ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieOktóber 26 2020 05:25:08  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Známe osobnosti » Grigorij Jefimovič Rasputin

  Grigorij Jefimovič Rasputin
Tento článok je zaradený do kategórie: V
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Tento článok nám zaslal užívateľ Figy

Rasputin sa narodil 9. 1. 1869 v malej Sibirskej dedinkee Pokrovskoje. Už od malička odkázaný viac-menej na seba, lebo jeho matka zomrela skoro a jeho otec bol opilec. V rodnej dedine mal povesť opilca, bitkára a darebáka. Tiež bolo o òom známe , že často chodieval za "ľahkými" dievčatami. Bol to dosť rozporuplný človek , lebo na jednej strane sa často opíjal a na druhej strane sa veľa modlil a prosil Boha aby ho osvietil. Po dosiahnutí 28. rokov nastalo veľké obrátenie k Bohu a putovanie po kláštoroch, teda aspoò podľa jeho slov. Pre jeho zázračné liečiteľske schopnosti si v okolí rýchlo vybudoval obdiv a rešpekt.

Syn ruského cára trpel hemofiliou a akékoľvek poranenie sa veľmi ťažko hojilo a spôsobovalo dlhodobé krvácanie. Keď si už lekári nevedeli rady, tak bol zavolaný na pomoc samotný Rasputin. Zo začiatku mu veľmi neverili , ale všetko sa to zmenilo, keď sa Rasputinovi nakoniec podarilo cárovho syna vyliečiť . Od tej doby si cár a najmä cárovna veľmi obľúbili Rasputina a nedali na neho dopustiť. Počas 1.Svetovej vojny musel cár odísť. Štát riadila cárovna a Rasputin jej doslova diktoval, čo má urobiť.

Najzaujímavejšia na jeho živote je však samotná smrť Rasputina, ktorá je dodnes záhadou. Keď Rasputin príliš zdiskreditoval cársku rodinu, poslanec Štátnej dumy Vladimír Puriškevič a knieža Felix Jusupov sa ho rozhodli zavraždiť. V noci z 29. na 30. decembra 1916 usporiadal knieža Felix Jusupov, veľkoknieža Dimitrij Pavlovič a ďalší šľachtici na Rasputinovu počesť hostinu . Sprisahanci však pripravili pre Rasputina otrávenú hostinu. Víno ktoré pil rasputin a koláče ktoré jedol, boli napustené smrteľným cyankálinom. Na hostine Rasputin pil jeden otrávený pohár vína za druhým a jedol zákusky a čokoládu nasiaknutú smrteľnou dávkou. Jediné príznaky, ktoré však boli na pozorované, bol vplyv alkoholu. Keď si Rasputin nalial z už posledného otraveného krčaha, (všetky ostatné už vypil) Jusupov sa to rozhodol zobrať do vlastných rúk a pištoľou ho zastrelil. Guľka mierila priamo do srdca. Rasputin však žil ďalej, postrelený sa zodvihol a pokúšal sa zvaliť knieža na zem, kde ho chvåľu škrtil. Ïalší zo sprisahancov mu strelil do hlavy. Rasputin potom spadol na zem màtvy ale keď sa Jusupov priblížil, znovu na neho vyskočil. Následne bol znovu zasiahnutý niekoľkými ranami do srdca, až napokon zostal nehybne ležať, hoci sa povrávalo, že jedno oko mal otvorené a uprene hľadel pred seba.

Vrahovia zviazali telo a hodili ho do kanálu rieky Mojky. O štyridsaťosem hodín neskôr sa telo objavilo medzi ľadovými kryhami na rieke Neve. Jedna ruka sa vyvliekla z povrazov a Rasputinove pľúca boli plné vody. Keď ho hodili do kanála, ešte teda žil a smrť nakoniec nastala utopením.

Existujú rôzne vysvetlenia, prečo na Rasputina jed neučínkoval. Vedci sa domnievajú, že alkohol a cukor mu v žalúdku zmiernili kyselinu chlorovodíkovú a tým sa jed neuvoľnil do tela. Iná verzia hovorí ,že Rasputin trpel chorobou kvôli ktorej sa mu nevylučovala kyselina chlorovodíková do žalúdka. Ale to sú samozrejme oficiálne verzie.

Aká je ale pravda ? Žiadny vedec nedokázal vysvetliť, ako mohol Rasputin ešte žiť s prestreleným srdcom a ako je možné, že žil aj po zásahu do hlavy.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,260,834 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.