ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:28:51  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Súčasná spoločnosť a história » Chemtrails

  Chemtrails
Tento článok je zaradený do kategórie: V
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

POZRITE SI FOTOGALÉRIU

Chemtrails

Určite už každý z nás videl na oblohe prelietajúce lietadlo, za ktorým sa tvorí krtátka, alebo dlhšia biela čiara, ktorá sa za pár sekúnd rozplynie. Táto čiara vzniká kondenzáciou vodnej pary pri prelete lietadla. Hovorí sa tomu kondenzačná stopa, alebo po anglicky "contrail". Pozornému oku niektorých ľudí však neušla skutočnosť, že niektoré stopy za lietadlami sa jednoducho nerozplynú, ale ostanú na oblohe aj niekoľko hodín. Tieto sa nazývajú "chemtrails", alebo vo voľnom preklade akési "chemické stopy". Oficiálny preklad tohto slova do slovenčiny (ale aj do mnohých ďalších jazykov) zatiaľ nebol uskutočnený, preto je tento fenomén vo svete najzámejší pod označením Chemtrails. Prečo práve chemické stopy ? V nasledujúcom článku sa pokúsime to ozrejmiť.

Chemtrails je relatívne novým fenoménom, ktorý môžeme pozorovať prakticky po celom svete (a v hojnom počte aj u nás na Slovensku). Počas uplynulých pár rokov bádatelia, hlavne zo Spojených štátov a z Kanady, zozbieravali fotografie a výpovede očitých svedkov, týkajúce sa tohto rozšíreného fenoménu prebiehajúceho nad našími hlavami. Väčšina pozorovateľov súhlasí s tým, že sa za týmto fenoménom ukrýva niečo znepokojujúce, ba až hrozivé. Rovnako každý z nás, kto aspoň trochu podľahol prirodzenej ľudskej zvedavosti, vypol TV a vyšiel vonku pozrieť sa na oblohu, mohol spomínané úkazy pozorovať na vlastné oči. Vzhľadom na to, že sa o chemtrails v oficiálnych kruhoch zatiaľ mlčí, momentálne nevieme presný účel, ani rozsah tohto fenoménu.

Chemtrails totiž nie sú bežnými kondenzačnými stopami, ktoré ostávajú za lietadlom. Hoci prvých pár sekúnd vyzerajú pri pohľade zo zeme úplne rovnako, možno medzi nimi pozorovať značné odlišnosti. Bežné kondenzačné stopy pozostávajú z maličkých a krehkých ľadových kryštálov, ktoré sa sformujú preletom lietadla vo výške nad 9,5km. Vo výške menšej ako 9,5km sa táto stopa za lietadom nevytvára. Bežná kondenzačná stopa pri pohľade zo zeme vyzerá ako tenučká biela čiara, ktorá sa za pár sekúnd rozplynie. Na druhej strane, chemtrails sú čiary, ktoré môžeme na oblohe pozorovať aj niekoľko hodín po prelete lietadla. Postupne sa rozširujú a rednú, ale nemiznú.

Prvé výskumy ohľadom chemtrails uskutočnil v roku 1997 profesionálny žurnalista William Thomas, ktorý v tom čase pracoval pre Enviroment News Service. Od toho času sa, hlavne na internete, objavilo nespočítateľné množstvo internetových stránok, ktoré prinášali rôzne vysvetlenia a rôzne teórie pre fenomén chemtrails.

Čo teda tieto záhadné stopy na oblohe sú ? Žiaľ, ako to už na našej planéte zvanej Zem býva zvykom, ľudia ktorí hľadajú skutočnú pravdu o tom, čo sa vlastne nad našími hlavami deje, dostávajú len odmietavé, alebo žiadne odpovede od zodpovedných úradov, alebo vlád. Aj preto sa o význame a účinkoch chemikálii denne rozprašovaných na oblohe len špekuluje. Existuje viacero teórii. Asi najznámejšou z nich je teória o zmene počasia a atmosféry, ktorú väčšina odbroníkov považuje za najviac pravedpodobnú. Domnievajú sa, že chemikálie sú požívané na zmenu chemického zloženia atmosféry, čo môže mať za následok ovplyvňovanie počasia v konkrétnych krajinách. Hoci sa v tomto prípade nemusí jednať o vyslovené zlý zámer, otázkou ostáva, prečo o tom kompetentní mlčia ? Nemenej známou teóriou je aj teória o boji proti globálnemu otepľovaniu. Podľa držiteľa Nobelovej ceny, Paula Crutzena, táto chemikália je rozprašovaná do atmosféry na to, aby zmiernila účinky takzvaného skleníkového efektu. Ak sa obzrieme za bizarnejšími výkladmi chemtrails, môžeme naraziť na teórie, ako zmyslové ovplyvňovanie obyvateľstva, biologická vojna, či mimozemské experimenty.

Sú chemtrails škodlivé ?

Podľa mnohých indícii áno. Prvú analýzu vykonal ešte ešte v roku 1997 spomínaný William Thomas. Podľa jeho výskumov, látky vypúšťané do atmosféry obsahujú viacero toxických patogénov, medzi nimi aj mykoplazmu. Ïalšou osobou, ktorá sa zaoberala škodlivosťou chemtrails bol Dr. Stephen D. McKay. Ten pracoval ako poradca pri viacerých projektoch. Tvrdí, že chemtrails sa používajú na blokovanie slnečných lúčov dopadajúcich na zem, čo má zmierniť efekt globálneho otepľovania. Obsahujú ale toxické prvky, ako kysličník hlinitý, bárium a ďalšie škodlivé prvky.

Práve zvýšené množstvá bária a kysličníka hlinitého sa našli v pitnej vode v oblastiach s najčastejším výskytom chemtrails. Niektorí odborníci sú presvedčení, že široké spektrum "novodobých" chorôb, ako alzheimer, astma, rôzne alergie, choroby dýchacích ciest, únava, či depresie sú dôsledkom toxikácie organizmu týmito škodlivými látkami, ktoré na zem spadnú vo forme zrážok a defacto sa k nám dostávajú vo všetkom, čo konzumujeme. V dnešnej dobe trpí niektorou zo spomenutých porúch viac ako 70% obyvateľstva. V tejto súvislosti sa dokonca objavujú odvážne tvrdenia, že chemtrails slúžia, alebo pomáhajú k takzvanej depopulácii obyvateľstva, čiže tajnom programe, ktorého účelom je "preriediť" preľudnenú zemskú populáciu.

Podľa analýz, ktoré sú dostupné na internete, látky obsahujú okrem vyššie uvedených v menšom množstve aj nasledujúce prvky (jedná sa o neoverené informácie):

Etylen dibromid (zriedkavo označovaný aj ako etylbromid alebo dibrometán) – je látka, ktorá bola v roku 1984 zakázaná. Je rakovinotvorným palivovým prísadkom a uvádza sa, že kedysi bol používaný na účely vytvárania oblačnosti. V ľudskom tele spôsobuje porušenie centrálneho nervového systému a opuchnutie pľúc. Je extrémne dráždivý pre dýchacie cesty.

Enterobacteriaceae – zahrňuje E.coli a salmonelu, ktoré sú na vine v prípade otravy jedlom.

Serratia marcescens – nebezpečný patogén, ktorý môže spôsobiť zápal pľúc. V súvislosti s týmto sa žiada pripomenúť, že armáda v roku 1950 vykonala touto látkou postrek nad San Franciscom, aby si vyskúšala účinnosť biologického teroristického útoku. Hneď po tom došlo k vypuknutiu epidémie zápalu pľúc, pri ktorej zomrel jeden človek (viac informácii o týchto experimentoch na stránke Canadian Security Intelligence Service, v tomto článku).

Streptomyces – je látka používaná k výrobe väčšiny antibiotík používaných v ľudskej a veterinárnej medicíne, ale aj k výrobe farmakologických aktivných metabolytov, čiže látok, ktoré oslabujú imunitu.

Štiepný enzým – je používaný vo výzkumných laboratóriách k rozdeľovaniu a kombinovaniu DNA. Tento enzým rozdelí DNA a umožní, aby do nej mohli byť vložené požadované segmenty.

Projekt Cloverleaf

Projekt Cloverleaf (projekt štvorlístok), je údajne tajným projektom leteckých spoločností v Spojených štátoch. Na verejnosť sa tieto informácie dostali prostredníctvom výpovede leteckého manžéra a mechanika nemenovanej americkej leteckej spoločnosti, ktorí z pochopiteľných dôvodov chceli ostať v anonymite. Podľa ich informácii sa tento projekt realizuje už niekoľko rokov. Ich vedomosti siahajú do roku 1998:

"Povedali nám, že vláda bude našej leteckej spoločnosti (ale verím, že aj ostatným) platiť za vypúšťanie nejakej chemikálie z našich civilných lietadiel. Keď sme sa opýtali, o aké chemikálie ide a prečo ich budeme rozprašovať, povedali nám, že táto informácia je prístupná len osobám, ktoré to potrebujú vedieť a my sa nenachádzame v tomto stupni. Tvrdili, že chemikálie sú neškodné a musia byť rozprašované za každú cenu. Na otázku, prečo si tieto chemikálie nerozprašujú vojenskými lietadlami nám povedali, že nemajú k dispozícii také množstvo vojenských lietadiel, aby bolo možné chemikáliu vypúšťať v takom množstve, v akom je potrebné. To je dôvod, prečo vznikol celý projekt Cloverleaf, ktorý mal umožniť, aby sa na vypúšťaní týchto chemikálii do atmosféry podieľali aj civilné lietadlá".

Hodnovernosť týchto informácii podporil aj druhý svedok, mechanik leteckej spoločnosti:

"Na úvod musím ozrejmiť, že máme takú dohodu s ostatnými leteckými spoločnosťami ohľadom servisu lietadiel. Ak sa stane, že u nás pristane lietadlo inej leteckej spoločnosti, ktoré má technicku poruchu, my ju odstránime. Na oplátku, ak má naše lietadlo niekde poruchu, tak sa na to pozrú oni.

Jedného dňa ma zavolali, aby som skontroloval lietadlo druhej leteckej spoločnosti. Dispečér mi nevedel presne opísať, o aký druh problému sa jedná. Po obhliadke som zistil, že problém je v splaškovom systéme, viete, ten systém potrubia, kam ide všetko z toalety a tak. Nemal som na výber, len sa vplaziť dnu a opraviť to. Keď som vošiel do trupu, všimol som si, že niečo nie je v poriadku. Bolo tam akosi viac nádrží, ako má normálne byť. Najprv som si myslel, že to zmenil výrobca lietadiel, lebo to už bolo dobrých 10 rokov, čo som opravoval podobný model lietadla. Všimol som si však, že ostatné nádrže nie sú napojené na splaškový systém. Pre istotu som si pozrel schému lietadla a zistil som, že od výroby sa tam žiadne takéto nádrže nemontujú. Bolo zjavné, že tam boli dorobené. Tak som sa rozhodol, že zistím, kde tie všetky trúbky vedú. Našiel som niečo ako kontrolnú jednotku. Na prvý pohľad to bola klasický riadiaci box, ktorý sa bežne dáva do lietadiel, ale tento nemal žiadne označenie výrobcu. Celý systém mal jednu veľkú a dve menšie nádrže. Potrubie, ktoré viedlo z nádrží bola akási sústava viacerých menších rúrok, ktoré boli vyústené na konci krídel. Takže môžem prehlásiť, že som bol svedkom niečoho takého. Neviem presne, čo do tých nádrží dávajú, ale viem, že to robia. Tá kontrolná jednotka je pravdepodobne naprogramovaná tak, aby začala rozstrekovať látku po dosiahnutí určitej výšky. Rozprašujú to z trysiek v krídlach, takže pasažieri v lietadle si pravdepodobne ničoho nevšimnú."


Médiá mlčia

Jednou z najpodivnejších vecí na celom prípade je úplna ignorácia médiami. Internetový vyhľadávač Google obsahuje tisícky odkazov na rôzne stránky alebo diskusné fóra, kde sa denne diskutuje o problematike chemtrails. Na serveri youtube môžeme nájsť stovky videomateriálov venujúcich sa rôznym prípadom spadajúcim do tejto kategórie. MySpace, Facebook a ďalšie sociálne siete navštevujú milióny ľudí, ktorí sa o ne zaujímajú a tušia, že niečo nie je v poriadku. Avšak, ak si otvoríte noviny, alebo pustíte televíziu, nikde nenájdete jedinú zmienku o chemtrails. Dokonca aj pár jednotlivcov, ktorí sa odvážili kontaktovať príslušné autority, nedostalo žiadnu odpoveď. Aktivisti z Greenpeace sú taktiež ohľadom tejto veci až podivuhodne ticho. Aký-taký zlom nastal až v roku 2010, kedy Discovery Channel odvysielal jednu časť seriálu Best Evidence pod názvom Chemical Contrails, kde svoje zistenia prezentuje žurnalista William Thomas, ale aj niekoľko ďalších výskumníkov chemtrails.

Stanovisko skeptikov

Na druhej strane, skeptici tvrdia, že celý tento cirkus ohľadom chemtrails je zbytočný. Podľa nich, bežné kondenzačné stopy po lietadlách môžu mať rôzne formy a ľudia ich potom často chybne považujú za niečo iné. Tvrdia, že ak by aj existovali ľudia, ktorí stoja za touto konšpiráciou, dýchajú predsa rovnaký vzduch, ako ostatní, tým pádom by škodili aj sami sebe. Patrick Minns z Langleyho výskumného strediska NASA tvrdí: "Hocikto, kto sa snaží týchto ľudí presvedčiť o opaku a vyvrátiť ich tvrdenia začnú označovať ako spoluúčastníka na projekte. Všetky kondenzačné stopy, ktoré sa formujú na oblohe do rôznych tvarov a konšpirátori ich považujú za zlo, sú úplne prirodzené, nakoľko sú rozfúkané vetrami v atmosfére", tvrdí výskumník.

Či sú teda nezvyčajné čiary po oblohách prirodzené, alebo sme sprejovaní ako škodci, zatiaľ nikto oficiálne nepotvrdil. A možno sa to ani nikdy nedozvieme, alebo žeby predsa ?

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,841 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.