ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 10:16:24  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Bermudský trojuholník

  Bermudský trojuholník
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Bermudský trojuholník (tiež nazývaný aj diablov trojuholník alebo diablovo more) je oblasť o rozlohe 1,2 milióna km2, nachádzajúca sa medzi Bermudou, Portorikom a južným výbežkom Floridy. Táto oblasť je známa kvôli vysokému výskytu nevysvetliteľných zmiznutí lodí a lietadiel.

Bermudský trojuholník sa stal populárnym predovšetkým z médii, ktoré ho vykreslili ako paranormálne miesto, kde sú porušené známe zákony fyziky. Zatiaľčo všeobecné presvedčenie ľudí tvrdí, že v oblasti Bermudského trojuholníka zmizlo bez vysvetliteľných dôvodov množstvo lodí a lietadiel, pracovníci Pobrežnej hliadky Spojených štátov s týmito tvrdeniami nesúhlasia. Tvrdia, že straty lodí a lietadiel v tejto oblasti nie sú o nič vyššie, ako v iných frekventovaných oblastiach na svete. Na druhej strane však treba podotknúť, že od roku 1945 v oblasti bez stopy zmizlo viac ako 100 lietadiel. Ak k tomu pripočítame aj lode, Bermudský trojuholník „zabil“ za uplynulých 65 rokov viac než 1000 ľudí, a to nie je zanedbateľné číslo.

(pozrite si aj (neúplný) zoznam zmiznutých lodí a lietadiel do dnešného dňa).

Na vysvetlenie tejto záhady jestvuje viacero teórii, ktoré sú známe predovšetkým medzi science-fiction spisovateľmi. Počnúc od mimozemšťanov, cez pozostalé kryštály z bájnej Atlantídy, až po testovanie anti-gravitačných zbraní. To všetko sa objavuje v dnešných knihách. V technických smeroch sú najviac rozšírené teórie o porušenom magnetickom poli alebo o oceanických plynoch (uvoľňujúcom sa metáne spod morského dna). Medzi skeptikmi zase prevládajú teórie o počasí (búrky, hurikány, vysoké vlny...), pirátoch, výbušnom náklade alebo neschopných navigátoroch.

Iní skeptici zase tvrdia, že neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by potvrdzovali legendu a nie je tu žiadna záhada, ktorú by bolo treba riešiť. Množstvo nehôd v tejto oblasti vzhľadom na jej veľkosť a „hustotu“ premávky je proste normálne. Všetky doterajšie vyšetrovania nepriniesli žiadne vedecké vysvetlenie a žiadne nezvyčajné úkazy. Avšak v skutočnosti žiadne vedecké vysvetlenie nie je treba – Bermudský trojuholník ostáva záhadou samou o sebe.

Množstvo ľudí sa jednoducho nezmieri s tvrdeniami, že tak veľa ľudských pochybení, alebo zlyhaní techniky sa deje práve na jednom mieste na Zemi. Dávajú prednosť skôr záhadnejším vysvetleniam, ako mimozemským únosom alebo vtiahnutiu do inej dimenzie. Tu je päť najznámejších „nadprirodzených“ teórii:

1.Existencia časovej slučky je jednoznačne najpopulárnejšia teória zo všetkých. Mohlo by sa v oblasti Bermudského trojuholníka nachádzať porušené časové pole, ktoré prenesie posádky do inej doby alebo do inej dimenzie ?

2.Ďalšia veľmi populárna teória je teória o mimozemských únosoch. Podľa nej sa v oblasti nachádza podmorská mimozemská základňa, na ktorú sú ľudské posádky unášané pre ïalšie výskumy.

3. Tajná vojenská základňa alebo vojenský priestor. Vlastní vláda prísne stráženú tajnú podmorskú základňu, o ktorej nikto nesmie vedieť ? Čo ak niekto nechtiac zbadá z paluby alebo zo vzduchu niečo, čo nemal ? Nie je lepšie takéhoto človeka „nechať zmiznúť“ ?

4. Testovanie vojenských zbraní alebo tajných projektov. Neraz v histórii vyplávali na povrch šokujúce informácie o vládnych projektoch, ktoré boli prísne utajované. Môžu byť udalosti v Bermudskom trojuholníku dôsledkom jedného z nich ? A čo takto tajné zbrane ? Kto by bol ideálnejším testovacím cieľom, ako opustené lietadlo či loï na oceáne ?

5. Ďalšiemu vysvetleniu a poslednému v poradí prvých piatich sa hovorí „Lúče smrti“. Tí, ktorí veria v túto teóriu si myslia, že sa na dne oceánu nachádzajú magické kryštály z dôb bájnej Atlantídy, ktoré svojim žiarením spôsobujú uvedené druhy problémov. Aký má táto teória základ a odkiaľ pochádza informácia, že Atlantída disponovala magickými kryštálmi sa zatiaľ nepodarilo zistiť.

Očití svedkovia

Našťastie nie každý, kto mal dočinenia so záhadnými udalosťami v Bermudskom trojuholníku zomrel. Sú aj takí, ktorí to prežili. Je to pomerne dlhý zoznam pilotov, námorníkov, lodnej posádky, ale aj rybárov. Je zaujímavé, že aj Krištof Kolumbus bol jeden zo svedkov nezvyčajných udalostí. Spomína to vo svojom denníku. Záznamy tvrdia, že sa kompas správal veľmi zvláštne počas prechodu územím Bermudského trojuholníka. On aj jeho posádka údajne videli bielu žiariacu guľu nad hladinou oceánu. Je veľmi zvláštne, že aj iný svetoznámy moreplavec James Cook so svojou posádkou zažil v miestach Bermudského trojuholníka podobné udalosti.

Niekoľko ïalších svedkov uvádza zvláštny hustý oblak hmly. Tvrdia, že keï sa hmla nad oblasťou rozprestrela, začali sa diať divné veci. Podobný fenomén svedkovia zaznamenali aj v čase Filadelfského experimentu. Aj z minulosti je zaznamenaných viacero svedectiev o hustej hmle, do ktorej ak lode vplávali, nikto ich už nikdy nevidel. V roku 1901, Anne Moberly a Eleanor Jourdain vplávali do hustej hmly a ako neskôr tvrdili, na chvíľu sa ocitli v dobe pred Francúzskou revolúciou. Hovorí sa, že práve v tejto hmle sa nachádza cesta do časovej slučky.

Jedným z ïalších svedkov je známy pilot Charles Lindbergh, ktorý tvrdí, že tiež bol svedkom nezvyčajného fenoménu. Lindbergh tvrdí, že počas letu z Havany do St. Louis sa jeho kompas nad Bermudským trojuholníkom začal točiť ako vrtuľa.

Či je Bermudský trojuholník skutočne výnimočný, alebo sú to len zhody náhod nevieme. Avšak pravdou je, že množstvo ľudí sa o tento fenomén zaujíma a radi o ňom čítajú. V poslednej dobe sa oblasť Bermudského trojuholníka stala žiadanou turistickou destináciou. A je vôbec za čím cestovať ?

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,733 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.