ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieAugust 21 2019 10:00:01  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.fotovelo.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Existujú ? Ak áno, kde ?

  Existujú ? Ak áno, kde ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Aká je pravdepodobnosť, že niekde vo vesmíre existuje život ?
Existuje viac než 10 miliárd galaxií, z ktorých mnohé sú oveľa, oveľa väčšie ako naša. V tejto galaxií je viac než 10 miliárd hviezd, z ktorých je naše Slnko len jednou z nich. Okolo týchto hviezd obieha hneď niekoľko planét. (okolo našej je ich 9). Podľa modernej fyziky, existuje nespočítateľné množstvo podobných vesmírov. Aká je pravdepodobnosť, že je Zem jedinou planétou, na ktorej sa sformoval život ?

Poznáme ešte nejaké iné planéty, kde mohol existovať život ?
Je veľmi pravdepodobné, že život kedysi existoval na Marse a Mesiaci. Ak áno, tak by to boli už tri planéty len v našej slnečnej sústave, na ktorých sa sformoval život. Možno sa to stalo aj na niekoľko tisícoch iných planét niekde inde, v tomto vesmíre alebo aj v iných. Nehovoriac o tom, že na Saturnovom mesiaci Európa sú taktiež podmienky pre možný vývoj istej formy života.

Aká je pravdepodobnosť, že sa niekde vyvinula inteligentná forma života ?
Len preto, že je na niektorej planéte život, ešte nemusí znamenať, že je inteligentný. Ak by meteroid nebol vyhubil dinosaury, ľudstvo by nebolo existovalo. Na Zemi sa život vyvíjal 4 miliardy rokov, z ktorých ľudia sú tu iba 1 milión (čo je jedna štyritisícina času) a civilizácie len okolo 4000 rokov. (čo je jedna milióntina času). Ak sa pozrieme na zbytok času zistíme, koľko rôznych udalostí mohlo vyhubiť život. Avšak sme si istí, že sme jedinou inteligentnou formou života?

Kde vlastne žijú ?
Ak by aj existovala nejaká inteligentná forma života, bola by vzdialená miliardy svetelných rokov. Vesmír je nepredstaviteľne obrovský, dokonca len jeden svetelný rok je neuveriteľná vzdialenosť. Svetlo prejde 300 000km za sekundu. Svetelný rok je úsek, ktorý prejde svetlo za jeden rok, čo je okolo 10 triliónov kilometrov (10 000 000 000 000km). Najbližšia hviezda k nám, Proxima Centauri je vzdialená 4.2 svetelných rokov. Celá veľkosť jedného vesmíru sa odhaduje na tisíc trilión triliónov kilometrov (1 000 000 000 000 000 000 000 000 000km). Precestovať celý vesmír nám nemožnou rýchlosťou času by trvalo trilión rokov (1 000 000 000 000). My vieme, že tu na Zemi sme svedkami UFO. Èo to znamená ? Že existujú dve možnosti. Mimozemšťania by museli cestovať vyššou rýchlosťou ako svetlo, alebo žijú niekde v našej galaxií.

Je možné cestovať rýchlejšie ako svetlo?
Podľa Einsteinovej teórie „ohýbania priestoru“ áno. Predstavme si, že by mal vesmír len dve dimenzie – dåžku a šírku, no žiadnu výšku. Pre zjednodušenie si predstavme hárok papiera. A teraz si predstavme, že zložíme tento papier na polovicu. Bod z jednej strany papiera by sa nachádzal v rovnakom mieste ako bod z druhej strany papiera. Práve takýmto spôsobom by sa mohla premiestòovať kozmická loď na akékoľvek miesto vo vesmíre.

Ak my nemáme túto technológiu, majú ju mimozemšťania ?
Odpoveďou na otázku môže byť to, že táto technológia môže byť stovky alebo tisícky rokov vyspelejšia ako naša pozemská. Bližšie k stredu vesmíru sú planéty milióny rokov staršie a život na nich mal oveľa viac času na vývoj. Ako sme skôr spomínali, inteligentný život na Zemi existuje len malinký zlomok jej histórie. ak existuje nejaký mimozemský život, je veľmi nepravdepodobné, že je na rovnakej vývojovej úrovni ako my.

Nezabúdajme však, stále je tu možnosť, že žijú aj niekde v našej slnečnej sústave...


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes3,735,823 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.