ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:00:46  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Vesmír » Zmenili sa znamenia zverokruhu ?

  Zmenili sa znamenia zverokruhu ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Zmenili sa znamenia zverokruhu ?

Nie je tomu tak dávno, čo svet zaplavila informácia, že znamenia zverokruhu sa zmenili, čo pre bežného smrteľníka znamená, že jeho znamenie v horoskope v podsate už nemusí byť aktuálne. Inštruktor astronómie Parke Kunkle vyvolal prevažne v Spojených štátoch (ale aj v zahraničí) veľký rozruch, keď v článku pre Minnesota newspaper uviedol, že odchýlka v rotácii Zeme sa za uplynulých 2000 rokov zmenila. To znamená, že sú pre nás hviezdy v úplne iných pozíciách, ako tomu bolo v časoch, kedy znamenia horoskopu vznikli. O tejto skutočnosti nás informovali aj niektoré slovenské médiá.

Poloha hviezd sa z pohľadu zo Zeme zmenila v dôsledku 26 000 tisíc rokov dlhého cyklu zvaného precesia, ktorá je spôsobená odchýlkou v rotácii Zeme. Ako následok precesie sa za uplynulých vyše 2000 rokov zmenila aj doba rovnodennosti, a to o pár dní. Astronómovia preto musia brať do úvahy aj precesiu, aby boli dlhodobé predpovede presné a správne. A práve tieto skutočnosti viedli Kunkla presvedčeniu, že znamenia zverokruhu by mali byť zmenené a navyše pribudne jedno znamenie – hadonos.

Pre astronómov je astrológia obyčajnou pseudo-vedou a aj mnohí z nás si čítame svoj horoskop len pre zábavu alebo s úsmevom na tvári. Medzi nami sa však nájdu aj takí, ktorí prikladajú horoskopom zvýšenú dôležitosť, alebo sa podľa nich aj riadia. Sú mnohí, ktorí majú na svojich telách vytetovaný obrázok svojho znamenia. Práve pre nich sa stali Kunklove vyhlásenia zaujímavým fenoménom. Začali sa okamžite zaoberať možnosťou, že roky sa riadili zlým znamením. Viacerým sa dokonca zmenil celý život.

Medzi takýchto ľudí patrí aj 32 ročná Amanda Fialk z New Yorku. Tá, ako hrdý blíženec dávala svojmu okoliu najavo príslušnosť k svojmu znameniu aj značne viditeľným tetovaním na svojom tele. Zrazu sa ale dozvedela, že je v skutočností býkom. "Neviem toho o astrológii veľa, ale jedno viem určite. Povahovo som typický blíženec. Keď som sa zrazu dozvedela, že som býk, ostala som šokovaná. Hlavným rysom tohto znamenia je tvrdohlavosť, avšak ja sa za tvrdohlavú rozhodne nepovažujem, to na mňa jednoducho nesedí".

Amanda však nie je jediná. V podstate bezprostredne po udalosti sa začali pomerne prudké a búrlivé diskusie na sociálnych sieťach Facebook a Twitter. Astrologička Susan Millerová sa na svojej internetovej stránke astrologyzone.com zaoberá detailnými výkladmi znamení zverokruhu už od roku 1995. "Na našej stránke sme za necelý mesiac od vyhlásení, že zverokruh sa zmenil, zaznamenali vyše 18 miliónov návštev. Nevravím, že nás vysoká návštevnosť neteší, avšak toto je skôr mánia. Môj telefón pukal ako popcorn. Toľko smsiek a telefonátov som vo svojom živote ešte nezažila.", uviedla v rozhovore pre CNN Susan Millerová. Sú ale ryby skutočne vodnárom ?

"Samozrejme, že nie. Všetko ostáva tak, ako predtým. Toto nie je nič nové. Zmena v rotácii Zeme samozrejme za uplynulé roky nastala, ale zverokruh sa nemení. Mám pocit, že niektorí vedci sa silou-mocou snažia uskutočniť nejaký prelom v doterajších poznatkoch. Avšak toto je nezmysel, spomínala som to vo svojej knihe Planets and Possibilites už pred viac ako desiatimi rokmi. Áno, náklon Zeme sa trochu zmenil, ale časti oblohy, na ktoré sa pozeráme ostávajú rovnaké.", rozhorčene reaguje na uvedené špekulácie Susan Millerová.

Rozhorčenosť neskrýva ani ďalší skúsený astrológ, Rob Brezsny, majiteľ stránky freewillastrology.com a vydavateľ vyše 120-tich publikácii po celom svete: "Je to priam neskutočné, ako rýchlo sa dokážu šíriť vyhlásenia plné nezmyslov a dezinformácií. Skutočne šokujúce. Až 26% američanov (prieskum z roku 2009 pozn.) verí alebo sa riadi astrológiou a horoskopmi. Pre týchto ľudí boli stresujúce, nakoľko ďalej nevedeli, kto vlastne sú".

Podľa Brezsneho, celý zätok vznikol v dôsledku toho, že niektoré znamenia a hviezdne konštelácie majú rovnaké mená. Mnoho ľudí si myslí, že je to prepojené. Nie je to však pravda. Človek narodený v znamení vodnára môže byť prepojený s konšteláciou kozoroha. Avšak nie fyzicky. Neznamená to, že nejaká konkrétna hviezda v tejto konštelácii ovplyvňuje jeho život. V modernej astrológii sa jedná predovšetkým o fixné sektory na oblohe, cez ktoré prechádzajú Slnko, Mesiac a planéty. To sú základy horoskopov. Sú to fixné a nemenné body. Sú stále na rovnakom mieste, bez ohľadu na to, ako je Zem naklonená, upresnil Brezsny.

Autor celej myšlienky, profesor Parke Kunkle z Technickej fakulty v Minneapolise si však za svojimi vyhláseniami stojí a nemieni ustúpiť. "Celá dnešná astrológia je založená na tom, čo si mysleli ľudia kedysi a ignoruje nové fakty. Ľudia sa stále dívali na oblohu pretože chceli pochopiť svet okolo seba. Ale dnes je tomu inak. Aj keď sa bežný človek zaujíma o astrológiu, nepozná oblohu až tak dokonale. Znamenia zverokruhu majú korene v mytológii, v príbehu o dvanástich Olympských bohoch, ktorí na seba vzali zvieraciu podobu, aby ušli pred zlým sto-hlavým netvorom Tyfónom. Celý zverokruh pochádza z čias Rímanov a Babylónčanov, pričom je založený na ekliptike. Pôvodný horoskop fungoval na takom princípe, že človeku bolo priradené znamenie podľa toho, v akej konštelácii sa nachádzalo Slnko v čase jeho narodenia. Dnes sa to ale fyzicky už nesleduje. Astrológovia si určili istý matematický výpočet, podľa ktorého sa začali znamenia priradzovať automaticky podľa dátumu narodenia. Toto však už neplatí", vysvetľuje profesor Kunkle.

Kunkle zároveň navrhol trináste znamenie – hadonos, pričom znamenie má byť spojené s rovnomenným súhvezdím Hadonosa, ktoré zobrazuje svalnatého muža držiaceho hada. Podľa Kunkla, tí, ktorí sa narodili v znamení hadonosa sú síce namyslení, ale dožívajú sa vysokého veku a sú vynaliezaví.

Hoci Kunklova teória vyvolala medzi obyčajnými ľuďmi rozruch, odborníci jeho názory neakceptujú. Ak tak horoskop oficiálne ostáva nezmenený. Väčšina z ľudí na horoskopy neverí. Avšak tí, ktorí áno, majú jedného veľkého chrobáka v hlave. Na ktorú stranu sa prikláňajú ?


(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,701 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.