ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieSeptember 22 2020 20:08:30  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Súčasná spoločnosť a história » Odpočítavanie našej skazy

  Odpočítavanie našej skazy
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

POČÍTADLO KONCA SVETA

Ak by zasiahol Zem asteroid alebo kométa, do atmosféry by sa vychŕlilo miliardy tón zemskej horniny postačujúcej na to, aby na Zemi zavládla nukleárna zima. Ak by asteroid dopadol na oceán, znamenalo by to vlny o výške troch míľ, ktoré by zaplavili kontinenty. A čo takto mega erupcia sopky ? Milióny ľudí by zahynulo, kvôli popolu vo vzduchu.

Hrozbu taktiež predstavujú aj zbrane hromadného ničenia. Niektoré krajiny majú dostatok nervového plynu na to, aby zabil KAŽDÉHO na Zemi. Berme tieto hrozby vážne. Mnohí sa smejú a vyhlasujú, že sa nestarajú o koniec sveta, ale všetci vieme, že to nie je pravda.


TEÓRIE O MOŽNOM KONCI SVETA

1. Zrážka s asteroidom
Akýkoľvek asteroid o veľkosti troch kilometrov sa rovná explózií 30 000 atómových bômb. Čo to znamená ? Ak by nás zasiahol asteroid o veľkosti amerického štátu Texas, Zem by postihli prevratné zmeny, ťažké zemetrasenia a podobné katastrofy. Zmeny, ktoré by spôsobili tony horniny v atmosfére by znamenali katastrofálne ochladenie, ktoré by mali za následok vyhynutie väčšiny flóry, tým pádom aj zvierat a nakoniec by vyhynula väčšina, ak nie všetko ľudstvo. Ak by takýto asteroid dopadol na oceán, znamenalo by to 5km vysoké vlny, ktoré by zasiahli pobrežia o rýchlosti 3000km/h, čo by znamenalo okamžité zničenie všetkých pobrežných miest a pravdepodobne aj zaplavenie celých kontinentov.

2. Vírusy a smrteľné nemoci
Stále vychádzajú do popredia nové formy baktérií a vírusov, ktoré v minulosti neexistovali. Lekárska veda nemusí poznať liek na tieto nemoce a ľudstvo takto môže vyhynúť v priebehu niekoľkých dní. Môžu to byť umelo vytvorené vírusy, mimozemské vírusy z iného sveta, taktiež meteorit môže obsahovať baktérie.

3. Mega erupcie
Vedci tvrdia, že v celej existencii planéty vybuchlo len zopár takýchto sopiek. Jedna takáto erupcia by znamenala pokrytie takmer polovice Zeme prachom a popolom, čo by malo za následok tzv. nukleárnu zimu. Ľudstvo by hladovalo, zamrzlo a nakoniec vymrelo.

4. Zmena polarity Zeme
Mala by za následok zmenu prúdov v oceánoch, zemetrasenia, posun kontinentov. Severný pól by skončil niekde pri Ekvádore. Toto sa deje približne raz za milión rokov a predpokladá sa, že by sa to mohlo stať.


5. Slnečná žiara
Hovoríme o mega žiare, ktorá by mala za následok prudké zvýšenie teploty na Zemi, nad hranicu únosnosti. V auguste 2001 sme mohli sledovať slnečnú žiaru, ktorá však zasiahla len planéty bližšie k Slnku.

6. Veľká svetová vojna
Pod týmto myslíme možnosť, že sa ľudstvo vyhubí samo, jednoducho použitím zbraní hromadného ničenia. Hovoríme o atómových bombách, super neutrónových bombách a v neposlednom rade aj o biologických zbraniach. Niektoré štáty vlastnia dostatok kyanidu a nervového plynu na to, že keby bol uvoľnený, zničil by všetku populáciu na Zemi.


7. Invázia mimozemšťanov
Kedykoľvek môžu pokročilejšie civilizácie z iných galaxií, svetov, planét napadnúť Zem za účelom získania potravy, surovín alebo moci. Pri toľkých svedectvách a pozorovaniach UFO, jednoznačne vieme, že nie sme sami a musíme si pripúšťať aj možnosť, že jedného dňa môžeme zažiť inváziu za účelom zničenia ľudstva na planéte.

8. Smrť Slnka
Hoci potrvá ešte milióny rokov, kým sa toto stane, naše Slnko je už na pol ceste svojej existencie. Predtým ako zanikne, stane sa „červeným obrom“ a spáli celú Zem, dokonca i Mars.

9. Kolízia s Mesiacom
Hoci všetko nasvedčuje tomu, že mesiac nikam nejde, ak by zasiahol našu Zem, znamenalo by to jej vymŕšťenie z obežnej dráhy do ďalekého vesmíru a možno aj priamo do Slnka. Predsa len, Mesiac je vzdialený iba 239 000km míľ od Zeme, čo sa rovná 80 násobku dåžky Spojených Štátov.

10. Roztopenie pólov
Ak by sa roztopil všetok ľad na póloch, viac ako polovica sveta by skončila pod vodou, vrátane najvyšších pohorí.

11. Preľudnenie a vyčerpanie surovín
Ak by sa ľudstvo preľudnilo, spotrebovali by sme viac surovín, ako by sme dokázali vyrobiť. To by znamenalo hladomor, choroby, vysokú kriminalitu a podobne

12. Strata atmosféry
Ak by sme stratili našu atmosféru, ktorá nás ochraňuje, znamenalo by to, že by sme buď zmrzli alebo zhoreli. Atmosféra začína strácať niektoré svoje vlastnosti, čo je spôsobované vypúšťaním chemikálií do ovzdušia.

13. Vyššia sila
Nová, doteraz nepoznaná sila, možno niečo ako Boh, ktorý dokáže tvoriť a ničiť. Možno sa jedného dňa rozhodne skončiť s ľudstvom a vytvoriť nové.

14. Vznik nových rás
Nie mimozemšťania, ale možno živočíchy, ktoré žijú v podzemí sú pripravené získať späť svoju planétu.

15. Výbuch ropy
Pod zemskou kôrou sú obrovské zásoby ropy a plynu, ktoré by mohli explódovať. Zem by sa premenila na obrovskú ohnivú guľu.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,222,462 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.