ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 11:04:42  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Únosy mimozemšťanmi

  Únosy mimozemšťanmi
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Únosy mimozemšťanmi

Predstavte si, že cestujete domov z práce a zrazu má vaše auto poruchu. Vystúpite, aby ste zistili, čo sa stalo, otvárate kapotu a odrazu zbadáte silný záblesk. Ďalšia vec, ktorú si pamätáte je, že stojíte pri aute, motor beží a vy neviete, prečo ste vlastne vystupovali. Nastúpite do auta a odveziete sa domov. Zrazu vás rodina začne zasypávať otázkami, kde ste boli tak dlho a prečo vopred nepoviete, že sa v práci zdržíte. Nechápete, ako je to možné a s úžasom sa dívate na hodiny. Zisťujete, že si akosi nespomínate na pár hodín z dnešného dňa a sami neviete, kde ste tak dlho boli. Vtedy si uvedomíte, to auto, tá porucha...Oznamujete svojej rodine – bol som unesený mimozemšťanmi ! Všetci sa na vás dívajú a začnú sa smiať. Nechápu ten zmätený výraz vo vašej tvári, pýtajú sa, či ste pili alebo užili nejaký druh drogy. Určite ste auto odstavili na nejakej odstavnej ploche, zaspali a mali zvláštny sen, uisťujú vás. Idete na policajnú stanicu a oznámite im, že ste bol unesený mimozemšťanmi. Prvý telefonát, ktorý urobia, bude určite najbližšiemu psychiatrovi. Až teraz zisťujete, aké ťažké je ostatných presvedčiť o svojej skúsenosti. Nechápete, prečo vás má každý za blázna. Pripadá vám to ako tuctový scenár z lacného amerického filmu ? Žiaľ podľa anonymných štatistík je to príbeh mnohých ľudí po celom svete a mnohých z nás.

Tématika mimozemských únosov sa začala najviac objavovať za uplynulých sto rokov, avšak skutočný „boom“ v tejto oblasti nastal po udalosti z roku 1961 a po skúsenostiach manželov Barnyeho a Betty Hillových. Viac o ich príbehu si môžete prečítať na tejto stránke. Spomenúť si na minúty, alebo hodiny svojho únosu však nie je vôbec jednoduché. Ak má niekto vážny záujem o to, aby skutočne vedel, čo sa počas chýbajúcich hodín z jeho života udialo, musí sa podrobiť hlbokej hypnóze u odborníka. Tu však nastáva moment ťažkého rozhodnutia. Chcem to skutočne vedieť, alebo to radšej nechám tak ? Mnohí ľudia sa totiž po tom, ako si spomenuli, čo sa im stalo, psychicky zrútili, alebo sa zbláznili. Ich život už nikdy nebol taký ako predtým. Tým, ktorí sa odvážili toto riziko podstúpiť však vďačíme aspoň za základné informácie o tom, čo sa vlastne stalo. Podľa hrubých štatistík sa odhaduje, že na celom svete zažilo mimozemské únosy asi 100 miliónov ľudí. Tento údaj je samozrejme orientačný, nakoľko sa predpokladá, že ďalšie veľké percento ľudí sa nikdy neodváži s takýmto zážitkom niekomu zdôveriť, alebo o ňom rozprávať. Takže skutočné číslo môže byť o niečo vyššie.

Niektorí z unesených si počas hypnózy spomenuli, že ich únos bol priateľský a cítili sa príjemne, no stále prevažujú prípady, kde únoscovia vykonávajú na svojich obetiach vedecké výskumy, alebo prevádzajú rôzne chirurgické zákroky. Od prípadu Betty a Barnieho Hillových zozbierali výskumníci veľké množstvo výpovedí. Väčšina obetí sa v hypnóze zhoduje na tom, že tesne pred svojím únosom videli na oblohe neznáme teleso, či už kruhovitého tvaru, alebo len nejakú svetielkujúcu bodku, ktorá sa rýchlo približovala. Pokiaľ sa jedná o únosy priamo z obydlí, mnohí si spomenuli na siluety akýchsi postáv postávajúcich v ich izbe, pričom boli paralyzovaní, nevedeli sa pohnúť, ani vydať akýkoľvek zvuk. Počas hypnózy si isté percento ľudí dokonca spomenulo na to, že už od detstva sú v istých intervaloch pravidelne unášaní a doteraz o tom ani len netušili. V niektorých prípadoch sa u takýchto ľudí neskôr dokonca našli implantáty neznámeho pôvodu, väčšinou v nose, alebo priamo v mozgu. Jedným z takýchto ľudí je aj certifikovaný hypnoterapeut, univerzitný profesor, konzultant a výskumník, PhDr Richard Boylan (na obrázku), ktorý vyrozprával svoj príbeh:

„Poviete si, ako vôbec môže psychológ hovoriť o nejakých únosoch ? Nuž, úplne normálne. Venujem sa tomu už dlhú dobu, pripravoval som množstvo materiálov pre Projekt Disclosure, písal som správy o takzvanom „Čiernom rozpočte“ vlády, o ktorom každý vie, že existuje, ale každý sa tvári, že o tom nič nevie. Bol som nespočetne veľa krát zastrašovaný rôznymi vládnymi, ale aj súkromnými organizáciami, aby som o tom nerozprával a ako certifikovaný psychológ mám na svoje zážitky samozrejme aj profesionálny pohľad. Ale po tom, čo som zažil som sa rozhodol povedať pravdu. Povedať pravdu a niesť následky, nech to stojí čokoľvek. Samozrejme, že sa mi vyhrážali zmiznutím, chceli ma zbaviť licencie, dokonca som bol v mnohých médiách na titulnej strane označovaný ako Veľký Klamár, ale ja sa nedám, nech si každý urobí svoj vlastný názor. Pravda je pre mňa veľmi dôležitá, tak mi teda dovoľte opísať vám, čo sa mi udialo v Novom Mexiku.

Je to môj prvý prípad kontaktu s mimozemšťanmi, samozrejme istú časť z neho som si normálne nepamätal a spomenul som si na to až počas hypnózy. Bolo to 12. apríla 1992, keď som šiel autom po ceste Interstate 10 medzi mestami Alamogordo a Deming. Mal som zapnutú vysielačku a počúval som rozhovory miestnych kamionistov. Niekedy som sa do nich zapojil, posrandovali sme a tak, veď viete. V Demingu som odbočil na výpadovku U.S. 180 a pokračoval som severo-západne k svojmu cieľu, ktorým bol kemp v Gila National Forest. Cesta U.S. 180 je klasická asfaltová výpadovka spájajúca mestá Deming a Silver City, ktorá vedie cez vyprahnutú Sonorskú púšť a hlavne v noci je takmer úplne opustená. Spomínam si, že počas celej cesty som stretol okrem mňa len tri autá. Spomínam si na to presne, keď som odchádzal z Demingu, okolo 23:00, bola krásna a jasná noc. Odhadoval som, že cesta mi nebude trvať viac ako hodinku a pol, čiže okolo 00:30 by som mal byť v cieli. Okolo 23:20 sa z vysielačky ozval neznámy hlas miestnym nárečím, „Watch out for the smokey on the road“ (čiže pozor na dym na ceste). Bolo mi to divné, pretože som si bol istý, že som vysielačku vypol ešte pri odchode z Demingu. Odpovedal som do vysielačky - „kde je ten dym“ ?, no žiadnu odpoveď som nedostal. Spočiatku som si myslel, že to bol nejaký kamionista, alebo pracovník miestnej správy ciest, no bolo mi divné, že nikto neodpovedal.

Po pár minútach jazdy som si skutočne všimol veľmi hustý dym z ľavej strany diaľnice, ktorý vietor zanášal na pravú stranu a tým pádom zadymil celú cestu. Znovu som sa opýtal do vysielačky „čo je to za dym, má niekto informácie o zadymení na ceste 180 ?“ Opäť som však nedostal žiadnu odozvu, ani od Arkansas Twang (miestne vysielanie istá obdoba dopravného servisu u nás), ani od nikoho iného. Skúsil som teda šťastie a vošiel som do toho oblaku dymu s tým, že má len pár metrov a nebude väčší problém cez neho prejsť. Dym bol však tak hustý, že po pár metroch som vôbec nevidel kam idem a nevidel som už ani na stredovú čiaru a okraje vozovky, tak som radšej zastavil. Na chvíľu som si uvedomil, že v púšti vlastne nemá čo horieť a navyše dym nemal žiaden zápach. Hmla to takisto nemôže byť a tak hustú hmlu som v živote nevidel. Hmla na púšti vlastne ani nie je bežným javom, maximálne tak niekde v prímorských oblastiach. Čiže som si nevedel vysvetliť zdroj tohto dymu. A to je vlastne posledný moment, ktorý si normálne pamätám. Na nasledujúce riadky som si spomenul už v hypnóze.

Auto som odstavil na krajnicu a vystúpil som, aby som sa pozrel, či je ďalej dym menši a či sa v jazde vôbec dá pokračovať. Dym vychádzal z kopca po mojej ľavej ruke, a tak som odišiel pár metrov od auta smerom k ohnisku dymu. Prešiel som pár metrov a zrazu som ostal paralyzovaný. Nemohol som sa ani pohnúť. V tom ku mne zozadu pristúpili dve neznáme osoby, každá z jednej strany a schmatli ma za ruky. Bol to dosť silný a pevný stisk. Všimol som si, že to boli akési divné ruky, pretože mali len tri prsty. Boli to prsty podobné tým našim, avšak oveľa dlhšie. Schmatli ma, akoby som bol zločinec. Spomínam si, že som šiel s nimi. Viedli ma pár metrov, až sme došli k neznámemu kovovému vozidlu. Zastali sme asi dva metre pred stredom jeho dlhšej strany. Zhora malo oblukovitý tvar a spodok vyzeral rovný. Ale presný tvar dolnej časti neviem povedať, pretože bol čiastočne zapadnutý v piesku. Malo to striebornú farbu a čiastočne mi to pripomínalo Airstream Trailer, ale nebolo to až tak lesklé. Dĺžku to mohlo mať 15 až 20 metrov a na šírku možno 3 až 5 metrov.

Ďalšia vec, ktorú si pamätám je, že som sedel vo vnútri na stoličke v malej miestnosti a cítil som sa omámený a strnulý. V miestnosti bolo také tlmené, tmavé svetlo. Vzduch v miestnosti bol divný, nie tak čerstvý a svieži ako v noci vonku na púšti, ale povedal by som, že skôr smrdel. Niečo podobné, ako môžete zažiť pri dlhom lete lietadlom, kde vám cirkuluje stále rovnaký recyklovaný vzduch. Zrazu som počul, že sa vrátili a do miestnosti vošli zo zadnej strany. Rýchlo som sa snažil otočiť sa a pozrieť sa na nich, no držali ma pred sebou tak, aby som sa nemohol otočiť a vidieť ich. V prvom momente som sa však na malinký okamih zbadal jedného z nich. Celkom jasne si na to nespomínam, no viem, že to bola postava humanoidného typu s dvoma nohami a rukami, maličká, možno 150, maximálne 160 centimetrov vysoká. Oči boli veľké a bez akejkoľvek zorničky, alebo dúhovky, proste veľké, tmavé oči čiernej farby vajcovitého tvaru. Avšak tu mohlo ísť aj o nejaký typ chráničov, alebo okuliarov, nie je to vylúčené.

Odviedli ma do vedľajšej miestnosti, ktorá bola tiež matne osvetlená a usadili ma do pozície...no, je to niečo podobné, ako v kresle u zubára. Do očí mi zasvietili silné svetlo, takže som nemohol vlastne vidieť žiadne detaily, len periférne som videl nejaké siluety pohybujúce sa okolo mňa. Cítil som neskutočnú bolesť hlavy, hučanie alebo brnenie...taký bzukot by som povedal. Hlava mi išla prasknúť, cítil som v nej obrovský tlak. Ďalšia vec, na ktorú si spomínam je to, že sedím za volantom môjho vozidla a pomaly vychádzam z hustého oblaku dymu. Pokračujem v jazde po ceste U.S. 180 a prichádzam do kempu Gila National Forest, kde som sa usadil a prespal do rána.

Na druhý deň ráno som si nič z toho nepamätal, avšak všimol som si niektoré zvláštne veci. Cítil som veľký tlak v nose, nos bol taký napoly upchatý, akoby som v ňom niečo mal, ale nič som nenahmatal. Mal som takú tupú, ale dosť intenzívnu bolesť hlavy. Nikdy predtým som podobnú bolesť nezažil. Pripísal som to však únave a prepracovanosti. Keď som si však išiel nasadiť ponožky, všimol som si na oboch nohách v blízkosti členkov také dve malé rany. Niečo podobné, ako vo filmoch s upírmi, no nie na krku, ale na nohách. Ostal som trochu vyľakaný, pretože predtým som sa už viac krát stretol s podobnými príznakmi u ľudí, ktorí tvrdili, že boli unesení. Ale v zápätí som si povedal...“aaah, neblázni, to nemôže byť ono“ a pokračoval som normálne vo svojom dennom programe.

Asi po piatich dňoch, v čase, keď som sa vrátil domov z celého tohto výletu však tieto bolesti hlavy neustupovali. Celkovo som sa cítil dosť divne, bol som mrzutý a mal som divné výkyvy nálady. V tom som si uvedomil, že som sa i ja mohol stať obeťou únosu, pretože toto sú presne symptómy, ktoré mi sami hovorili niektorí ľudia, a tak som sa aj ja odhodlal k sedeniu u hypnoterapeuta, kde som si spomenul na celé útržky môjho príbehu, ktorý som dnes prezentoval.

Od tejto udalosti sa môj život dosť zmenil. Ako u mnohých ostatných ľudí, aj ja som nadobudol isté psychické schopnosti. Alebo...možno nie nadobudol, to by bol silný výraz, povedzme, že som mal zrazu niektoré schopnosti až príliš rozvinuté. Často sa mi stáva, že akonáhle zazvoní telefón, viem kto volá ešte predtým, ako ho zodvihnem, keď jazdím autom a prichádzam do neprehľadného úseku, presne viem odhadnúť, či za rohom je auto alebo nie je, už počas dňa cítim, že na mojom záznamíku sú nejaké správy, hoci vypočujem si ich až večer, a tak ďalej. Možno mi mnohí ľudia tieto vlastnosti závidia, ale verte mi, neprajem to nikomu“
, ukončil svoj príbeh doktor Boylan.

Aj preto doktor Boylan radí ostatným – všímajte si akékoľvek zmeny na svojom tele a vo svojom správaní. Samozrejme za predpokladu, že neužívate drogy, alebo iné látky, prípadne nie ste pod vplyvom alkoholu. Doktor Boylan radí:

* Ak si neviete spomenúť na svoje aktivity počas istého časového obdobia, povedzme hodinu a viac, skúste uvažovať nad tým, čo ste vtedy robili. Záhadné straty pamäte na isté časové obdobia môžu znamenať, že ste boli unesení.

* Skontrolujte svoje telo, či nemáte na sebe nejaké neidentifikovateľné škrabanice, rany alebo jazvy, často v tvare trojuholníka. Veľmi často sa zvyknú objavovať na vnútornej strane stehien.

* Zamyslite sa, či nemáte často samovoľné krvácanie z nosa, alebo škvrny po krvi na svojom pyžame, či posteľnej bielizni, prípadne nevysvetliteľné bolesti a pocit tlaku v nose a nosnej dutine.

* A v neposlednom rade sa zamyslite nad svojimi snami. Ak sa vám zdá, že ste mali sen o tom, ako ste boli unesení, alebo na vás boli prevádzané nejaké chirurgické zákroky, pamätajte, že to nemusel byť sen.

Pochopiteľne, všetky tieto hlásenia, výpovede a všetky tieto niekedy dosť bizarné skúsenosti ľudí majú aj svojich odporcov a nie je ich málo. Dokonca ich odmietajú aj mnohí ufológovia a ufo-skeptici, ktorí tvrdia, že takéto fantázie si náš mozog môže produkovať pri procese hypnózy. Tvrdia, že hypnóza nie je cestou k skutočnej pravde. Človek, ktorý sa nachádza v hypnóze je v ľahko ovplyvniteľnom stave, a tak sa jednoducho môže stať, že povie to, čo hypnoterapeut počuť chce. Čiže, ak zhypnotizovaný človek má odpovedať na otázky, stáva sa, že osobe sú „podsúvané“ otázky, na ktoré v zápätí odpovie vopred očakávané odpovede.

Skeptici ďalej tvrdia, že skúsenosť, kedy je osoba presvedčená o tom, že bola unesená mimozemšťanmi je spôsobená momentom, kedy sa náš mozog nachádza v určitom stave. Tieto stavy môžu zažívať ľudia, ktorí trpia spánkovou paralýzou, alebo inými formami poruchy spánku. Spánková paralýza nastáva v hypnagogickom stave, kedy sa človek nemôže hýbať a hoci môže cítiť strach a obavy, nemôže rozprávať, ani vydávať akýkoľvek zvuk.

Taktiež poznáme aj zopár psychických porúch, ktoré môžu človeku privodiť vyššie uvedené pocity a halucinácie. Veľká časť týchto ľudí trpí závislosťou na nejakej návikovej látke, či droge, alebo alkohole. Tieto drogy ovplyvňujú správnu funkciu a produkciu neurotransmitérov. Na tieto poruchy však existuje veľmi účinná liečba a množstvo vyliečených pacientov priznáva, že malo halucinácie alebo vidiny Boha, Satana, FBI, CIA alebo mimozemšťanov.

Povrchové rany a škvrny taktiež nevzbudzujú u skeptikov žiadny veľký rozruch. Sú to zranenia, ktoré si človek spôsobí sám pri bežnom životnom štýle, alebo aj počas spánku a ani o nich nemusí vedieť. Mnohí si tieto ranky pripisujú nevysvetliteľným udalostiam, avšak podľa skeptikov na nich nie je nič nevysvetliteľné. Záhadné implantáty sú asi najťažším orieškom, ale populárny ufo-kritik Budd Hopinks má na to svoj názor. „Mnoho ľudí k nám prišlo s akýmisi röntgenovými obrázkami nejakých implantátov, no keď sme im ponúkli, že im ich bezplatne vyoperujeme a zanalyzujeme, ani jeden s tým nesúhlasil. Myslím, že je to jasné“, dodal Hopkins.

Niektoré otázky však ostávajú stále nezodpovedané. Prečo vyše sto miliónov ľudí na celom svete zažíva veľmi podobné prípady a počas hypnózy si spomenie na náramne sa podobajúce udalosti ? Ako je možné, že sa u nich objavia tieto symptómy zo dňa na deň a hneď viaceré súčasne ? Navštevujú nás skutočne vyspelé bytosti z iných krajín, alebo si tu vláda prevádza rôzne pokusy zahàňajúce ovládanie mysle, zmenu intelektu, zmenu nálad a podobne ? Je toto všetko výplod chorej mysle mnohých ľudí, alebo skutočnosť ? Prikloníme sa na stranu obetí, alebo skeptikov ?

(nahlásiť nefunkčné video)






 Administrátorska časť
Administrátorske meno

Heslo



Zabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,771 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.