ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 04:58:59  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Známe osobnosti » Adolf Hitler - unikol z Berlína ?

  Adolf Hitler - unikol z Berlína ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Adolf Hitler – Utiekol z Berlína ?

Osobu Adolfa Hitlera určite netreba nikomu predstavovať. Väčšina z nás si pri vyslovení jeho mena predstaví krutého diktátora, ktorý mal na svedomí milióny ľudských životov. V tomto článku nebudeme rozpisovať Hitlerov životopis a jeho skutky, ktoré sú každému človeku určite známe. Bolo by to len plytvanie riadkami. Namiesto toho nakukneme do zákulisia Hitlerovej smrti. „Adolf Hitler zomrel 30. apríla 1945, keď vo svojom bunkri v obkľúčenom Berlíne spáchal samovraždu strelou do hlavy. Jeho telo bolo následne na jeho príkaz v poslednej vôli spálené a zahrabané.“ - toto je všeobecne známa teória, ktorú široká verejnosť určite s radosťou akceptovala. Existuje však ešte jeden scénar. Scénar, ktorý je určite mnohým proti srsti. Ale aj napriek tomu neexistuje jediný argument, ktorý by tento scénar vyvrátil, ba práve naopak. To, že Hitler spáchal samovraždu je púhym tvrdením. Dôkazy, ktoré by túto teóriu podporovali stoja na veľmi tenkých nohách.

Začneme trochu netradične od konca. Krátko po skončení vojny v roku 1945 na konferencii v Postdame sa prezident Truman pýtal Stalina, či je Hitler skutočne mŕtvy. Stalin bez rozmýšľania odpovedal - „Nie“. Zodvihol sa zo stoličky, zobral svoj drink a prišiel k prezidentovi Trumanovi: „Nie je mŕtvy, utiekol do Španielska alebo do Argentíny“ - dodal. Toto tvrdenie však nie je jediné. Maršál Žukov, ktorého vojská ako prvé vpadli do Berlína, po dlhom vyšetrovaní rezolútne vyhlásil: „Nenašli sme žiadne telo, ktoré by mohlo byť Hitlerove“. V skratke sa pozrime aj na niektoré ďalšie vyjadrenia:

Dwight D. Eisenhower: „Nepodarilo sa nám získať jediný hmatateľný dôkaz o Hitlerovej smrti“
Thomas J. Dodd: „Nikto nemôže povedať, že je mŕtvy.“.
Bedell Smith: „Neexistujú žiadne dôkazy o Hitlerovej samovražde“
Obrázok č.1

Čo sa skutočne stalo ?

Ako padla Tretia ríša, Rusi boli prví, ktorí vstúpili do Berlína a obsadili Hitlerov bunker. Neskôr Rusi vydali niekoľko protikladných tvrdení o Hitlerovej smrti. Spočiatku prišli s fotografiami, na ktorých malo byť Hitlerove telo ležiace na špinavej zemi s dierou v čele (viď obrázok č.1). Neskôr tvrdili, že Hitlerove spálené ostatky spolu s jeho ženou Evou Braunovou sa našli zahrabané na záhrade pred bunkrom. Dokonca ešte aj po 50-tich rokoch Rusi tvrdia, že fotografie Hitlerovej mŕtvoly uchované v Moskovskom centrálnom archíve sú autentické. Ak sú fotografie skutočne pravé, otázka znie: kto je na nich ? V prípade, že je na nich skutočne Adolf Hitler, tak museli byť tieto fotografie zhotovené ešte predtým, ako bolo jeho telo poliate benzínom a zapálené. Ale Hitlera spálili ešte predtým, ako Rusi obsadili bunker. Kto potom zhotovil túto fotografiu ? Bola skonfiškovaná od Nemcov ? ? Je viac než podivné, že Rusi, ktorí tvrdia, že našli Hitlerove telo a vykonali na ňom niekoľko pitiev, aby ho jednoznačne identifikovali, neboli schopní ukázať verejnosti akékoľvek iné zábery údajného Hitlerovho tela. Na verejnosť sa dostala jediná fotografia – fotografia muža s podivne veľkým nosom, o ktorom Rusi tvrdia, že je to Adolf Hitler.

Mal Hitler dvojníka ? To je asi prvá otázka, ktorú si kladie každý zainteresovaný človek. Dvojníci sa používali už od nepamäti, aby zastupovali dôležitého človeka v rôznych situáciách. Prečo by Hitler nemohol mať svojho dvojníka ? Paul Joseph Göbbels v jednom z jeho listov spomína šiestich dvojníkov, ktorí mali zastupovať Hitlera vo veciach bezpečnostných a verejných. Stále viac odborníkov sa po analýze ruskej fotografie zhoduje na tom, že muž na nej nie je Adolf Hitler, ale jeden z jeho dvojníkov Gustav Weler, ktorý bol Nemcami popravený strelou do čela. Známy britský chirurg Hugh Thomas je toho názoru, že nie len Adolf Hitler mal svojich dvojníkov, ale taktiež aj Rudolf Hess a Heinrich Himmler. Niektoré indície z bližšie neuvedených zdrojov hovoria, že telo, ktoré sa našlo spálené v záhrade pred bunkrom patrilo nadporučíkovi SS Hermannovi Fegeleinovi, ktorý bol manžel sestry Evy Braunovej.

Rozporuplné sú aj vyjadrenia očitých svedkov. V neskorších výsluchoch, ktorým sa podrobili dve Hitlerove sekretárky, vedúci ochranky Johann Rattenhuber, jeho osobný čašník Heinz Linge, administratívny pracovník Otto Günsche, vodič a pilot Hans Baur sa objavujú značné nezrovnalosti. Jedni hovoria o strelnej rane v ústach, iní zase tvrdia, že videli priestrel nad okom (nikto však nespomenul ranu do čela, akú má osoba na Ruskej fotografii). Ďyalší zmätok majú svedkovia v polohe tela. Jedni ho našli mŕtveho sedieť na gauči vedľa Evy Braunovej. Iní tvrdia, že sedel sám v kresle, v rohu miestnosti. Totálny miš-maš.

Prečo teda potreboval Hitler predstierať svoju smrť ? Najracionálnejší motív je samozrejme ten, že chcel z Nemecka újsť. Podľa denníka Washington Post, americký Úrad pre cenzúru ešte v júni 1945 zachytil list od neznámeho autora z Washingtonu adresovaný televízii v Chicagu. V liste sa uvádzalo, že Hitler žije na jednom nemeckom statku, asi 700km od Buenos Aires.

Za oponami

Argentínski vyšetrovatelia Carlos De Napoli a Juan Salinas urobili penzum práce pri zisťovaní skutočných faktov, ktoré neskôr nazvali „posledné tajomstvo druhej svetovej vojny“. Podľa ich doterajších zistení spojenci pomohli uniknúť vysokým nacistickým hodnostárom zo Sovietského zovretia, pod záštitou Britskej a Americkej vlády. Dva mesiace po skončení vojny dorazilo k brehom Argentíny 5 nemeckých ponoriek s minimálne 50-timi nacistickými hodnostármi na palube. Počas svojho „výletu“ ponorky potopili jednu Americkú bojovú loď USS Eagle 56 a Brazílsky krížnik Bahia. Na oboch zahynulo vyše 400 ľudí, medzi nimi aj americkí občania. Obe vlády, ako Britská, tak Americká systematicky zatajovali celú operáciu. William Joseph Eustace, Andrew Jackson Pendleton, Emmet Peper Salles a Frank Benjamin Sparks – všetci títo ľudia boli rádiovými operátromi na Americkej lodi USS Eagle. Všetci jednoznačne do vysielačky tvrdili, že boli zasiahnutí torpédami. Ale Americká vláda napokon aj tak vyhlásila, že sa ich loď potopila po výbuchu kotla. Prečo ? Prečo Briti a Američania tolerovali zabitie svojich ľudí bezprostredne po skončení vojny ? Priviezli ponorky do Argentíny aj Hitlera ?

Na príkaz Britských autorít malo Argentínske námorníctvo nechať Nemecké ponorky voľne priplávať k Argentínskemu pobrežiu. Ako napokon fakty ukázali, najmenej 50 vysokým hodnostárom Tretej ríše sa na juhu Argentíny a Čile podarilo bezpečne sa udomácniť a skryť pred okolitým svetom. Je dôležité spomenúť, že práve v Argentíne sa nachádza najväčšia Nemecká komunita v Latinskej Amerike, kde našlo po vojne útočisko viacero kriminálnikov, medzi nimi Josef Mengele, Adolf Eichmann, Martin Bornmann, Erick Priebke a mnoho iných.

Bol Adolf Hitler pasažierom na jednej z piatich nemeckých ponoriek ? De Napoli tvrdí: „Hitler, Eva Braunová, Grettel Braun a Martin Bornmann utiekli z Berlína vďaka tejto operácii. Či Hitler priplával do Argentíny, to neviem. Ale som si istý, že nezahynul v Berlíne.“

A tak možno Stalinove podozrenie raz oficiálne výjde na svetlo sveta:
„Nie je mŕtvy, utiekol do Španielska alebo do Argentíny“ - Joseph Stalin

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,796 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.