ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:45:38  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Známe osobnosti » Vanga

  Vanga
Tento článok je zaradený do kategórie: V
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Baba Vanga

Vanga, vlastným menom Vangelia Gushterova, za slobodna Vangelia Pandeva Dimitrova (* 31.1.1911, + 11.8.1996) bola Bulharskou veštkyňou, jasnovidkou a bylinkárkou, ktorá žila v oblasti Rupite, v Bulharsku. Jej sympatizanti boli presvedčení, že má paranormálne schopnosti.

Život


Vanga sa narodila v meste Sturmica na území dnešného Macedónska, odkiaľ počas Druhej svetovej vojny odišla do Petrichu v Bulharsku. Počas svojho detstva bola obyčajným dieťaťom. Jej otca počas Prvej svetovej vojny povolali do armády a jej matka umrela ešte keď bola Vanga dieťa, čiže ako mladá vyrastala u susedov. Bola veľmi inteligentným dieťaťom s modrými očami a blond vlasmi.

Obrat v jej živote nastal po silnej búrke, kedy ostala Vanga nezvestná a našli ju až po
dlhej dobe veľmi vystrašenú a zapadnutú v blate. Jej oči boli plné prachu a piesku. Podarilo sa nazbierať peniaze len na čiastočnú operáciu, no i napriek tomu ostala Vanga navždy slepá. V roku 1925 preto nastúpila na školu pre nevidiacich v meste Zemun (Srbsko), kde sa naučila čítať Brailovo písmo, hrať na klavíri, štrikovať a variť. Po smrti svojej nevlastnej matky sa však musela vrátiť domov, aby sa starala o svojich mladších súrodencov. Boli veľmi chudobná rodina, a tak musela pracovať celý deň.

Práca

Vanga bola napoly analfabet. Nikdy nenapísala žiadnu knihu a aj jej reč bola veľmi ťažko zrozumiteľná. Aj v prenosoch v televízii museli kvôli tomu použiť bulharské titulky. Všetko čo povedala, bolo zapísané členmi jej štábu. Neskôr bolo napísaných množstvo ezoterických a prorockých kníh. Vanga tvrdila, že jej paranormálne schopnosti mali niečo spoločné s neviditeľnými postavami, ktoré vidí len ona, ale ich pôvod nedokázala nikdy k spokojnosti vysvetliť. Podľa Vangy, životy ostatných ľudí sa pred ňou premietali ako film, ale nemohla do nich zasiahnuť, alebo ich zmeniť, pretože podľa jej slov nemohla porušiť to, čo je predurčené. Tvrdila, že vidí ľudí, ktorí sa ešte nenarodili, alebo ktorí zomreli pred stovkami rokov. O budúcnosti síce hovorila, ale veľmi nerada. Podľa nej, najneskôr o 200 rokov sa ľudstvo kontaktuje so svojimi bratmi z vesmíru. Podľa nej na Zemi žijú zastupitelia mimozemských civilizácii už dlhé roky. Prišli vraj z planéty, ktorá sa v ich jazyku nazýva Vamfim a je treťou planétou od Zeme.

Vanga údajne úspešne predpovedala rozpad Sovietského zväzu, Černobyľskú katastrofu, zvolenie Borisa Jeľcina, dátum Stalinovej smrti, či potopenie ponorky Kursk alebo výhru Tupaleva v šachovom turnaji. Ruský denník Pravda uviedol aj informáciu, že Vanga predpovedala začiatok Tretej svetovej vojny na rok 2010. Podľa niektorých Vanga vedela aj dátum svojej smrti a tesne predtým povedala, že jej dar zdedí 10-ročné slepé dieťa vo Francúzsku a že už čoskoro o ňom budeme počuť. Okrem jasnovidky bola Vanga aj liečiteľkou, ale iba prostredníctvom byliniek. Podľa jej teórie sa ľudia môžu úspešne vyliečiť len vtedy, ak sa liečia bylinkami pochádzajúcimi z krajiny, v ktorej žijú. Rovnako odsudzovala modernú medicínu.

Kontroverzity

Nie je žiadnou tajnosťou, že Vanga si bola veľmi blízka s Todorom Zhivkovom. V médiách sa veľmi často objavovala v jeho spoločnosti a v spoločnosti ďalších predstaviteľov komunistickej strany. Skeptici zase hovoria, že Vangine predpovede sú veľmi viac-zmyselné a všeobecné, to znamená, že akákoľvek predpoveď sa dá jednoducho priradiť hneď k mnohým udalostiam, ktoré sa stanú. Vanga je rovnako známa tým, že bola veľmi odporná k ľuďom, ktorých považovala za zlých a hriešnych. Údajne často vykrikovala pred všetkými hriechy a zlé veci, ktorých sa daná osoba dopustila. Ďalšou kontroverzitou je, že Vanga (a to aj sama priznala) zatajovala pred ľuďmi niektoré veci, väčšinou tie zlé. Argumentovala to tým, že niektoré informácie nie je oprávnená ľuďom prezradiť. Vanga zomrela 11. augusta 1996 a na jej pohrebe sa zúčastnilo množstvo ľudí, vrátane vysokých štátnych predstaviteľov.

V súčasnosti sa na internete objavuje celý zoznam predpovedí, ktoré sa údajne našli až po Vanginej smrti. Avšak už v minulosti, hlavne v prípade Nostradamových predpovedí, sme boli svedkami úmyselnej manipulácie, alebo úplného vymyslenia niektorých predpovedí. Je v tom prípade otázne, či nasledujúci zoznam predpovedí je skutočný, alebo sa opäť len niekto pohral s verejnou mienkou ľudí. Aj napriek tomu sa na neho pozrime:

# 2010 - III.světová válka začne v listopadu 2010 a skončí v říjnu 2014. Začne jako obvykle(konvenčně), pak se ale použijí jaderné a chemické zbraně.
# 2011 - V dúsledku jaderného spadu na severní polokouli byly ponechány svému osudu všechna zvířata a vegetace. Pak muslimové povedou válku proti Evropanúm s chemickými zbraněmi.
# 2014 - Většina lidí trpí rakovinou kúže a jiným kožním onemocněním (jako dúsledek chemické války).
# 2016 - Evropa bude téměř prázdná(pustá).
# 2018 - Nová Čína se stává světovou velmocí. Rozvojové země zase ovládají vykořisťovatelé.
# 2020 - Vše ze Severní a Jižní Ameriky se zformuje(včlení) do Svaté říše z Británie.
# 2023 - Menší změna v zemské oběžné dráze.
# 2024 - Svatá říše z Británie začne ovládat Nový Zéland, dobyté Japonsko a část z Indočínského poloostrova
# 2025 - Evropa je stále málo osídlená(obydlená).
# 2028 - Vytvoření nového zdroje energie (asi řízená termonukleární reakce). Hlad je postupně překonán. Vypuštěná posádka s kosmickou lodí k Venuši.
# 2033 - Polární led taje. Vyšší hladiny oceánú.
# 2043 - Světová ekonomika je prosperující. V Evropě vládnou muslimové.
# 2046 - Každé tělo (orgány) múže být vyrobeno (klonování?). Výměna částí těl se stává jedním z nejlepších zpúsobú léčby.
# 2066 - Při útoku na muslimský Øím, Spojené státy použili nový druh zbraně - klima. Prudké ochlazení (okamžitý mráz).
# 2076 - Beztřídní společnost (komunismus).
# 2084 - Obnova přírody.
# 2088 - Nová nemoc - stárnutí za pár sekund!
# 2090 - Aeolia Schenberg popisuje potenciální řešení na globální krizi spojenou s pohonnými hmotami - teoretický základ pro kombinovaný orbitální výtah a fotovoltaický energetický systém. Výstavba a ochrana, kterou předpovídá zaměstnávat humanoidní stroje ne nepodobné mobilním oblekúm.
# 2097 - Nemoc rychlého stárnutí poražena.
# 2100 - Umělé slunce osvětluje odvrácenou stranu Země.
# 2111 - Lidé se stávají živými roboty.
# 2123 - Válka mezi malými národy. Velké národy nezasahují.
# 2125 - Maďarsko zachytí signály z vesmíru.
# 2130 - Kolonie pod vodou (s pomocí solidárních úřadú).
# 2164 - Zvířata se stávají napúl lidskými.
# 2167 - Nové náboženství.
# 2170 - Velké sucho.
# 2183 - Kolonie na Marsu se stane jadernou mocností, a požaduje nezávislost na Zemi (jako v historii - Spojené státy na Anglii).
# 2187 - Zastaví se dvě velké erupce sopek.
# 2195 - Mořské kolonie plně vyvinuty, oplývající energií a potravinami.
# 2196 - Úplné promísení Asiatú a Evropanú.
# 2201 - Na Slunci došlo ke zpomalení termojaderného procesu . Teplota poklesla.
# 2221 - Při hledání mimozemského života, lidstvo přichází do styku s něčím strašným.
# 2256 - Kosmické lodi zanechaly na Zemi hrozné nové choroby.
# 2262 - Planety postupně mění oběžné dráhy. Mars je ohrožen kometami.
# 2271 - Znovuspuštění fyzikálních konstant se změnilo. (změněny zákony fyziky?)
# 2273 - Míchání žluté, bílé a černé rasy. Nová rasa.
# 2279 - Energie z ničeho (pravděpodobně z vakua nebo černé díry).
# 2288 - Cestování zpátky v čase (vynález cestování v čase?). Nové kontakty s mimozemšťany.
# 2291 - Slunce se ochlazuje. Byly provedeny pokusy na obnovu.
# 2296 - Silné erupce na Slunci. Změna síly gravitace. Začínají padat staré vesmírné stanice a družice.
# 2299 - Ve Francii, partyzánské hnutí proti islámu.
# 2302 - Nové dúležité zákony a tajemství vesmíru odhaleno.
# 2304 - Tajemství Měsíce odhaleno.
# 2307 - V dúsledku vyčerpání fosilních paliv lidstvo muselo hledat nové zdroje energie. Pomoc byla nalezena v podobě obrovského pole solárních kolektorú elektrárny na orbitu Země, podporované třemi orbitálními výtahy, každý sloužící jednomu ze tří "energetických blokú" na této planetě. Tento téměř nevyčerpatelný zdroj energie ale využívají pouze velké mocnosti a jejich spojenci, jinak je neustálé válčení po celém světě mezi zeměmi pro pohonné hmoty a energii. Státy které kdysi hospodářsky spoléhaly (jen) na fosilní paliva se propadají do chudoby.
# 2308 - Vytvoření soukromé vojenské organizace, zvaná Nebeské jsoucno, určené k vymýcení války a sjednocující lidstvo prostřednictvím využití čtyř humanoidní strojú zvané Gundamy.
# 2341 - Něco hrozného se blíží Zemi z vesmíru.
# 2354 - Nehoda v jednom z umělém slunci vede k suchu.
# 2371 - Veliký hladomor.
# 2378 - Nová rychle rostoucí rasa. Cestovatel(Voyager) se vrátil na Zemi.
# 2480 - Dvě umělé slunce se srazí. Země v soumraku.
# 3005- Válka na Marsu. Porušena trajektorie planety.
# 3010 - Kometa zasáhla Měsíc. Kolem Země se vytvořil kroužek/pásmo, ve kterém je kamení a prach.
# 3797 - V této době je na Zemi zabit veškerý život, ale lidstvo položí základy pro nový život v jiném hvězdném systému.
# 3803 - Nová planeta je obydlena jen málo. Menší počet kontaktú mezi lidmi. Klima nové planety ovlivňuje organismus lidí - jejich mutací.
# 3805 - Válka mezi lidmi kvúli zdrojúm. Více než polovina lidí vymírá.
# 3815 - Válka skončila.
# 3854 - Rozvoj civilizace se prakticky zastaví. Lidé žijí ve stádech jako zvířata.
# 3871 - Nový prorok promlouvá k lidem o morálních hodnotách, náboženství.
# 3874 - Nový prorok obdrží podporu od všech částí populace. Organizovaní nové církve.
# 3878 - Podle církve se znovu vyškolují noví lidé zapomenutým vědám.
# 4302 - Nová města rostou ve světě. Nová církev podporuje rozvoj nových technologií a vědy.
# 4302 - Rozvoj vědy. Vědci rozluštili celkový dopad chování všech onemocnění v organismu.
# 4304 - Našli zpúsob jak vyhrát nad každou chorobou.
# 4308 - Vzhledem k mutaci lidí od posledního začátku, používají jejich mozek více než z 34%. Zcela ztratili pojem zla a nenávisti.
# 4509 - Poznání Boha. Člověk konečně dosáhl takové úrovně rozvoje, že múže komunikovat s Bohem.
# 4599 - Lidé dosáhli nesmrtelnosti.
# 4674 - Rozvoj civilizace dosáhl svého vrcholu. Počet lidí, kteří žijí na rúzných planetách je asi 340 miliard. Začíná asimilace s mimozemšťany.
# 5076 - Hranice vesmíru. Nikdo neví co s tím.
# 5078 - Rozhodnutí opustit hranice vesmíru. Ačkoli asi 40 procent obyvatel je proti tomu.
# 5079 - Konec světa.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,868 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.