ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 02:38:30  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Posmrtný život » EPV - fenomén elektronického hlasu v praxi

  EPV - fenomén elektronického hlasu v praxi
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

EVP – Fenomén elektronického hlasu v praxi

Fenomén elektronického hlasu (ďalej len EVP – z anglického Electronic Voice Phenomena), sú nahrávky zvukov alebo zvukových signálov, ktoré ľudské ucho nedokáže zachytiť. Frekvencie týchto zvukov sú totiž pod frekvenciami vnímania ľudského sluchu. Zvyčajne, ale nie vždy, sú krátke a majú charakter len jedného slova alebo krátkej frázy.

Už od vynájdenia elektronických nahrávacích zariadení, zachytávali niektorí ľudia na svojich nahrávkach zvláštne zvuky. Niektoré z nich sa ozývajú priamo k nim, iné povedia len nezrozumiteľnú frázu alebo slovo. Sú to zvuky mŕtvych duší, ktoré nás opustili a chcú sa takto naposledy prihovoriť svojim blízkym, alebo je celý EVF len jedným obrovským výmyslom ?

Štúdium fenoménu EVP sa začal niekedy okolo roku 1920. Dokonca aj Thomas Edison vyhlásil: „Je možné zostrojiť prístroj, ktorý bude tak citlivý, že ak sú entity inej existencie ako živej, tento prístroj im umožní vyjadriť sa“. Prvým takýmto zariadením bol elektronický rekordér.

Skeptici sú iného názoru. Tvrdia, že každý môže v elektronickej nahrávke počuť isté zvuky, ktoré si môže rôzne interpretovať. Hovorí sa tomu pareidolia. Ide o psychický fenomén, ktorý zahŕňa nejasný a náhodný stimul, často vo forme obrazu alebo zvuku, ktorý si ľudský mozog chybne vysvetlí ako rozpoznateľný. Alebo sa prikláňajú aj k názoru, že zvuky pochádzajú zo samotného audio rekordéra.

Tí, ktorí chcú zistiť pôvod záhadných zvukov musia vylúčiť všetky ostatné možnosti a vedľajšie vplyvy. Pracujú v špeciálnych miestnostiach, ktoré sú „tienené“ voči signálu rádiových vån. Jedným z najčastejších procesov sú nahrávky formou pýtania sa. Počas nahrávky sa nahrávajúci pýta isté a konkrétne otázky, pričom po každej otázke nechá chvíľu voľného miesta pre prípad, ak by prišla odpoveď. Neskôr, ako sú nahrávky prehrávané sa často stáva, že niekto alebo niečo na niektoré otázky odpovedá, alebo vysloví meno toho, kto otázku položil.

Veľká časť výskumov je zameraná predovšetkým na to, ako vlastne tieto zvuky vznikajú. Aj my vieme vytvoriť pomocou myšlienok, našich hlasiviek a úst zvukové frekvencie, ktoré neskôr vie zachytiť ľudské ucho. Testy sú zamerané na to, ako a či vôbec dokáže nehmotná entita vytvoriť určite frekvenčné vlnenie, ktoré je zachytené rekordérom a vďaka nemu ho neskôr môžeme počuť aj my.

Zaujímavé je, že na tichých a odľahlých miestach zvyčajne zaznamenávame len málo, alebo žiadne EVP, zatiaľčo v rušnom prostredí sú výsledky oveľa lepšie. Ďalším paradoxom je, že oveľa lepšie výsledky dosahujú staré magnetofóny s motorčekom a s neodmysliteľným „šumom“ na páske, ako moderné audio rekordéry, ktoré sú konštruované tak, aby pri nahrávaní neprodukovali žiadne vedľajšie zvuky.

Najviac kontroverzít do EVF priniesli zástupcovia organizovaných náboženstiev. Skutočnosť, že by sa mohli prvý krát vyvrátiť ich tvrdenia o „nebe“ a „pekle“ im začali vadiť. Začali tvrdiť, že duše po smrti netreba rušiť a ak nahrávajúci niečo počuje, tak sú to hlasy „démonov“, ktoré ich varujú. Avšak EVP výskumníci sa jednoznačne zhodli, že ich nahrávky sú tak plné lásky a súcitu, že sa v žiadnom prípade nemôže jednať o žiadnych démonov.

Ako nahrať vlastný elektronický hlas ?

Množstvo ľudí, ktorí sa dozvedia o EVP si chcú urobiť svoje vlastné nahrávky a zaznamenať tak hlasy duchov. Výskumníci používajú rôzne aparáty, či už vreckové diktafóny, prenosné magnetofóny, ale hlavne v poslednej dobe sú stále viac rozšírené digitálne flash rekordéry. Staré kazetové magnetofóny však tiež poskytnú spoľahlivú alternatívu.

Predtým, ako začnete, je dobré si výbavu otestovať. Pri pridaní hlasitosti naplno by ste mali počuť len čistý „šum“ a nič iné. Teraz si skúsime nahrávku. Ak chcete nahrávať, v prvom rade platí – použite novú pásku, aby ste predišli neželaným vplyvom vznikajúcim z predchádzajúcej nahrávky, alebo poškodením pásky. Spustite nahrávanie a nechajte ho bežať niekoľko minút. Potom si nahrávku pustite a počúvajte, aké zvuky sa na nej nachádzajú. Ak tam počujete pískanie, praskanie alebo zvuk motorčeka magnetofónu, žiaľ, tento nie je vhodný na nahrávanie EVP.

Ak už máte úspešne otestovanú vašu techniku, je načase si nájsť vhodné miesto na nahrávanie. Veľmi obľúbenými miestami sú napríklad cintoríny, alebo miesta, kde sú duše „uväznené“ - napríklad miesta, na ktorých došlo k násilnej smrti, prípadne prekliate domy. Avšak nemusí to platiť stále. V mnohých prípadoch sa dá EVP zaznamenať aj doma. Snažte sa vyhnúť miestam, kde je zvýšené elektrické napätie alebo rádiové signály. Myslia sa tým predovšetkým miesta v blízkosti vysokého napätia, transformátorov, vysielačov, ale i mikrovlných rúr, satelitov alebo antén a podobne. Stále však platí - buďte trpezliví. Nezabúdajte, že môžete nahrávať aj hodiny bez akéhokoľvek výsledku. Taktiež si uvedomte, že zvuky je zvyčajne počuť až pri prehrávaní nahrávky.

Pri nahrávaní sa odporúča sedieť pokojne. Ak sa budete vy alebo niekto z vašich spolupracovníkov prechádzať po miestnosti, alebo iným spôsobom vytvárať zbytočný hluk, znehodnotíte si tak prípadné hlasy, ktoré ste zaznamenali. Môžete sa aj prihovárať entitám, ktoré zaznamenávate, prípadne sa pýtať rôzne otázky. Nezabudnite však na „chvíľku ticha“ po opýtanej otázke, aby ste mohli zaznamenať aj prípadnú odpoveď. Ak máte dostatok času, každú polhodinu prestaňte nahrávať a celú nahrávku si prehrajte. Ak na svoje otázky náhodou nájdete odpoveď, budete tak môcť pýtať sa oveľa konkrétnejšie.

Po ukončení nahrávania je dôležité prehrať si nahrávky niekoľko krát. Zvuky zaznamenané vo vašich nahrávkach môžu byť často veľmi slabučké. Môžete počuť len jediné krátke slovíčko, ale aj celé vety. Výhodou samozrejme je, ak máte možnosť následné nahrávky uložiť do počítača, kde si pomocou ďalšej úpravy dokážete odfiltrovať neželané zvuky, prípadne zosíliť zvuky slabé a potlačiť zvuky silné. Nie je to však nevyhnutnosťou, len výhodou. Uistite sa, že zvuky, ktoré počujete nepovedal nikto z vašich spolupracovníkov.

Robte si záznamy o čase a mieste nahrávok. Ak zachytíte v nahrávkach názvy alebo pomenovania určitých miest, zistite si o nich čo najviac. Entita sa môže snažiť identifikovať sa pomocou toho, že vám dá informácie o tom, kde predtým žila.

A najdôležitejšia vec – ak sa vám predsa podarí niečo nahrať, kontaktujte nás :)

Čokoľvek spôsobuje fakt, že sa tieto zvuky dajú nahrávať, nech už to sú duchovia, mŕtve duše, mimozemšťania alebo dokonca démoni, faktom ostáva, že EVP je skutočné. Prebiehajúce a stále narastajúce výskumy podsúvajú stále nové dôkazy o tom, že je možná aj komunikácia nielen medzi živými bytosťami, ale aj medzi živou a psychickou entitou. Ostáva len otázkou času, kedy bude tento fenomén plne akceptovaný ako vedecký fakt.

10. júna 1912 boli nájdení 2 dospelí a 6 detí brutálne zavraždených sekerou v ich posteliach v malom mestečku Villisca, štát Iowa. Nasledujúce video je súhrn EVP záznamov z danej lokality.

(nahlásiť nefunkčné video)


 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,665 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.