ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:23:32  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné bytosti » Desať najzáhadnejších tvorov (1. časť)

  Desať najzáhadnejších tvorov (1. časť)
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Existujú bytosti, ktoré číhajú pod rúškom tmy, ktoré žijú v tých najvzdialenejších horách alebo ktoré sa ukrývajú v nepreskúmaných hlbinách najhlbších jazier ? Objavia sa nečakane a nevysvetliteľne a potom sa rovnako záhadne stratia. Svedkovia týchto udalostí ostanú ohromení, prekvapení a nanešťastie vo väčšine prípadov aj bez jediného dôkazu. V dnešnom článku sa bližšie pozrieme na desať najzáhadnejších stvorení, ktoré kedy boli svedkami videné - alebo to aspoň títo ľudia tvrdia.

1.Bigfoot (Sasquatch, Yeti)

Tento chlpatý opičiak je medzi svedkami asi najviac pozorovaná bytosť na svete. Či už ho nazveme Bigfoot, Yeti, Sasquatch, Skunk Ape alebo Yowie, myslí sa tým jedna a tá istá bytosť. Väčšinou je vídaný v ďalekých a opustených lesoch a horách prakticky po celom svete. Avšak či už je videný v Kanade, na Floride alebo v Austrálii, jeho opis je zväčša rovnaký:

* Vyšší ako bežný človek (2 - 2,5 metra)
* Telo zarastené hnedými alebo svetlohnedými chlpmi (v prípade Yetiho bielymi)
* Silný a odporný zápach
* Veľké chodidlá (niektoré odtlačky aj zdokumentované)
* Prenikavý a silný rev

Obrovské množstvá svedectiev, mnohé od vysoko dôveryhodných svedkov, robia z Bigfoota jednu z najväčších a aj najreálnejších záhad. Jedným z najpravdepodobnejších vysvetlení je, že sa jedná o nejaký druh, ktorý ešte nebol objavený a veda ho zatiaľ nezdokumentovala. Čo to teda je ? Chýbajúci medzičlánok ? Prastarý príbuzný človeka, ktorému sa darí prežívať v divočine ? Nejaký neznámy druh opice ?

Zdá sa, že počet pozorovaní narastá s tým, ako sa človek viac a viac rozširuje stále hlbšie do divočiny. A moderná technológia by mohla taktiež pomôcť. The Bigfoot Field Research Organization prednedávnom ohlásila zámer nainštalovať špeciálne digitálne kamery na rôzne miesta po Spojených štátoch, kde bol Bigfoot najviac pozorovaný. 24-hodinové monitorovanie oblastí by malo pomôcť k odhaleniu tohto neznámeho tvora. Skeptikov samozrejme nepresvedčí nič iné, ako zajatý Bigfoot – alebo prinajmenšom aspoň nejaký iný hmatateľný dôkaz.

2.Príšera z jazera Loch Ness (alebo aj príšery z iných jazier)

Aj napriek negatívnym expedíciám so supermodernou technológiou, Nessie aj naďalej straší vedcov. Hoci svedectiev je oproti minulosti už menej, stále sa minimálne niektoré z nich považujú v odborných kruhoch za veľmi dôveryhodné. Niet pochýb o tom, že Nessie je najznámejšia vodná bytosť spomedzi všetkých ostatných. Avšak nie jediná. Aj iné, prevažne hlboké a chladné jazerá po celom svete majú svoju legendárnu „beštiu“. Patria medzi ne napríklad Chessie z jazera Chesapeake Bay, Storsie zo Švédskeho Lake Storsjön, Selma z Nórskeho Seljordsvatnetu a Champ z New Yorkského jazera Champlain. Čo je však pozoruhodné, aj v týchto prípadoch, podobne ako pri Bigfootovi je ich opis až záhadne podobný:

* Veľká bytosť s dlhým krkom
* Hlava podobná koňovi
* Hŕb v zadnej časti (podobný korytnačiemu)

Najviac pozorovaní sú práve pozorovania hŕbu (o čom skeptici tvrdia, že môže byť prakticky čokoľvek, od plávajúcej dosky, až po odpadky), ale pomerne častí sú aj svedkovia, ktorí vidia hlavu príšery, ako sa vynorí spod hladiny a chvíľu sa obzerá predtým, ako sa znovu ponorí. Foto alebo video dokumentácia je ale aj v tomto prípade skôr zriedkavosťou.

Ak skutočne takýto tvor existuje, vedci sa zhodli na tom, že by sa mohlo jednať o nejaký druh Plesiosaura – zviera z obdobia dinosaurov, o ktorých sa predpokladá, že vyhynuli už pred 66 miliónmi rokov. Mohli by ich potomkovia prežiť až dodnes ?

3.Chupacabra

Hoci prvé pozorovania pochádzajú už z roku 1970, El Chupacabra (alebo „vyciciavač kôz“) je skôr fenoménom 90-tych rokov a jeho popularita začala prudko narastať až príchodom internetu. Najväčší rozmach nastal v roku 1995, kedy správy z Portorika hovorili o zvláštnej bytosti, ktorá zabíja zvieratá na farme – sliepky, kačky, morky, zajace a samozrejme najviac kozy. Niekedy sa hovorilo až o stovkách mŕtvych zvierat za jedinú noc. Farmári, ktorí dobre poznali útoky divých psov alebo vlkov tvrdili, že tieto metódy sú úplne odlišné. Táto bytosť sa nesnažila zjesť zvieratá, ktoré ulovila, ani ich odtiahnuť do svojho brlohu. Namiesto toho bola zvieratám vysatá takmer všetka krv cez dve menšie diery prevažne na krku v oblasti tepny. A potom sa začali objavovať aj prvé očité svedectvá:

* Veľkosť asi šimpanza
* Skáče ako kengura
* Má väčšie červené oči
* Sivú pokožku, na ramenách chlpatú
* Dlhý jazyk podobný hadovi
* Dlhé a ostré tesáky

Koncom 90-tych rokov pozorovania Chupacabry začali ešte narastať. Objavili sa rovnaké prípady v Mexiku, v južnom Texase a v niekoľkých štátoch Južnej Ameriky. V máji a v júni 2000 zase zviera vyčíňalo podľa miestnej tlače v Čile. Avšak najzaujímavejšou vecou na celom prípade sú svedectvá, ktoré hovoria o tom, že minimálne jedno živé zviera sa podarilo odchytiť a odovzdať príslušným orgánom vlády Spojených Štátov.

Čo teda je Chupacabra ? Teórie sa rôznia. Môže sa jednať o prirodzeného, ale doposiaľ neznámeho predátora, môže to byť už známe zviera, ale skomolené nekorektnými svedeckými výpoveďami, výsledok genetických mutácií alebo mimozemský tvor ? Podľa mnohých vedcov je však Chupacabra len výsledkom miestnych bájok a povestí.

4.Diabol z New Jersey

Už od roku 1700 sa tradujú príbehy o hroznom stvorení, ktoré vyčíňa v hustých borovicových lesoch oblasti New Jersey. Jeho odporný vzhľad mu vyniesol prezývku „diabol z New Jersey“. V roku 1700 bol považovaný za predzvesť vojny alebo inej pohromy. U miestnych bol počas celého obdobia tak populárny, že aj mestský hokejový klub New Jersey Devils nesie jeho názov a jeho podobu vo svojom logu. Hoci, ako sme spomínali, prvé záznamy pochádzajú už z roku 1700, viacero svedectiev sa začalo množiť až po roku 1900. Podľa archívov miestnej polície toto stvorenie nahlásilo počas uplynulých sto rokov celkovo viac ako 2000 svedkov. Dnes je už svedectiev pomenej, avšak hoci v menšom počte, stále pokračujú:

* Výška asi jeden meter
* Hlava podobná psovi s výrazne dlhým ňufákom
* Dlhý krk
* Asi pol metra dlhé krídla
* Pohybuje sa po zadných, predné končatiny má malé, zakrpatené s dlhými pazúrmi

Zaujímavá je jeho podobnosť s Chupacabrou v niektorých veciach. Tomuto stvoreniu sa pripisujú nevysvetliteľne mŕtve a zmrzačené zvieratá v okolí New Jersey. Množstvo svedkov tvrdí, že po tom, ako tvora zbadali boli veľmi vystrašení a ešte dlhú dobu sa z toho pohľadu spamätávali. O čo sa teda jedná v tomto prípade ? Teórie sú asi podobné ako tie pri Chupacabre. Niečo však v lesoch v okolí New Jersey skutočne je.

5.Mothman

Všetko sa to začalo v roku 1966 a trvalo to celých 13 mesiacov. To je Príbeh Point Pleasant v západnej Virginii. Počas vyše roka sa v celej oblasti začali diať podivné, ba až bizarné veci. Doslova katastrofálny nárast pozorovaní UFO a poltergeist aktivít, tisícky svedkov a tisícky telefonátov na miestu políciu. Okrem toho však väčšina svedkov pozorovala ešte jednu bytosť, ktorá mohla byť stredobodom všetkých podivných aktivít. Ako je detailne opísané v knihe Johna Keela – The Mothman Propercies, stovky svedkov videlo veľkú, okrídlenú humanoidnú bytosť. Tu je výťah z toho, ako ju opisovali:

* Asi dva metre vysoká
* Veľké, asi tri metrové rozpätie krídel
* Sivá a šupinatá pokožka
* Veľké červené a hypnotizujúce oči
* Bola schopná lietať rýchlosťou aj viac ako 100 km/h
* Mrzačil a jedol veľkých psov
* Jeho prítomnosť spôsobovala rušenie televízneho a rádiového signálu
* Mal náznaky psionyckých schopností (ovládanie mysle)

Podľa článku v miestnych novinách, v ktorom novinár „spovedal“ svedkov, mal tento tvor zvláštny vplyv na tých, ktorí s ním prišli do kontaktu. Niektorí začali mať schopnosť „zachytávať“ informácie a udalosti, ktoré sa stanú. Sám John Keel tvrdil, že mal tieto schopnosti a na základe toho napísal aj svoju knihu. Malo sa jednať o „proroctvá“ neznámeho pôvodu, z ktorých niektoré sa splnili a iné nie.

Druhú časť príbehu, a teda ďalších 5 najzáhadnejších tvorov vám prinesieme nabudúce.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,737 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.