ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:04:24  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné bytosti » Elementy

  Elementy
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Elementy – prečo sú pre nás tak dôležité ?

Množstvo ľudí má určitú obavu z elementov (duchov prírody), hoci na ich existenciu v skutočnosti ani neverí. Ľudia o nich píšu a vyprávajú už od pradávna. Sú symbolmi mytológie viacerých etnických a náboženských skupín. Už starí Gréci a Rímania rozdelili elementy na štyri typy. Elementom zeme vládne podľa Grékov anjel Ariel, elementom vzduchu anjel Cherub, elementom ohňa anjel Serafim a elementom vody vládne anjel Tharsis. Záznamy o elementoch máme aj z obdobia renesancie, kde predovšetkým praktikanti alchýmie a mágie tvrdili, že dokážu ovládať ich sily. Indiánske kmene Severnej Ameriky tiež poznajú „vodné deti“, ktoré vyzerajú ako ľudia, ale sú maličké a obývajú rieky a jazerá.

Niektorí autori ich však opisujú ako zlé a zlomyselné, iní ako dobré. Ich opis je totiž odvodený z gréckeho slova „diamone“, čo značí nejakú formu energie, alebo akýsi medzičlánok medzi anjelom a človekom. Niektoré názory hovoria o tom, že elementy sú nenávistné voči človeku a radi mu spôsobujú nehody alebo tragédie. Sú často spájané s rituálnou mágiou a s psychickými útokmi na mágov. Avšak, sú reálne a bez nich by naša planéta ani nemusela existovať. Prečo ?

Je veľa vecí, ktoré duchovia prírody robia bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali. Existuje viac typov elementov a odlišujú sa tvarom, veľkosťou, či osobnosťou. Patria medzi nich napríklad víly, elfovia, trpaslíci, škriatkovia a podobne. Môžu byť tiež akýmsi vyzobrazením rôznych podôb ľudských emócii, pretože absorbujú a vnímajú vibrácie z ich okolia a energiu vychádzajúcu z človeka. Aj napriek tomu, každého skúsenosti s nimi môžu byť iné.

Prečo ich normálne nemôžeme vidieť ?


Všetko vo vesmíre vibruje na určitej frekvencii, vrátane hmoty, slnečných lúčov, rádiových vån a dokonca aj myšlienok a emócii. Ako ľudia môžeme vnímať len veľmi obmedzené množstvo frekvencií, pretože máme limitované naše spektrum vnímania, mimo ktorého existuje nekonečné množstvo ïalších frekvencií. Elementy jednoducho vibrujú na vyššej frekvencii ako je tá, ktorú dokážeme zachytiť. Niektorí ľudia však môžu byť natoľko duchovne vyspelí, že ich dokážu vnímať. Rovnako tak niektoré deti, ktorých duša prednedávnom prišla z „iného“ sveta a stále dokáže vnímať určité frekvencie (rovnako ako môžu deti vidieť duchov, alebo auru).

Napríklad Sir Arthur Conan Doyle (autor Sherlocka Holmesa), Nikola Tesla a Thomas Edison patrili medzi ľudí, ktorí verili v existenciu elementov, dokonca Tesla a Edison sa viac krát pokúšali zhotoviť ich fotografiu.

Typy elementov


Existujú štyri typy elementov. Disponujú silami prírody a zastupujú štyri zemské prvky. Zem – škriatkovia, vzduch – víly, oheň – jašterice a voda – rusalky.

Elementy zeme – škriatkovia


Škriatkovia sú tí, ktorí disponujú silami zeme a starajú sa o fyzický aspekt. Existujú miliardy škriatkov a bez nich by bola zem pre ľudí neobývateľná. Medzi veci, za ktoré škriatkovia zodpovedajú patria:

- obohacovanie všetkej zeminy a pôdy na zemi minerálmi a výživnými látkami
- spracovávajú rozklad odpadu a všetky vedľajšie účinky a vplyvy každodennej existencie (nie len) človeka na Zemi a očisťujú Zem od nebezpečných látok, ktoré jej škodia
- ochrana každej rastliny, ktorá na Zemi rastie

Čo sa duchovnej stránky týka, škriatkovia sú rovnako, ak nie oveľa viac dôležití. Ich úlohou je odstraňovať všetky frekvencie zlých a negatívnych myšlienok, ktorých producentmi sú predovšetkým, ak nie výhradne ľudia. To zahŕňa negatíva z vojen, mučenia, násilia a pod., rovnako ako frekvencie negatívnych myšlienok, ako hnev, nenávisť, nezhody a podobne. Všetky tieto zlé veci produkujú obrovské množstvo negatívne energie, ktorá, ak by sa nahromadila, mala by veľmi zlý vplyv na život na Zemi.

Elementy vzduchu – víly


Podobne ako u škriatkov, ani bez pomoci elementov vzduchu by sme nemohli na Zemi existovať. Sú zodpovedné za:

- atmosferické podmienky a prúdenie vzduchu
- obohacujú každú bunku pranou – posvätným „dychom“, ktorý dáva bunke život
- očisťujú atmosféru od škodlivín a smogu, ktorý sa tam denne dostáva v obrovských množstvách

Víly takisto vplývajú aj na náš mentálny aspekt. Čistia duchovný svet od negatívnej energie a škodlivín, ako napríklad hnev, odpor, chamtivosť, fanatizmus a iné. Víly majú zvyčajne nadpozemskú formu tela, ktorá sa môže premeniť do rôznych podôb. Sú schopné premiestňovať sa veľmi rýchlo na obrovské vzdialenosti.

Elementy ohňa – jašterice

Tieto elementy disponujú silami ohňa a ich vplyv na našu existenciu je kľúčový:

- vštiepujú do molekúl všetkej hmoty energiu, bez ktorej by tieto nemohli na Zemi existovať. Bez „iskry“ života, ktorú hmote dodávajú elementy ohňa, by hmota zvetrávala, korodovala a rozpadávala sa
- zabezpečujú kmitanie svetla v jadre každého atómu

Elementy ohňa sú takisto zodpovedné za absorbovanie a premenu obrovského množstva negativnej energie, tvoriacej sa predovšetkým nad veľkými mestami. Bez nich by bolo v mestách oveľa viac kriminality a temných bytostí.

Elementy vody – rusalky


Rusalky sú vodné elementy, ktoré vládnu všetkej vode na Zemi – či už vo veľkom, alebo v malom množstve. (Rusalky boli aj ženské vodné bytosti v slovanskej mytológii, často sa vyskytujúce aj v ľudových rozprávkach.) Sú zodpovedné za:

- čistenie vody na celej Zemi (vrátane nášho tela)
- majú na starosti príliv, odliv, okysličovanie vody a zrážky
- majú pod kontrolou všetky ryby a život minerálov vo vode

Rusalky sú prekrásne, obojživelné bytosti. Pohybujú sa jemne a ladne a podobne, ako víly, môžu zmeniť svoju formu.

Zázrak života je zázrakom elementov


Ako môžeme vidieť, sme absolútne závislí od duchov prírody, ktorých väčšina ľudí nedokáže rozpoznať. Dávajú nám však zázrak života a bez nich by Zem nemohla existovať v takej forme, v akej existuje.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,706 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.