ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:19:12  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Posmrtný život » Vidia deti duchov ?

  Vidia deti duchov ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Vidia deti duchov ?

Vraví sa, že mnohé deti dokážu do určitého veku vidieť duchov. Pre mnohých dospelých je ťažké tomu uveriť, no ešte ťažšie je to hodnoverne dokázať. Tí z nás, ktorí tomu veria, sú presvedčení, že deti dokážu vnímať duchov preto, lebo sú ich myšlienky ešte stále čisté a z paranormálnych vecí nemajú strach. Avšak je to pravda ? Môžu deti skutočne vidieť duchov, alebo je to len hra ich bujnej detskej fantázie ? Podľa štatistík detských psychológov, až dve tretiny detí zažívajú počas svojho detstva nevysvetliteľné udalosti. 85% z nich sa neskôr dokáže racionálne vysvetliť. Ale stále tu ostáva zvyšných 15%, pri ktorých musíme aj my pripustiť, že sa tieto veci skutočne môžu diať.

Na potvrdenie alebo vyvrátenie týchto skutočností sa uskutočnilo už veľké množstvo rôznych štúdií a pozorovaní. Aj vďaka nim vieme, že detský mozog sa dosť zásadne odlišuje od mozgu dospelého človeka. Predpokladá sa, že za rozdielne vnímanie sveta okolo nás môžu mozgové vlny. Stav našej mysle ma totiž silný vplyv na to, čo môžeme vidieť alebo počuť. Zdá sa, že práve deti do istého veku ešte majú prirodzený stav mysle, na čo duchovia dokážu reagovať. Deti sú totiž otvorené všetkým možnostiam. Každá skutočnosť je pre nich nová a vzrušujúca. Nemajú problém pripustiť si existenciu duchov a aj preto sú viac vhodné na započatie kontaktu s nimi.

Deti majú obrovskú predstavivosť a nevedia úplne hodnoverne vyhodnotiť, čo je skutočnosť a čo skutočnosť nie je. Ale vôbec sa nad tým nepozastavujú, nepremýšľajú o tom. Ako dieťa, každý z nás určite zažil hneď niekoľko paranormálnych udalostí. Na niektoré sme zabudli, na iné nie. Niektoré boli skutočné, iné nie.

Mozog dospelého človeka a mozog dieťaťa sa od seba neodlišujú len z hľadiska mozgových vån, ale aj z hľadiska fyzických parametrov. Prevratné zmeny sa začnú diať okolo jedenásteho roku života. Tieto zmeny môžu, ale nemusia mať priame spojene s tým, či dieťa bude aj naďalej vidieť duchov, alebo nie. Veľa totiž záleží aj na jeho záľubách, aktivitách a na tom, čomu sa dieťa venuje a ako svoj mozog "pestuje".

Práve tento fakt my dospelí vnímame ako prirodzený vývoj. Väčšina z nás už vyrástla z imaginárnych kamarátov, z nočných môr a z množstva iných vecí. Niektoré z nich boli naozaj vymyslené, iné mohli byť skutočné. Niektorých ľudí však paranormálne javy zaujímajú aj naďalej a ich záujem pretrváva ďalej do dospelosti. Je to niečo, čomu sa aktívne venujú, a preto to môže v ich živote aj naďalej pokračovať. Jedným z dôvodov, prečo väčšina dospelých už viac nemôže vídavať duchov je fakt, že sa v istom veku začneme reálne zamýšľať nad tým, čo je skutočnosť a čo skutočnosť nie je. Prirodzeným výberom potom usúdime, čo je racionálne a odsúdime to, čo racionálne (podľa nás) nie je. A presne v tomto robíme chybu – pripúšťame, že duchovia môžu skutočne existovať, ale nie sme o tom úplne presvedčení. Deti sú v tomto smere úplne iné. Veria všetkému, čo vidia a veria, že všetko je možné. Ich myseľ jednoducho príjme každý podnet bez ďalších pochybností.

Väčšina ľudí, ktorí čítajú tieto riadky sú už pochopiteľne v štádiu dospelosti, alebo sa k nej aspoò približujú. Z toho dôvodu sú už pre nás tieto informácie passé. Ako ale reagovať, keď raz budeme mať vlastné deti, ktoré sa zrazu začnú stýkať so svojim imaginárnym priateľom ? Niektoré deti sú viac citlivé na metafyzický svet, ako ostatné. Z toho dôvodu môže nastať viacero situácií. Zatiaľčo to niektorým môže vadiť, iným takýto kontakt prekážať vôbec nemusí. Ak máte podozrenie, že vaše dieťa vídava ducha, alebo duchov, v žiadnom prípade netreba robiť paniku. Jediné, na čo je treba dať si pozor je, aby dieťa netrávilo so svojim imaginárnym kamarátom väčšinu svojho času. Je treba zabezpečiť, aby trávilo svoj čas aj s ostatnými deťmi, prípadne s dospelými a aby sa venovalo aj iným aktivitám. Ak je o toto postarané, netreba sa znepokojovať.

Väčšina duchov nám totiž nechce ublížiť. Väčšinou len chcú zanechať nejaký odkaz, alebo správu, nič viac. Nie je dôvod sa ich báť. Hoci existuje niekoľko prípadov agresívnych duchov, sú skôr výnimkou. Navyše, takmer každý duch je naviazaný na konkrétne miesto, a tak sa v prípade problémov dá situácia väčšinou vyriešiť obyčajným presťahovaním sa.

Oveľa nepríjemnejšia pre nás však môže byť situácia, kedy sa nás dieťa začne vypytovať otázky, na ktoré nevieme odpovedať. Samozrejme, nikto z nás nevie všetko. Ale deti očakávajú na všetky svoje otázky aj odpovede a verte, že väčšina z nich vie aj veľmi dobre vycítiť, kedy im odpoviete pravdu. Očakávajú podporu. Je preto lepšie odpovedať "neviem, poďme to zistiť", ako si vymýšľať rôzne nezmysly. Dieťa potrebuje vidieť prejavený záujem. Je treba sa s ním o tom porozprávať, vypočuť ho. Treba si nájsť čas pozorne si vypočuť celý príbeh. Získané informácie nám pomôžu zhodnotiť situáciu a dospieť k záveru, či naše dieťa má kontakt s duchom, alebo nie. Nezabúdajme, že to, čo nám naše dieťa hovorí, má byť pre nás dôležité. Ak nadobudne pocit, že nás to nezaujíma, alebo tomu nevenujeme dostatočnú pozornosť, nepovie nám celý príbeh.

Deti u nás dospelých hľadajú v prvom rade ochranu. Je preto dôležité monitorovať situáciu medzi dieťaťom a jeho novým kamarátom. Nezabudnime sa preto každých pár dní opýtať, ako sa nášmu novému kamarátovi darí. Opýtajme sa, aké hry spolu hrajú, o čom sa rozprávajú a podobne. Ak spozorujeme, že je dieťa začína byť stresované, nervózne, alebo je stále viac a viac utiahnuté od svojich skutočných kamarátov a rodiny, okamžite sa s ním porozprávajte a snažte sa nenásilnou formou zistiť, čo jeho imaginárny kamarát robí, že to u neho vyvoláva takéto konanie.

Úplne najhoršia reakcia je začať dieťa presviedčať, že žiadni duchovia nie sú a že si celý príbeh vymyslelo. Ak dieťa skutočne zažilo paranormálnu udalosť a vy mu poviete, že duchovia neexistujú, ostane veľmi zmätené. Navyše, je veľmi pravdepodobné, že už vám nikdy viac o žiadnom ďalšom zážitku nepovie ani slovo, pretože cíti, že mu neveríte. Väčšina odborníkov je teda presvedčená, že deti skutočne môžu vidieť duchov. Je len na nás, ako sa k tomu postavíme.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,730 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.