ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 04:48:18  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Súčasná spoločnosť a história » Rok 2012 sa blíži, Nibiru stále v nedohľadne

  Rok 2012 sa blíži, Nibiru stále v nedohľadne
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Rok 2012 sa blíži – Nibiru stále v nedohľadne

Posledné obdobie a hlavne roky 2008 a 2009 svet zažíval doslova explóziu zaručených apokalyptických predpovedí o konci sveta v roku 2012 a o tom, že sa v spomínanom roku má udiať "niečo veľké". V tejto súvislosti sa spomínalo hneď niekoľko vecí, od invázie mimozemšťanov, cez smrtiacu solárnu búrku či prepólovanie Zeme, až po zrážku s mýtickým telesom Nibiru, a to všetko podporené údajným koncom Máyskeho kalendára a ich Cyklu veľkého odpočítavania.

Internetové stránky informujúce o konci sveta vznikali ako huby po daždi a na kanáli youtube pribudlo tisícky rôznych konšpiračných videoklipov. Predalo sa množstvo kníh a viacerí ich autori rozprávkovo zbohatli v priebehu pár mesiacov. Nech sa na to pozrieme z akejkoľvek strany, práve apokalyptická tématika je medzi ľuďmi jedna z najobľúbenejších. Veď aj na našich stránkách mysteria.sk, sú články venujúce sa koncu sveta suverénne najčítanejšie a najdiskutovanejšie.

Veľmi veľkej popularite sa teší hlavne teória o zrážke s telesom, alebo ak chcete planétou zvanou Nibiru. Tá naberala čím ďalej, tým väčšie rozmery, opierajúc sa pritom o Nostradamove predpovede, rôzne citácie z Biblie alebo o staré Sumerské texty. Tie ju vykresľujú ako planétu (alebo kométu) s výrazne ekliptickou obežnou dráhou, ktorá "sa vracia" do našej Slnečnej sústavy každých 3600 rokov. Zatiaľčo najväčšia vesmírna organizácia NASA celú teóriu označovala za nezmysel, konšpirátori naopak tvrdili, že NASA zatajuje fakty a planéta sa k nám skutočne blíži, pričom podľa prepočtov už v roku 2009 bude z južnej pologule veľmi dobre viditeľná aj voľným okom. Väčšina udalostí a faktov pritom bola pospájaná veľmi dôveryhodne, a tak sa aj tí najväčší skeptici aspoň na chvíľku začali zamýšľať nad tým, či to skutočne nie je pravda. Rok 2009 však dávno prešiel z južnej pologule nie je voľným okom pozorovateľná žiadna planéta. A nie len voľným dokom, dokonca ani teleskopom. Aj ostatné udalosti, s ktorými bol koniec sveta spojený sa zrazu začali rúcať ako domček z karát. Hlavne zistenie, že koniec Máyskeho kalendára bol vypočítaný nesprávne, bol pre konšpirátorov určite poriadnym úderom pod pás. Podľa najnovších prepočtov sa totiž Máysky kalendár skončí až v decembri roku 2220.

Málokto vie, že korene celej tejto udalosti siahaujú až do roku 1993. Vtedy začala istá pani Nancy Liederová vyhlasovať, že telepaticky komunikuje s mimozemskou civilizáciou, ktorá nás varuje pred blížiacim sa telesom, ktoré má zasiahnuť našu planétu a zničiť na nej všetok život. Hoci sa predalo veľké množstvo kníh, kauza vtedy nevyvolala až taký "boom", a to aj preto, že internet ešte nebol v bežných domácnostiach tak rozšírený. To však už neplatilo v roku 2007. Približne v tomto období sa totiž na internete začali objavovať špekulácie o konci Máyskeho kalendára, ktorý pripadá na rok 2012. Začalo sa objavovať stále viac a viac internetových stránok, ktoré špekulovali o možnom konci sveta a o tom, čo by ho mohlo spôsobiť. Ani samotná Nancy Liederová sa nenechala zahanbiť a vytvorila internetovú stránku zetatalk.com, ktorá bola akýmsi spúšťacím mechanizmom celej teórie okolo Nibiru. Hoci sa spočiatku zdalo, že aj táto fáma o konci sveta pominie tak rýchlo, ako vznikla, opak bol pravdou. Netrvalo dlho a ľudia začali považovať Nibiru za skutočne existujúcu planétu. Mailová schránka organizácie NASA sa začala denne plniť tisíckami e-mailov a jej pracovníci na ne nestíhali odpovedať. Na tieto mesiace si živo spomína aj David Morrison, výskumník inštitútu astrobiológie NASA a riaditeľ Carl Sagan Center: "Najprv sme si všetci mysleli, že Nibiru je len ďalším typom internetového humoru, ktorý rýchlo pominie. Ale vôbec to tak nebolo, ľudia tomu normálne začali veriť. NASA klame, NASA zavádza, vy vrahovia, vy zradcovia, všetko toto a ešte omnoho viac sme si denne nachádzali na našich mailových účtoch. Sumerské texty, úryvky z Biblie, koniec Máyskeho kalendára, údajné Nostradamove predpovede o krížiacej planéte, ktoré v skutočnosti nikdy nenapísal, všetko toto znelo veľmi dôveryhodne. Navyše, keď sa k tomu pridali informácie, že NASA klame, ľudí zasiahla masová davová psychóza po celom svete. Vôbec ich nezaujímalo, čo tvrdí niekto iný, boli desiatky webových stránok, ktoré tvrdili, že to tak bude a ľudia tomu proste verili. Je až zarážajúce, ako naivní dokážu poniektorí byť. Keby to boli pubertiaci, ešte to pochopím. Ale väčšina z nich boli dávno dospelí ľudia a keby som vám povedal, čo všetko nám písali, sami by ste tomu neuverili." dodal.

Mnohí si teraz určite povedia "blbí američania". Ale pravdou je, že Nibiru je kauzou viac celosvetovou, ako americkou a veľmi rýchlo sa jej chytili aj médiá po celom svete. Viac ako polovica všetkých dotazov a otázok na NASA totiž nepochádzala zo Spojených štátov. Množstvo ľudí z Indie písalo, že o tom čítali v novinách, napríklad v Rusku a v Pakistane to vysielali v hlavných večerných správach. Niet sa preto čo diviť, že tomu ľudia veria. Alarmujúce pritom je, že médiá si v dnešnej dobe dovolia šíriť absolútne neoverené fakty, navyše tak zásadného charakteru, akými sú katastrofické informácie.

Napríklad len youtube v súčasnosti obsahuje vyše 75 tisíc odkazov na videá s názvom "Nibiru", čo je ešte stále obrovské číslo vzhľadom na to, že žiadna takáto planéta neexistuje. Ak by totiž skutočná bola, musíme si uvedomiť, že NASA nie je jedinou organizáciou na svete, ktorá ju môže pozorovať. Máme tu Medzinárodný astronomický zväz a množstvo ďalších nezávislých pozorovacích skupín, ako aj amatérskych astronómov. Áno, na internete sa nachádza zopár záberov, ktoré označujú údajnú Nibiru, ale to je argument vhodný maximálne tak pre amatéra. Odborníci v nich okamžite spoznali, že objekt označený na záberoch je v skutočnosti zanikajúca hviezda na okraji našej galaxie.

Najväčším problémom dnešného používania internetu (a nie len internetu) je skutočnosť, že väčšina z nás si nemá ako overiť reálnosť faktov, ktoré sa k nám dostávajú. Ak niekde čítame informácie, ktoré nie sú na prvý pohľad "pofiderné", sú podané vcelku hodnoverne a majú aj istú logiku, berieme ich ako reálne pravdepodobné. Navyše, ak sa tieto informácie objavia vo viacerých zdrojoch naraz, nebodaj v médiách, začneme ich brať ako samozrejmosť.

V súčasnosti je teória o konci sveta v roku 2012 na ústupe. Čím ďalej, tým viac ľudí si myslí, že svet sa v roku 2012 samozrejme neskončí. A to sa netýka len planéty Nibiru, ale aj ostatných predpovedí s tým spojených, či už prepólovanie Zeme, prechod do inej dimenzie alebo invázie mimozemšťanov, hoci posledne menovaná téma ešte stále rezonuje, no nie v súvislosti s rokom 2012.

Vydýchnu si ľudia ? ažko povedať. Osobne si myslím, že koniec sveta, alebo istá radikálna zmena v roku 2012 nie je medzi ľuďmi tak notoricky známa preto, lebo sa jej boja. Čím ďalej, tým viac nadobúdam pocit, že ľudia sa na rok 2012 "tešili". Nie preto, žeby boli škodoradostní a priali niekomu smrť, ale preto, že očakávajú zmenu, akýsi prevrat. Väčšina ľudí, ktorí sa aspoň na chvíľu skutočne zamyslia nad smerovaním spoločnosti a smerovaním ľudskej rasy, si často položí otázku – "kedy sa už toto skončí ? ". Preľudnenosť zeme, zle nastavenie ekonomiky, korupcia, nedostatok osobnej slobody, odklonenie sa od základných hodnôt, prehnaný kapitalizmus, veľa práce, málo voľného času, zjednodušene – zlá spoločnosť. To všetko sú dôvody, kvôli ktorým väčšina ľudí akosi podvedome túži po spoločenskom, ale aj duchovnom prevrate. A práve rok 2012 považovali mnohí za príležitosť veľkej zmeny - zmeny k lepšiemu. A to všetko aj za cenu toho, že sa stane niečo zlé, niečo, čo by prinútilo masy ľudí zamyslieť sa a zmeniť fungovanie sveta.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,786 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.