ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 28 2020 02:27:38  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Kamenné gule na Kostarike

  Kamenné gule na Kostarike
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Kamenné gule na Kostarike

Kamenné gule sú záhadné historické gule z kameňa. Sú tak dokonale guľaté, že odborníci vylúčili ich výrobu holými rukami alebo otesaním kameňa. Nikto nevie kto ich vyrobil alebo odkiaľ pochádzajú, no sú rozstrusené po celej krajine a miestni ľudia ich používajú ako dekorácie.

Prvý objav týchto kamenných gúľ sa datuje do roku 1940. Miestna ovocinárska spoločnosť „The united fruit company“ pripravovala územie pre banánové plantáže, keď jej pracovníci vykopali zo zeme niekoľko tuctov týchto kamenných gúľ. Sú vyrobené z granodioritu, tvrdého kameňa sopečného pôvodu. Ich veľkosti boli rôzne – od jedného centimetra, až po meter v priemere. Najväčšie vážili až 16 ton. Ďalšie archeologické vykopávky odhalili stovky ďalších gúľ po celom území. Ihneď ako sa tieto novinky rozniesli medzi verejnosť, zberatelia cenností a lovci pokladov prehľadali celé územie. Dnes sa na svojich pôvodných miestach nachádza už len 6 gúľ.

Nikto nevie, aké staré gule sú, pretože Kostarika má zaznamenanú písanú históriu až od roku 1502, kedy sa sem Kolumbus priplavil na svojej štvrtej transatlantickej výprave. Archeológovia preto museli odhadnúť vek gúľ podľa ostatných vykopávok nájdených v ich blízkosti. Boli vyrobené niekedy medzi rokmi 200 PNL a 800 NL.

Stále však ostávajú dve hlavné nezodpovedané otázky: Ako boli gule vyrobené a za akým účelom ?

Dokonale guľaté

V súčasnosti nie je nič zvláštne na tom, že nachádzame opracované kamenné ornamenty a podobné artefakty našich predkov po celom svete. Ale tieto gule sú tak dokonale guľaté, že takto precízne opracovať kameň nedokážu ani moderné stroje. Boli vytvorené buď použitím nám neznámej technológie, alebo, ako niektorí tvrdia, mimozemšťanmi. Guľatosť však nie je jedinou záhadou týchto kamenných gúľ. Ďalšou záhadným faktom je ich dokonalá presnosť. Merania ukázali, že gule rovnakých priemerov sa od seba vôbec nelíšia. Zjednodušene povedané, sú na milimeter totožné. A v neposlednom rade treba spomenúť aj fakt, že boli stáročia vystavované erózií slnečného svetla, vetra a dažďa, no i napriek tomu ostali perfektne guľaté, bez jediného úlomku, alebo čo i len náznaku poškodenia.

Prečo sú tu ?

Druhou nezodpovedanou otázkou ostáva, aký účel tieto gule spĺňali ? Odborníci uvažujú nad viacerými možnosťami, ale s absenciou akýchkoľvek písomných záznamov sú tieto úvahy len špekulatívneho charakteru. Jednou z najpopulárnejších teórii je, že gule slúžili ako nejaké značky, možno vymedzovače hraníc územia. Toto tvrdenie je samozrejme ťažké potvrdiť, nakoľko väčšina gúľ sa už nenachádza na svojom pôvodnom mieste.

Niektorí ľudia sú presvedčení, že gule boli v minulosti súčasťou akejsi obrovskej antény, pomocou ktorej ľudia komunikovali s mimozemšťanmi, slúžili ako pomôcky pri obradoch, alebo boli vytvorené pre to, na čo ich používajú aj dnešní ľudia – ako ozdoby.

Kamenné gule z Kostariky však nie sú jedinými na Zemi. V Škótsku sa našli veľmi podobné gule o veľkosti 70mm, približne rovnakej ako tenisová loptička, ktorých vek sa ale odhaduje až na 4000 rokov. Malým rozdielom medzi guľami nájdenými v Kostarike a v Škótsku je ten, že tie zo Škótska majú na svojom povrchu vyryté nejaké druhy ornamentov.

V posledných rokoch však výskyt kamenných gúľ začínajú hlásiť rôzne štáty po celej Zemi. Rovnaké kamenné gule sa našli napríklad aj v Bosne pri vykopávkach okolo záhadných Bosnianskych pyramíd

Nech už slúžili na čokoľvek, ich využitie už stratilo význam. Mnohé z nich boli poškodené obrábacími strojmi, alebo zničené ľuďmi, ktorí boli presvedčení, že sa v ich vnútri nachádza zlato. Máme tak pred sebou ďalšiu z mnohých hádaniek našich predkov, na ktorú možno raz nájdeme odpoveď – a možno ani nie.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,293,649 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.