ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:12:38  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Sealandská lebka

  Sealandská lebka
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Sealandská lebka

Pozostatky mimozemskej bytosti ? Návštevník z budúcnosti ? Doposiaľ neznámy druh, alebo iba zdeformovaný človek ?

V roku 2007 bola pri vykopávkach v meste Olstykke na Dánskom ostrove Sealand, nájdená neznáma lebka. Tento objav bol tak vedou, ako aj verejnosťou pomerne ignorovaný, až do roku 2010. Výskumníci, ktorí lebku v roku 2008 skúmali na veterinárnej univerzite v Kodani, sa napokon zhodli na tom, že hoci si spočiatku mysleli, že sa jedná o lebku mamuta, po detailnejšom skúmaní isté taxonomické (systém živočíchov) znaky poukazujú na to, že sa nemôže jednať o lebku zvieraťa.

Lebka bola nájdená pri vykopávaní starého odpadového potrubia. Nálezca si spočiatku myslel, že sa jedná o lebku koňa, nakoľko sa vykopávky konali na mieste bývalého utrácača koní a viacero konských kostí sa našlo po celej záhrade. Po odkrytí celej lebky si však všimol jej humanoidný tvar. Ďalšie vykopávky v mieste nálezu však neodkryli žiadne iné kosti, ktoré by boli spojené s touto lebkou. Našli sa len kosti ďalších zvierat a nejaké kamenné nástroje z neolitickej doby. Skutočnosť, že sa lebka našla medzi neolitickými pozostatkami však neodhaľuje jej skutočný vek. Uhlíková metóda určovania veku celkom presne vymedzila, aká je lebka stará. Výskumy ukázali, že náš neznámy tvor, ktorému lebka patrila, žil medzi rokmi 1200 až 1280 NL. Navyše, lebka bola nájdená nad starými potrubiami, čo znamená, že bola pochovaná až po roku 1900. Ak k tomu pridáme ešte absenciu ostatných častí tela, dá sa dôvodne predpokladať, že lebka na mieste nebola pochovaná dlho, maximálne tak zopár desaťročí.

Riešením záhady je pravdepodobne fakt, že ktosi túto lebku nejaký čas prechovával, až neskôr ju zakopal. Túto teóriu potvrdzujú aj názory obyvateľov mestečka Olstykke a priľahlých dedín, ktorí tvrdia, že v ich meste žije člen akéhosi neznámeho spolku Ordre Lux Pégasos (The order of Pegasus – Rád Pegasa), ktorý je známy tým, že zbiera a uchováva rôzne neznáme predmety, medzi ktorými údajne má aj predmety urobené z nerozbitného kovu, či keramiky. Hovorí sa, že lebka pochádza z oblasti Balkánska a predtým, ako dorazila do Dánska bola uchovaná v Paríži a v Mníchove. Všetko sú to však len neoficiálne overené reči.

Ak je príbeh pravdivý, najbližšie výskumy sa môžu skutočne zameriavať na fakt, či sa jedná o mimozemský artefakt, vzhľadom na skutočnosť, že Rád Pegasa s vysokou pravdepodobnosťou vlastní artefakty doposiaľ neznámeho pôvodu. O ráde toho vieme len veľmi málo, v podstate iba to, že vznikol niekedy okolo roku 1350 a jeho členmi boli viacerí poprední skladatelia, či spisovatelia. Medzi nimi napríklad Giovanni Boccaccio, William Shakespeare, Réne Descartes, Thomas Jefferson, Edward Bulwer-Lytton, Ambrose Bierce, Karin Boye, H.G. Wells, Julio Cortázar, Joseph Heller, Octavia Butler, Aleksander Solženicyn a Ahmed al-Baghdadi, ale aj mnoho ďalších. Rád Pegasa tvrdí, že ich názov vznikol preto, lebo boli (alebo možno ešte stále sú) v kontakte s bytosťami pochádzajúcimi zo súhvezdia Pegas. Hlavnou ideou hnutia je myšlienka, že ľudstvo ešte nie je pripravené odhaliť tajomstvo Pegasa.

Lebka je asi jeden a pol krát väčšia ako lebka súčasného človeka, a to predovšetkým v oblastí očných jamiek. Jej hladký povrch nasvedčuje tomu, že bytosť bola prispôsobená životu v chladných oblastiach a jeho relatívne veľké oči svedčia o tom, že sa mohlo jednať skôr o nočného tvora, žijúceho v tmavých oblastiach, buď v podzemí, alebo na nejakej planéte obiehajúcej okolo màtvej hviezdy. Zaujímavou informáciou v tomto momente je fakt, že hviezda 51 Pegasi v súhvezdí Pegasa je prvou hviezdou „slnečného“ typu (teda podobná nášmu slnku), o ktorej vieme, že okolo nej obieha ešte minimálne jedna ďalšia planéta. Spektroskopická analýza planéty HD 209458 b, ktorá obieha okolo hviezdy HR 8799 (tiež v súhvezdí Pegas) potvrdila v jej atmosfére prvé známky vody mimo našej slnečnej sústavy.

O tom, komu patri(la) táto lebka môžeme v súčasnosti len diskutovať. Je to však pomerne čerstvá téma, a preto dúfajme, že najbližšie výskumy nám odhalia viac. Môžeme však len dúfať, že sa na tento prípad nezabudne, a médiá ho nezmetú pod koberec, podobne ako kauzu okolo Starchild skull.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,814 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.