ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 10:35:47  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nezodpovedané otázky » Záhada o pôvode človeka

  Záhada o pôvode človeka
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Záhada o pôvode človeka

Svet okolo nás je pre mnohých veľmi fascinujúci. O to viac, ak sa hlbšie zamyslíme nad pôvodom človeka, významom života a nad fungovaním vesmíru. Spoločnosť sa zvykne vždy prikloniť k tej (v tom čase) najviac pravdepodobnej teórii. Alebo sa jednoducho za správnu považuje tá, ktorá kompetentným momentálne vyhovuje. Kedysi bolo zločinom tvrdiť, že Zem obieha okolo Slnka. Mnohé vedecké teórie, ktoré boli ešte donedávna považované za výsmech, sa postupom času potvrdili. Takmer každá generácia má svoju vlastnú históriu ľudstva. A stále platí, čím viac vedeckých objavov uskutočníme, tým viac otázok nám vypláva na povrch. Práve pôvod človeka je neraz veľmi diskutabilnou témou. Boli sme stvorení ? Vyvinuli sme sa ? Koľko ďalších možností ešte existuje ? Každý má svoj pohľad na vec. Veda, viera, aj jednotlivec. V skutočnosti sa však každý môže pozerať na to isté, len iným pohľadom. Dá sa to prirovnať k príbehu o slonovi a štyroch slepých mužoch.

Štyria slepí muži a slon

Jedného dňa stretli štyria slepí muži slona. Opatrne a s veľkou zvedavosťou sa k nemu priblížili. Prvý z nich chytil slona za chobot a zvolal: "Aha! Slon vyzerá ako had!". Druhý ho chytil za ucho a oponoval: "Nie. Slon vyzerá ako lopúch". Tretí muž ho chytil okolo nohy a tvrdil, že slon vyzerá ako strom, zatiaľčo ho štvrtý muž chytil za chvost a odprisahal, že slon vyzerá ako lano. Následne sa všetci vrátili domov, každý v presvedčení, že jeho názor je ten správny a ostatní traja sa mýlia.

Presne na rovnakom princípe funguje veda. Veda totiž zbiera dôkazy a zakladá teórie na základe toho, čo pozoruje. Avšak často sa ukáže, že pravdou je presný opak. Takmer v každom desaťročí sa veľmi často stretávame s pojmom "vedci sa mýlili", alebo "vedci nesprávne predpokladali". Až do začiatku 19.storočia hľadal človek odpovede o svojom pôvode v Biblii. Podľa nej, Boh stvoril človeka z prachu, asi pred 6000 rokmi. Dnes už vieme, že to nie je pravda.

V roku 1895 napísal Darwin známu knihu Origin of the Species, v ktorej sa zamýšľal nad tým, že evolúcia je vlastne logické poradie viacerých evolúčnych krokov. Prišiel s teóriou prirodzeného výberu, v ktorom sa jeden druh vyvíja z iného počas určitého časového obdobia. Podľa Darwina, prví predkovia ľudí na Zemi žili asi pred 25 miliónmi rokov a moderný typ človeka sa tu pohybuje len niečo cez 100 000 rokov. Veľmi rýchlo bola Darwinova evolučná teória prijatá ako fakt a stala sa v podstate základom aj dnešnej výučby. Zjednodušene, bola prijatá za najviac pravdepodobnú.

Z času na čas sa však objavia nálezy, ktoré rúcajú všetky doterajšie názory. Hovorí sa im aj DoopArts (documented out of place artefacts) (o niektorých prebieha diskusia na našom diskusnom fóre. Nevedno prečo, moderná veda ich však systematicky ignoruje. Nálezov sú stovky. Niektoré dokazujú, že človek je oveľa starší, ako sa predpokladá. Pozostatky moderného človeka sa totiž našli v kamenných vrstvách starých viac ako 55 miliónov rokov. Mnohé z týchto nálezov sú veľmi dobre zdokumentované. Medzi nimi napríklad odtlačky stôp moderného človeka spoločne s odtlačkami dinosaura z Texasu, antická mapa, ktorá korektne zobrazuje Antarktídu storočia predtým, než bola objavená, zlatý náhrdelník vrastený do kusu uhlia a tak ďalej. Verejnosť, ani vedecká komunita sa však týmito nálezmi nezaoberá. Ako keby bolo v našej povahe, podvedome odignorovať to, čo je v rozpore s našim spôsobom myslenia.

Existenciu týchto artefaktov môžu vysvetľovať len dve teórie. Buď boli vyrobené vyspelou civilizáciu, ktorá kedysi dávno na Zemi žila a bola zničená prírodnou alebo technologickou katastrofou ešte predtým, než sa začal písať náš vek. Alebo sú to pozostatky vyspelej mimozemskej civilizácie, ktorá navštevovala našu planétu pred miliónmi rokov, pričom tu zanechala viacero artefaktov. Skutočnosť môže byť oveľa vzrušujúcejšia, ako predpokladáme.

A aj keď nie je vylúčené, že nás v dávnych dobách navštevovala (alebo stále navštevuje) vysoko vyspelá civilizácia, je dosť nepravdepodobné, že by sem jej predstavitelia z ďalekého vesmíru nosievali predmety každodenného použitia, ako klince, náhrdelníky alebo spony. Z toho možno predpokladať, že množstvo predmetov (ktorých vek mimochodom odhadovali viaceré organizácie nezávislými meraniami), je skutočne pozostatkom civlizácie, ktorá tu žila pred miliónmi rokov.

Otázkou ostáva, čo presne sa stalo na Zemi pred našim príchodom ? Nuž, okrem asi najviac populárnej teórie katastrofizmu tu nemáme príliš veľa možností. Geologické nálezy skutočne naznačujú, že Zem v minulosti postihli drastické zmeny, ktoré boli tak náhle, že mohli úplne zlikvidovať väčšinu obyvateľov a kultúr. Uveďme si niekoľko príkladov, na ktoré moderná veda nevie a nechce hľadať odpovede. V roku 1975 ohlásil Dr. Stanley Rhine z Univerzity v Novom Mexiku objav odtlačkov obrej ľudskej stopy, starej viac ako 40 miliónov rokov. O pár mesiacov neskôr sa podobné nálezy našli v Oklahome a Wisconsine. Postupom času boli objavené ďalšie a ďalšie kostrové pozostatky "obrých ľudí", prakticky po celej Amerike, od Minesoty až po Nicaraguu. Pozostatky mali výšku dva, až takmer tri metre.

A nasleduje niekoľko ďalších. Ako je možné, že pri vykopávkach v Iráne sa našla 140 000 rokov stará lebka amerického indiána ? Prečo hmota, ktorú používali Máyovia a opravu zubov drží aj po 1500 rokoch ? Cosmas a Damian, dvaja bratia vykonali úspešnú transplantáciu nohy pred vyše 1700 rokmi. Odkiaľ mali poznatky ? Na tavenie platiny je potrebná teplota vyše 1780 stupňov celsia. Ako je možné, že niektoré pre-Inkské kultúry na území dnešného Peru, používali predmety z tohto kovu ? Získavanie hliníka z baoxitu je novodobá metóda. Ako je možné, že Chou Chu, slávny generál dynastie Tsin, bol pochovaný v uniforme s hlinikovými gombíkmi ? A takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho.

Podľa Čínskych záznamov, panovník Hwang-ti a 70 jeho kumpánov, uskutočnilo let vzduchom využitím energie "nebeského draka". Čínsky básnik Chu Yuan, v diele Li Sao zase uvádza, že bol svedkom letu do nebies za pomoci "štyroch drakov". Zo vzduchu pritom detailne opísal Čínsku krajinu. "Všetky tieto čínske lietajúce stroje sú buď výsledkom vedeckých experimentov, alebo dedičstvom po pred-apokalyptickej rase. Vzhľadom na to, že Čína nemala v tej dobe žiadnu podobnú technológiu, neostáva nám nič iné, len prijať teóriu číslo dva", vyhlásil svojho času americký politik a skladateľ Andrew Thomas.

Veľmi podobné legendy sa tradujú aj medzi Polynézanmi v Južnom Pacifiku. Ponape je príbeh o veľmi múdrych mužoch svetlej pleti, ktorí prišli zo západu dávno predtým, ako Európania. Títo svetlí muži prišli na ostrovy vo "svietiacich člnoch, ktoré plávali oblohou". Veľmi podobné príbehy poznajú domorodci na ostrovoch Mangareva, ktoré sa tradujú do dávnej minulosti. V príbehoch sú opisované zvláštne "lietajúce kanoe s krídlami na bokoch, ktoré môžu prekonávať obrovské vzdialenosti" a sú riadené "bielymi kňazmi".

Kamene z ICA, Peru

V roku 1969, Dr. Javier Cabrera Darquea našiel v púšti Ocucaje, v oblasti Ica, Peru, takmer 15 000 vyrezávaných kameňov (fotografie v galérii). Všetky kamene sú k dispozícii komukoľvek v meste Ica, v dome Plaza de Armas. Takmer 15 000 vyrezávaných kameňov zobrazuje pokročilé znalosti z medicíny, transplantácie, zoologie, biológie, geografie, ľudí s dinosaurami, astronómie a astronautiky do takých detailov, že sa za ne nemusí hanbiť ani moderná veda. Vôbec po prvý krát je ľudstvo konfrontované s dôkazom, že už niekto pred nami poznal tajomstvá operácie, vesmírneho letu a množstva ďalších vecí. Najväčšou záhadou je ale ich vek, ktorý odhadol na 13 miliónov rokov. Skutočnosť, ktorú nevie nikto vysvetliť. Nemáme žiadne racionálne vysvetlenie, kto ich vyrezal, kedy a prečo ?

Aj v tomto prípade však celý objav sprevádzalo podozrenie z podvodu. Istý farmár z osady neďaleko mesta Lima vyhlásil verejnosti, že našiel haldy a haldy podobných kameňov v roklinách a jaskyniach v okolí mesta Lima. Do Peru sa okamžite začali hrnúť archeológovia prakticky z celého sveta. Farmár bol okamžite zatknutý miestnou políciou. Pri výsluchu však uviedol, že si chcel z ľudí len vystreliť a kamene vyrobil sám, pričom tie, ktoré sa našli v púšti Ocucaje, tam zakopal on a neuvedomil si, že kauza môže mať tak veľký rozsah. Po tom, čo bol prepustený bol celý prípad uzavretý a médiá po celom svete priniesli informáciu o "veľkom podvode". Jediný, kto sa však cítil najviac dotknutý, bol Dr. Javier Cabrera, ktorý mal v celom prípade príliš mnoho nejasností. Okrem toho, že farmár nevedel vysvetliť, ako vlastne kamene vyrába, odkiaľ čerpá všetky tak detailné informácie, nesedelo v celej kauze ani niekoľko základných matematických faktov. Ak by farmár mal vyrezať takmer 15 000 kameňov, znamenalo by to, že:

1. Ich musel začať vyrezávať ako teenager
2. Musel vyrezať denne aspoň jeden kameň (čo je pri jeho zložitosti nemožné)
3. Musel tak robiť 7 dní v týždni, po dobu celých 41 rokov.

Príliš nereálne na to, aby to bola pravda. Ak by sme aj pripustili myšlienku, že na tvorbe sa podieľalo viacero ľudí, záhadou stále ostáva, odkiaľ by mali farmári tak detailné informácie o skutočnostiach, ktoré boli na kameňoch vyrezané ? Mapy Zeme, ktoré sú v kameňoch vyrezané zobrazujú akési zvláštne rozloženie sveta. Zatiaľ čo niektoré časti kontitentov korešpondovali so skutočnosťou, väčšina zemskej masy bola zobrazená vo zvláštnych uhloch. Dr. Cabrera za pomoci geológov a počítačovej simulácie zistil, že kamene zobrazuju veľmi presnú mapu planéty Zem, avšak z obdobia pred 13. miliónmi rokov. Ako mohol niekto v tej dobe vedieť, ako vyzerá Zem pri pohľade z vesmíru ? Ak príjmeme fakt, že kamene sú skutočne staré 13 miliónov rokov, tak musíme automaticky prijať aj skutočnosť, že boli vytvorené vysoko inteligentnou civilizáciou, ktorá kedysi obývala našu planétu. A ak sú kamene skutočne podvodom, tak jedným z najlepších, aký kedy uzrel svetlo sveta.

Či už sú kamene podvodom, alebo nie, pravdou ostáva, že sa sme čoraz častejšie zaplavovaní objavmi, ktoré menia našu históriu, avšak veda ich aktívne ignoruje. Ako sme už naznačili v článkoch Desať najvyspelejších civilizácií, Atómová bomba, či Acámbaro je vysoko pravdepodobné, že nie sme prvou pokročilou civilizáciou, ktorá žije na tejto planéte. Ostáva už len zodpovedať na otázku, kedy začne veda brať tieto dôkazy vážne.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,752 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.