ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 24 2020 00:10:41  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Tiahuanaco

  Tiahuanaco
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Tiahuanaco (nazývané aj Tiwanaku), je záhadou už len kvôli svojmu veku, ktorý sa odhaduje na 17 000 rokov, ale aj kvôli neobvyklej technológii opracovávania kameňa.

V súčasnosti niet pochýb o tom, že Tiahuanaco bolo hlavné posvätné miesto pre ceremoniálne rituály, ale aj ústredné miesto kultúry. Staroveká civilizácia postavila pyramídu známu ako Akapana. V čase, keď sme pyramídy objavili, boli prakticky celé pokryté zeminou. Po niekoľkých desaťročiach boli odkryté a hľadačom pokladov sa podarilo otvoriť horný vchod. Celá pyramída bola konštruovaná tak, že vchod do nej bol smerom z východu.

Takzvaná "Brána Slnka" je vytesaná z jedného kusu kameňa.
Pravdepodobne bola súčasťou veľkého múru.Puma Punku

Puma Punku je jedna z chrámových oblastí postavená z veľmi jemne opracovaných a obrúsených kameňov, ktorých hmotnosť prevyšuje 100 ton. Jeho pozícia na juh od pyramídy Akapana je pravdepodobne úmyselná, pretože je odtiaľ umožnený výhľad jednak na celú pyramídu a jednak na neďalekú posvätnú horu. No priame dôkazy na podporu tejto teórie chýbajú, nakoľko sa nezachovali žiadne písomné materiály a všetky informácie sa legendami tradujú z generácie na generáciu.


Puma Punku mohlo však byť okrem posvätného miesta aj prístavom. Jazero Titicaca totiž kedysi dávno siahalo až po pobrežie Tiahuanaca. Zvyšky kamenných blokov, ktoré sa nachádzajú v oblasti totiž nápadne pripomínajú mólo. Každý z týchto nosných kamenných blokov váži 440 ton a okrem nich sa tu nachádzajú ešte aj menšie kamenné bloky o váhe medzi 100 až 150 ton.

Obrázok č.2


Kamene pochádzajú z kameňolomu na západ od jazera Titicaca, vzdialeného niekoľko desiatok kilometrov. Nemáme žiadne informácie ani indície o tom, akou technológiou alebo akým postupom mohli byť tak ťažké kamenné bloky prevážané z kameňolomu svoje terajšie miesto. „Anďania“, ktorí obývali toto územie niekedy okolo roku 500 NL, ktorí používali jednoduché trstenné člny by nikdy takéto kamene nemohli presúvať. Dokonca i dnes s použitím modernej technológie by sme mali obrovský problém manipulovať s viac ako 400 ton vážiacimi kameňmi bez použitia „obrých“ žeriavov. Navyše vzhľadom na vek Tiahuanaca je známe, že celá oblasť bola postavená oveľa skôr a v čase, keď tu žili Anďania tu už dávno stála.

Ako teda tamojší presúvali tak obrovské kamene a načo vlastne ? Arthur Posnansky, Bolívijský inžinier, staviteľ a archeológ na základe astrologických výpočtov a polohy Tiahuanaca prišiel s odpoveďou. Ale jeho teória bola tak kontroverzná, že je vyše 50 rokov odmietaná a cenzúrovaná celou vedeckou komunitou.

V súčasnosti Puma Punku nevyzerá veľmi pôsobivo. Nachádzajú sa tam pozostatky pyramídy a množstvo obrovských kamenných blokov porozhadzovaných po okolí, čo bolo evidentne spôsobené silným zemetrasením. Avšak detailnejšia obhliadka ukázala, že tieto kamene boli opracovávané veľmi vyspelou technológiou. Ešte prekvapivejšie je technické spracovanie kameňov. Na obrázku 2 môžeme vidieť 6mm širokú medzeru, v ktorej sa nachádzajú vyvŕtané diery, presne na milimeter rovnako vzdialené jedna od druhej. Je nemožné niečo také vytvoriť pomocou kamenných alebo medených nástrojov.

Všetky kamenné bloky sa zdajú byť súčasťou jedného obrovského múru, do ktorého zapadajú ako skladačka (viď obrázky nižšie). Kto a ako dokázal tak precízne opracovať a rozmiestniť vyše 400 tonové kusy skál ostáva obrovskou záhadou. Zdá sa, že podobne ako v Gize, aj pradávni obyvatelia Južnej Ameriky disponovali supermodernou technológiou. Alebo im niekto pomohol ? Odpoveď opäť ostáva nejasná. Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,258,687 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.