ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 10:46:31  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Boli anjeli mimozemšťania ?

  Boli anjeli mimozemšťania ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Boli anjeli mimozemšťania ?

Ak nás niekto požiada, aby sme sa vyjadrili na tému UFO a mimozemšťanov, väčšina z nás si predstaví vesmírnu loď alebo lietajúci tanier, na ktorého palube sa nachádzajú malé, sivé bytosti s veľkou hlavou a s veľkými očami. Väčšina ľudí si predstavuje mimozemšťanov rovnako, či sa nám to páči alebo nie. Ak by sa nás niekto opýtal, ako si predstavujeme anjelov, či démonov, opäť by sme mu opísali bytosti tak, ako ich poznáme zo sci-fi filmov alebo z kníh. Podľa prieskumov z roku 2008, až 70% ľudí verí v anjelov a 55% z týchto ľudí verí, že každý máme svojho anjela strážneho. Málokto z nás sa ale skúsil niekedy zamyslieť nad tým, či je naša predstava o mimozemšťanoch alebo anjeloch správna. A nie je to náhodou to isté ?

Začnime tým, čo je to vlastne anjel. Slovo anjel je odvodené z Gréckeho prekladu pôvodného Hebrejského slova "mal’akh", čo v preklade znamená "temná stránka Boha", no neskôr sa môžeme stretnúť aj s významom "posol", či "hlásateľ". Podľa Biblie prichádzali anjeli "zhora" a podobali sa na ľudí. V posledných rokoch sa množstvo skúsených UFO odborníkov snaží nájsť spojitosti medzi anjelmi, démonmi a mimozemšťanmi. Mnohí z nich, medzi nimi napríklad John Keel alebo Jacques Vallee už skôr naznačili, že sa v podstate môže jednať o to isté. Aby sme to vedeli lepšie posúdiť, musíme sa najskôr pozrieť na vlastnosti, ktoré sa im pripisujú.

Skúsme si urobiť malý experiment. Vezmite si kus papiera a rozdeľte ho čiarou na dva stĺpce. Do prvého stĺpca napíšte všetky vlastnosti, ktoré sa pripisujú mimozemšťanom, marťanom, mimákom, alebo akokoľvek si ich nazvete. Do druhého stĺpca si skúste napísať vlastnosti anjelov tak, ako ich poznáte (tu bude možno potrebné prečítať si zopár náboženských textov, internet určite pomôže). Po skončení si môžete všimnúť, že obidva vaše stĺpce obsahujú pomerne veľa spoločných vlastností a podobností.

Kniha Genesis opisuje množstvo vecí, ktoré nám prídu smiešne, možno až rozprávkové. Avšak musíme si uvedomiť, že sú to predstavy a myšlienky jednoduchých ľudí, ktorí tu žili pred tisíckami rokov. Musíme sa zamyslieť nad tým, či sú moderné pozorovania UFO niečim novým, alebo sa dívame na to isté, čo naši predkovia, ale modernejšími očami. Asi už každý z nás najmenej tisíc-krát počul, respektíve čítal o anjeloch, démonoch, o príchode mesiáša a vykupiteľa ľudstva. Málokto sa však zamyslel nad týmito príbehmi hlbšie. Čo ak vôbec nie sú tak zložité, ako sa nám zdajú ? Čo ak v nich nie je žiadna symbolika ? Možno by sme si ich mali vysvetľovať od slova do slova. V Biblii je zaznamenané, že časť anjelov (tzv.padlí anjeli) prišla na Zem a úmyselným oplodnením žien vytvorila potomkov, ktorí boli polo-obri, napoly anjeli a napoly ľudia. Takýmito obrami boli napríklad Goliáš, či Nefilim. Biblia uvádza, že Goliáš bol vysoký šesť lakťov a jednu piaď a oblečený bol do šupinatého panciera, ktorý vážil päťtisíc šeklov. Po troche hrabania sa v tabuľkách som dospel k prepočtom. Hoci sa hodnota dĺžkovej miery lakťa v rôznych obdobiach trochu líši, prepočty nie sú zložité. Ak si interpretujeme riadky v Biblii doslova, tak Goliáš bol vysoký 375cm až 500cm. Uvedomuje si niekto z nás, že Biblia priznáva existenciu obrov a dokonca tvrdí, že vznikli krížením ľudí s "padlými anjelmi" ?

Ak sa teraz ešte raz pozrieme na náš papier so stĺpcami, zistíme, že je veľmi ťažké rozoznať mimozemšťana od anjela. Až na malé detaily, väčšinu rozdielov tvorí čitateľov pohľad na vec. Niektorí síce tvrdia, že mimozemšťania majú technológiu a anjeli majú moc. Ale popravde – aký je v tom rozdiel ? Zaujímavá je tiež skutočnosť, že samotný Vatikán deklaroval, že kontakt s mimozemskou civilizáciou je skutočný. Monsignor Corrado Balducci pre talianskú televíziu potvrdil tieto vyhlásenia. Odkedy sa Vatikán zaujíma o mimozemšťanov ? Možno od doby, kedy si poriadne prečítal Bibliu. Genesis 1:26 totiž uvádza: "Potom riekol Boh: Učiňme človeka na svoj obraz, podľa našej podoby..." ( z anglickej verzie: "let US make man in our image, after OUR likeness"). Zásadná otázka – podľa akej NAŠEJ podoby ? Kto je to "MY" ? Boh, Ježiš, anjeli, padlí anjeli, ochrancovia...nie sú to všetko mimozemšťania ? Mimochodom, vráťme sa ešte na skok k Ježišovi. Ako si ho väčšina z nás predstaví ? Pravdepodobne tak, ako je zobrazený vo filmoch, v knihách, či na svätých obrázkoch. Toto je však len hrubý opis. Ak však zájdeme trochu do detailov, tak zistíme, že Ježiš je v textoch opisovaný ako "semitský typ s olivovou farbou pleti". Postava s olivovou farbou pleti, ktorá disponuje nadľudskými schopnosťami, ktorého otec nie je pozemského pôvodu a ktorého matka počala bez sexuálneho styku ? Žeby náhoda ? Mýtus ? Alebo sa už dostávame k pointe ?

Naši predkovia si predstavovali vesmír úplne inak ako my dnes. Napríklad už v starom Grécku sa našli niektorí myslitelia, ktorí boli toho názoru, že každá hviezda, ktorú vidíme na oblohe, má svoj vlastný, obývaný svet. Zaujímavý príbeh napísal aj Lukianos zo Samosaty (120NL – 180NL). Ten tvrdí, že sa zúčastnil výletu na inú planétu, kde sa deti liahnú z vajec a lietajú tam vtáky, ktoré majú medzi krídlami kapustové listy (pravdepodobne myslel blany). Možno to príde niektorým uražlivé, avšak mnohé aspekty Ježišovho života, vrátane udalostí pred jeho narodením, jeho život samotný, ako aj nanebovstúpenie spĺňajú z hľadiska moderného pohľadu na vec kritériá mimozemského pôvodu. Väčšina ľudí, alebo náboženských skupín, ktoré Ježiša spomínajú, či uctievajú, je presvedčená o tom, že je v ňom niečo "nadpozemské", že to nie je iba obyčajný človek. Väčšina verí, že Ježiš nie je obyčajným človekom, že je niečo viac...no nevedia presne, čo.

Maľba Zvestovanie (Annunciation with St Emidius), od Carla Crivelliho pochádza z roku 1486. Zobrazuje tehotenstvo Márie s Ježišom. V ľavom hornom rohu môžeme vidieť lúč svetla, ktorý prichádza z neba, respektíve z objektu náramne pripomínajúcom diskovitý tvar. Takýchto malieb od našich predkov však existuje množstvo. Pre ilustráciu odporúčame prečítať si článok Antické UFO na našom portáli (upozorňujeme, že maľby nie sú fotomontáže). Čo chceli autori týmito dielami vyjadriť ? Čo si ako prvé vybaví dnešný moderný človek, žijúci v 21. storočí pri predstave lúča z neba dopadajúceho na človeka ? Veľmi správne. Väčšina z nás si predstaví mimozemský únos. Máme teda o dôvod viac sa domnievať, alebo aspoň špekulovať o tom, či Mária, ako matka Ježišova, nebola umelo oplodnená mimozemskou entitou a Ježiš – bytosť s nadprirodzenými schopnosťami nebol výsledkom takéhoto umelého oplodnenia.

To však nie je jediný prípad v histórii. Vraví sa, že napríklad Platón sa narodil po oplodnení jeho matky bohom Apolónom. Olympiada – matka Alexandra Veľkého otehotnela úderom blesku z neba ešte predtým, než sa vydala za Filipa Macedónskeho. A samozrejme ďalšie spomínané prípady z Biblie, ktoré sú spomenuté v článku. Takmer všetci mytologickí hrdinovia sa narodili z panny. A vzhľadom na to, že mytológia je omnoho staršia ako Kresťanstvo, môžeme predpokladať, že tento fenomén sa nezačal narodením Ježiša, ale existoval už dlho predtým.

Hlavne mytológia, ale nie len tá, je plná rôznych ťažko uveriteľných príbehov o polo-bohoch, hrdinoch s nadprirodzenými schopnosťami, obroch a všeliakách iných stvorení. A tak je opäť iba na nás, aký názor si vytvoríme a čomu budeme veriť. Alebo...či vôbec budeme niečomu z toho veriť.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,762 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.