ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 04 2020 12:40:44  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Acámbaro

  Acámbaro
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Miesta na Zemi – Acambaro

V roku 1945, Waldemar Julsrud, nemecký imigrant a skúsený archeológ, objavil na úpätí hory El Toro, neďaleko mexického mesta Acambaro sériu hlinených figúrok. Vzhľadom na ich vek, bol pôvod týchto figúrok spočiatku priradený miestnej indiánskej kultúre Chupícuaro, ktorá žila na tomto území okolo rokov 800PNL až 200NL. Na tomto by však ešte nebolo nič nezvyčajné. Obrovskou zaujímavosťou však je, že celá séria rôznych figúrok obsahuje aj figúrky dinosaurov. Odborníci sa zhodujú na tom, že o dinosauroch, ktoré vyhynuli pred vyše 65-miliónmi rokov, máme poznatky len posledných 200 rokov. Ak by to bola pravda, ako by sme potom vysvetlili, že miestna indiánska kultúra ich poznala už pred vyše 2500 rokmi ?

Aj kvôli tomuto faktu boli vtedajšie Julsrudove nálezy spočiatku označené ako podvrh a celej udalosti sa nepripisovala príliš veľká dôležitosť. Zlom nastal v roku 1954, kedy sa mexická vláda rozhodla vykonať v oblasti oficiálne archeologické vykopávky. Neďaleko Julsrudoveho náleziska, sa na rozsiahlych miestach v håbke asi 180cm našlo dokopy vyše 30 tisíc rôznych keramických výtvorov, či už sošky, figuríny, nádoby, vázy a podobne. Vyvrátilo sa tak tvrdenie, že Julsrud si svoje figuríny vyrobil sám. Na povrch však vyplávali ďalšie ohromné a nevysvetliteľné skutočnosti. Figúrky neobsahovali len vyzobrazenia dinosaurov, ale našli sa medzi nimi aj práce zobrazujúce rôzne ľudské rasy alebo etniká, ako Eskimáci, Ázijčania, Afričania, Kaukazci, Mongoli, Polynéžania a objekty, ktoré mali kultúrne prepojenie s Egypťanmi a Sumermi. Ďalšou veľkou záhadou bol ich vek. Rádiokarbonovou metódou, ktorú vykonala firma Isotopes inc. z New Jersey sa zistilo, že vek týchto figúrok nie je totožný a pochádzajú z rôznych období medzi rokmi 4530PNL až 1110PNL.

Boli vymodelované prevažne z hliny alebo z kameňa, pričom dosahovali rôzne veľkosti. Najmenšie mali pár centimetrov, najväčšie boli sochy dinosaurov, z ktorých niektoré mali až 1,5 metra. V celej kolekcii, ktorá obsahuje okolo 30 500 figúrok však nenájdeme dve rovnaké. Figúrky sú precízne opracované a len dinosaurov je niekoľko stoviek, spomedzi ktorých boli mnohé z nich vedecky identifikované, že reprezentujú konkrétny druh dinosaura. Medzi nimi napríklad Trachodon, Gorgosaurus, Monoclonius, Ornitholestes, Titanosaurus, Stegosaurus, Plesiosaurus, Leviatan, Brachiosaurus, Tyranosaurus Rex, ale aj veľké množstvo neznámych druhov dinosaurov. Táto fantastická kolekcia dinosaurov narúša tradičný ortodoxný koncept nášho poznania dinosaurov v mnohých oblastiach. Dr. Ivan T. Sanderson bol v roku 1955 totálne ohúrený veľmi presným vyzobrazením amerického dinosaura Brachiosaura, ktorý bol v tom čase pre širokú verejnosť takmer neznámym druhom. „Táto figurína je neskutočne krásna. Je asi 30cm veľká a je to veľmi verné zobrazenie Brachiosaura – dinosaura, ktorý je známy len vo východnej Afrike a v Severnej Amerike. Videl som už množstvo prác, ale táto je suverénne najkrajšia“, dodal Dr. Sanderson. Acambaro je od tých čias, až dodnes aktívnou archeologickou zónou. Bolo to hospodársky úrodné údolie, kde žila za posledných cca 6000 rokov civilizácia, alebo civilizácie, ktoré bezpochyby mali odniekiaľ poznatky o rôznych druhoch dinosaurov.

V roku 1999 sa archeológ a kryptozoolog Dr. Dennis Swift, spolu s geológom a archeológom, Dr. Donom R. Pattonom, rozhodli pricestovať do mesta Acambaro, aby sa na túto senzáciu pozreli osobne. Krátko po tom, ako prišli do Acambara zistili, že celá kolekcia týchto nálezov je uzamknutá na chránenom mieste a nie je prístupná pre verejnosť. Po niekoľkých dňoch nátlaku na riaditeľa miestneho múzea sa im podarilo ho presvedčiť a ten im sprístupnil časť zbierky. „Sprístupnili nám uzamknutú časť múzea. Bolo to celkovo 12 slabo osvetlených a dosť silno zaprášených miestnosti. Sošky boli zabalené v novinách a naukladané do kartónových krabíc. Je to obrovský prejav neúcty k takýmto nálezom. Navyše, celý čas nad nami stáli dvaja muži s Ak-47 na ramenách. Bolo to dosť nepríjemné“, spomína si na túto udalosť Dr. Swift.

Počas šiestich hodín otvorili Dr. Swift a Dr. Patton 14 krabíc a vybalili niečo vyše 8000 figúrok, ktoré zobrazovali rôzne veci. Bohov, náradie, masky, pomôcky, tváre mnohých ľudských rás a napokon spomínaných dinosaurov. Celkovo sa podarilo rozpoznať 75 rôznych druhov dinosaurov. „Najúžasnejšou udalosťou pre mňa bolo, keď som vybalil sošku, ktorá perfektne stvárňovala Iguanodona. Je to druh dinosaura, ktorého kostru ľudstvo našlo ako prvú“, na záver dodal Dr. Swift. Kolekcia navyše obsahovala dosť podrobné informácie o živote vtedajšej kultúry. Objekty znázorňovali, že celá oblasť okolo dnešného mesta Acambaro bola dosť husto zalesnená a nebola tak suchou oblasťou, ako je teraz. Geológovia zistili, že celé údolie bolo pred 5 až 6 tisíc rokmi pokryté obrovským jazerom. Oblasť, kde sa našli tieto sochy sa nachádzala na pobreží tohto jazera. Naša neznáma civilizácia žila v hustých lesoch a horách okolo jazera.

Pôvodný nálezca týchto sôch Waldemar Julsrud sa viac krát snažil vystúpiť so svojimi nálezmi na verejnosť, avšak odborné kruhy sa rozhodli ho ignorovať. Preto sa rozhodol vydať knihu Spanish Enigmas Del Pasado, v ktorej tvrdí, že tieto sochy boli zakopané úmyselne, a to neznámou civilizáciou, ktorá očakávala obrovskú katastrofu. Julsrud sa domnieva, že Zem zasiahlo v tomto období viacero obrovských katastrof a kedysi existovala pokročilá civilizácia, ktorá bola týmito katastrofami vyhladená. Najväčšie pobúrenie medzi odborníkmi vyvolalo Julsrudove tvrdenie, že táto civilizácia existovala na Zemi spoločne s dinosaurami.

Asi najväčším kritikom týchto objavov bol archeológ Dr. Charles C. Di Peso. Ten vo svojej správe tvrdil, že všetky figúrky, aj celé toto nálezisko je obrovským podvodom a Julsrud chce na tom len zbohatnúť. Vo svojich tvrdeniach sa pritom opiera o stav a množstvo nálezov. Tvrdí, že na to, že boli tieto sochy zakopané v zemi viac ako 1500 rokov, sú príliš zachovalé. Nevidí pritom žiadny dôvod ich zakopania práve na tomto mieste, nakoľko sa nejedná o žiadne posvätné, ani inak dôležité miesto. Rovnako sa mu nepozdáva ani ich počet. „Rozmýšľajte. Nájde sa viac ako 35 000 nálezov a z toho celého počtu sú takmer všetky v perfektnom stave ? Počas celej mojej kariéry som sa s ničím podobným ešte nestretol. Každá keramika je zvyčajne nachádzaná vo fragmentoch, ktoré neskôr hodiny a hodiny zliepame dokopy. Tu sa nájde obrovské množstvo keramiky a takmer všetká je záhadne v poriadku“, myslí si Dr. Di Peso. Rovnako nesúhlasí ani s odhadnutím ich veku, ktorý vykonala firma Isotopes inc. Argumentuje pritom tvrdením, že pri odhadovaní veku rôznych nálezov rádiokarbónovou metódou môže dôjsť k chybným prepočtom. Objekty môžu byť kontaminované, čo môže mať za následok nesprávne výsledky. „Títo ľudia asi v živote nevideli 1500 rokov staré vykopávky“, dodal na záver Dr. Di peso.

Na záver sa nám teda otvára niekoľko zaujímavých otázok. Odkiaľ mohol niekto tak dokonale poznať veľké množstvo rôznych dinosaurích druhov, z ktorých nám dodnes nie sú všetky známe? Máme tu dve rozhádané skupiny ľudí. Na jednej strane Waldemar Julsrund, ktorý si stojí za svojimi objavmi, štyria renomovaní mexickí archeológovia – Dr. Eduardo Noquera, Dr. Rafael Orellana, Dr. Ponciano Salazar a Dr. Antonio Pompa, ktorí sa spolu-podieľali na ich odkrývaní, firmu Isotopes inc, ktorá tvrdí, že vek artefaktov bol určený bezpochyby správne a dvoch pánov Dr. Dennisa Swifta spolu s Dr. Donon R. Pattonom, ktorí ich tiež videli na vlastné oči. Na druhej strane stojí kritik Dr. Charles C. Di Peso, ktorý s tým všetkým nesúhlasí. Otázkou tiež ostáva, prečo boli všetky tieto nálezy zamknuté v Acambarskom múzeu a nepristupné verejnosti ? Odpovede by mohli priniesť ďalšie štúdiá...

TIP: Fotografie niektorých nálezov sú k dispozícii vo FOTOGALÉRII Dr. Dennisa Swifta

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,301,358 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.