ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 04:59:53  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Známe osobnosti » Nostradamus

  Nostradamus
Tento článok je zaradený do kategórie: V
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Nostradamus

Nostradamus sa narodil 14. decembra 1503 v meste Saint-Rémy-de-Provence pod menom Michel de Nostredame ako syn obchodníka. Jeho rodina bola pôvodne židovská, ale počas minulého storočia konvertovala na Kresťanstvo. O jeho detstve nie sú známe žiadne záznamy. Už ako 15 ročný začal navštevovať univerzitu v Avignone. Po viac ako roku bol však nútený kvôli moru štúdium prerušiť. Po niekoľkých rokoch, v roku 1529 nastúpil na univerzitu v Montpellieri, kde študoval medicínu, odkiaľ bol však po krátkom čase vylúčený. V kariére ďalej pokračoval ako lekár.

Nostradamus bol vynikajúci lekár, ktorý videl v chorobách človeka hlbšie súvislosti a poukazoval na vplyv ducha na zdravie. Veľa sa naučil už v detstve od svojho starého otca, ktorý ho zasvätil do tajomstiev matematiky, astrológie, ale naučil ho poznať aj moc liečivých byliniek, ktorých silu sa pri ňom Nostradamus učil poznávať. Keď vypukol v krajine mor, Nostradamus ako lekár zachránil život tisícom ľudí. Nostradamus na rozdiel od iných lekárov pred morom neutekal, ale cestoval po krajine a pomáhal. Neuchránil však pred smrťou svoju ženu a deti. Tento tragický zážitok ho zmenil a duchovne prehåbil. Po smrti svojej rodiny Nostradamus veľa cestoval, najmä po Francúzsku a Taliansku.

Natrvalo sa usadil až v roku 1547 v meste Salon-de-Provence, kde sa oženil s bohatou vdovou. Postupne odstúpil od medicíny a začal sa viac venovať astronómii a proroctvu. Taktiež si zmenil meno z pôvodného Michel de Nostredame na latinské Nostradamus.

Vôbec prvé proroctvo, ktoré Nostradamus urobil bolo ešte v roku 1538, keď stretol pastiera svíň a oslovil ho „vaša svätosť“. Tým pastierom bol mních Pereti Felice, ktorý sa o pol storočia stal pápežom, známym pod menom Sixtus V. Spočiatku bol však Nostradamus považovaný za blázna. Prvú verejnú zbierku proroctiev zverejnil v roku 1555. Táto zbierka vzbudila veľkú pozornosť verejnosti, pretože bola označená za výmysel postrádajúci zdravý rozum a samotný Nostradamus začal byť považovaný za výmyselníka. Názor verejnosti na Nostradama sa zmenili až splnením proroctva, v ktorom Nostradamus predpovedal smrť kráľa Henricha II.:

"Mladý lev premôže starého na bojovom poli v osobnom súboji,
prepichne oči v zlatej klietke, dve zranenia v jednom, potom zomrie krutou smrťou."


Po smrti kráľa bolo toto štvorveršie považované za veľmi výstižné a zrozumiteľné. Henrich II., ktorý užíval symbol leva vo svojom osobnom erbe, sa totiž zúčastnil zápasu s veliteľom gardy na trojdennom turnaji usporiadanom na počesť svadby jeho dcéry s Filipom II. Španielskym. Heraldickým symbolom krajiny, z ktorej pochádzal Montgomery, veliteľ gardy, bol hrozivo vzpriamený lev. Montgomeryho kopija sa pri súboji zlomila, jej úlomok kráľa poranil na krku, ale väčšia časť kopije mu prenikla pozlátenou mriežkou brnenia do oka a pravdepodobne narušila aj mozog. Veľké utrpenie kráľa nakoniec po desiatich dňoch ukončila smrť.

Nostradamus a jeho proroctvá budia neustále záujem širokej verejnosti a hoci história dokázala pravdivosť veľkej časti proroctiev, ktoré Nostradamus napísal, nie všetky proroctvá sú jasné. Nostradamus písal proroctvá ako krátke štvorveršia (Quatrains) v skupinách po sto, alebo ako šesťveršia (Sixains). Dohromady ich Nostradamus napísal viac ako tisíc. Dôvodom, prečo Nostradamove proroctvá nie sú ľahko identifikovateľné, je fakt, že Nostradamus predpovede šifroval, používal rôzne prirovnania a detaily javov, ktoré potvrdili jeho proroctvo vlastne až vtedy, keď sa vyplnilo. Pravdepodobne tak chcel uchrániť ľudí pred tým, aby sa jeho proroctvami bezprostredne neriadili a nesnažili sa ich meniť (predurčený osud ? ).

Nostradamus predpovedal vládu Napoleona, Hitlera, Stalina, atentát na prezidenta Kennedyho, a dokonca aj tragickú smrť princeznej Diany. Taktiež prorokoval aj obe svetové vojny, atómový útok na Hirošimu a Nagasaki, potopenie Titanicu a iné katastrofy. Nostradamus už pred viac ako 400 rokmi hovoril o tom, že ľudia budú cestovať vzduchom a pod vodou, a mnohé iné skutočnosti. Nostradamus však vo svojich predpovediach neuvádzal takmer nikdy konkrétne dátumy, mená a miesta. Napriek tomu sú takmer všetky splnené Nostradamove proroctvá jednoznačné a nezameniteľné.

Nostradamus predpovedal ešte aj dátum svojej smrti, a dokonca aj porušenie svojej hrobky, ktoré sa stalo 225 rokov po jeho smrti. Tí, čo jeho hrobku otvorili, našli v nej na tabuľke napísaný deň, v ktorý hrobku otvorili. Dokonca sa naplnilo aj jeho proroctvo, podľa ktorého zomrie ten, kto jeho hrobku znesvätí. Lupiča, ktorý chcel získať nadprirodzené schopnosti pitím vína z lebky proroka, ako o tom hovorila rozšírená povera, zabila zablúdená guľka z boja, ktorý v meste prebiehal.
Proroctvá, ktoré Nostradamus napísal, sa tešili záujmu verejnosti, ale nakoniec boli zakázané pápežom, pretože obsahovali proroctvá hovoriace o úpadku Vatikánu.

Klamstvá a podvody

Žiaľ aj Nostradamové predpovede sú často zneužívané za účelom zbohatnutia a manipulovania verejnej mienky. Veľa autorov totiž podáva informácie, ktoré sú úplne lživé alebo pokrivené a nemajú s Nostradamom a jeho proroctvami vôbec nič spoločného. Pozrime si napríklad toto vysvetlenie proroctva o dvojičkách:

„Príde čas, keď sa začne nové tisícročie.
Na domy siahajúce až k oblakom zaútočia ohnivé vtáky.
Bude veľa màtvych a nezvestných. Svet sa zmení, klamstvo bude pravdou.
Už nič nebude také, ako predtým“


V meste Yorku bude veľký kolaps,
2 dvojčatá (bratia) rozorvaní chaosom
Keď pevnosť padá, veľký vodca podľahne
Tretia vojna začne, keď to veľké mesto bude horieť.


Hoci tento výklad veršov znie celkom hodnoverne, má jednu chybu - v Nostradamových veršoch toto proroctvo nenájdete. Jednoducho Nostrdadamus nič také nikdy nenapísal. Aj napriek tomu boli tieto verše prijaté takmer každým, kto ich počul tesne po páde dvojičiek, pretože boli pohotovo rozšírené medzi verejnosť prostredníctvom agentúry Reuters. Nie je to prvý krát, čo boli Nostradamove proroctvá zneužité so zámerom manipulovať verejnú mienku. Všetky takéto knihy autorov vysvetľujúcich Nostradamove proroctvá však majú niečo spoločné - zarábajú obrovské peniaze. Tieto knihy však pútajú pozornosť čitateľa na senzácie a budúcnosť, alebo lepšie povedané na dohady o budúcnosti, a tým odvádzajú človeka od života v prítomnosti.

Prečo písal Nostradamus svoje predpovede tak, aby boli jasné až potom, ako sa udejú ? Nechcel, aby sme vedeli náš osud vopred. Vedel, že náš osud je určený a my nie sme hodní toho, aby sme ho poznali. Vedomosti o budúcnosti a všakovaké zaujímavosti totiž nikdy človeku neprospejú v jeho duchovnom vývoji, i keby boli pravdivé, a sú mrhaním drahocenného času, ktorý má človek využiť úplne inak. Veď iba to, čo urobíme v prítomnosti, v malých krokoch každodenného života, môže zmeniť náš život, a tým aj tento svet. Iba vtedy, keď sa staneme duchovne vedomými v každodennom živote, budeme môcť vedome tvoriť aj našu budúcnosť.

zdroj: www.poznanie.sk

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,798 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.