ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:15:52  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » UFO » Antické UFO

  Antické UFO
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Fenomén UFO je záležitosťou predovšetkým novodobou a zvýšený nárast pozorovaní sme zaznamenali hlavne od polovice minulého storočia. Avšak nie je to tak dávno, čo sa na internete objavili antické fresky alebo maľby zachytávajúce neidentifikovateľné objekty. Sú tieto maľby autentické, alebo sa jedná len o podvrh ?

Niektoré antické texty totiž spomínajú výskyt lietajúcich objektov už roku 4000 PNL. Doktor Vijay Raghavan z univerzity v Madrase študuje Sanskrit (pôvodný jazyk Indov a Hinduistov) už vyše 50 rokov. Dr. Raghavan sa snaží dokázať, že staré antické dokumenty skrývajú dôkaz o tom, že návštevníci z kozmu boli na Zemi už pred tisíckami rokov. „50 rokov tvrdej práce a skúmania týchto textov ma doviedli k záveru, že vo vesmíre existujú inteligentné bytosti a že nás navštívili už v roku 4000 PNL. Je tam viacero zmienok o fascinujúcich lietajúcich strojoch a o zbraniach, ktoré my dnes považujeme za science-fiction. Stačilo preložiť Vedas (posvätné texty), Indické eposy a ostatné sanskristické texty“ , tvrdí doktor Raghavan.

V knihe Mahabharata sú zmienky o posvätných lúčových a svetelných zbraniach, v knihe Ramayana sa zase spomína Vimanas – stroj, ktorý bol schopný dosahovať obrovských výšok. „Boli to vesmírne stroje, podobné tým, ktoré dnes voláme lietajúcimi taniermi. Ramayana dokonca opisuje prekrásny „voz“, ktorý cestuje po oblohe a vznáša sa, ako Mesiac. Som presvedčený, že naši predkovia vedeli zostrojiť stroje podobné dnešným lietajúcim tanierom. Veľkú časť textov som preložiť nedokázal, ale z toho, čo som sa dočítal, na zostrojenie takéhoto stroja používali zliatinu z celkovo 16-tich kovov, z ktorých my dnes poznáme iba tri.“, dodal Dr. Raghavan.

Ešte zaujímavejšie detaily obsahuje antická kniha Sifrala, v ktorej je vyše sto strán technických detailov a popisu, ako zostrojiť lietajúci tanier. Obsahuje odbornú terminológiu, ktorú je ťažké preložiť, ale aj napriek tomu sa odborníkom podarilo rozlúštiť niektoré názvy a nechýbajú tam komponenty ako grafitové tyče, medené vodiče, kryštalický indikátor, či vibračné motorčeky (viac v knihe Ancient Indian Aircraft Technology od Hatchera Childressa).

Indické texty nám hovoria, že sa momentálne nachádzame vo „štvrtom roku ľudstva“, v textoch nazvanom ako „Železný vek“. Podľa antických kníh sme sa postupne cez Zlatý vek, Strieborný vek a Broznový vek dostali až k dnešnému Železnému veku. Rovnako aj americkí Indiáni, Máyovia alebo Inkovia verili, že približne v tomto období sa bude končiť ïalší vek ľudstva a vystrieda ho nový. V sanskriktických textoch zase môžeme nájsť spomienku o tom, že po prechode do štvrtého veku nastane na Zemi vojna bohov, podobne, ako pred tisíckami rokov.

Takzvaná Ramova ríša, ktorá vznikla asi pred 15-tisíc rokmi a rozprestierala sa na území dnešného Pakistanu a Severnej Indie, bola národom mnohých veľkých a sofistikovaných miest. Sedem najväčších miest Ramovej ríše sa opisuje v Hinduistických textoch ako sedem smejúcich sa miest, kde ľudia vlastnia lietajúce taniere pod názvom „Vimany“. Indické texty opisujú Vimany ako dvojposchodové lode s malými okienkami, ktoré sú schopné dosahovať „rýchlosť vetra“ pri vydávaní „melodického zvuku“. Texty opisujú minimálne štyri typy Vimanov, niektoré kruhové, iné cylindrické. Žiaľ, staré indické texty o konštrukcii týchto strojov sú tak odborné, že sa do angličtiny podarilo preložiť len veľmi málinko. Niektoré detaily pokročilého letu sú však preložené a opísané v Indickej encyklopédii Samarangana Sutradhara. Okrem toho, i jeden epos z knihy Ramayana opisuje celkom detailný príbeh o výlete na Mesiac v plavidle Vimana a fakty o súboji na Mesiaci s Atlantským plavidlom Valixi.

Sanskritské texty opisujú sčasti aj Atlantídu, i keï veľmi málo. Atlanťania sú v týchto textoch nazývaní Avíni (z anglického prekladu Asvins) a sú opisovaní ako veľmi vyspelá civilizácia, disponujúca predovšetkým hrozivými vojnovými zbraòami. Hoci sa nenašli žiadne pôvodné atlantské texty, niektoré knihy z iných civilizácii, predovšetkým z Číny a Indie opisujú atlantské lietajúce stroje pod názovom Valixi. Lietajúce stroje Valixi mali byť cigarovitého tvaru a mali schopnosť manévrovať ako pod vodou, tak vo vzduchu. Valixi boli prvý krát postavené asi pred 20 000 rokmi. Používali mechanický anti-gravitačný pohon o sile približne 80 000 dnešných konských síl. Ramayana, Mahabharata, ale aj iné antické texty spomínajú obrovskú vojnu približne pred 12 000 rokmi, ktorú viedli medzi sebou Atlanťania a Ramova ríša.

Niektoré informácie hovoria o tom, že v minulosti mal vzniknúť tajný spolok osvietených ľudí, ktorí si hovorili „Bratstvo“ a ich úlohou bolo chrániť tieto vynálezy a všetky poznatky vedy. Množstvo ľudí, ako napríklad Lao Tzu, Confucious, Krishna, Zoroaster, Mahavira, Quetzalcoatl, Akhenaton, ale aj iné známe osobnosti, ktoré ostali v anonymite mali byť členmi bratstva. Či sa im niektoré vedomosti podarilo zachrániť, nie je známe, ale v tejto súvislosti sa žiada pripomenúť zaujímavú poznámku. Keï Alexander Veľký vpadol pred viac ako 2000 rokmi do Indie, jeho historické poznámky spomínajú, že v jednom momente boli jeho vojská napadnuté „lietajúcimi, ohnivými štítmi“. Už viacero spisovateľov sa vo svojich knihách (hoci sci-fi zamerania) snažilo naznačiť, že sa bratstvu možno podarilo zachovať niektoré antické moderné stroje niekde v oblasti Tibetu, centrálnej Ázie, alebo v Čínskej púšti Lop Nor. Ďalším nemenej známym faktom je, že aj nacistické nemecko, neskôr pod vedením Adolfa Hitlera usilovne prehľadávalo oblasti Tibetu a konfiškovalo všetky staré spisy a knihy. Nie je celkom vylúčené, že sa Nemcom podarilo preložiť niektoré časti textov, na základe ktorých neskôr vyrobili svoje stroje Haunebu alebo Vril.

Ďalšími nemenej zaujímavými sú staré maľby z obdobia stredoveku, ktoré zachytávajú na oblohe neznáme objekty. Od ohnivých vozov, až po vznášajúce sa objekty diskovitého tvaru – to všetko sa objavuje na maľbách od rôznych autorov v období renesancie, kde boli väčšinou označované ako „anjelské plavidlá“. Niektoré zdroje uvádzajú, že v období stredoveku platila aj pre obrazy prísna cenzúra a väčšina malieb, na ktorých sa objavovali tieto objekty skončila v prísne strážených cirkevných archívoch, alebo bola zničená. Dnešný moderný človek už bez väčších problémov dokáže prijať fakt, že nie sme vo vesmíre sami, nakoľko vieme, že žijeme na planéte, ktorá obieha okolo hviezdy a takýchto sústav je vo vesmíre stovky miliárd. V minulosti, kde Zem bola stredom vesmíru, sa každý náznak toho, že by mohol existovať ešte niekto inteligentný vo vesmíre tvrdo trestal. Aj napriek tomu sa však podarilo niektorým autorom ukryť pred verejnosťou svoje maľby, ktoré uzreli svetlo sveta omnoho neskôr, a to v dobe, kedy sa už nepovažovali za niečo zlé. Ukážky všetkých tu samozrejme kvôli nedostatku priestoru dať nemôžeme, avšak skrátený zoznam autorov a ich tvorby určite postačí. S ich vyhľadaním vám určite rád pomôže starý dobrý kamarát google.

* Aert De Gelder, The Baptism of Christ, namaľovaný v roku 1710,
* Neznámy autor, The Crucifixion, namaľovaný v roku 1350,
* Palazzo Vecchio, The Madonna with Saint Giovannino, namaľovaný niekedy v 15. storočí
* Carlo Crivelli, The Annunciation, namaľovaný v roku 1484,
* Bonaventura Salimbeni, The Glorification of Eucharist, namaľovaný v roku 1600 v kostole San Lorenzo v meste San Pietro
* Neznámy autor, The Assumption of the Virgin, namaľovaný v roku 1490
* Angelo de Tummulillis, Notabilia Temporum, namaľovaný v roku 1465
* Neznámy autor, The Magnificat – freska v bazilike Notre-Dame, vytvorená niekedy v 15. storočí
* Matthew Hurley, UFO sighting from Windsor Castle, namaľovaný v roku 1783
* Neznámy autor, the Crucifixion of Christ – freska v Gruzínskej katedrále Mtskheta. Vytvorená niekedy v 17. storočí
* Jacques Legrand, Le Livre Des Bonnes Moeurs, obrázok z knihy z roku 1338
* Masolino Da Panicale, The Miracle of the Snow, namaľovaný cca v roku 1400
* Neznámy autor, UFO Sighting over Angers France, rok 842
* Manuskripty Annales Laurissenses z 12. storočia, autor neznámy
* Paolo Uccello, La Tebaide, namaľovaný v roku 1460
* Koberec z roku 1538 s názvom Summer's Triumph
* Wu You-run, Shu Que bridge, rok 1890
* Ume No Chiri, Haratonohama, Hitachi, rok 1803

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,817 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.