ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 04 2020 11:39:04  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nevysvetliteľné udalosti » "Hukot" Zeme

  "Hukot" Zeme
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

"Hukot" Zeme

V posledných mesiacoch môžeme na kanáli youtube sledovať pomerne veľký prírastok video-materiálov z celého sveta, ktoré zachytávajú záhadné zvuky, alebo akýsi "hukot", či dunenie, ktorého pôvod nie je známy. V anglickom jazyku je tento fenomén označovaný ako "The Hum", čiže v preklade hukot, preto ostaneme pri tomto pomenovaní.

Hukot je záhadný zvuk, ktorý ľudia registrujú pravidelne v konkrétnych oblastiach, no sú zaznamenané aj náhodné výskyty v rôznych kútoch sveta. Môžeme povedať, že s týmto fenoménom prichádza do kontaktu asi 2 až 10% celkovej populácie. Historicky prvou oblasťou, v ktorej bol hukot zaznamenaný, je Veľká Británia. Stalo sa tak ešte začiatkom roku 1970. V roku 1990 sa hukot začal objavovať aj v Spojených štátoch, pričom najviac hlásení pochádzalo z okolia miest Taos v Novom Mexicu a z mestečka Kokomo v štáte Indiana. Zdroj tohto hučania nebol nikdy zistený. Vo väčšine prípadov sa však nejedná iba o hučanie. Množstvo ľudí sa sťažuje na bolesti hlavy, nevoľnosť, či bolesť v ušiach.

V roku 1992, médiá v Spojených štátoch priniesli informácie o tom, že doteraz veľmi kľudné a tiché mestečko Taos v Novom Mexiku začalo byť znenazdajky "rušené" nepríjemným hučaním a vibráciami, ktoré však počula len asi polovica obyvateľov. Pri neskorších testoch, kedy mali postihnutí porovnať zvuk zo slúchadiel s tým, čo počujú v okolí mesta sa väčšina zhodla na tom, že hukot, ktorý vnímajú, je v rozmedzí 40 až 80 Hz. Ako to už býva zvykom, aj v tomto prípade sa vynorili na svetlo sveta mnohé konšpiračné teórie. Niektoré spájajú zvuky s apokalyptyckým rokom 2012, iné hovoria o civilizácií, ktorá žije vo vnútri Zeme a ostatní sú ako vždy presvedčení o tom, že sa jedná o hoax. Odkiaľ pochádza záhadný hukot, prečo ho počujú len niektorí ľudia ? Na tieto, ale aj na iné otázky sa pokúsi zodpovedať profesor David Deming z univerzity v Oklahome.

1. Sebaklam

Jednou z prvých možností, ktorú musíme brať do úvahy je, že hukot nie je ničím iným, ako obyčajným klamaním vlastnej mysle. Niekto napíše do miestnych novín alebo do televízie o tom, že počuje nezvyčajné zvuky a o pár dní je redakcia doslova prepchatá rovnakými svedectvami. Všetky ale môžu byť výsledkom vsugerovania. Celá ľudská história je plná "masového sebaklamu". Najznámejšie prípady môžeme nájsť v knihe Charlesa Mackaya - Memoirs of Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds, vydanej v roku 1841. Najväčšou takouto psychózou v histórii bolo čarodejníctvo. Musíme si uvedomiť, že do roku 1893 bolo v Európe upálených asi 4 milióny ľudí. Až dnes, s odstupom času, môžeme vnímať absorditu celej tejto masovej delúzie.

2. Faktor omylu

V rozvinutom svete žije väčšina ľudí v mestách, ktoré obsahuju nespočitateľné množstvo zdrojov nízkofrekvenčného zvuku. Sem patria napríklad priemyselné stroje, klimatizácie, kotolne, kompresory, elektrické transformátory, hluk z premávky, ventilácie, vlaky alebo lietadlá. Akustický špecialista, ktorý bol privolaný k jednému z prípadov hukotu v meste Kokomo zistil, že zvuk, ktorý nedá domácim spávať pochádza z ventilátora chladiacej komory v neďalekej budove. To sa však pochopiteľne netýka všetkých prípadov. "Ľudská myseľ je vyvinutá tak, že si jednoducho sama nájde odpoveď. Každý si časom vytvorí svoju vlastnú teóriu, ktorej bude veriť. Bez ohľadu na to, či je správna alebo nie", myslí si profesor Deming.

3. Hukot nemusí byť zvuk

Množstvo indícií nasvedčuje, že hukot v podstate nemusí byť akustickým zvukom. To môžeme určit na základe jednoduchého faktu – vnímajú ho len niektorí ľudia. Vyšetrovatelia v meste Taos v Novom Mexiku používali na svoje merania ultra citlivý nízkofrekvenčný zvukový detektor, ale ten nič nezaznamenal. Ak by hukot pochádzal z priemyselných zdrojov, detektor by ho určite zaznamenal.

Ak hukot nie je akustickým zvukom, je potom veľmi pravdepodobné, že sa jedná o nejaký zdroj elektromagnetického signálu, ktorý citlivejší ľudia môžu vnímať ako zvuk. Prví ľudia, ktorí boli schopní "počuť" radarový signál boli v roku 1940 považovaní za duševne chorých. Avšak výskumy Allana Freya z roku 1962 ukázali, že niektorí ľudia skutočne majú schopnosť za istých okolností počuť rádiové vlny.

4. Mobilné telefóny

Zaujímavou skutočnosťou je aj fakt, že v Spojených štátoch sa objavujú prípady hukotu od doby, kedy sa začali používať mobilné telefóny. Od roku 1985 do roku 2001 len v Spojených štátoch narástol počet mobilných telefónov z 500-tisíc na 120-miliónov. Mobilné telefóny totiž pracujú na frekvencií 800-900 Mhz, teda presne v rozsahu Freyových experimentov.

Avšak, existuje hneď niekoľko zádrheľov, ktoré môžu spochybňovať teóriu o mobilných telefónoch. Hneď na úvod musíme brať do úvahy, že ak opomenieme Spojené štáty, tak vo Veľkej Británii sú prvé zaznamenané prípady hukotu už z roku 1970, teda z obdobia, kedy mobilné telefóny ešte neexistovali. Ďalej je treba podotknúť, že ak by hukot spôsobovali vysielače, ktoré šíria mobilný signál, pochopiteľne by ho malo byť počuť v oblastiach, kde je vysielačov viac. Napríklad v blízkosti mesta Taos, či Kokomo sa ale žiaden nenachádza.

5. LORAN

LORAN je skratka anglického termínu "long range radio navigation". LORAN pozostáva zo siete výkonných rádio vysielačov, ktoré nepretržite vysielajú signál na frekvencií 100 Khz. Po celom území Spojených štátov je rozmiestnených 25 takýchto rádio vysielačov. Ich výkon je v rozmedzí 400-1600kW. Avšak aj v tejto teórii je niekoľko nedostatkov. Hoci existuje niekoľko svedectiev o tom, že ľudia počujú hukot 24 hodín denne, väčšina poškodených tvrdí, že hukot je prerušovaný a počuť ho len v niektorých častiach dňa. LORAN však vysiela nepretržite. Navyše, ak si zoberieme do úvahy napríklad už spomínané mestečko Kokomo, najbližší vysielač je vzdialený asi 40km. V tom prípade je na mieste otázka, ako je možné, že hukot nepočujú napríklad obyvatelia mestečka Dana, ktoré sa nachádza oveľa bližšie tomuto vysielaču.

6. HAARP

Viacerí ľudia sú presvedčení o tom, že hukot, ktorý počujú je následkom programu HAARP. Ionosféra Zeme začína vo výške asi 70 kilometrov. Názov ionosféra si vyslúžila preto, lebo sa v tejto oblasti nachádza značné množstvo nabitých čiastočiek iónov. Hoci HAARP bežne pracuje na frekvencii 2,8 až 10MHz, má dostatočné kapacity na to, aby mohol pracovať na frekvenciách v rozmedzí 0,001Hz až 1GHz. Väčšina ľudí sa prikláňa práve k tejto teórii.

7. TACAMO

TACAMO je skratka odvodená zo slov "Take Charge and Move Out". Tento termín bol prvý krát použitý v roku 1961, kedy vyšla na svetlo sveta myšlienka, ako môžu lietadlá komunikovať s ponorkami. Prvým takýmto lietadlom bol v roku 1963 Lockheed EC-130. Tieto lietadlá používajú vysielač o sile 200kW. Hoci z bezpečnostných dôvodov žiadna vláda neprezradí, koľko takýchto lietadiel vlastní a v akých oblastiach operujú, logicky tu môžeme nájsť isté spojitosti. Historicky najviac hlásení o záhadných hukotoch pochádza z oblasti Veľkej Británie. Hlavne počas studenej vojny bol hlavnou operačnou oblasťou Amerických ponoriek severný Atlantik. Práve na britských ostrovoch bola v tom čase pravdepodobne sústredená väčšina základní TACAMO, odkiaľ tieto lietadlá štartovali. Navyše, najviac hlásení pochádza z rokov 1960 až 1970, teda práve z obdobia, kedy začal TACAMO fungovať. Pravdepodobnosť, že za neznámy hukot môžu práve tieto liedatlá je teda dosť vysoká.

Hlasení, no predovšetkým video-materiálov o neznámych zvukoch je na internete stále dosť. Určite sú mnohé z nich podvrhom, no stále nám ostáva služné množstvo tých, ktoré sú skutočné. Vypočuli sme si názor odborníka, no ani ten nedokázal zdôvodniť všetky prípady. A musíme uznať, že mnohé z nich sú si dosť podobné. Čo spôsobuje zvuky, ktoré ľudia počujú po celom svete ? Je problém naozaj tak banálny, alebo je za tým niečo viac ?

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,301,295 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.