ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 10:23:05  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Posmrtný život » Duchovia - sú skutoční ?

  Duchovia - sú skutoční ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Duchovia – sú skutoční ?

Čo sú to vlastne duchovia ? Odkiaľ prichádzajú a čo vlastne robia na tomto svete ? V tejto oblasti existuje veľké množstvo nezodpovedaných otázok. O paranormálnych udalostiach, ktoré sú spájané s duchmi vieme toho zatiaľ iba veľmi málo. Väčšina z nás si pri vyslovení slova "duch" pravdepodobne predstaví to isté. Do kategórie duchov ale patrí viacero vecí. Poznáme ektoplazmy, zjavenia, poltergeist, svetelné gule, tmavé postavy a mnoho iného. Aj napriek tomu, že máme k dispozícii stále modernejšiu technológiu, ako digitálne fotoaparáty, tepelné senzory, čítačky elektrických pulzov, infračervené kamery a tak ďalej, stále máme k dispozícii len málo potrebného materiálu na to, aby sme dokázali zodpovedať na väčšinu otázok a navždy tak umlčať kritikov, ktorí sú stále toho názoru, že duchovia neexistujú.

Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, vzhľadom na to, že sme denne zaplavovaní desiatkami podvrhov, je pomerne ťažké dokázať skutočnú existenciu duchov. Ale aj napriek tomu sme toho názoru, že sa to dá. Dokonca existuje hneď niekoľko spôsobov, ako zistiť, či aj vy nemáte vo svojom dome, či byte prítomného ducha. Stači sa zamerať na studené miesta, rôzne zápachy či vône, pocit, že k nám niekto hovorí, alebo pocit, že sme sledovaní. Treba si však uvedomiť, že sa jedná o pomerne citlivú tému. Zaujímavá je aj štatistika, podľa ktorej až 50% ľudí uviedlo, že vo svojom živote už zažili alebo pozorovali nejakú paranormálnu udalosť. Každý z nás má svoj názor, respektíve teóriu, ktorej sa drží a v ktorej hľadá odpovede na svoje otázky. Každý z nás už pravdepodobne videl fotografie, či videá duchov, niektorí ich možno zažili na vlastnej koži. Avšak čo, alebo kto sú to duchovia ? Odpovedí môže byť viac.

Mŕtvi ľudia

Úplne najčastejší pohľad na ducha je ten, že sa jedná o duše mŕtvych ľudí, ktoré sú z nejakého dôvodu uväznené na tomto svete v dôsledku istej tragédie alebo traumy. Mnohí lovci duchov si myslia, že takéto zblúdilé duše si vlastne ani neuvedomujú, že sú už mŕtve. Jeden z najskúsenejších lovcov duchov Hans Holzer napísal: "Duch je ľudská bytosť, ktorá opustila svoje telo, zvyčajne za nejakých traumatických okolností a nie je si plne vedomá svojho súčasného stavu. Všetci sme v podstate duše uväznené v našej telesnej schránke. V čase smrti naša duša odchádza do inej dimenzie. Avšak duch ostáva kvôli traume uväznený v našom svete". V tejto súvislosti poznáme tiež aj tzv."inteligentných duchov". Tí existujú takisto v stave uväznenia, ale opakovane navštevujú miesta svojej smrti, alebo miesta, ktoré mali v živote najradšej. Práve tento typ duchov najčastejšie prichádza do kontaktu s ľuďmi.

Zostatková energia

Veľmi podobnou formou sú aj duchovia, ktorí sú opakovane pozorovaní na miestach, kde kedysi pôsobili. V histórii máme zaznamenaných množstvo prípadov. Napríklad istý vojak z Americkej občianskej vojny je opakovane vídaný, ako sa pozerá z okna domu, ktorý kedysi strážil. Alebo smiech mŕtveho dievčatka sa často ozýva v miestnosti, v ktorej sa najradšej hrávala. Tieto typy duchov nepríchádzajú do kontaktu s ľuďmi a ich zjavenia, respektíve činnosti sú stále rovnaké. Pôsobia ako nahrávka – opakujú sa stále a stále dookola. Traumatická udalosť totiž zanecháva nezmazateľnú stopu v konkrétnej budove alebo oblasti. Tou môže byť hocičo. Niekde vídavajú záblesky minulosti, niekde počuju kroky po chodbách a tak ďalej. Čo presne spôsobuje, že tieto "nahrávky" vznikajú alebo akým spôsobom sa prehrávajú, respektíve čo je ich spúšťacím mechanizmom zatiaľ ostáva záhadou.

Zvestovatelia

Tento typ duchov je tiež pomerne častý. Ich duše sa objavujú väčšinou krátko po ich smrti, a to predovšetkým ľuďom, ktorí im boli blízki. Tento typ ducha takisto dokáže komunikovať so živými. Väčšinou sa ale jedná iba o krátku správu. Najčastejšie pritom dávajú na známosť, že sú šťastní, že im je dobre a aby sme sa o nich nebáli. Takýto typ duchov sa zjaví len na veľmi krátky čas a len raz. Zdá sa, akoby ich úlohou bolo len odovzdať správu. Preto si vyslúžili aj spomínané pomenovanie – zvestovatelia.

Lauren Forcellová z inštitútu Paranormal Investigations v Ohiu si myslí: "Tento typ duchov sa zvyčajne zjaví iba raz, väčšinou osobe alebo osobám, ku ktorým mala silné emočné puto. Hoci vo väčšine prípadov je toto zjavenie len akousi rozlúčkou, ojedinele sa stáva, že duch odkáže žijúcej bytosti nejaký druh dôležitej informácie".

Poltergeist

Poltergeist je medzi ľuďmi najobávanejší zo všetkých typov zjavení, a to preto, lebo má schopnosť ovplyvňovať náš fyzický svet. Treba povedať, že sa najčastejšie jedná o (často nebezpečný) pohyb predmetov. Môže sa pritom jednať o nevysvetliteľné zvuky, ako buchot, klopanie, kroky a dokonca i hudbu. Táto forma ducha dokáže skrývať veci, spúšťať vodu, vypínať a zapínať svetlo, či splachovať toaletu. Veľmi často sú hlásené aj rozhádzané veci, v ojedinelých prípadoch dokonca samotné útoky na človeka, či hodením nejakej veci do neho, alebo priamym útokom, ako ťahanie za vlasy, či údery. Práve kvôli týmto veciam je Poltergeist považovaný za zlého ducha, niektorí odborníci si myslia, že sa dokonca môže jednať o démonické bytosti.

Treba však podotknúť, že názory odborníkov sa v prípade poltergeistu rozchádzajú. Mnohí sú stále presvedčení o tom, že v prípadoch poltergeistu sa vôbec nejedná o aktivity ducha, ale je spôsobovaný konkrétnou osobou žijúcou v strese. "Takáto osoba si to ani neuvedomuje. V našom žargóne nazývame tieto osoby aj agenti. Agent pri pokuse zbaviť sa svojho emočného stresu nevedome spôsobuje pohyb predmetov svojou mentálnou silou. Hovoríme tomu aj psychokinéza", dodáva Lauren Forcellová.

Sebaklam a projekcia

Na celú vec sa musíme pozrieť aj z druhej strany – zo strany skeptikov. Tí tvrdia, že neexistujú žiadne paranormálne zjavenia a aktivity duchov. Všetko sa to vraj odohráva v našej hlave, je to produkt našej mysle. Duchovia sú podľa nich psychickým fenoménom – vidíme ich, pretože ich chceme vidieť.

Vdova, ktorá je zdrvená zo straty svojho milovaného manžela, ho tiež bude vídavať. Avšak bude to preto, lebo jej chýba a potrebuje ho. Potrebuje získať pocit, že je v poriadku a že mu je na druhom svete dobre. Jej myseľ produkuje predstavy, ktoré jej dopomáhajú k tomu, aby sa vyrovnala so stresom z jeho straty. A nakoľko vieme len veľmi málo o sile a kapacite našej vlastnej mysle, je podľa skeptikov vysoko pravdepodobné, že práve naša myseľ môže vytvoriť skutočnú projekciu, a to tak vizuálnu, ako aj zvukovú. Projekcia môže byť dokonca tak silná, že ju môžu vidieť a počuj aj ostatní. Ale v žiadnom prípade sa nejedná o skutočnú vec – myslia si skeptici.

Treba však povedať, že ľudia majú na duchov rôzny pohľad. Mnohí sa dokonca pýtajú, ako v nich môže niekto veriť, keď ich v živote nevidel. Nuž, človek si vytvorí aj tak vlastný názor. Boha tiež nikdy nikto nevidel a aj napriek tomu v neho veria miliardy ľudí. Je jedno, či niekto verí v UFO, v Boha, alebo v duchov, všetci títo ľudia majú spoločný cieľ – zistiť pravdu. Duchovia sú bežnou vecou vo filmoch a v knihách, ale tisícky ľudí po celom svete kľudne odprisahá, že duchovia sú súčasťou ich života.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,741 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.