ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 04:32:28  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Bitka o Los Angeles

  Bitka o Los Angeles
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Bitka o Los Angeles

Dnes sa na chvíľu prenesieme späť do obdobia druhej svetovej vojny, konkrétne k jednému z najznámejších UFO-prípadov v histórii ľudstva – k takzvanej bitke o Los Angeles. Písal sa február roku 1942, necelé tri mesiace po tom, čo Japonci napadli Pearl Harbor. Obyvatelia západného pobrežia Spojených štátov sa obávali podobného scénara a každou hodinou s obavami upierali svoj zrak na oblohu. Posádky obsluhujúce protilietadlové artilérie boli dobre vycvičené, ale bez akýchkoľvek bojových skúseností. Veď napokon iba deň predtým sa Japonská ponorka I-17 vynorila neďaleko Santa Barbary a vypálila 25 rakiet na neďaleké vojenské ciele. Útok na Los Angeles doslova visel vo vzduchu.

25. februára, o druhej hodine po polnoci, radary zaznamenali blížiaci sa objekt smerom od pobrežia. Protilietadlová obrana bola okamžite uvedená do stavu pohotovosti a pripravená na paľbu. Objekt sa stále približoval a v čase 02:21 bola z bezpečnostných dôvodov nariadená odstávka elektriny v celom meste. Radar však stratil kontakt s objektom, ale pátracie reflektory aj tak naďalej prehľadávali oblohu. Až sa to napokon stalo. V čase 03:06 sa objekt objavil a batérie začali paľbu. Bitka o Los Angeles sa začala.

Za necelú hodinu vypálila protilietadlová obrana na objekt celkovo 1430 striel a na Los Angeles takto padlo viac ako osem a pol tony šrapnelu. Piloti štvrtej letky síce boli v pohotovosti, ale nedostali príkaz vzlietnuť. Veľa očitých svedkov videlo, ako objekt inkasoval množstvo priamych zásahov a aj napriek tomu pokračoval nerušene v lete ďalej. Čo ale vlastne ľudia videli ? Do čoho strieľali ? Nevedno. Mnohí nevideli úplne nič. Niektorí videli balón, iní lietadlo. Vzhľadom na odstávku elektriny bola nad mestom absolútna tma. Jediné, čo sa dalo pozorovať, boli pátracie reflektory namierené na kus oblohy a dym z vybuchujúcich protiraketových striel, ktoré zasahujú neznámy objekt. Obydlia domov boli poškodené dopadajúcim šrapnelom a hoci nebola na mesto zhodená žiadna bomba, ani sa nepotvrdila prítomnosť nepriateľských lietadiel, ľudia si žiadali vysvetlenie.

Jedným z očitých svedkov bol aj C. Scott Littleton, profesor antropológie, v súčasnosti na dôchodku. "Pamätám si na to celkom jasne. Vtedy mi bolo osem a s rodičmi sme bývali priamo na Hermosa Beach. Jedného februárového rána v roku 1942 sa zrazu spustil letecký poplach. Otec pracoval pre armádu a tej noci bol v službe. Tak sme to sledovali spolu s matkou. Videli sme svietiaci objekt zahalený do dymu z nepretržitej paľby protilietadlových diel. Smeroval do vnútrozemia ponad Redondo Beach a nakoniec sa stratil na východnom konci kopcov Paols Verdes, dnes nazývané Rancho Palos Verdes. Celý indicent trval, no podľa môjho odhadu tak asi pol hodiny. Na druhý deň ráno sme spoločne s kamarátmi zbierali všade po pláži kusy šrapnelov. Tak či onak, neviem objekt identifikovať. Nevidel som žiadne konkrétne tvary, len svetielkujúcu bodku na oblohe. Spolu s matkou sme videli len jeden objekt a nie niekoľko, ako neskôr opisovali niektorí svedkovia. "

Ešte toho dňa zvolal hlavný tajomník námorníctva Spojených Štátov tlačovú konferenciu, na ktorej vyhlásil, že sa jednalo o falošný poplach a nad mestom Los Angeles sa v noci nenachádzal žiadny objekt. Niektoré noviny dokonca priniesli informáciu, že počas noci boli zostrelené dve Japonské lietadlá. Žiadne vraky sa však nikdy nenašli. Ako to už väčšinou býva zvykom, ľudia týmto báchorkám neverili. Bolo totiž tisíce svedkov, ktorí videli neznámy objekt, ako sa pomaly a kľudne presúva oblohou nad Los Angeles, zatiaľčo protilietadlová obrana sa snaží ho zostreliť, zjavne neúspešne. Po tom, čo sa objekt pomaly presunul mimo dosah protilietadlových batérií, streľba ustála. Neskôr sa v médiách začali objavovať informácie o tom, že sa mohlo jednať o Japonský prieskumný stroj. Vzhľadom na to, že sa útok na Pearl Harbor odohral pred necelými tromi mesiacmi, američanom nebolo až tak proti srsti prijať teóriu, že v tom majú prsty Japonci. V súčasnosti však táto teória nedáva vôbec žiadny zmysel. Ak by skutočne Japonci vlastnili stroj, ktorý dokáže odolať paľbe protilietadlovej obrany, vojna by sa pravdepodobne skončila úplne inak. Dokonca ani v dnešnej modernej dobe žiadna krajina na svete nevlastní stroj, ktorý by bol schopný pokračovať v lete bez nejakého väčšieho poškodenia.


Navyše, objekt zjavne nebol nepriateľsky naklonený. Ak by totiž chcel spôsobiť škodu, určite mal na to príležitosť. Nedá sa jednoznačne povedať, či bol ozbrojený, alebo nie, ale ak by stál za vytvorením tak odolného stroja človek, určite by ho navrhol tak, aby mohol niesť zbrane. Tento objekt však nerobil nič nekalé. Nezhodil žiadne bomby, ani neopätoval paľbu. Aj preto sa logicky naskytá otázka, prečo by niekto uskutočnil takýto let – bez ohľadu na to, či bol stroj mimozemský, alebo pozemský ? Zdá sa, akoby účelom celého letu bola len akási show, bez použitia násilia. Objekt totiž preletel nad mestom veľmi pomaly a nevykonal ani náznak nejakého uhýbajúceho manévru. Ak si odmyslíme možnosť, že bol diaľkovo riadený, jeho posádka si bola jednoznačne vedomá toho, že im protilietadlová obrana nespôsobuje žiadne škody. Akoby sa jednalo len o nejaký výsmech – použite to najlepšie čo máte, aj tak nám nič nezmôžete.

Existuje tu však aj iná teória. Tento stroj nemusel byť vyslovene skonštruovaný na to, aby odolal nepriateľskej paľbe. Jeho konštrukčná odolnosť môže mať aj iný dôvod. Skúsme si predstaviť, že je to stroj, ktorý dokáže cestovať vesmírom veľmi vysokou rýchlosťou. Vesmír totiž ani zďaleka nie je prázdnym miestom. Je plný vesmírneho odpadu a rôznych, malých, či veľkých objektov. Len v našej Slnečnej sústave sú milióny rôznych asteroidov. Väčšina z nich má svoju obežnú dráhu, podobne ako planéty. Ak by objekt pohybujúci sa vesmírom obrovskou rýchlosťou prišiel do kontaktu s objektom o veľkosti čo i len mince, energia vyvinutá pri takomto strete by ho mohla úplne zničiť. A práve toto môže byť dôvod, prečo je jeho konštrukcia tak odolná.

Tento incident sa odohral ešte predtým, než sa po svete rozšírila teória o mimozemských lietajúcich tanieroch. Vláda jednoducho povedala, že objekt, do ktorého sa strieľalo ostal neidentifikovaný. Nechali verejnosť v domnení, že bol Japonský. Čo by sa však stalo, keby sa im ho podarilo zostreliť ? Všetci veľmi dobre vieme, aké problémy mala neskôr vláda s utajovaním incidentu v Roswelli. Bolo by zaujímavé sledovať, ako by dokázali utajiť zostrelený mimozemský stroj uprostred Los Angeles.

Rovnako zaujímavá je myšlienka, ako by vyzerala podobná situácia v súčasnosti. Skúsme si predstaviť presne rovnakú situáciu. Neidentifikovateľný objekt pomaličky prelieta nad mestom bez vystrelenia jedinej strely, zatiaľčo my do neho vpálime všetko, čo máme. Viete si predstaviť živé prenosy rôznych televízii po celom svete ? Bol by som zvedavý, koľko ľudí by si začalo myslieť, že sa jedná o stroj vyrobený bytosťami z inej planéty. A koľko ľudí si to vlastne myslí dnes ?


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,771 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.