ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:30:13  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Prípad Rexa Heflina

  Prípad Rexa Heflina
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Heflinove fotografie boli počas uplynulej doby analyzované nespočetne veľa krát mnohými výskumníkmi. Tak obrovský záujem nevyvolali doposiaľ žiadne iné fotografie neznámeho objektu.

Všetko sa to odohralo 3. augusta 1965, krátko po 12:00. Heflin pracoval ako správca diaľnice neďaleko mesta Santa Ana v Californii. Asi kilometer severne od vojenskej základne El Toro zbadal nejasne čitateľné dopravné značky, ktoré informovali o krížení cesty so železnicou. Odstavil preto svoj minivan na krajnici a snažil sa veleniu nahlásiť zistenú udalosť. Jeho vysielačka však z neznámych príčin prestala fungovať. O krátku chvíľu na to zbadal na oblohe neznámy lietajúci objekt, ktorý priletel spoza neho. Povrch objektu bol lesklý, odrážajúci slnečné žiarenie, s jasným, čiernym pásom uprostred. Heflin neváhal, vzal zo sedadla spolujazdca svoj fotoaparát – Polaroid 101 a urobil prvý záber cez predné sklo.

Ako sa objekt ďalej pohyboval smerom na sever, Heflin si všimol na jeho spodnej strane zeleno-biele svetlá, blikajúce v protismere hodinových ručičiek. Nahol sa a cez spolujazdcove okno vyhotovil druhý záber. Ako sa objekt vzďaľoval, podarilo sa mu vyhotoviť ešte jeden záber (zábery k dispozícii vo FOTOGALERII).

Ako Heflin neskôr objekt opísal, zdalo sa mu, že sa objekt trasie, alebo vibruje. Neskôr vibrovať prestal a veľkou rýchlosťou sa stratil smerom na sever. Na mieste, v ktorom sa objekt stratil ostal veľký kúdol čierneho dymu. Heflin si samozrejme myslel, že sa jedná o nejaký experimentálny stroj pochádzajúci z vojenskej základne El Toro. Zo zvedavosti však ešte prešiel asi kilometer smerom k dymovému oblaku, ktorý medzitým narástol na rozmeroch asi štvornásobne a vyhotovil ďalší záber.

Stále v presvedčení, že odfotografoval akési experimentálne lietadlo, ďalej pokračoval vo svojej práci, pričom si všimol, že jeho vysielačka opäť začala fungovať. Neskôr vo svojej kancelárii v Santa Ane ukázal štyri fotografie svojim kolegom zo správy diaľníc. Až vtedy, po porade s kolegami, sa začali domnievať, že by sa teoreticky mohlo jednať o UFO. Heflin však na tento fenomén neveril a stále bol presvedčený o tom, že sa jedná o vojenský stroj. Neskôr ho však kontaktovali ľudia z prominentných miestných novín Santa Ana Register, ktorým fotografie požičal. Medzitým, vedenie vojenskej základne El Toro poprelo, že by sa mohlo jednať o ich vojenský stroj.

O krátky čas sa Heflinove fotografie objavili v mnohých svetových médiách. Samotný Heflin však nikdy nedal súhlas na ich kopírovanie, ani šírenie. Prvé kópie boli urobené ešte zamestnancom denníka Santa Ana Register. Ako prví sa ujali prípadu vyšetrovatelia z National Investigations Committee on Aerial Phenomena (NICAP). Výskumný tím pozostával z biofyzika Leslie K. Kaeburna, expertku na fotografiu Idabel Eppersonovej, dvoch leteckých inžinierov Eda Eversa a Johna Graya a Dr. Roberta M. Wooda, ktorý porovnával Heflinovu výpoveď s faktami na fotografiách. Počas troch rokov nenašli jediný dôkaz o tom, žeby boli fotografie falzifikátmi.

Všetky aspekty fotografií, ako aj Heflinova výpoveď do seba zapadali. Do úvahy sa brala aj Heflinova vierohodnosť, ako aj fakt, že sa o UFO nikdy v minulosti nezaujímal. Dôveryhodnosť fotografiám pridávala aj skutočnosť, že sa jednalo asi o najjasnejšie a najčistejšie fotografie neznámeho objektu vôbec, ktoré boli vyhotovené analógovým fotoaparátom, ktorý pracuje na princípe klasického kinofilmu, čo znamená, že (v tej dobe) je takmer vylúčená jeho neskoršia manipulácia.

Zvláštna udalosť sa však stala 20. septembra 1965. Neznámy muž, ktorý sa do telefónu predstavil ako zástupca NORAD (North American Aerospace Defense Command), si s Heflinom dohodol osobné stretnutie. Varoval ho pritom, aby o tomto telefonickom rozhovore s nikým nerozprával. V dohodnutý deò na Heflinove dvere zaklopali dvaja muži odetí v tmavých oblekoch. Jeden z nich sa preukázal hnedo-zeleným služobným preukazom, ktorý náramne pripomínal ten, ktorý nosia príslušníci vojenskej základne El Toro. Heflin si nezapamätal meno na preukaze, ale všimol si, že preukaz bol bez fotografie.

Muži Heflinovi tvrdili, že si potrebujú fotografie požičať na expertízu. Ten ochotne požičal týmto mužom tri fotografie zachytávajúce neznámy lietajúci objekt. O štvrtú fotografiu, na ktorej bol len dymový oblak, nemali záujem. Heflin však mužov už nikdy nevidel a fotografie mu nevrátili. Za pomoci NICAP sa snažil mužov vypátrať, ale neúspešne. Rovnako tak NORAD poprel, žeby k Heflinovi posielal kohokoľvek pre vyzdvihnutie fotografií.

Krátko na to sa prípadu chytili aj skeptici. Medzi najznámejšieho patril Dr. James E. McDonald, ktorý na jar 1966 vyhlásil, že Heflin sa úmyselne zbavil originálov, aby nebolo možné ich detailnejšie preskúmať. McDonald prišiel so sériou obvinení a poukazoval na rôzne nejasnosti v tomto prípade. Neskôr sa však podarilo tieto nezrovnalosti vysvetliť.

Heflin pracoval ešte ďalších 15 rokov ako správca diaľnice, no neskôr sa u neho začali objavovať zdravotné problémy, a preto s prácou skončil a presťahoval sa do malého mestečka v Severnej Kalifornii. Stále si udržiaval patričný odstup od UFO problematiky, ale bol v kontakte s niektorými zástupcami NICAP. Táto organizácia bola však v roku 1970 po sériách vyšetrovaní FBI a CIA zrušená.

Jedného dòa, v roku 1993 v Heflinovom novom domove zazvonil telefón. Z telefónu sa ozval ženský hlas, ktorý sa opýtal: „pozreli ste si svoju poštovú schránku ?“. Hneď na to bol hovor prerušený. Heflin vyšiel pred dom a vo svojej poštovej schránke našiel obálku, ktorá bola bez poštovej známky a neboli na nej žiadne údaje o odosielateľovi. Vo vnútri našiel originály svojich fotografií 1, 2 a 3, ktoré mu boli vzaté v roku 1965. Hneď vedel, že sú to jeho fotografie, pretože na zadnú stranu napísal modrým atramentom číslice od 1 do 4, a to v takom poradí, v akom boli vyhotovené. Všimol si však, že na fotkách pribudli nejaké označenia. Na prednej strane fotografie našiel vyryté paličkovým písmom označenia „ORIGINAL“ a na zadnej strane číslicu 13. Fotografie však boli vzhľadom na ich vek vo veľmi dobrom stave. Zatiaľ čo štvrtá fotografia, ktorú mal doma medzičasom zhnedla a objavili sa na nej pruhy, tieto tri fotografie boli veľmi zachovalé.

V roku 1994 tak mohla byť opäť prevedená analýza originálnych fotografií, tentokrát však už s použitím modernejšej technológie. Boli vylúčené akékoľvek známky manipulácie, ako aj pochybnosti, o ktoré sa vo svojich skeptických názoroch opieral James McDonald. Nezrovnalosti okolo oblakov, alebo elektrických drôtov sa ukázali ako vady pri kopírovaní. Ïalšia analýza originálov ešte modernejšou technológiou v roku 2000, priniesla nasledujúce zistienia:

Fotografie sa úplne zhodujú s Helfinovou písomnou a ústnou výpoveďou
Fotografie zachytávajú pevný neidentifikovateľný objekt pohybujúci sa vzduchom, zanechávajúc pritom stopu
Pochybnosti, ktoré vyslovili William Spaulding a James McDonald boli založené na chybnej kópii originálov

Štúdium týchto fotografií však pokračuje i naďalej. Súčasné skúmanie fotografií, ktoré vykonáva Dr. Kelson, prinášajú ešte ďalšie vysvetlenia. Rozmazanie okolo stroja, o ktorom sa pôvodne predpokladalo, že je následkom zlého zaostrenia, optickej vady, alebo Gausového efektu, môže byť v skutočnosti dôsledok ionizácie – teórie, o ktorej sa špekuluje v tejto oblasti už dosť dlho.

Helfin napokon odovzdal svoje fotografie do úschovy Ann Druffelovej s prosbou, aby boli použité na správnu vec. Mnoho iných výskumníkov sa už teší, až sa im dostanú do rúk na analýzu. Jedna nejasnosť však predsa len ostáva neobjasnená – tri zo štyroch fotiek boli počas celých 28 rokov v neznámych rukách a veľmi dobre chránené. Prečo boli Heflinovi vrátené za tak záhadných a nevyjasnených okolností ostáva záhadou.

TIP:POZRITE SI FOTOGALÉRIU

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,847 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.