ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:47:23  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Mrzačenie dobytka

  Mrzačenie dobytka
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Mrzačenie dobytka

Fenomén mrzačenia dobytka zahŕňa tisícky prípadov, predovšetkým v Severnej amerike, kde sa našlo za uplynulých viac ako 30 rokov množstvo kusov zmrzačeného dobytka, ktorý uhynul za veľmi podivných okolností. Najviac zmrzačenými zvieratami zvyknú byť kravy, ale výnimkou nie sú ani kozy, ovce, či kone. Tento fenomén sa začal rapídne rozširovať na jeseň v roku 1973, kedy začali farmári zo štátov Minnesota a Kansas náchádzať svoj dobytok hromadne zmrzačený. Okolnosti všetkých týchto prípadov boli pritom veľmi podobné. V tom čase bolo mrzačenie dobytka pripisované satanistickým kultom. Neskôr sa tento fenomén rozšíril aj na stredozápad Spojených štátov a o krátko na to aj do Kanady. Počas šiestich rokov, až do roku 1979, sme postupne v štátoch Colorado, Wyoming, Texas, Alabama a napokon aj v Kanade zaznamenali vyše 10 tisíc prípadov. Účel, ako aj spôsob takéhoto mrzačenia však ostáva stále záhadou.

Dobytok je pri takýchto prípadoch nájdený mŕtvy, pričom mu chýbajú niektoré časti tela. Vo väčšine prípadov ide o jazyk, kusy pokožky, oči, uši a genitálie. Zo zvierat je navyše kompletne odsatá všetká krv a ani v okolí nájdeného zvieraťa sa nenachádza ani kvapka krvi. Všetky zákroky sú pritom vedené s precíznou chirurgickou presnosťou, zanechávajúc len maličké a tenké jazvy. Predpokladá sa preto, že rôzne časti tela mohli byť odstránené laserom. V čase prvých nálezov však ľudstvo túto technológiu ešte nepoznalo.

Vyšetrovatelia okrem iného spomínajú zvláštny chemický zápach spojený s okolím nálezu. Navyše, najviac znepokojujúcim faktom je, že v okolí nálezu nie sú žiadne stopy predátorov, akéhokoľvek zápasu, ani stopy vozidiel, či stopy ľudské, dokonca ani v prípadoch, že okolitá pôda bola rozmáčaná v dôsledku dažďa. To vedie vyšetrovateľov k názoru, že dobytok bol pravdepodobne "unesený" a zabitý na inom mieste. Po zmrzačení bol opäť zanechaný na svojom pôvodnom mieste. V mieste nálezu sa podarilo vyšetrovateľom namerať zvýšenú rádioaktivitu a nemenej zaujímavou vecou je fakt, že predátori a zvieratá, ktoré požierajú zdochliny sa takto zmrzačeného tela ani len nedotknú. Dokonca aj žijúce zvieratá sa odmietajú priblížiť do tesnej blízkosti mŕtveho tela.

Je nad slnko jasné, že tento fenomén je skutočnosťou. Otázkou ostáva, kto, alebo čo a za akým účelom ho spôsobuje. Presný počet zmrzačeného dobytka do dnešných dní nie je úplne známy, ale vzhľadom na to, že už v roku 1979 to bolo vyše 10 tisíc prípadov, dnešným dňom sa táto hodnota bude určite pohybovať v niekoľkých desiatkách tisícoch.

Pojem "mrzačenie" bol prvý krát použitý UFO bádateľmi, ktorí ho použili na opísanie zvieracích mŕtvol, ktoré na sebe mali nezvyčajné alebo nevysvetliteľné zásahy. Myslia sa tým predovšetkým veľmi presné, tenké a malé jazvy a absencia niektorých orgánov, či všetkej krvi. Ako už bolo spomenuté, spočiatku sa tieto mrzačenia pripisovali satanistickým kultom, no niektoré svedectvá hovoria o neznámych lietajúcich objektoch, alebo akýchsi "neznámych čiernych helikoptérach", ktoré sprevádzali celý jav. Aj v dôsledku týchto informácií sa postupne začal rozširovať názor, že tieto mrzačenia vykonáva zlá mimozemská rasa. Väčšina ľudí verí, že udalosti sú dôsledkom akýchsi experimentov vykonávaných práve zástupcami mimozemskej rasy na Zemi. Zástancovia tejto teórie sú presvedčení, že neexistuje žiadne prirodzené vysvetlenie pre prípady zmrzačeného dobytka. Takéto druhy zranení totiž ťažko mohli spôsobiť prirodzení predátori. Mnohí sú preto presvedčení, že mimozemská rasa používa orgány zvierat pre svoje experimenty. Niektorí dokonca veria tomu, že k tomu, aby mimozemšťania mohli tu na Zemi prežiť, potrebujú zvieraciu krv alebo iné zvieracie orgány.

Hoci rapídny rozmach tohto fenoménu začal až na jeseň v roku 1973, prvý zdokumentovaný prípad podivnej smrti dobytka pochádza už z roku 1967. Siedmeho septembra toho roku, si farmár Agnes King so svojim synom Harrym všimli, že sa ich troj-ročný kôň Snippy nevrátil na farmu vo svojom obvyklom čase. O dva dni neskôr, 9. septembra našli Snippyho mŕtveho neďaleko farmy. Hlavu mal oddelenú od tela a bola z nej odstránená koža. V okolí nebola vôbec žiadna krv a podľa Kinga, vo vzduchu bolo cítiť silný medicínsky zápach.

Na druhý deň kontaktovali United States Forest Service. Na miesto bol vyslaný ranger Duane Martin, ktorý bol poverený vyšetrovaním. Ten okrem iného preskúmal celú oblasť dozimetrom a zistil, že v okolí asi 200 metrov od mŕtvoly je zvýšená rádioaktivia. Vo svojej správe neskôr uvádza: "smrť tohto poníka je jedna z najzáhadnejších vecí, akú som kedy videl. Videl som už všeličo, aj dobytok zabitý bleskom, ale nikdy som nevidel nič podobné tomuto". Martinovi sa však nepodarilo presvedčiť ostatných nadriadených, aby tomuto prípadu venovali zvýšenú pozornosť. Už v tom čase však mnoho ľudí špekulovalo nad tým, že so Snippyho smrťou môže mať niečo spoločné mimozemská civilizácia. Preto sa o prípad začala zaujímať civilná výskumná skupina UFO pod názvom NICAP. Krátko na to vykonal istý patológ z Denveru, ktorý si želal ostať v anonymite pitvu zvieraťa a zistil, že Snippyho mozog, ako aj vnútornosti boli odobraté.

Zaujímavosťou je, že tento fenomén spomína vo svojej knihe aj známy žurnalista a renomovaný ufológ John Keel. Ten v knihe The Mothman Prophercies (podľa ktorej bol neskôr nakrútený rovnomenný film podľa skutočnej udalosti) spomína, že prišiel do kontaktu s množstvom znetvorených psov, kráv a koní v okolí mesta Point Pleasant v Západnej Virginii, teda v oblasti, kde v rokoch 1966 a 1967 vyčíňal neznámy tvor nazývaný Mothman. Keel vo svojej knihe uvádza, že tieto zvieratá mali často na krkoch maličké chirurgické jazvy a boli úplne vysaté od krvi.

Možné vysvetlenia

Vysvetlení pre tento fenomén je niekoľko. Skeptici, ako napríklad Robert T. Carrol, spolu so skupinou ďalších vedcov si myslí, že nie je čo vysvetľovať. Tieto zmrzačenia sú podľa neho absolútne prirodzené. Myslí si, že zvieratá zomreli prirodzenou smrťou a boli zmrzačené rôznymi predátormi, a to napríklad supmi, krkavcami, alebo aj mravcami a ostatným hmyzom, ktoré majú tendenciu požierať oči a niektoré vnútornosti, ku ktorým sa dostanú cez ústa zdochliny. Absenciu krvi v tele pritom zdôvodňujú tým, že po tom, ako srdce prestane pumpovať krv, tá odtečie do najnižšie položených častí tela a to sa potom javí ako vysušené. Tieto argumenty však nie sú príliš presvedčivé a navyše neobjasňujú všetky okolnosti zmrzačeného dobytka.

Ľudia v helikoptérach

Viacero svedkov videlo počas, alebo tesne predtým čierne, neoznačené vrtulníky s tmavými sklami a silnými svetlami, ktoré boli často chybne považované za UFO. Existuje teória, podľa ktorej vláda tajne odoberá orgány z dobytka, ktoré neskôr používa na testovanie chemickej alebo rádioaktívnej kontaminácie. Špekuluje sa, že vláda používa tento dobytok na zisťovanie, aké veľké množstvo rádioaktívneho žiarenia sú schopné zvieratá absorbovať počas jadrového výbuchu. Táto teória má však tiež svoje trhliny. Mnohí sa domnievajú, že ak by vláda skutočne potrebovala vzorky orgánov, vychovala by si pre tieto experimenty svoj vlastný dobytok a nepotrebovala by používať dobytok, ktorý patrí civlistom. Navyše sa tieto udalosti dejú vo viacerých krajinách, hoci v menšej miere.

Zvláštne "stvorenia"

Prvý prípad zmrzačenia pochádza zo septembra 1967. Práve v tomto roku bol pozorovaný Mothman v Západnej Virginii a niekoľko rokov predtým aj tvor zvaný Chupacabra. Niektorí pripisujú tieto prípady práve Chupacabre. V druhej polovici 90-tych rokov sa v Porto Ricu začali objavovať mŕtve zvieratá, ktoré mali na krku dve malé rany a bola z nich odsatá všetká krv. V tomto prípade sa síce jednalo predovšetkým o kozy, avšak to nemení nič na fakte, že niektorí svedkovia videli tesne predtým neznámeho tvora, ktorého opísali ako "žijúcu obludu". Väčšina svedkov opisuje dvojnohé, asi meter vysoké zviera, ktoré malo sivastú šupinatú pokožku a veľké oči, pričom sa veľmi dobre orientovalo v tme. Počas niekoľkých nasledujúcich rokov sa pozorovania totho tvora rozšírili z Porto Rica do celého Mexika a neskôr aj do Strednej ameriky. Doposiaľ sa však nikomu nepodarilo odfotiť, alebo natočiť žiadne takéto zviera "pri čine".

Satanistické kulty

Polícia v štátoch Alberta, Idaho, Montana alebo Iowa priradila niektoré prípady zmrzačenia dobytka vyčíňaniu satanistických kultov, ktoré používajú zvieratá na rituály a obetovania. Rovnako aj kresťanský kazateľ Bob Larson vyhlásil, že tieto zmrzačenia sú dielom kultov. Tvrdí, že zvieratá sú obetované Satanovi. Na otázku, ako je možné, že nezanechali na mieste žiadne stopy odpovedal, že používajú na vyzdvihnutie dobytka buď žeriav, alebo vrtulník. Avšak policajnými vyšetrovaniami sa nepreukázali žiadne priame dôkazy, ktoré by podporovali túto teóriu, navyše množstvo ďalších zisťovaní priviedlo vyšetrovateľov do slepej uličky.

Mimozemské experimenty

Najrozšírenejšou teóriou je tá, že mrzačenie dobytka má na svedomí práve mimozemská civilizácia. Absencia akýchkoľvek stôp, záhadná povaha zranení a zákrokov a v neposlednom rade aj pozorovanie neznámych lietajúcich objektov v oblasti v čase udalostí nahráva práve tejto teórii. Dôkazy na mieste činu nasvedčujú tomu, že dobytok bol odnesený vzduchom, neskôr zmrzačený a napokon vrátený na miesto, odkiaľ bol vzatý. Ďalším podporným argumentom pre túto teóriu je fakt, že k mrzačeniu dobytka dochádza v tzv. "hot spot" oblastiach, čiže v oblastiach, kde je najväčší výskyt hlásení neznámych lietajúcich objektov, a to predovšetkým v Novom Mexiku a v Nevade neďaleko oblasti 51. Existujú dokonca dva prípady, kedy si ľudia, ktorí tvrdia, že boli unesení mimozemšťanmi v hypnóze spomenuli na to, že videli, ako je dobytok vzatý na mimozemskú loď, kde je zmrzačovaný. Špekuluje sa o tom, že mimozemšťania môžu používať odobraté orgány a krv na vytvorenie ľudskej krvnej plazmy alebo na vykonávanie genetických experimentov, či transplantácii.

Mrzačenie dobytka teda aj naďalej ostáva nevysvetleným fenoménom. Či za tým stojíme my, alebo "oni", prečo a na aký účel sú odoberané orgány zvierat teda nevieme. Boli za tým nebodaj satanisti, alebo zomreli zvieratá skutočne prirodzenou smrťou ? Na tieto otázky si musí každý zodpovedať sám...

FOTOGALÉRIA

(nahlásiť nefunkčné video)






 Administrátorska časť
Administrátorske meno

Heslo



Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,873 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.