ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 04 2020 12:36:17  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Nevysvetliteľné udalosti » Démonická posadnutosť - je skutočná ?

  Démonická posadnutosť - je skutočná ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Démonická posadnutosť – je skutočná ?

Ďalšou veľmi kontroverznou témou v oblasti paranormálnych aktivít je posadnutosť. Veda už dlhé roky túto tému ignoruje a odborníci sa nevedia jednoznačne zhodnúť. Je posadnutosť len výplodom fantázie, alebo sa dá aj lekársky vysvetliť ? A je vôbec možné, aby cudzia entita vstúpila do tela a mysle žijúceho človeka ? V skutočnosti existuje viacero druhov posadnutosti. V tomto článku si bližšie priblížime posadnutosť démonickú.

Podľa legiend, o démonickej posadnutosti môžeme hovoriť vtedy, ak je telo človeka napadnuté démonmi, alebo samotným Satanom. (Upozorňujeme, že skutočnosti uvedené v tomto článku sú informatívneho charakteru. Ak si myslíte, že máte osobnú skúsenosť s démonickým posadnutím, vyhľadajte odbornú pomoc).

Kto sa stane posadnutým ?

Démonické bytosti môžu vstúpiť do nášho sveta pomocou tzv. „brány“. Brána je veľmi zraniteľná oblasť nášho života, ktorá sa môže otvoriť počas rôznych životných situácii, a to úmyselne, ale aj neúmyselne. Úmyselným otvorením sa rozumie vstup do rôznych okultistických spolkov, kde zúčastnení ľudia vedome participujú pri rôznych obradoch vyvolávania démonov a podobne. Neúmyselných situácii môže byť viac. Väčšinou sa môže jednať o veľmi traumatické záležitosti (smrť blízkych, autonehody a pod..), alebo skúšanie rôznych „nevinných“ pokusov s hracími kartami, citovaní rôznych zaklínadiel a podobne.

Veľmi známym prípadom neúmyselného vyvolania je skutočný príbeh chlapca menom Robbie Doe. Robbie začal byť napádaný neznámou silou v roku 1949, po tom, ako jedného skúšal hrať známu textovú hru Ouija Board. V Robbieho izbe sa onedlho na to začali diať rôzne nevysvetliteľné veci. Spočiatku to bolo len rozhádzané oblečenie, neskôr sa mu však začala po nociach triasť posteľ, v izbe padali kusy nábytku a podobne. Robbie bol luterán, a tak sa jeho rodina spočiatku obrátila na luteránskeho kňaza. Hoci k nemu Robbie chodieval na pravidelné sedenia, situácia sa nezlepšovala, práve naopak. Robbiemu sa začali objavovať aj fyzické poškodenia na tele, od rôznych škrabancov, podliatín, až po modriny. Často sa v noci zobudil niekoľko metrov od svojej postele, pričom jeho telo bolo uložené v netradičných polohách. Nakoľko luteráni neveria v obrad exorcizmu, bol k Robbiemu privolaný katolícky kňaz.

Spočiatku im kňaz nakázal umiestniť do izby nádoby so svätenou vodou a sviečky. To však nepomáhalo, ba dokonca jedného dňa dom Robbieho rodiny takmer vyhorel po tom, ako sa tieto sviečky prevrhli na zem. Kňaz sa napokon rozhodol navštíviť Robbieho osobne. Pri jeho príchode robil Robbie množstvo nevysvetliteľných vecí, napríklad rozprával plynule latinsky, čiže jazykom, ktorý sa nikdy predtým neučil. Robbie bol neskôr umiestnený do psychiatrickej liečebne, kde bol pripútaný k posteli. Práve tam sa kňaz rozhodol vykonať exorcistický rituál, žiaľ bezvýsledne. Robbieho izba vyzerala po tomto rituále ako po výbuchu granátu a existuje aj záznam, ktorý tvrdí, že Robbie pri tomto incidente zranil kňaza tak, že si jeho ošetrenie vyžiadalo vyše sto stehov. Po tejto skúsenosti kňaz upustil od akýchkoľvek ďalších rituálov exorcizmu.

Ďalším nemenej známym prípadom je prípad Anneliese Michel, ktorej skutočný príbeh bol sfilmovaný v podobe známeho filmu "V moci diabla" (The exorcism of Emily Rose), a preto nemá väčši zmysel rozoberať tu jeho podrobný dej.

Môže byť aj veriaci človek posadnutý ?

Áno, aj nie. Záleží na tom, z akého uhla pohľadu sa na vec dívame. Jeden fakt môže hovoriť o tom, že veriaci človek (ak berieme do úvahy náboženstvo kresťanské), je služobníkom Boha, a preto nad ním Boh drží ochrannú ruku. Znamená to, že nedopustí (alebo by aspoň nemal dopustiť), aby sa zlé sily zmocnili tela alebo mysle napadnutej osoby. Na druhej strane je však treba povedať, že každý človek, bez ohľadu na to, či je veriaci, alebo nie, je tvor vinný. Každý človek pácha hriechy, a teda – je nositeľom istého množstva zla. A práve hriechy, ktoré spáchal, môžu byť bránou pre démonické sily, aby vstúpili do jeho mysle, podobne ako tomu mohlo byť v prípade Anneliese Michel, ktorá pochádzala z prísne katolíckej rodiny. To všetko samozrejme platí len v prípade, ak si vôbec pripustíme existenciu dobra a zla.

Ak sa bavíme o posadnutosti, ľudia sa názorovo rozdeľujú spravidla na dve skupiny. Prvá skupina je tá, ktorá takéto správanie pripisuje tomu, že je daná osoba skutočne posadnutá démonickou bytosťou. Druhú skupinu ľudí tvoria tí, ktorí neveria v dobro a zlo, v Boha a Satana, v anjelov a démonov a snažia sa vysvetliť takéto skutočnosti racionálne, čiže lekársky. Sú toto však jediné dve možnosti ? Akú máme „záruku“, že sa jedná skutočne o posadnutie démonom ? Ak sme schopní pripustiť existenciu dobra a zla, musíme pripustiť aj iné možnosti. Čo ak je daná osoba ovládaná telepaticky z iného miesta na Zemi (alebo vo vesmíre) ? Čo ak na nej niekto praktizuje rituály Voodoo (alebo iné rituály) ? Čo ak jeho existencia kolíše medzi dvoma dimenziami ? Čo ak je manipulovaný bytosťami z inej planéty ? Takýchto vysvetlení môže byť desiatky, a pritom sa vôbec nemusí jednať o diabla, alebo démonov. V takomto prípade je fakt, či je osoba veriaca alebo nie, absolútne irelevantný.

Lekárske vysvetlenia posadnutosti

Z lekárskeho hľadiska existujú tri choroby, ktoré zodpovedajú a vysvetľujú stav posadnutosti – epilepsia, schizofrénia a histéria. Epilepsia môže spôsobiť množstvo podobných symptómov, ako napríklad kŕče, nepkoj, záchvaty a to všetko niekedy doprevádzane halucináciami. Správy, že oči posadnutých osôb sa sfarbili dočierna, môže byť tiež príznakom epilepsie, rovnako tak vydávanie divných zvukov, ako chrčanie, alebo „mumľanie“, prípadne straty a výpadky pamäte.

Ak sa bavíme o hystérii, ktorá taktiež patrí medzi duševné poruchy, dospejeme takisto k podobným symptómom, aké zažívajú posadnutí ľudia. Či už sú to nekontrolovateľné prudké pohyby tela, veľmi silné kŕče, ktoré sú sprevádzané silným krikom, pokrútenie alebo deformácia tela, stlačenie hrudníka, pocit dusenia, strata dychu a podobne.

Ďalšou chorobou, ktorá má obdobné príznaky môže byť schizofrénia. Jedným z najčastejších príznakov schizofrénie je počutie rôznych zvukov a hlasov. Je samozrejme prirodzené, že si ľudská myseľ priradí tieto zvuky démonom. K tomu sa ešte môžu pridať preludy, halucinácie, zmätený prejav a myslenie alebo stuhnutie končatín.

Je preto zrejmé, že lekári nevidia v „posadnutí“ nič iné, ako psychické poruchy. Ale ako potom vysvetlíme ostatné neznáme prejavy, ako plynulé rozprávanie cudzou rečou, nadľudská sila, schopnosť predpovedať budúce udalosti, premiestňovanie rôznych objektov, levitácia a podobne ? Je démonické posadnutie skutočné, alebo sa jedná len o psychickú poruchu ? Môže byť za tým aj niečo iné ? Rozhodnutie je na vás.

VIDEO - AUTENTICKÉ AUDIO NAHRÁVKY Z EXORCIZMU ANNELIESE MICHEL

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,301,355 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.