ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:29:43  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Súčasná spoločnosť a história » HAARP

  HAARP
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

HAARP

HAARP (The High Frequency Active Auroral Research Program), je oficiálne výskumnou stanicou postavenou v roku 1992 na Aljaške, ktorá má za úlohu zhromažďovať údaje o atmosfére. Oficiálna internetová stránka programu HAARP (www.haarp.alaska.edu) uvádza, že HAARP tiež monitoruje a analyzuje slnečnú aktivitu, škvrny na slnku, slnečné erupcie a podobne. HAARP tvorí systém výkonných antén, ktoré sú schopné vytvoriť „kontrolovanú zmenu ionosféry“. Avšak čoraz viac ľudí verí tomu, že HAARP nie je len tak obyčajný monitorovací program a zdá sa, že za oponou programu HAARP sa odohráva niečo, čo by sa verejnosť dozvedieť nemala.

Myšlienka porgramu HAARP založená na technológii od Nikolu Teslu

HAARP momentálne pracuje na technológii, ktorú si dal patentovať v roku 1987 Bernard J. Eastlund pod názvom „metódy a zariadenia na zmenu zemskej atmosféry, ionosféry a magnetosféry na rôznych miestach Zeme“. Práve Eastlundov patent je založený na myšlienke Nikolu Teslu, ktorý ako prvý tvrdil, že rádiové frekvencie môžu byť vysielané o frekvencii približne jeden watt na centimeter kubický na akékoľvek miesto na Zemi bez použitia káblov. To znamená, že energia vytvorená na zemi môže byť vyslaná do vrchných vrstiev atmosféry a neskôr kumulovaná do akéhokoľvek bodu na Zemi.

Bernard Eastlund plánoval spočiatku použiť túto technológiu ako formu komunikácie, prípadne neskôr na obranu proti riadeným strelám, alebo na ovplyvňovanie počasia (v tom dobrom zmysle slova – odkloniť nebezpečné hurikány a podobne). Eastlund pracoval na tomto projekte spoločne s Atlantic Richfield Company (ďalej len ARCO). ARCO neskôr odkúpilo od Eastlunda patenty s cieľom ich ďalšieho vývoja, na zabránenie globálneho otepľovania, prírodných katastrof a podobne. Avšak, tieto patenty napokon odkúpila armáda a od tej doby nemá verejnosť žiadne informácie o tom, ako a na aký účel sú ďalej využívané.

Čo všetko dokáže HAARP ?

Až do roku 2006 mal HAARP celkovo 48 antén, ktoré boli schopné vyprodukovať energiu 960kW. Po roku 2006 bol projekt HAARP rozšírený na 180 antén s celkovou silou 3600kW. Hoci to nie je až toľko, koľko spočiatku plánoval vo svojich projektoch Bernard Eastlund, aj 3600kW je dostatočná sila na to, aby bola schopná vykonať isté zmeny, napríklad v počasí. Amatérski rádio-operátori, ktorí námatkovo monitorujú vysielanie HAARP si všimli jeho zvýšenú aktivitu tesne predtým, ako Spojené Štáty zasiahli hurikány Katrina a Rita. Nikto z armády však k tomuto neposkytol žiadne bližšie informácie a aj oficiálna stránka projektu HAARP o týchto skutočnostiach mlčí, aj napriek výzvam verejnosti.

Navyše, v poslednej dobe sa dosť nahlas hovorí o tom, že Aljašská základňa je len slabý odvar celého projektu HAARP. Podľa neoficiálnych správ, NASA spoločne s Európskou vesmírnou agentúrou už pred pár rokmi plánovala vypustiť na obežnú dráhu sústavu družíc pracujúcich na systéme mikrovån, ktorá je schopná vyprodukovať energiu až 1000MW. S takouto energiou by podľa odborníkov bolo možné ovplyvňovať počasie kdekoľvek na Zemi a nie len to. Údajne má byť schopná narúšať tektonické zlomy, zasiahnuť podzemné náleziská nerastných surovín a podobne.

Aljašská „vlna smrti“

Olej do ohňa pridal aj investigatívny publicista Dan Eden, ktorý píše články pre známy server www.viewzone.com. Ten tvrdí, že ešte v roku 1998 sa mu podarilo objaviť tajnú vojenskú základňu neďaleko mesta Fairbanks na Aljaške. Ten, ešte v čase keď písal dokument o projekte HAARP, vydal na svojom blogu informáciu, že uvíta akékoľvek informácie o tomto projekte. Na jeho výzvu sa mu vtedy ohlásili dvaja páni, ktorí chceli ostať v anonymite a hovorili si Dave a Jonas. Eden si na tieto udalosti spomína: „Dohodol som si s nimi stretnutie v maličkom Aljašskom mestečku Fox. Odtiaľ sme sa vybrali na snežných skútroch smerom na východ okolo rieky Chatinaka, cez ťažko dostupný terén. Po hodnej chvíli cesty sme dorazili na obrovskú skalu, odkiaľ bol výborný výhľad na okolie. Pod nami som videl obrovskú oblasť, ktorá bola pokrytá obrovským a obrovským množstvom kovových antén. Celá oblasť bola možno dva kilometre štvorcové veľká a tých antén tam boli tisíce. Dave a Jonas mi povedali, že kedysi dávnejšie pracovali v tomto zariadení, odkiaľ ich po čase prepustili. Tento typ antén vraj dokáže vyslať signál, ktorý sa sústredí do jedného tenkého bodu, niečo ako laser. Tento lúč má energiu v rozsahu niekoľko miliónov wattov a dokáže zasiahnuť ktorékoľvek miesto na Zemi.“, dodal Eden.

Eden však vo svojej reportáži spomína aj ďalšie skutočnosti. Zaujímavá je predovšetkým informácia, že necelých 500km južne od spomínanej utajenej základne HAARP sa nachádza tá „oficiálna“, ktorá je však podľa Edena iba fingovaná. Má dokonca svoju internetovú stránku, kde sú k dispozícii náhľady z on-line kamier a je voľne prístupná verejnosti. „Je to smiešne, urobia tu fiktívnu HAARP stanicu, kde dajú sotva dvadsať antén, pustia sem verejnosť, robia prezentácie, prehliadky, hrajú sa na niečo a pritom v horách majú jednu obrovskú základňu, kde sú tisíce antén a nikto o nich nevie“, dodal Eden zvýšeným hlasom pri svojej prezentácii.

S najhoršou informáciou prišiel Eden vo svojej prezentácii až na záver. „Viete, aké experimenty sa tu robia ? Viete to ?! Tak ja vám to teda poviem. Čo takto skúška výkonu ? Počas testov, keď tieto antény nastavili na plný výkon, to boli milióny wattov. Jeden obrovský kus atmosféry nad Aljaškou sa jednoducho „vyparil“ do vesmíru“, ukazuje pritom na graf umiestnený na magnetickej tabuli. „Pozrite, toto je graf ultrafialových lúčov a radiácie, ktorá dopadala na Aljašku tesne po tom, ako to urobili. Zničili ochranný štít a všetky škodlivé lúče dopadali priamo na Zem. A to počas sakra dlhej doby ! Ľudia tu boli upečení ako zajace. A táto atmosferická diera sa nakoniec pomaly presúvala nad Sibír. Všetci tí ľudia a zvieratá dostali poriadnu dávku radiácie priamo zo Slnka. Veď ešte dodnes sa tu ľudia a zvieratá rodia zmutované a zdeformované. Hovoríme o zbrani hromadného ničenia. A toto všetko má byť utajené ? Je to choré. A čo je najhoršie, urobia to znovu ! “, dodal na záver svojej prezentácie.

Zvláštne úkazy v počasí

Krátko po tom, ako Eden uskutočnil svoju prezentáciu, začalo do redakcie viewzone chodiť množstvo e-mailov ohľadom zvláštnych úkazov na oblohe, respektíve nevysvetliteľných zmien v počasí. Jeden sa týka aj vojenského konfliktu v bývalej Juhoslávii, ktorého sa zúčastnili aj americké vojská. Hneď niekoľko čitateľov opisuje, že tesne pred náletmi amerických stíhačiek sa na oblohe z ničoho nič vytvorili husté čierne mraky. Spočiatku si mysleli, že sa jedná o náhodu, ale podobný scenár sa opakoval stále až do skončenia bojov. Namiesto dažďa však z týchto oblakov padali krúpy o veľkosti vajíčok. Jeden z čitateľov ich opisuje: „Ešte stále je vidieť následky na streche môjho domu. A nie len môjho. Bolo to také zvláštne, nie ako obyčajná búrka, ale oveľa hrozivejšie.Tie hromy a blesky často tresčali silnejšie, ako samotné výbuchy bômb. Ani tí najstarší obyvatelia nikdy nič podobné nevideli“.

O tom, že tieto úkazy mohli byť umelo vytvorené svedčia aj neskoršie tvrdenia Srbských vedcov, ktorí vydali správu, že elektromagnetické pole nad Srbskom bolo narušené. „Diera“, ktorá tam vznikla sa tiahla približne od miesta hraníc Kosova s Albánskom a končila na severe pri hraniciach s Maďarskom. Isté správy hovoria aj o zvláštnom počasí v Iraku počas invázie amerických vojsk v roku 2004. Zdá sa preto, že je tu až príliš veľa náhod a HAARP mohol byť v minulosti už viac krát použitý na manipuláciu počasia vo svete. Denník Washington post dokonca vydal správu o tom, že stále väčšia a väčšia skupina fyzikov, ale aj odborníkov s iných oblastí sa začína právom obávať najhoršieho.

Richard Williams, fyzik a konzultant z laboratória Davida Sarnoffa v Princetone dokonca hovorí o „nezodpovednom akte globálneho vandalizmu“. On a ostatní odborníci z jeho odvetvia sa obávajú ďalšej - silnejšej vlny HAARP lúčov, ktorá by mohla byť vyslaná do ionosféry. „To by mohlo vážne poškodiť celú ionosféru a spôsobiť rôzne anomálie v hornej vrstve atmosféry. Dôsledky toho by dopadali na ľudí, počas nasledujúcich mnohých a mnohých rokov. Títo ľudia si asi neuvedomujú, čo robia“, spomenul Richard Williams. Americké dovtedy tajné dokumenty z inštitútu námorného výskumu, ktoré vyšli na svetlo sveta počas prvej fázy odtajnenia dokonca hovoria o ešte silnejších zariadeniach, ktoré údajne vlastní Ruská federácia. Podľa týchto správ, ruské zariadenia dokážu spôsobiť omnoho vyšší level ionosferických reakcií, ako tie americké. Podľa Michela Chossudovskeho, profesora na ekonomickej univerzite v Ottawe, je nad slnko jasné, že Spojené štáty vlastnia zariadenie, ktoré dokáže ovplyvňovať počasie. „HAARP je plne funkčný a môže byť použitý v akútnych vojenských situáciách. Dnes už nemáme len guerillovu vojnu, ekonomickú vojnu, chemickú vojnu a podobne, ale máme aj vojnu v počasí“, tvrdí Chossudovsky. Podľa neho máme na svete viacero takýchto zariadení, hoci v menšom rozsahu.

Spôsobila zemetrasenie v Japonsku technológia HAARP ?

Nedávne zemetrasenie v Japonsku o sile 8,9 stupňa Richterovej škály určite netreba nikomu bližšie objasňovať. Už prvé dni po zemetrasení sa na internete objavovali rôzne informácie a videá o tom, že toto zemetrasenie bolo vyvolané umelo. V prvom štádiu som tomu síce nevenoval veľkú pozornosť, pretože konšpiračné teórie vznikajú skoro pri každej udalosti. Neskôr však vyšli na povrch ďalšie zaujímavé fakty, tak nech si každý urobí svoj vlastný názor.

Prvým zaujímavým faktom je graf z indukčneho magnetometra z univerzity v Tokyu. Ten sa síce nevymykal každodennému priemeru, ale 9. marca okolo polnoci začali naskakovať prudko vysoké hodnoty (porovnanie k dispozícii na tomto obrázku. Vľavo bežný stav, vpravo stav tesne pred a počas zemtrasenia). Znamená to, že magnetické pole v oblasti zemetrasenia bolo v danom čase prudko narušené. Ako je to možné, to nech si každý posúdi sám.

Druhým, nemenej zaujímavým faktom sú úkazy na oblohe. HAARP totiž vypustí do ionosféry veľké množstvo energie, ktorá potom dopadá späť na zem. Tento cyklus je sprevádzaný farebnými javmi na oblohe. Je zaujímavé, že ľudia v Japonsku nie dlho pred zemetrasením pozorovali na oblohe zaujímavé farebné úkazy (na tomto zábere), ktoré sú presne charakteristické pre HAARP. Hoci sa teoreticky môže jednať o náhodu, rovnaké javy na oblohe ľudia údajne zbadali aj pred zemetraseniami na Haiti a v Číne v roku 2008 (hoci fotodokumentácia chýba).

Je smutné, že technológia, ktorá bola pôvodne plánovaná pre využitie na pomoc obyvateľstvu sa používa takýmto spôsobom. Kľudne by mohla byť použitá na vyvolanie dažďa v oblastiach, ktoré trpia suchom, na opravu ozónovej diery, alebo na zníženie strát civilného obyvateľstva počas hurikánov a tornád. Žiaľ, súčasná vojenská agenda berie tieto ľudské problémy na ľahkú váhu a snaží sa ju využívať len vo svoj prospech. Projekt, ktorý je financovaný z daní bežných ľudí je momentálne v rukách ľudí, ktorí si „zaslúžili“ našu vernosť a dôveru.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,846 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.