ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 02:19:02  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Posmrtný život » Reinkarnácia

  Reinkarnácia
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Reinkarnácia

Žili sme už predtým ? Túto otázku si kladú mnohí z nás. Je aj základnou myšlienkou reinkarnácie. Mohli sa naše duše narodiť viac krát ? Zmienky o reinkarnácii existujú v podstate v každej antickej kultúre. Či Egypťania, Rímania, Gréci alebo Aztéci verili v „migráciu duší“ z jedného tela do druhého po jeho smrti. Rovnako je to i základnou myšlienkou Hinduizmu.

Hoci reinkarnácia nie je časťou oficiálnej Kresťanskej náuky, mnoho kresťanov v ňu verí, alebo aspoň pripúšťa jej možnosť (napríklad Ježiš veril, že bude reinkarnovaný tri dni po svojom ukrižovaní). Myšlienka, že po smrti môžeme žiť znovu, prípadne žiť ako osoba iného pohlavia, alebo celkom iná forma života v každom z nás určite vyvolá trochu eufórie. Je však na tom niečo pravdy ? Je inkarnácia len teóriou, fantáziou ? Alebo existujú aj nejaké dôkazy na jej potvrdenie. V nasledujúcich riadkoch vám prinášame niekoľko informácii zozbieraných výskumníkmi, ktorí v mnohých prípadoch venovali výskumu reinkarnácie aj celý život.

Hypnóza

Skúsenosti so spomenutím si na minulý život sú dosť kontroverzné, pretože sa hypnóza nepovažuje za spoľahlivú metódu. Hypnózou sa síce dajú vyvolať podvedomé myšlienky, ale takéto informácie väčšina odborníkov nepovažuje sa hodnoverné. Vedcom sa podarilo dokázať, že hypnóza môže vyvolať falošné spomienky. To však neznamená, že by sme mali hypnózu zavrhnúť úplne. Ak by sme si informácie získané z hypnózy vedeli overiť aj iným spôsobom, prípady reinkarnácie by sa začali vnímať oveľa vážnejšie.

Asi najznámejším prípadom takejto hypnózy je prípad Ruth Simmonsovej z roku 1952. Jej terapeut Morey Bernstein sa v nej pokúsil oživiť spomienky z minulého života. Zrazu začala Ruth rozprávať Írskym prízvukom a tvrdila, že bola Bridey Murphyová, ktorá žila v 19. storočí v Belfaste. Ruth si spomenula na množstvo detailov zo svojho života. Avšak to, či kedysi skutočne existovala nejaká Bridey Murphyová sa zistiť nepodarilo. Avšak aj napriek tomu existuje jeden nepriamy dôkaz o tom, že hovorila pravdu. Ruth počas hypnózy spomenula mená dvoch obchodníkov, od ktorých si chodila kupovať jedlo: pán Farr a pán Carrigan. Knihovník z Belfastu vyhľadal v záznamoch z roku 1865 až 1866 informácie, kde skutočne títo dvaja páni vlastnili obchody s potravinami. Jej príbeh bol neskôr aj sfilmovaný pod názvom The Search for Bridey Murphy.

Choroba a psychická nemoc

Máte dlhodobé zdravotné ťažkosti alebo psychickú poruchu, ktorú si neviete vysvetliť ? Niektorí výskumníci predpokladajú, že jej korene môžu byť v minulom živote. Dr. Michael C. Pollack vo svojej knihe vysvetľuje: „Už v mladosti som začal mať problémy s chrbtom, ktoré sa časom začali stupňovať. Vôbec som si nevedel vysvetliť, z čoho to pramení. Nakoniec som podstúpil sériu hypnotických terapií a myslím, že som dospel k príčine mojich bolestí. Zistil som, že v minulom živote som bol zabitý niekoľkými ranami nožom do spodnej časti chrbta.“, zdôraznil.

Fóbie a nočné mory

Odkiaľ pochádza náš neznesiteľný strach z niečoho ? Strach z výšky, z vody, z uzavretých priestorov, z hmyzu a tak ďalej, je toho veľké množstvo. Väčšina z nás má k týmto veciam normálny vzťah, avšak niektorí sa ich tak boja, že ich strach prechádza až do paniky. Autor knihy Healing Past Lives through Dreams, rozpráva o svojej klaustrofóbii: „Počas hypnózy som to jasne videl. Bolo to nejaké mesto v Španielsku, počas 15. storočia. Vystrašeného muža viedli spútaného po námestí plnom kričajúcich ľudí. Údajne spáchal nejaké zločiny proti cirkvi, bol to proste kacír. Omotali ho do deky a spútaného hodili do hrobu, kde ho nechali za živa zomrieť. Hneď som si uvedomil, že ten človek som bol vlastne ja“.

Fyzický vzhľad

Osoba v tomto živote sa môže veľmi podobať na osobu zo svojho predchádzajúceho života. Jeffrey J. Keene si myslí, že ideálnym príkladom sú reinkarnácie Johna B. Gordona alebo Jamesa Leiningera. Okrem fyzickej podobnosti tieto osoby majú rovnaké záľuby a rozmýšľajú rovnako. Sú prepojení. Takýmto prípadom je podľa odborníkov aj umelec Peter Teekamp, o ktorom sa predpokladá, že by mohol byť reinkarnovaný Paul Gauguin. Okrem toho, že vyzerá takmer rovnako, je aj jeho život je takmer totožný. Viac informácii o zhode týchto dvoch ľudí a o ich živote TU

Rukopis

Môže byť minulý život dokázaný pomocou rovnakého rukopisu ? Indický výskumník Vikram Raj Singh Chauhan si to myslí. Chauhan viedol svoj vlastný výskum a svoje poznatky prednedávnom odprezentoval aj na národnej konferencii v meste Jhansi (National Conference of Forensic Scientists at Bundelkhand University). Opiera sa pritom prevažne o jeden konkrétny prípad. 6-ročný chlapec menom Taranjit Singh z Indickej dediny Alluna Miana už od svojich dvoch rokov tvrdí, že v minulom živote sa volal Satnam Singh. Dokonca poznal aj meno svojho otca z predchádzajúceho života. Podarilo sa zistiť, že chlapec menom Satnam Singh skutočne existoval a bol zastrelený pri prestrelke, keď sa vracal domov zo školy. Zlatým klincom celého prípadu bol rukopis obidvoch chlapcov. Bol totiž úplne identický.

Či už vás tieto riadky o možnosti minulých životov presvedčili, alebo nie, faktom ostáva, že reinkarnácia, podobne ako posmrtný život, či iné formy existencie duše v inom, ako v hmotnom svete ostanú zrejme navždy záhadou.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,638 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.