ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 03:59:03  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Posmrtný život » Ako sa zbaviť duchov ?

  Ako sa zbaviť duchov ?
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Typy duchov a ich vyháňanie

Takmer každý z nás má rád príhody a príbehy s duchmi, ale mnohí nanešťastie žijú svoj každodenný život spolu s duchom. Bez ohľadu na to, či im ten duch spôsobuje nejaké ujmy, radšej by boli, ak by nemali vo svojej blízkosti bytosť, ktorá nepatrí do tohto sveta. Pre človeka, ktorý nikdy nič také nezažil sa môžu tieto príbehy zdať smiešne a vymyslené, ale niekto, kto má skúsenosti s duchmi, určite vie, o čom je reč. Chladné miesta, nevysvetliteľné zvuky, tiene, pohybujúce sa predmety a iné príznaky môžu byť pre mnohých ľudí otravné a v mnohých prípadoch aj desivé. Čo však môžeme urobiť ? Môžeme sa nezvaných duchov zbaviť ?

Zistenie príčiny

V prvom rade musíme vylúčiť všetky ostatné možnosti. Ešte predtým, ako skutočne označíme nejaký jav za ducha, mali by sme sa snažiť vylúčiť všetky možné príčiny prirodzeného charakteru. Nezabúdajme, že zmena vonkajšej teploty môže spôsobovať praskanie stien, predovšetkým v niektorých ročných obdobiach. Zle utesnené okná alebo dvere môžu vydávať vánok alebo prudké zabuchnutie. Divné pachy môžu prichádzať zvonku.

Napríklad v jednom prípade, kedy v chalupe z času na čas bolo cítiť vôňu záhadného parfumu. Počas vyšetrovania sa zistilo, že rovnaký parfum používal aj predchádzajúci nájomca chaty, ktorý v nej žil mnoho rokov. Nakoniec vyšlo najavo, že vôňou boli namorené aj oporné trámy chaty. Stále, ako majiteľ založil oheň v krbe, drevo sa nahrialo a začalo vylučovať spomínanú vôňu.

Rovnako sa musíte sami seba seriózne opýtať, či nie je vaša predstavivosť v niektorých smeroch príliš prehnaná, alebo citlivá, pretože ľudia s vyššou formou predstavivosti si vedia jednoducho doplniť nevysvetliteľné chýbajúce časti skladačky paranormálnym spôsobom a duch je na svete.

Typy zjavení

Keď stopercentne vylúčime všetky možnosti prirodzeného charakteru, môžeme sa začať vážne zamýšľať nad prítomnosťou ducha. Väčšina zjavení je takzvaného „zostatkového“ charakteru. Znamená to, že nejavia žiadne známky inteligentného alebo cieleného chovania. Takéto zjavenia sú úplne neškodné. Zostatkové zjavenia sa dejú stále na tom istom mieste počas určitej konkrétnej doby. Nemusí sa jednať stále iba o zjavenie. Často môže ísť iba o pocit „niečoho“ v našej blízkosti.

Zatiaľ nemáme žiadne rozumné vysvetlenie pre tento typ zjavení. Predpokladá sa, že sa jedná iba o zostatkovú energiu osoby, ktorú (často nevedomky) vysielala počas svojho života. Zostatkové zjavenia časom slabnú a po určitej dobe sa úplne stratia. Hoci zriedkavo sú nahlásené aj prípady zostatkových zjavení, ktoré trvajú počas desaťročí, ba až storočí. Takéto prípady sú verejnosti väčšinou pomerne známe a stanú sa slávnymi turistickými atrakciami. Podľa nás však práve prítomnosť mnohých ľudí na danom mieste paradoxne predlžuje ich trvanie.

Ďalším typom duchov sú duchovia inteligentní, ktorí javia aj známky osobnosti. Sú väčšinou spojené s konkrétnou osobou, ktorá žila, alebo zomrela na danom mieste. Niektorými môžu byť takzvané zblúdilé duše. Sú to osoby, ktoré zomreli a nestihli pritom dokončiť nejaký životný cieľ, alebo úlohu. Tieto typy duchov sú prevažne viac aktívne. Môžu zapaľovať a zhasínať svetlo, premiestňovať objekty a podobne. Tento typ ich aktivity nás síce môže rušiť, alebo mierne strašiť, ale v skutočnosti nie sú tieto typy duchov nebezpečné. Podobne ako zostatkoví duchovia, aj ich doba pôsobnosti sa môže predlžovať v závislosti na záujme o nich. Napríklad ak máme nejakého ducha v krčme, bude tam strašiť o to dlhšie, o čo väčší bude o neho záujem zo strany verejnosti, médií a podobne.

Posledným typom duchov sú duchovia nebezpeční. Väčšinou sa jedná o nebezpečné hádzanie predmetov alebo o psychické napadnutia. V tomto prípade sa väčšinou jedna o bytosti démonického charakteru a o poltergeist. Sú silne prepojené s konkrétnou žijúcou osobou, ktorá neúmyselne slúži ako spúšťač. Tento typ duchov sa nedá zastaviť, ani vyhnať, až kým sa niečo radikálne nezmení v živote osoby, ktorá slúži ako spúšťač. Možno aj vy poznáte takú osobu, ktorá je akoby magnetom na paranormálne javy. Kamkoľvek ide, všade sa niečo nezvyčajné deje. Takéto osoby sa v odbornom žargóne nazývajú aj „psychické bleskozvody“. Tieto typy osôb môžu taktiež prebudiť aj takzvaných spiacich duchov.

Ako sa ich zbaviť ?

Nasledujúce spôsoby sú všetky účinné, ale na každého ducha účinkuje nejaký iný. Niekedy je potrebné vykonať aj viac spôsobov pre jeho vyhnanie.

1.Presvedčte sami seba, že sa ich nebojíte.

Mnohých duchov privoláte už len tým, že na nich myslíte. Ak si budete stále dookola opakovať, že v dome máte ducha a budete sa ho báť, buďte si istí, že sa objaví. Naopak, silná myšlienka a hlboké presvedčenie samého seba, že vy ste pánom situácie môže ducha vypudiť. Duch je energia a váš vzťah k nemu je tiež formou energie.

2.Požiadajte ho, aby odišiel

Znie to možno na prvý pohľad veľmi banálne, ale skutočne to funguje. Buďte veľmi dôrazný, ale zároveň slušný. Toto je svet živých a niektorým duchom stačí vysvetliť, že sem nepatria. Ako alternatívu môžete skúsiť ducha požiadať, aby vás neotravoval – nevadí vám, že vo vašom dome bude, ale nechcete byť vyrušovaní. Nezabúdajte, že duchovia nehovoria slovensky, česky, nemecky ba ani anglicky. Zbytočne na nich teda budete niečo kričať. Komunikovať musíte myšlienkovo.

3.Očista

Nežiadúcu energiu vo vašom dome môžete zmeniť aj týmto spôsobom. Zažnite si sviečku a choďte postupne z jednej izby do druhej. Prejdite stále obvodom celej izby. Požiadajte, nech každá neželaná bytosť okamžite odíde. Dajte im požehnanie a vysvetlite im, že do vášho domu môžu vojsť len tí, ktorí sú pozvaní.

4.Privolajte vyššiu duchovnú bytosť na pomoc

Modlite sa a skúste si privolať na pomoc iné duchovné bytosti, ako anjelov, svätcov, alebo dokonca stvoriteľa.

5.Nanovo vyzdobte a prerobte dom

Mnohí duchovia si nevedia zvyknúť na nové rozmiestnenie nábytku alebo vecí ako takých. Nové obrazy, koberce a premiestnenie nábytku v izbe spôsobí iné prúdenie energie. Duch sa už nebude cítiť ako „doma“ a nadobro odíde.

6.Praktizujte Feng Shui

Čínske „umenie rozmiestnenia“ spočíva v usporiadaní vecí v miestnostiach tak, aby minimalizovali negatívnu energiu a naopak zvýšili tú pozitívnu. Farby, kvety, fontánky, zrkadlá – to všetko sú bežné predmety na zmenu prúdenia energie. Ak sa jedná o duchov, odporúčame prekonzultovať tieto záležitosti s expertom na Feng Shui.

7.Požiadajte o pomoc odborníka

Vyháňači duchov sú silné psychické osobnosti, ktoré dokážu komunikovať s duchmi a ovládajú viacero spôsobov, ako sa duchov zbaviť. Spravidla sú veľmi úspešní pri duchoch, ktorí sú zblúdilí a vedia im pomôcť odísť z tohto sveta.

Vo vážnych prípadoch, ktoré sme vyššie spomenuli, ako napríklad démonické bytosti alebo poltergeist, je potrebné kontaktovať špecializovaného odborníka, pretože tohto typu ducha nie je jednoduché sa zbaviť. Tieto prípady vyžadujú profesionálnu pomoc – psychológov, kňazov a vo veľmi vážnych prípadoch aj trénovaných šamanov, či exorcistov.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,294,012 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.