Marse už v 60tych rokoch ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Bol človek na Marse už v 60tych rokoch ?

Môže byť skutočne pravdou, že noha človeka vstúpila na červenú planétu už pred vyše 40-timi rokmi ? Mnohí tvrdia, že je tomu skutočne tak.

Muž pod krycím menom Chad Johnson tvrdí, že strávil necelé tri dni na povrchu Marsu, po takmer osem mesiacov dlhej ceste tam a podobne dlhej ceste späť. Uvádza, že bol členom skupiny troch astronautov, počas tajnej Rusko-Čínskej misie, ktorá bola financovaná zo súkromných zdrojov. Jej účelom malo byť zozbieranie vzoriek pôdy a hornín pre potencionálnu budúcu a veľmi výnosnú ťažbu nerastných surovín. "Bol som jedným z trojčlenného týmu astronautov. Jednalo sa o výlučne súkromnú misiu. Zvyšní dvaja sú už mŕtvi", vyhlásil Johnson vo februári 2012 v rozhovore pre novinára a reportéra Morgana Kochela. (celý rozhovor si môžete prečítať TU)

Johnoson v spomínanom rozhovore uvádza viacero zaujímavých faktov. Podľa neho, cesta na Mars trvala posádke 230 dní, pričom návrat trval o niečo menej. Na povrchu Marsu mali stráviť 65 hodín a získať vzorky plynov a hornín. "Len príprava trvala takmer rok. Bola veľmi intenzívna, vrátane psychiatrických testov. Raketoplán používal klasickú raketovú technológiu, dnes bežne dostupnú. Nič špeciálne, len väčšie nádrže a viac paliva", uvádza v rozhovore Johnson.

NASA – niečo také nie je možné

Americká agentúra NASA však krátko po publikovaní rozhovoru vydala na svojom webe stanovisko, v ktorom spochybňuje Johnsonov príbeh. Podľa vyjadrení na oficiálnej internetovej stránke, akákoľvek cesta na Mars použitím konvenčných rakiet by si vyžadovala minimálne trojmesačné zotrvanie na povrchu Marsu. "Pre uskutočnenie letu musia byť Zem a Mars vo vhodnej vzájomnej pozícii, ešte predtým, než tam vyrazíte. To isté platí o ceste späť. To znamená, že predtým, ako by ste sa chceli vrátiť, musíte stráviť 3-4 mesiace na povrchu Marsu. Nemôžete litetať, kedy sa vám zachce. Celá cesta by trvala minimálne 21 mesacov. 9 mesiacov tam, 3 mesiace na povrchu Marsu a ďalších 9 mesiacov späť. Ak niekto tvrdí, že tam strávil 65 hodín, tieto tvrdenia sa nezakladajú na pravde. Navyše, s použitím našej súčasnej technológie to nie je možné", uvádza sa v zverejnenom stanovisku.

Je však zaujímavé, že bývala zamestnankyňa NASA, ktorá vystupuje pod prezývkou "Jackie" tvrdí, že to bola práve NASA, ktorej astronauti sa už dávno predtým prechádzali po povrchu červenej planéty. V rozhovore pre rádio Coast to Coast AM uviedla, že "klebety ohľadom tajného vesmírneho programu sú skutočné". Jackie údajne na vlastné oči videla na fotografiách z Marsu, ktoré na Zem posielal modul Viking 1, ľudskú posádku. Tieto zábery sa však na verejnosť nikdy nedostali. "Som zvedavá, či dokážete vyriešiť moju záhadu. Pracovala som ako člen "downstairs team-u". My sme boli tí, ktorí mali za úlohu analyzovať údaje a my sme ich videli ako prví. Viking posielal jednu fotku za druhou, bolo ich dosť. A v tom sme to zrazu zbadali. Dvoch ľudí v ochranných oblekoch. Vynorili sa spoza horizontu a smerovali k nášmu Vikingovi. Okamžite sme utekali hore za vedením, ale zabuchli pred nami dvere. Nechcem vedieť nič viac, len to, či tí dvaja boli naši", uvádza v rozhovore. Jackie tvrdí, že okrem nej fotografie videlo ešte šesť kolegov. Žiaden z nich však tieto informácie nechcel komentovať. Moduly Viking 1 a Viking 2 pristáli na Marse v rokoch 1975 a 1976, pričom zozbierali vôbec prvé údaje o povrchu planéty.

Niektoré konšpiračné teórie, vrátane viacerých bývalých zamestnancov NASA, armády, či letectva, sú toho názoru, že v minulosti sa uskutočnil, alebo dokonca ešte stále pretrváva tajný vesmírny program, ktorý sa začal pristátím ľudskej posádky na Marse, ešte v roku 1968. Nie je to tak dávno, čo sa na internete objavilo VIDEO zachytávajúce údajne jednu z misií na Mars v roku 1973, ktorá sa mala uskutočniť v rámci utajovaného projektu RedSun.

Ešte väčšou podporou tejto teórie sú slová amerického astronauta Gena Cernana, ktorý v priamom prenose televízie Fox News, na otázku ohľadom svojho bývalého kolegu Buzza Aldrina, v jednej vete odpovedal, "Buzz does want to go back to Mars", v preklade – Buzz sa chce vrátiť na Mars. Neskôr, v tom istom rozhovore na záver dodá, "I´m not gonna be the one to go back to the Moon and the Mars", v preklade – ja už nebudem ten, kto pôjde späť na Mesiac a na Mars. Spomínané vety je možné vidieť v TOMTO videu, v čase 3:03 a 4:12. Ak sa niekto chce vrátiť na Mars, znamená to len jedno – už tam musel byť.

Bývalý člen US Marine Corps, (u nás známi ako Mariňáci), Randy Cramer (alias kapitán Kaye) navyše tvrdí, že ľudstvo už dávno pozná spôsob, ako prekonať vzdialenosť medzi Zemou a Marsom za oveľa menej ako 9 mesiacov. Dokonca tvrdí, že už od 70tych rokov sa na Marse nachádzajú naše základne a on sám na jednej slúžil v rokoch 1987 až 2004, ako strážca civilných zariadení na ťažbu nerastných surovín (Mars Colony Corporation). "Táto organizácia bola založená v rokoch 1974 až 1975. Podľa mojich informácii sme boli prvý krát na Marse v polovici 60tych rokov. Prvé prieskumné misie však boli vykonané až po roku 1970, kedy sa definitívne rozhodlo, že sa na Marse bude ťažiť. O pár rokov bola založená spoločnosť Mars Colony Corporation a pod jej záštitou boli okolo roku 1975 vybudované prvé základne na Marse a začalo sa s ťažbou", tvrdí Randy Cramer, ktorého vyjadrenia je možné nájsť na viacerých internetových stránkach, vrátane rozhovorov na youtube.

Bývalý profesionálny vojak Corey Goode, ktorý dnes pracuje ako informátor, tvrdí, že bol v rokoch 1987 až 2007 súčasťou a má informácie z viacerých utajovaných vesmírnych programov (ktoré si možno niekedy viac priblížime), ako napríklad Off World Colony Program, Secret Earth Governments, MILAB, Black Ops a pod.). Podľa jeho slov sa dokonca už nacisti pokúšali o vybudovanie základní na Marse a na Mesiaci. Goode nedávno vyhlásil, že on osobne navštívil jednu zo základní na Marse , ktorá patrila organizácii Interplanetary Corporate Conglomerate (ICC), kde pracuje množstvo ľudí v ťažobnom priemysle a v otrasných podmienkach. "ICC tam má vybudovaný celý priemyselný park, vrátane infraštruktúry. Majú zariadenia na ťažbu surového materiálu, ktorý neskôr spracúvajú do zliatín, o ktorých sa vám ani nesníva. Počas môjho pobytu som toho veľa nevidel. Celý čas s nami bola eskorta štyroch ozbrojených mužov. Priviedli nás priamo na miesto ťažby. Mali sme zakázané sa s kýmkoľvek rozprávať na inú, než pracovnú tému. Nikto nám nedal možnosť urobiť si výlet, alebo stráviť nejaký čas s miestnymi. Hneď, ako sme vykonali našu prácu, odviedli nás preč. Videl som tam ale zopár ľudí. Boli to väčšinou belosi, v dosť biednom fyzickom, aj psychickom stave. Celé mi to pripadalo to, ako nejaký otrocký tábor", vysvetľuje Goode.

"Sú to výmysly" – tvrdia vedci z NASA

Iný názor na vec ale majú odborníci z NASA. Pre wired.com vysvetľuje Bobby Braun, jeden z inžinierov technologického centra: "Mars je proste príliš ďaleko. Momentálne nemáme dostatočnú technológickú vyspelosť na to, aby sme mohli vyslať ľudskú posádku tam, aj späť. Museli by sme vyvinúť nový spôsob života mimo Zeme, taký, ako ešte nikdy predtým. Je niekoľko vážnych dôvodov, prečo zatiaľ nevieme na Mars vyslať človeka. Nemáme dostatočné kapacity na uskladnenie tak veľkého množstva paliva, ktoré by bolo potrebné na cestu na Mars. Takisto nemáme modul schopný pristáť na povrchu Marsu s ľudskou posádkou a v neposlednom rade nevieme, ako by sme ich tam urdžali nažive. Nepopieram, že máme vážny záujem o vykonanie misie na Mars, v prvom rade na to ale potrebujeme technológiu, čo znamená obrovské investície do viacerých oblastí", dodáva Braun.

A čo vy ? Na ktorú stranu sa prikláňate ? Skutočne sme mohli vstúpiť na povrch Marsu už pred viac ako 40.timi rokmi, alebo sú to všetko len výplody chorých ľudí ? Je pre nás cesta na Mars skutočne tak nereálna, ako tvrdí NASA ?


(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,767 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.