ÚvodČlánkyFotogalériaVyhľadávanieJúl 06 2020 04:18:12  
 Navigácia
Č L Á N K Y-->
- UFO
- UFO na Slovensku
- Vesmír
- Súčasná spoločnosť a história
- Historické civilizácie a kultúry
- Záhadné miesta na Zemi
- Známe osobnosti
- Posmrtný život
- Záhadné bytosti
- Nevysvetliteľné udalosti
- Nezodpovedané otázky
- Otázky a odpovede

--------------------------------------
U Ž I T O Č N É-->
-Hľadaj na stránke
-RSS odber noviniek
-Naše diskusné fórum

--------------------------------------
K O N T A K T Y-->
-Pre majiteľov stránok
-Ochrana osobných údajov
-Podmienky šírenia obsahu
-Spolupracujeme
-Mysteria.sk na facebooku
-UFO kluby na Slovensku

 Reklama
www.foto-kosice.sk

Svadobný fotograf pre Košice a Východ

 Hierarchia článkov
Články - úvod » Vesmír » Podivné fakty o Mesiaci

  Podivné fakty o Mesiaci
Tento článok je zaradený do kategórie: N
(Pozrite si: podmienky šírenia obsahu)

„Mesiac je Rosetská doska planét.“ - Robert Jastrow (Predseda komisie pre výskum Mesiaca.)

Po stovkách rokov detailného pozorovania a študovania, náš najbližší spoločník v nekonečnom vesmíre, Mesiac, stále ostáva hádankou. Šesť pristáti na Mesiaci a stovky experimentov mali za následok viac otázok ako odpovedí.

Medzi nimi:

1.Vek mesiaca:
Mesiac je starší ako sa predtým očakávalo. Možno aj starší ako Zem alebo Slnko. Najstarší vek planéty Zem je odhadovaný na 4,6 miliárd rokov. Mesačné kamene boli datované ako 5,3 miliardy rokov staré a prach na ktorom odpočívajú najmenej o miliardu rokov starší.

2.Pôvod kameňov:
Chemické zloženie prachu, na ktorom sú kamene usadené sa výrazne líši od zloženia samotných kameňov, čo je v rozpore s uznávanými teóriami, o nahromadení prachu zvetrávaním a rozkladom kameňov. Kamene museli prísť odinakiaľ.

3.Ťažšie prvky na povrchu: Normálne planetárne zloženie znamená ťažšie zložky v jadre a ľahšie materiály na povrchu. Podľa Wilsona: „ Vzhľadom na relatívne veľké množstvo odolných prvkov ako titánium v povrchových oblastiach, niekoľko geológov prehlásilo, že tieto odolné prvky boli prinesené na mesačný povrch neznámym spôsobom. Netušia ako, ale, že sa tak stalo je isté, zdôrazňujú.

4.Vodná para:
Siedmeho marca 1971 mesačné zariadenia umiestnené astronautmi nahrali oblak pary putujúcej mesačným povrchom. Oblak vydržal 14 hodín pričom pokrýval územie o rozlohe 1600 kilometrov štvorcových.

5.Magnetické kamene:
Mesačne kamene boli zmagnetizované. To je čudné, pretože Mesiac nemá magnetické pole. Nemohol to spôsobiť ani blízky kontakt zo Zemou, pretože takéto stretnutie by roztrhalo Mesiac na kúsky.

6.Žiadne sopky:
Niektoré mesačné krátery boli vytvorené vnútorne (teda nie vplyvom nárazu cudzieho telesa), avšak doposiaľ neexistuje žiadny náznak, že Mesiac bol niekedy dosť horúci na to, aby produkoval sopečné erupcie.

7.Koncentrácie hustého materiálu:
Pod mesačným povrchom sa nachádzajú obrovské kruhové koncentrácie veľmi hustého materiálu v håbke od 32 do 64 kilometrov pod stredmi mesačných morí (mesačné planiny). “Sú to rozsiahle objekty diskovitého tvaru, ktoré by mohli byť umelo vytvorené. Pre obrovské kruhové disky nie je typické, ani náhodou či nehodou aby sa nachádzali pod stredom každého mesačného mora, ako šošovky.8. Seizmická aktivita:
Stovky “mesiacotrasení,” ktoré nemôžu byť prisúdené dopadom meteoritov sú zaznamenané každý rok. V novembri 1958 sovietsky astronóm A. Kozyrev z Krymského Astrofyzického Observatória odfotil plynovú erupciu na mesiaci neďaleko krátera Alphosus. Taktiež zaznamenal červenkastú žiaru, trvajúcu asi hodinu. V roku 1963 astronómovia na Lowellovom Observatóriu taktiež videli červenkastú žiaru na hrebeni horského chrbtu v oblasti Aristarchus. Bolo dokázané, že pozorovania sú navlas rovnaké a opakujúce, opakujú sa keď sa Mesiac priblíži k Zemi. Pravdepodobne to nie sú prírodné javy.

9.Dutý mesiac:
Mesačná stredná hustota je 3,34 gm/cm3 (3,34 krát väčšia ako voda), zatiaľ čo priemerná hustota Zeme je 5,5. Čo to znamená? V roku 1962 vedec z NASA, Dr. Gordon MacDonald vyhlásil: “Ak sú astronomické dáta menšie, tak sa zistilo, že si vyžadujú aby bolo vnútro mesiaca duté a nie homogénnou guľou.” Nobelový chemik, Dr. Harold Urey navrhol, že nižšia hustota Mesiaca je spôsobená veľkými oblasťami vo vnútri mesiaca, kde sa nachádzajú obyčajné dutiny. Dr. Sean C. Solomon z Massachusettského Technologického Inštitútu napísal, “ experimenty sond Lunar Orbiter značne zlepšili naše vedomosti o gravitačnom poli Mesiaca… naznačujú obávanú možnosť, že Mesiac môže byť dutý.” V štúdii Carla Sagana, Inteligentný život vo vesmíre, známy astronóm vyhlásil, “Prírodný satelit nemôže byť dutý objekt.”

10.Mesačné ozveny:
20. Novembra 1969 posádka Apolla 12 odhodila časť lunárneho modulu pri výstupe a ten narazil do Mesiaca. Náraz modulu (približne 64 km od zóny pristátia apolla 12) vytvoril umelé “mesiacotrasenie” s prekvapujúcimi vlastnosťami – Mesiac sa ozýval ako zvonec viac ako hodinu. Tento úkaz zopakovalo aj Apollo 13 (úmyselne naviedli tretí stupeň modulu k zrážke s Mesiacom), to spôsobilo ešte prekvapujúcejšie výsledky. Seizmické prístroje zaznamenali, že ozveny trvali 3 hodiny a 20 minút a dostali sa do håbky 40 kilometrov, čo viedlo k záveru, že Mesiac má neobvykle riedke dokonca žiadne jadro.

11.Neobvyklé kovy:
Mesačná kôra je omnoho tvrdšia ako sa odhadovalo. Pamätáte si, s akými extrémnymi ťažkosťami sa astronauti streli, keď sa snažili vàtať do povrchu mesačných morí? Prekvapenie! Ich povrch sa skladá hlavne z ilmenitu, čo je vlastne minerál obsahujúci veľké množstvá titánia, toho istého kovu, ktorý sa používa na výrobu trupov hlboko-morských ponoriek a plášťa SR-71 Blackbird (lietadlo prekračujúce rýchlosť 3,2 machu). Urán 236 a neptúnium 237 (tieto prvky sa nevyskytujú na Zemi) boli objavené v mesačných kameňoch ako nehrdzavejúce zložky železa.

12.Pôvod Mesiaca:
Pred tým ako astronauti dokázali opak, bola uznáva teória, podľa ktorej Mesiac vznikol odtrhnutím časti Zeme pred dávnymi vekmi. (Ktovie s ktorej časti?) Ïalšia teória tvrdila, že Mesiac sa sformoval z vesmírneho prachu, ktorý ostal po vytvorení Zeme. Analýzy zloženia mesačných kameňov vyvrátili taktiež túto teóriu. Iná známa teória je, že mesiac bol pritiahnutý gravitačným poľom Zeme, no neexistujú dôkazy, ktoré by ju podporili. Isaac Asimov vyhlásil: ”Je príliš veľký aby bol pritiahnutý zemou. Šance, že sa to stalo, a Mesiac bol následne nútený obiehať po takmer kruhovej orbite okolo Zeme sú príliš malé aby to bolo uveriteľné.

13.Zvláštna obežná dráha.
Náš Mesiac je jediný mesiac v slnečnej sústave, ktorý má nemennú takmer kruhovú obežnú dráhu. Zvláštne, že hmotnostný stred mesiaca je asi o 1800 metrov bližšie k zemi ako jeho geometrický stred (čo by malo spôsobiť kolísanie), ale mesačná vypuklina (mesiac nemá tvar dokonalej gule) je na odvrátenej strane. “Niečo” muselo uložiť mesiac na jeho obežnú dráhu s presnou výškou, dráhou a rýchlosťou.14.Priemer mesiaca:
Ako vysvetliť “náhodu,“ že mesiac je v správnej vzdialenosti a má správny priemer aby úplne prekryl slnko počas zatmenia? Isaac Asimov reaguje: “Nie je žiadny astronomický dôvod, prečo by mali Mesiac a Zem byť v tejto polohe. Je to číra náhoda a len Zem s pomedzi všetkých planét je požehnaná týmto spôsobom.“

15.Mesiac ako vesmírna loď:
Tak výstredne ako teória, že Mesiac je kozmická loď, tak všetky položky uvedené vyššie sa vyriešia ak predpokladáme, že Mesiac je mimozemské plavidlo, prinesené inteligentnými bytosťami pred dávnymi vekmi. Toto je jediná teória, ktorú podporujú všetky uvedené údaje a neexistujú údaje, ktoré by jej odporovali.


Grécki autori Aristoteles a Plutarch, rímsky autori Apollonius Rhodius a Ovid opísali skupinu ľudí nazývaných Proselenci (Proselenes), ktorí žili v stredohorskej oblasti Grécka, Arkádii. Proselenci si nárokovali túto oblasť pretože ich predchodcovia tam žili ešte “predtým ako bol Mesiac na nebesiach.“ Toto tvrdenie je podložené symbolmi na stenách nádvoria Kalasasaya neďaleko mesta Tiahuanaco v Bolívii. A zaznamenávajú príchod Mesiaca na obežnú dráhu pred 11500 až 13000 rokmi, dlho pred oficiálne zaznamenanou históriou.

1. Vek zábleskov:

Aristarchus, Platon, Eratosthenes, Biela, Rabbi Levi, a Posidonius všetci zaznamenali neobvyklé svetlá na Mesiaci. NASA, rok pred prvým mesačným pristátím ohlásila viac ako 570 svetiel a zábleskov pozorovaných na mesiaci medzi rokmi 1940 a 1967.

2. Operácia mesačné blikanie (Moon Blink):
Operácia Moon Blink zaznamenala 28 udalostí na Mesiaci v relatívne krátkej dobe.

3. Mesačný most:
29 júla 1953, John J. O’Neill spozoroval asi 20km dlhý most rozprestierajúci sa nad kráterom Mare Crisium. V auguste britský astronóm Dr. H.P. Wilkens potvrdil jeho prítomnosť, „Vyzerá umelo. Je to takmer neuveriteľné, v prvom rade to, že takáto vec bola sformovaná alebo ak bola vôbec sformovaná ako mohla zotrvať dobu po ktorú Mesiac existuje.“

4. Zrúcanina:
Zrúcanina objektu v tvare obelisku, ktorá sa týči 2,5 km od mesačnej oblasti Ukert bola objavená sondou Orbiter 3 v roku 1968. Dr. Bruce Cornet, ktorý študoval tieto ohromujúce fotky vyhlásil: „Žiadny známy prírodný proces nemôže vysvetliť takúto štruktúru.“

5. Veža:
Jeden z najzvláštnejších prvkov vôbec odfotených na mesačnom povrchu (Lunar Orbiter III-84M) je veža tvaru špirálovitého tvaru, ktorá stojí 8km od oblasti Sinus Mediii.

6. Obelisky:
Lunar Orbiter II urobil niekoľko fotografii obeliskov v novembri 1966, jeden z nich bol viac ako 45metrov vysoký. ". . . obelisky boli usporiadané presne ako vrcholy troch veľkých pyramíd v Gíze.“

 Administrátorska časť
Administrátorske meno

HesloZabudli ste heslo?
Pre získanie nového
Kliknite sem.

 Anketa
Myslíte si, že celý svet je ovládaný bohatými a vplyvnými ľuďmi ?

Áno

Nie


 Meditačné rádio
Spustiť rádio

Converted to v7 by WhoCare
Fenix by: PHP-Fusion Themes4,134,782 návštev
© 2007 - 2016 Mysteria.sk
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.