ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieDecember 04 2020 11:55:51  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné bytosti » Desať najzáhadnejších ľudí

  Desať najzáhadnejších ľudí
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Desať najzáhadnejších ľudí

Svet je plný záhadných miest, záhadných udalostí, ale najzaujímavejšiu kapitolu tvoria záhadní ľudia. Ich príbehy sú neuveriteľné, mrazivé, ba často pripomínajúce scenáre hororových filmov. Prípadov je mnoho, niektoré sú známe, iné menej. V tomto článku si vyberieme desať tých najpopulárnejších.

1.Ľadová žena z Minnesoty

Jean Hillardová bola obyčajná 19-ročná žena, ale incident, ktorý sa odohral v jej dome v meste Lengby, štát Minnesota ju zaradil medzi jedného z lídrov nevysvetliteľných udalostí. Minnesotu sužovali toho času extrémne nízke teploty, až -25 stupňov celsia. Ženu vtedy našiel sused pred dverami jej domu, úplne zmrznutú. Nevedno, ako dlho sa žena nachádzala v takomto zmrznutom stave, no podľa výpovedí zdravotníkov bola úplne biela ako sneh a zmrznutá na ľad. Aj preto bola takmer okamžite vyhlásená za màtvu. Vzhľadom na to, že ľudské telo tvorí asi 70% vody, ktorá pri zamrznutí naberá na objeme a expanduje, dochádza pri zamrznutí k odumieraniu a nenavratnému zničeniu buniek, čiže aj celých končatín a ostatných orgánov, vrátane mozgu. O to väčšie bolo prekvapenie všetkých, keď žena po rozmrazení začala javiť známky života a asi po mesiaci bola z nemocnice prepustená bez akýchkoľvek známok poškodenia jediného orgánu. Ako je to možné ? Bola to sila modlitby ? Alebo niektorý aspekt medicíny, ktorý ešte nepoznáme ? Dodnes tento prípad ostáva obrovskou záhadou.

2.Donnie Decker

Donnie bol na návšteve u svojho kamaráta, keď zrazu upadol do stavu tranzu. Zo stropu začala kvapkať voda a celá miestnosť sa zaplnila nevysvetliteľnou hmlou. O tejto udalosti okamžite upozornili majiteľa domu, ako aj políciu, ktorá si úkaz nevedela vysvetliť. O nejaký čas neskôr sa okolo Donnieho opäť diali podivné veci. V miestnej reštaurácii, v ktorej bol Donnie na obede so svojimi priateľmi sa totiž z ničoho nič začala liať voda zo stropu. To však nebolo všetko. O pár rokov, keď si Donnie odpykával väzenský trest za menšie priestupky, napísali jeho nahnevaní spoluväzni list vedeniu väznice, v ktorom sa na Donnieho sťažujú. Po tom, ako bol Donnie predvolaný, aby podal vysvetlenie, vedeniu väznice vysvetlil, že dokáže spustiť dážď, kdekoľvek si zmyslí a názorne to aj predviedol na jednom z väzenských dozorcov. Napokon bol privolaný kňaz, ktorý na Donnym vykonal exorcizmus. Po tomto úkone sa záhadný dážď už nikdy neobjavil.

3.Black Dahlia

Elizabeth Shortová bola nájdená zavraždená 15. januára 1947 v Los Angeles. Jej telo bolo na viacerých miestach zmrzačené, bola preseknutá v páse, jej ústa boli rozseknuté na oboch stranách až k ušiam a z tela bola úplne vysatá krv. O tomto prípade sa neskôr napísalo veľa konšpiračných teórii a narozprávalo veľa príbehov. Vyšetrovanie tejto vraždy bolo najväčším policajným vyšetrovaním v histórii Los Angeles, vraha však nikdy nenašli.

4.Gróf zo St. Germain

Gróf zo St. Germain (údajne zomrel 27. februára 1784) bol dobrodruh, vynálezca, vedec, amatérsky hudobný skladateľ a neznámy gentleman, o ktorom sa tvrdilo, že vynašiel elixír dlhovekosti. Medzi miestnymi bol známy ako „Der Wundermann (The Wonderman). Bol človekom, ktorého pôvod ostal dodnes neznámy a jeho údajná smrť tiež – zmizol bez stopy. Počas nasledujúcich storočí sa na políciu prihlásilo relatívne veľké množstvo ľudí, ktorí tvrdili, že grófa stretli, alebo sa s ním rozprávali. Tieto hlásenia sa opakovali až do roku 1926, čo je takmer 150 rokov po jeho údajnej smrti. Objavil gróf pri svojich alchymistických pokusoch elixír dlhovekosti, alebo je celý príbeh len nafuknutá bublina podporovaná jeho fanatickými následovníkmi ?

5.Záhada muža zo Somertonu

1.decembra 1948 bolo na pláži Somerton v Austrálii objavené telo màtveho muža. Mal pri sebe len hotelový účet, lístok na vlak, hrebeň, žuvačky, zápalky a cigarety. Nemal pri sebe žiadne osobné doklady, dokonca ani pomocou dentálnych odtlačkov a odtlačkov prstov nebolo možné ho identifikovať. Na jeho hotelovej izbe nenašla polícia nič, len akýsi záhadný kryptický kód (viď obrázok). Následným vyšetrovaním sa nikdy nepodarilo zistiť jeho totožnosť, ani príčinu smrti.

6.Jack rozparovač

Jack rozparovač bola prezývka notorického vraha, ktorý vyčíňal v Londýne roku 1888 s tým, že vraždil výhradne prostitútky. Oficiálne bolo tomuto vrahovi pripísaných minimálne 5 vrážd, pri ktorých boli jeho obete zmrzačené a mali povyberaných niekoľko vnútorných orgánov. Meno „Jack Rozparovač“ (Jack The Ripper) pochádza z listu, ktorý na políciu poslal pravdepodobne sám vrah. V ň77om sa vyhráža, že najbližšej obeti odsekne uši a pošle ich poštou na políciu. Podpísal sa ako Jack Rozparovač. Polícia si spočiatku myslela, že sa jedná o vtip, až kým o tri dni nedorazili v balíku zabalené ľudské uši. Polícia vraha nikdy nevypátrala, no vzhľadom na spôsob, akým boli vnútorné orgány vyrezané sa predpokladá, že páchateľom bol mäsiar alebo chirurg. Doposiaľ existuje vyše sto teórii, páchateľ však nikdy nebol dolapený.

Kryptycký kód nájdený na izbe záhadného muža zo Somertonu7.Babushka

Počas analýzy filmových záberov z vraždy prezidenta Johna F. Kennedyho z roku 1963 bola na záberoch objavená neznáma žena. Mala oblečený dlhý hnedý kabát a na hlave šatku (rovnakého typu ako Ruské babky – z toho názov Babushka). Žena držala niečo pred svojou tvárou, pravdepodobne videokameru. Objavuje sa na mnohých záberoch z oblasti. Dokonca i po tom, ako zaznel výstrel, keď už ostatní ľudia z miesta utekali, ona tam ostala a v kľude filmovala ďalej. FBI neskôr v médiách žiadala dotyčnú osobu, aby zábery z videokamery odovzdala na polícii, žena sa však na polícii nikdy neprihlásila. Je pravdou, že sa na polícii prihlásila žena menom Beverly Oliver, ktorá o sebe tvrdila, že je dotyčná osoba, následným vyšetrovaním sa však ukázalo, že Beverly Oliver nemôže byť ženou z videa, a tak identita Babushky nie je až dodnes známa.

8.Nostradamus

Veľký Londýnsky požiar, Napoleonove úspešné vojenské ťaženie, štart druhej svetovej vojny Nemcami, pristátie Apolla na Mesiaci a mnoho iných. Všetky tieto historické udalosti majú jedno spoločné – Nostradamus ich predpovedal. Všetko to začalo v roku 1555. Odvtedy napísal viac ako 6338 predpovedí. Zatiaľčo niektorí tvrdia, že v Nostradamových veršoch sú skutočne ukryté predpovede významných svetových udalostí, skeptici si skôr myslia, že sú jeho predpovede veľmi neurčité a každý si tam dopasuje, čo mu najviac sedí. Bol Nostradamus skutočným prorokom, alebo len obyčajným človekom s poriadnou dávkou šťastia ? Alebo v jeho prípade hralo úlohu ešte niečo nadprirodzené ?

9.Daniel Dunglas Home

Daniel Dunglas Home, alebo aj D.D.Home sa asi najviac preslávil ako psychické médium, o ktorom bolo všeobecne známe, že dokáže levitovať v rôznych výškach, rozprávať s màtvymi, alebo úmyselne vyvolávať v domoch rôzne zvuky. Množstvo slávnych ľudí v 19.-tého storočia, vrátane expertov onej doby, videlo jeho schopnosti na vlastné oči. V roku 1868 údajne preletel počas seansy z jedného okna do druhého. Hoci bol D.D.Home jeden krát pristihnutý pri tom, ako podvádza, skutočnosťou ostáva, že aj napriek tomu dokázal veci nevídané.

10.D.B.Cooper

D. B. Cooper (alias “Dan Cooper”) je pseudonym, ktorý sa spája s najslávnejším únoscom lietadiel všetkých čias. 24. novembra 1971 uniesol Boeing 727 a vypýtal si výkupné 200 tisíc dolárov. Po tom, ako peniaze obdržal, vyskočil z lietadla niekde nad Atlantickým oceánom. Odvtedy ho už nikto nikdy nevidel. Hoci FBI predpokladala, že Cooper zoskok nemohol prežiť, po odhadnutí jeho približného miesta dopadu sa na onom mieste skutočne našli niektoré poškodené kusy bankoviek, ktoré boli podľa označenia medzi tými, ktoré Cooper dostal, ako aj rôzne náčrty lietadla Boeing 727 s návodom, ako otvoriť zadnú časť lietadla a návodom na použitie padáku. Telo sa však nikdy nenašlo a prípad nie je dodnes uzavretý.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,301,314 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.