ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieNovember 24 2020 09:33:00  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Záhadné miesta na Zemi » Bosnianske pyramídy

  Bosnianske pyramídy
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

Bosnianský objaviteľ Semir Osmanagič je presvedčený, že našiel prvé Európske pyramídy, ktoré, ako hovorí, sú novým svetovým divom, ktorý sa datuje až do pradávnych čias.

"Bol som ohromený, keď som to prvýkrát zbadal. Som hlboko presvedčený, že toto je dielo starovekej civilizácie postavené pred mnohými tisíckami rokov", povedal počas obhliadky oblasti severne od Sarajeva.

Tento 45-ročný bádateľ si je natoľko istý týmito dvoma pyramídami skrytými v údolí Visoko, že investoval takmer 500 000 Sk na výskum tejto oblasti, ktorá sa nachádza po oboch stranách rieky asi 30km od hlavného mesta Bosny. Obyvatelia neďalekého mesta Visoko už dlho vedia o prítomnosti dvoch štruktúr, ktoré vždy označovali ako "pyramídy", ale doposiaľ nikto sa o nich nezaujímal až do takej miery, aby začal podnikať vykopávky a ďalšie vyšetrovania.

Ale Osmanagič, ktorý sa zaujíma o viaceré archeologické náleziská a antické civilizácie po celom svete, tvrdí "toto nemôže byť výtvorom prírody".

Osmanagič začal svoje objavy v tejto oblasti návštevou zvyškov stredovekého kráľovského paláca na vrcholku kopca. Osmanagič tvrdí, že tieto dve štruktúry sú veľmi precízne zladené podľa kompasu na všetky štyri svetové strany. Vraví, že vidí prekvapujúcu podobnosť medzi týmito a Mexickými pyramídami, ktoré sa datujú asi do roku 200 NL a sú taktiež postavené v pároch, kde jedna pyramída reprezentuje Slnku a druhá Mesiac. Aj preto nazval jednu z nich "Bosnianskou pyramídou slnka".

Osmanagič je presvedčený, že stavitelia neznámej civilizácie otesali kopec do tvaru pyramídy a potom ho pokryli vrstvou nejakého primitívneho betónu. Štruktúra sa týči do výšky 70 metrov so štvorcovými základmi o dĺžke 230x230 metrov. Odbery pôdy asi zo 17-metrovej hĺbky odhalili početné anomálie v pôde, tvrdí Osmanagič, a aj preto sa rozhodol na miesto vrátiť s celým tímom ľudí.

Medzi nimi bol aj geológ Nadja Nukič, ktorý nám prezradil, že bol asi najviac očarený doskami vyhladeného pieskovca, ktoré boli cez seba naukladané v rovnomerných vzdialenostiach a z ktorých bol vyformovaný "dláždený vchod" do podzemia objektov.


Tím začal svoje vykopávky hneď na niekoľkých miestach, s predpokladaným termínom ukončenia do dvoch týždňov. Dúfali, že sa im podarí odkryť a sprístupniť vchod do jednej z pyramíd a získať vzorky záhadného "hnedého kameňa", ktoré pošlú na ďalšiu analýzu. Riaditeľ historického múzea v meste Visoko, Senad Hodovič vôbec nie je skeptikom : " Pyramídy sú zjavne dielom človeka. Ale potrebujeme dôkazy ako a kedy boli postavené ".Hodovič povedal, že už roky tlačil na kompetentných, aby sa začali výskumy a vykopávky na plošine. Argumentoval to tým, že tieto monumenty nie sú typické stavby Bosnianského stredoveku.

Kto je staviteľom týchto pyramíd ? Mnohí si myslia, že pyramídy boli postavené vyspelou civilizáciou (vyspelejšou, ako sme dnes my), ktorá obývala planétu Zem pred tisíckami rokov. Ostatní neveria tomu, že tu kedysi žila vyspelá civilizácia a pripisujú tieto stavby civilizácii mimozemskej. Akákoľvek je už pravda, dnes vieme, že pyramídy sa nenachádzajú iba v Egypte a v oblastiach Strednej a Južnej Ameriky, ale aj na iných miestach. Či ich postavili staroveké civilizácie, alebo dokonca jedna a tá istá civilizácia, alebo či sú dielom niekoho iného, sa snáď niekedy dozvieme.

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,288,701 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.