ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:09:09  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Pripomenuli sme si svetový deň UFO

  Pripomenuli sme si svetový deň UFO
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Pripomenuli sme si svetový deň UFO

Pre niekoho deň ako každý iný, pre niekoho veľký „sviatok“ 2. júla si totiž pripomíname svetový deň UFO. Tento deň slúži ako neoficiálna spomienka na Roswell 1947, kedy celá „tradícia“ každoročného pripomínania si UFO tématiky vznikla.

Celá myšlienka je založená na akomsi „nátlaku“ na vládu a oficiálne kruhy a na ich podnecovaniu k postupnému odhaľovaniu zatajovaných skutočností ohľadom existencie mimozemského života. Ufológovia z celého sveta sa každoročne stretávajú v oblasti Rosewellu, aby prediskutovali nové možnosti týkajúce sa života vo vesmíre a na iných planétach.

Teraz, s odstupom času možno opäť nastala príležitosť znovu analyzovať, čo sa oného dňa v Roswelli vlastne stalo. Bolo to 2. júla 1947, kedy farmár Mac Brazel našiel na svojom pozemku kus zvláštneho kovu. Pôvodne si myslel, že sa jedná o nejaký vrak, ale typ materiálu nevedel rozpoznať. Brazel kontaktoval armádu a tá onedlho odniesla materiál z jeho pozemku. Už tento krok bol sám o sebe dosť podozrivý. Navyše keď armádne záznamy hovoria o náleze neidentifikovateľného lietajúceho objektu, situácia sa zamotáva. Pochybnosti sa stupňujú po tom, čo je neskôr oficiálna správa z incidentu úplne zmenená a tento objekt je „identifikovaný“ ako teplovzdušný balón. Išlo skôr o škandál, ako o seriózne vysvetlenie. Práve toto vzbudilo vo verejnosti veľký rozruch a prirodzenú domnienku, že vláda niečo zatajuje.

Odpoveď na Rosewell bola okamžitá. Rapídne vzrástol nárast prípadov pozorovaní UFO, ako aj nárast hlásených únosov. Rôzne fotografie UFO doslova zahåtili stránky novín a časopisov. Niektoré z nich sa ukázali ako falzifikáty, iné však nie. Rovnako aj v televízii sa čoraz častejšie začali objavovať dokumentárne seriály s problematikou UFO, kruhov v obilí, či mimozemských únosov. Inak povedané, Rosewell je priamo zodpovedný za vznik takmer každej UFO organizácie. Nie však len to. V globálnom merítku sa Roswell vpísal do našej kultúry nekonečným písmom. Èi už ide o knihy, seriály, počítačové hry alebo hudbu, Rosewell ovplyvnil svet. Ľudia sú zvedaví ako ešte nikdy predtým, čo vlastne vláda pred nimi zatajila. 2. júl je preto dňom všetkých „úctievateľov“ po celom svete. Mnohí z nás veria, že UFO jednoducho existuje. Kým však nebudeme mať konkrétny hmatateľný dôkaz, že tomu tak je, sme odkázaní na tisícky bádateľov, ktorí s napätím čakajú svoje „svetlo na oblohe“.

Iná „verzia“ svetového dňa UFO hovorí o dátume 24. jún. Prvý takýto svetový deň UFO sa „slávil“ v roku 2001, kedy sa zástupcovia 20-tich krajín vôbec prvý krát spoločne podujali na spoločné pripomínanie si oslavy UFO. Prečo práve 24. jún ? Práve tento deň je momentom, kedy novodobá ufológia, ale i verejnosť zaznamenala prvé obavy z UFO. Všetko je to výsledkom udalosti z roku 1947, kedy pilot Kenneth Arnold zbadal flotilu diskovitých objektov nad horou Mount Rainer. Od tohto momentu sa slovo „lietajúci tanier“ zapísalo do kroník ľudstva a veľmi rapídne sa rozšírilo prakticky po celej Zemi.

Nejde však len o „rituál“. Hlavnou myšlienkou tohto dňa je však jednota. Jednota v myslení a v miliónoch očí upierajúcich sa smerom k oblohe s kamerou alebo fotoaparátom v rukách čakajúc na svoj malý zázrak. Astronauti na obežnej dráhe, ale aj piloti lietadiel sú pozvaní, aby sa oficiálne podieľali na tejto udalosti a aspoň tento deň aktívne zaznamenávali a hlásili každé nezvyčajné pozorovanie alebo jav.

A čo vy ? Strávite tento deň s ďalekohľadom v ruke, alebo pri káve ? Je to len na vás. Hlavne nezabudnite hlásiť každé pozorovanie svojmu UFO-klubu. Na záver pre inšpiráciu ešte niekoľko ukážok:


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,811 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.