ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:41:51  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nezodpovedané otázky » 11. september - desať rokov po udalosti

  11. september - desať rokov po udalosti
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

11. september 2001 – desať rokov po udalosti

11. steptembra 2001 narazili dve dopravné lietadlá do budov "dvojičiek" Svetového obchodného centra na Manhattane. Krátky čas na to sa obidve budovy zrútili.

Takmer každý ďalší detail údajného teroristického útoku, od dôvodu zrútenia budov, až po počet unesených lietadiel, sa však stal úrodnou pôdou pre vznik mnohých ďalších teórii o tom, čo sa vlastne skutočne stalo. Počas uplynulých rokov sa do prípadu zainteresovalo množstvo rôznych "hľadačov pravdy", ktorí prišli so svojimi teóriami, z ktorých boli mnohé hodnoverné a mnohé boli na smiech. Konšpiračné teórie by sa dali prirovnať k bulváru – väčšina tvrdí, že im neverí, no aj napriek tomu sú veľmi populárne. Podľa prieskumu vyknaného 5 rokov po incidente, až tretina američanov si myslí, že za útokmi na Svetové obchodné centrum stojí vláda Spojených štátov.

Čo hovorí oficiálna teória ? Al Káida, na čele s Osamom Bin Ládinom, najala, vycvičila a financovala celkovo 19 teroristov, ktorí uniesli civilné lietadlá, aby ich následne použili na zničenie svojich cieľov vo Washingtone a New Yorku, ako súčasť "svätej vojny". Podarilo sa im dostať cez bezpečnostné kontroly. Dve unesené lietadlá zasiahli budovy dvojičiek, jedno zasiahlo Pentagon a štvrté, ktoré spadlo na polia pri Pennsylvánii po tom, čo pasažieri napadli svojich únoscov, bolo pravdepodobne namierené na Washingtonský Capitol Hill. Budovy dvojičiek sa neskôr zrútili kvôli roztaveným nosníkom, ktoré povolili následkom vysokých teplôt po horení leteckého paliva. Vo Washingtone a New Yorku zomrelo spolu takmer 3000 ľudí.

Pre konšpirátorov je však tento sladký príbeh absolútnym nezmyslom. Rôzne teórie začali vznikať prakticky hneď prvé minúty po udalosti. Niektoré z nich sa podarilo vyvrátiť, iné kolujú internetom dodnes. Čo sa zmenilo po desiatich rokoch ? Niektoré konšpiračné teórie to ustáli, iné padli. Dnes si však priblížime desať tých "najpevnejších".

10. Udalosti pred útokmi

Pár dní pred udalosťami z 11. septembra sa odohralo niekoľko skutočne podivných vecí, a to predovšetkým výskyt zvláštnych obchodníkov a telefonáty z neznámych čísel. Akcie leteckých spoločností United Airlines a American Airlines, ktoré boli "zapletené" do útokov išli pochopitenľne prudko dole. Tento pokles akcií nastal v dôsledku údajných teroristických útokov a nedal sa vopred predpokladať. Zvláštnosťou je, že niekoľko neznámych obchodníkov vsadilo pár dní pred 11. septembrom obrovské milióny na to, že akcie spoločností Amerian Airlines a United Airlines sa prepadnú. Napríklad brokerská spoločnosť Merrill Lynch zaregistrovala celkovo 12 215 takýchto investícii, len pár dní pred útokmi.

Spomenúť treba aj prípad vtedajšieho starostu mesta San Francisco Willieho Browna, ktorý obdržal z neznámeho čísla telefonát, aby dňa 11. septembra 2001 neletel lietadlami spoločnosti American Airlines.

9. Prepojenie so Silversteinom

Larry Silverstein sa stal vďaka tomto prípadu neslávne presláveným developerom. Pýtate sa prečo ? Silverstein si totiž pol roka pred útokmi prenajal budovy dvojičiek a nechal si ich poistiť. Obrovský zisk, ktorý dosiahol ich zrútením ho okamžite vystrelil na popredné priečky ľudí, ktorí boli považovaní za spolu-organizátorov celých "útokov".

Keď si spoločnosť Silverstein Group prenajala dvojičky, Larry Silverstein sa v médiách rozplýval nad ziskovosťou a kvalitou týchto budov. V skutočnosti však boli dvojičky považované skôr za "čierne diery", a to predovšetkým pre prítomnosť azbestu vo svojej konštrukcii a pre dosť značnú schátralosť. Budovy si vyžadovali extrémne nákladnú rekonštrukciu, ktorá by podľa prepočtov stála vyše 200 miliónov dolárov. Namiesto toho boli budovy zničené a poisťovňe vyplatili Silversteinovi spolu vyše 7.1 miliárd dolárov.

8. Prepojenie s Marvinom Bushom

Niet pochýb o tom, že rodina vtedajšieho prezidenta Georga Busha má obrovský vplyv. Už prvé dni po útokoch sa začalo špekulovať o tom, že prezident vedel o pripravovaných plánoch. Toto podozrenie sa postupne prehlbovalo po tom, čo sa na svetlo sveta dostávali nové a nové skutočnosti. Predovšetkým zaujímavé prepojenie prezidentovho mladšieho brata Marvina Busha s bezpečnostnou službou Svetového obchodného centra.

Marvin Bush bol totiž konateľom spoločnosti Securacom – firmy, ktorá bola zodpovedná za dodávku strážnej služby v sérii strategických objektov, vrátane Svetového obchodného centra, medzinárodného letiska Dulles alebo aj leteckej spoločnosti United Airlines. Práve spoločnosť Securacom má mať podľa svedkov prsty v jeden a pol dňovom výpadku prúdu v južnej veži. Počas tohto výpadku prirodzene nefungovali kamery a všetky bezpečnostné dvere boli otvorené. Hneď niekoľko svedkov opisuje množstvo inžinierov a ďalších neznámych osôb pohybujúcich sa po budove počas spomínaného výpadku.

7. Operácia Northwoods

Notoricky známa operácia Northwoods je podľa mnohých akousi predzvesťou udalostí z 11. septembra. Operácia Northwoods totiž slúži ako dôkaz toho, že vláda Spojených štátov bola už v minulosti schopná kvôli politickej moci zabíjať vlastných občanov.

V roku 1962 unikli na verejnosť veľmi kontroverzné dokumenty. CIA totiž plánovala zinscenovať bombový útok na vlastnú krajinu, z ktorého mala neskôr obviniť predstaviteľov Kuby, čo mal byť dôvod na začatie vojenského ťaženia proti tejto krajine. Žurnalista Jamie Bamford vo svojej knihe Body of Secrets spomína: "Operácia Northwoods obsahuje dokumenty, v ktorých dáva vláda príkaz na zabíjanie nevinných civilistov. Majú sa potopiť civilné lode, uniesť civilné lietadlá, má sa spustiť vlna terorizmu vo Washingtone, Miami a na mnohých iných miestach. Z toho všetkého chceli neskôr obviniť Fidela Castra a jeho režim. Sú schopní zabíjať vlastných ľudí len preto, aby mohli viesť svoju vojnu".

Práve dokumenty týkajúce sa operácie Northwoods mnohí považujú za dôkaz toho, že americká vláda nemá problém s obetovaním vlastných nevinných obyvateľov kvôli politickej agende.

6. Čo sa stalo s letom 93 ?

Záhada letu 93 ostáva dodnes nevyriešená. Oficiálna správa hovorí, že počas cesty z Newarku do San Francisca bolo lietadlo unesené. Pasažieri sa dozvedeli o útokoch na Pentagon a dvojičky prostrednístvom mobilného telefónu na palube lietadla. Následkom toho napadli teroristov a snažili sa znovu získať kontrolu nad cockpitom. Zápas medzi pasažiermi a únoscami sa napokon skončil pádom lietadla na územie Pennsylvanie – nikto neprežil.

Samozrejme, aj táto teória má svojich odporcov. Existujú totiž očití svedkovia, ktorí videli, ako vojenská raketa zostrelila komerčné lietadlo. V tomto prípade však ani tak nejde o to, či bolo lietadlo unesené alebo nie, ale skôr o to, prečo vláda nechce priznať jeho zostrelenie. Pri jednom zo súdnych procesov v Guataname bol totiž ako dôkazový materiál použitý zvukový záznam, v ktorom námorný dôstojník Timothy Stone do vysielačky oznamuje šiestim svojim podriadeným: "Ak by sme ho nezostrelili, zasiahlo by palác".

5. Termit na mieste činu

Čo je to termit ? Termit je pyrotechnická zmes, horiaca vysokou teplotou. Označenie sa používa predovšetkým pre zmes práškového hliníka a oxidu železitého, ale aj pre iné pyrotechnické zmesi, s práškovým kovom a oxidom iného kovu. Rakcia horenia termitu je typická tým, že vzniká vysoká teplota, až 2000-3000 stupňov, horenie prebieha bez vzniku splodín a troska je v tekutom stave. Termit horí aj bez prístupu kyslíka a dokonca aj pod vodou.

To, že sa termit našiel na pozostatkoch oceľových nosníkov na Ground Zero, dáva konšpirátorom pomerne dôveryhodný dôkaz toho, že oceľové nosníky sa nemohli roztaviť počas požiaru v budovách, ale boli roztavené pôsobením termitu, ktorý horel na nosníkoh ešte niekoľko týždňov po tom, čo budovy spadli. Navyše, túto teóriu ešte viac podporuje fakt, že NIST (National Institute of Standards and Technologies) – štátna spoločnosť, ktorá mala za úlohu preskúmať celé udalosti do najmenšieho detailu, odmietla otestovať zvyšky oceľových nosníkov na prítomnosť zápalných látok. Smutným faktom tiež ostáva, že zatiaľčo na vyšetrovanie aféry okolo bývalého prezidenta Billa Clintona s Monikou Lewinskou sa vynaložilo vyše 60 miliónov dolárov, na vyšetrovanie udalostí z 11. septembra len niečo cez 600 tisíc dolárov.

4. Fingované telefonáty

Počas vyšetrovaní sa preukázalo, že telefonáty od pasažierov unesených lietadiel boli nafingované. Takmer všetky nafingované telefonáty, ktoré mali údajne vykonať pasažieri a letecký personál, pochádzali z letu 93. Vyšetrovaním sa totiž podarilo dokázať, že v takej nadmorskej výške, v akej sa v tom čase lietadlo nachádzalo, by bolo nemožné použiť mobilný telefón. To však nie je jediný nedostatok tejto teórie. Jedným z kľúčových elementov odhalenia podvodu bol nafingovaná konverzácia medzi pasažierom Markom Brighamom a jeho vlastnou matkou:

Mark: Mama ? Tu je Mark Brigham. Len ti chem povedať, že ťa ľúbim. Som v lietadle z Newarku do San Francisca a sú tu traja chlapi, ktorí sa zmocnili lietadla a majú pri sebe bombu.
Mama: Kto sú tí chlapi ?
Mark: (chvíľka ticha), veríš mi, nie ?
Mama: Áno, Mark. Verím ti, ale kto sú tí chlapi ?

Tomuto údajnému telefonátu neuveril takmer nikto. Je totiž viac ako podozrivé, prečo by sa syn predstavoval v telefóne vlastnej matke ako Mark Brigham. Väčšina ľudí je presvedčená, že tento telefonát sa nikdy neodohral a je celý nafingovaný.

3. Stíhačky "ostali na zemi"

Každý človek, ktorý má aspoň základné informácie o armáde a o fungovaní vzdušného priestoru určite vie, že pri jeho narušení, ako tomu bolo aj v tomto prípade, sú do vzduchu automaticky vyslané vojenské stíhačky, ktoré majú za úlohu sprevádzať narušiteľa na najbližšie letisko, alebo ho v prípade hrozby eliminovať. Logicky sa teda pýtate, kde boli americké stíhačky ? Nuž, čuduj sa svete, boli na výstave vojenskej techniky. Navyše, je veľmi nepochopiteľné, prečo dostali od Pentagonu príkaz "zotrvať na výstave". Ïalšia podivuhodná udalosť boli takzvané "vojenské hry", ktoré boli zhodou okolností organizované presne 11. septembra. Tieto vojenské hry zahàňali množstvo rôznych cvičení a fingovaných udalostí, preto bolo pre vojenský personál veľmi ťažké, ak nie priam nemožné správne sa rozhodnúť, čo je skutočnosť a čo je len hra. Mysleli si, že únos lietadiel je tiež len vojenskou hrou. Až veľmi podozrivá zhoda náhod.

2. Budova č. 7 bola zničená kontrolovanou explóziou

Samovoľný pád budovy č. 7 rozpútal ďalšiu vojnu diskusií. Navyše, komisia, ktorá skúmala udalosti 11. septembra úplne ignorovala pád tejto budovy. Treba pritom pripomenúť, že túto budovu nezasiahlo žiadne lietadlo. Do prípadu sa zainteresovalo viacero popredných vedcov a architektov. Boli vykonané tak počítačové, ako aj reálne simulácie. Všetky testy trvali celých sedem rokov. Výsledkom štúdii je, že symetrický pád budovy dôsledkom narušenia nosníkov požiarom je fyzicky nemožný. Klincom do rakvy je skutočnosť, že televízia BBC v priamom prenose oznámila pád budovy 7 v čase, keď budova 7 ešte stála.

1. Do Pentagonu nenarazilo žiadne lietadlo

Práve tento dôkaz považujú konšpirátori za najsilnejší argument toho, že celé udalosti okolo 11. septembra 2001 boli jednoducho nafingované vládou Spojených štátov. Určite už väčšina z nás videla v televízii, alebo na fotografiách miesto pádu veľkého dopravného lietadla. Na mieste dopadu sa totiž nachádza veľká záplava trosiek, zvyšky krídel lietadla, zvyšky trupu, spálená tráva, rozhádzaná batožina a (žiaľ) aj rozhádzané telá a ich zvyšky. Miesto dopadu v Pentagone však vyzeralo dosť komicky a automaticky tak vznieslo sériu závažných otázok. V skutočnosti si väčšina Američanov myslí, že Pentagon bol zasiahnutý riadenou strelou a nad Pentagonom preletelo jedno "navádzacie" lietadlo, ktoré malo za úlohu postarať sa o "očitých svedkov".

Veľkosť diery v stene Pentagonu je totiž príliš malá pre typ lietadla, ktorý tam mal údajne naraziť. Veľké pochybnosti do prípadu vnáša aj jediný videozáznam, ktorý vláda uvoľnila. Na tomto zázname nie je vôbec vidieť žiadne lietadlo narážajúce do budovy. Namiesto toho "niečo" zasiahne Pentagon neúmerne vysokou rýchlosťou. Vzhľadom na to, že je budova Pentagonu jednou z najstráženejších budov a v areáli sa nachádza najviac priemyselných kamier na svete, jediný a úplne nejasný záznam je proste smiešny. Na druhej strane, celý incident zaznamenala priemyselná kamera na neďalekej čerpacej stanici. Tento záznam si však boli tesne po udalosti vyzdvihnúť vládni agenti a nikto ho už odvtedy nevidel.

Expertom na letectvo sa navyše po analyzovaní fotografií z miesta činu podarilo zistiť, že porozhadzované časti a diely lietadla na mieste dopadu vôbec nie sú z Boeingu 757, ktorý mal údajne Pentagon zasiahnuť. Keď sa k tomu pridajú aj dosť radikálne nezrovnalosti vo výpovediach očitých svedkov, opäť je tu priestor na množstvo otázok.

"Konšpiračné teórie nás uisťujú, že zlé veci sa nedejú len tak náhodou" (Ilan Shrira).

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,769 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.