ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 04 2020 11:37:33  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nevysvetliteľné udalosti » Fantómové telefonáty

  Fantómové telefonáty
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Fantómové telefonáty

Fantómové telefonáty (z anglického Phantom phone calls – doslovný preklad je veľmi obtiažny) sú veľmi zaujímavým fenomémom, ktorý sa môže udiať prakticky každému z nás. A hoci tento fenomén väčšina stránok zaoberajúcich sa duchmi ignoruje, podľa mňa je vcelku zaujímavý a rozhodol som sa o ňom zohnať nejaké tie informácie, ako aj niektoré konkrétne prípady.

V podstate už od začiatku existencie mobilných telefónov (a veľmi zriedkavo aj pevných telefónnych staníc) je zaznamenané veľké množstvo fantómových telefonátov. Dá sa povedať, že by sme ich mohli rozdeliť do troch kategórií: telefonáty od mŕtvych, telefonáty od živých a telefonáty z neznámeho zdroja.

Telefonáty od mŕtvych

Telefonáty od mŕtvych sú veľmi nepríjemnou udalosťou a hoci nie sú nijak nebezpečné, určite sú veľmi nepríjemné a väčšinu z nás by pravdepodobne dosť vystrašili. Väčšina takýchto telefonátov sa odohrá ešte predtým, než sa príjimateľ dozvie o tom, že volajúci bol už v čase telefonátu mŕtvy. Na prvý pohľad sa zdajú takéto telefonáty úplne normálne. Telefón zvoní ako obvykle, avšak signál je veľmi slabučký a počas hovoru sa ozýva dosť silný šum. Hlas volajúceho je často veľmi nejasný, prípadne ho sprevádza akási ozvena na pozadí. Na výpise telefónnych hovorov od operátora však tieto hovory zaznamenané nie sú.

Väčšina takýchto telefonátov je pomerne krátkych. Zväčša to bývajú hovory maximálne do jednej minúty, hoci zriedkavo sú zaznamenané aj dlhšie hovory. Zdá sa, že pre mŕtvych nie je vôbec jednoduché takýto spôsob kontaktu uskutočniť. Často sa pritom stáva, že volajúci dookola opakuje len jednu frázu, alebo krátku vetu, napríklad "mama, si to ty?". Drvivá väčšina telefonátov pochádza od novo-zosnulých, teda od osôb, ktoré spravidla nie sú mŕtve viac ako 24 hodín. Je však známych aj niekoľko prípadov zaznamenaných od osôb, ktoré boli zosnulé aj dlhšiu dobu. Práve toto sú však telefonáty, kedy volajúci najčastejšie opakuje len jednu krátku vetu stále dookola.

Telefonáty od živých

Znie to možno trochu paradoxne, ale fantómové telefonáty môžu pochádzať aj od živých ľudí. V týchto prípadoch sa jedná o telefonáty, ktoré dotyčné osoby nikdy neuskutočnili. Zatiaľ nie je celkom známe, ako takéto telefonáty vznikajú, v tomto prípade sa však väčšinou jedná o núdzové volania. Je známy jeden konkrétny prípad, kedy istý doktor obdržal telefonát od svojej susedy, v ktorom ho jednou krátkou vetou žiadala o pomoc. V čase, keď k nej dorazil, žena už ležala bezvládne na zemi. Svojim príchodom a včasnym lekárskym zákrokom jej zachránil život. Žena sa neskôr vyjadrila, že ona tento telefonát nikdy neuskutočnila. Hoci kvôli nevoľnosti suseda volať chcela, už to nestihla.

Telefonáty z neznámeho zdroja

Tieto telefonáty sú spomedzi troch spomínaných kategórií úplne najčastejšie. Sú to telefonáty zo zdrojov, o ktorých sa nedá jednoznačne povedať, či sú živé, alebo mŕtve. Často sa spájajú s UFO fenoménom. Osoby obdržia telefonát z neznámeho čísla, alebo z čísla, ktoré neeviduje žiaden operátor. V telefóne sa neozve žiaden hlas, je tam počuť len zvláštne pípanie, šum, alebo sa hovor po zodvihnutí jednoducho ukončí. Je však zvláštne, že takéto druhy telefonátov sa stávajú prevažne tým istým konkrétnym ľuďom, a to aj po tom, čo si nechajú zmeniť číslo. Autor knihy The Mothman Propercies, John Keel spomína takéto telefónne hovory práve v súvislosti s pozorovaním neznámych lietajúcich objektov, ako aj samotného Mothmana.

Samozrejme, existujú aj fantómové hovory, ktoré sa nedajú zaradiť do žiadnej zo spomínaných troch kategórií. Ak sa vám niekedy niečo podobné stalo, dajte nám vedieť.

Teraz prejdime k niektorým konkrétnym prípadom. Parapschológovia, Scott Rogo a Raymond Bayless napísali vynikajúci knihu s názvom Phone calls from the dead , ktorá vznikla na základe dvojročného výskumu a množstva výpovedí konkrétnych svedkov. Hoci prevažujú telefonáty na mobilné aparáty, sú známe aj výpovede svedkov, ktorých kontaktovali ich zosnulí známi na pevnú linku.

Jeden z najznámejších prípadov fantómového telefonátu sa stal v roku 1969 v meste Montclair, v štáte New Jersey mladému rockovému hudobníkovi Karlovi Uphoffovi. Jedného dňa, Karlova stará mama zomrela. Mladý teenager mal vtedy iba 18 rokov a bol z toho prirodzene nešťastný. Vôbec sa nezaujímal o žiadne nadprirodzeno a myslel si, že svoju starú mamu už nikdy nebude počuť. Ale mýlil sa. Jeden večer bol na návšteve u známeho. Zrazu zazvonil telefón a neznáma žena si opýtala k telefónu Karla. Ten si okamžite uvedomil, že hlas na druhej strane patrí jeho starej mame, ktorá nedávno zomrela. Ešte predtým, než sa však stihol opýtať, ako mu môže volať, keď je mŕtva, sa hovor prerušil. Tento telefonát však nebol posledný. Karl obdržal viacero telefonátov, ale zakaždým, keď sa opýtal, ako s ním dokáže komunikovať, alebo ako to vyzerá na "druhej strane", sa hovor ukončil. Telefonáty po nejakom čase prestali.

Podobný prípad sa stal pani Wilsonovej v roku 1995. Keď zodvihla telefón, spoznala v ňom hlas jej mŕtveho starého otca. Stihol povedať len, že sa má fajn a že ľúbi svoje deti. Potom jeho hlas postupne zoslabol, až v telefóne bolo napokon počuť iba šum. Pani Wilsonová sa snažila telefónne číslo vypátrať, no pri spätnom telefonáte jej operátor oznámil, že uvedené číslo neexistuje.

Chuck Peck zomrel pri havárií metra 12. septembra 2008 v Los Angeles. Ešte tej noci, jeho snúbenica, brat a sestra zaznamenali prijaté hovory z jeho telefónneho čísla. Keď však zodvihli, počuli iba šum. Pri spätnom telefonáte sa na jeho mobil nedovolali. Hovory boli uskutočnené okolo 03:30 nadránom. Chuck bol však v tom čase už dávno mŕtvy a jeho mobilný telefón úplne rozbitý.

Rogo a Bayless preto rozdelili tieto telefonátny na základe ich dĺžky a formy do niekoľkých pod-kategórií. Typy telefonátov sú:

Jednoduchý – je najčastejšou formou telefonátu. Volajúci väčšinou povie iba niekoľko slov, prípadne jednu krátku vetu alebo otázku. Tieto slová môže opakovať aj viac krát dookola.

Predĺžený – vo väčšine týchto prípadov, žijúca osoba ešte nevie o tom, že volajúci už zomrel. Konverzácia zvyčajne prebieha normálne, avšak signál sa stráca a hlas volajúceho je veľmi slabučký s množstvom šumu.

Zámerný – v týchto prípadoch neúčinkujú mŕtve osoby. Ide o prípady, kedy dotyčná osoba chce vykonať telefonát, ale nemôže. Druhá strana však telefonát obrdží, podobne, ako v prípade doktora od svojej susedy. V týchto prípadoch znie hlas väčšinou roboticky, alebo slabo zrozumiteľne.

Je možné, že mobilné telefóny, alebo pevné telefónne ústredne dokážu zachytiť hlasy mŕtvych, alebo dokonca aj spracovať ľudské myšlienky ? Mnoho odborníkov je skeptických predovšetkým preto, že tento fenomén nie je možné priamo dokázať. Na rozdiel napríklad od EVP, nevyhľadáva živý mŕtveho, ale naopak. Telefonáty sa dejú náhodne a nepravideľne, preto je priam nemožné sa na nich vopred pripraviť. Je dosť pravdepodobné, že by bolo možné si ich nahrať, ale koľkí z nás si nahrávajú svoje mobilné telefónne hovory ?


(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,301,293 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.